Počítač Aspire One D270 s Atomem N2600 v prodeji
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.2.2012

Praktický netbook, jehož srdcem je nový dvoujádrový Atom, můžete využít ke sledování filmů, poslechu hudby anebo prohlížení fotografií.

Acer se přidal k dalším výrobcům, když oznámil, že začne prodávat svůj první netbook postavený na platformě Intel Cedar Trail. Vzhledem k jeho specifikacím jím vezmou zavděk hlavně studenti a nenároční uživatelé.

Počítač má desetipalcový displej s LED podsvícením a rozlišením 1024 × 600 pixelů, dvoujádrový procesor Atom N2600 s nominální frekvencí 1,6 GHz.

Operační paměť DDR3 má velikost 2 GB. Pro ukládání dat je připraven pevný disk v kapacitě 320 GB. Operačním systémem má být dosud neupřesněná distribuce Linuxu. Samozřejmostí jsou bezdrátové adaptéry Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth i vestavěná webkamera, abyste mohli videotelefonovat.

Pod klávesnicí je multidotykový trackpad, v boku si hoví multiformátová čtečka karet (5 v 1) a výstup HDMI. Bez elektrické zásuvky se netbook obejde osm hodin (obsahuje šestičlánkovou baterii).

A protože Acer cílí i na extravagantní jedince, hodlá počítač prodávat v černé, bílé, modré, rudé a růžové barvě. Maloobchodní cena Aspire One D270 je stanovena na 259 euro.

 Počítač Aspire One D270 s Atomem N2600 v prodeji

Zdroj: techPowerUp!Tagy: acer  aspire  Aspire One D270  netbook  intel  cedar trail  atom  d2600  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.