Hitachi jde do prodeje s prvním 25nm SSD s SLC NAND Flash čipy
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 8.2.2012

První vlaštovka využívající 25nm SLC NAND Flash čipy pochází z dílen Hitachi a díky použité technologii a rozhraní SAS 6 Gb/s míří především do serverů.

Disky s 25nm MLC NAND čipy jsou na trhu kolem jednoho roku a od té doby je nalezneme ve spoustě různých modelech výrobců. Narozdíl od toho, se čipy stavějící na technologii SLC NAND do této sféry teprve dostávají a výrobci přichází s prvními výrobky. Teprve v dnešních dnech se dostává do prodeje první SSD využívající 25nm SLC NAND Flash pamětí s názvem SSD400S.B.

Hitachi jde do prodeje s prvním 25nm SSD s SLC NAND Flash čipy

Výrobcem tohoto SSD je divize úložných technologií společnosti Hitachi (Global Storage Technologies), která byla založena roku 2003. Model Ultrastar SSD400S.B má standardní velikost 2,5 ", tloušťku 15 mm a kvůli rozhraní SAS 6 Gb/s směřuje především do profesionální sféry a serverů, kde se mj. využijí jeho lepší schopnosti opravy chyb a kvalitu.

Použité 25nm SLC NAND čipy vyrábí Intel a řadičem je zde nový SandForce 2582, což je předzvěstí vysokého výkonu (viz tabulka).

Hitachi jde do prodeje s prvním 25nm SSD s SLC NAND Flash čipy

Ultrastar SSD400S.B se vyrábí v kapacitách 100 GB, 200 GB a 400 GB. Hitachi neuvedlo konečné ceny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o profesionální řešení, nebudou nijak příznivé. První dodávky již míří ke smluvním OEM partnerům.

Zdroj: AnandTechTagy: Hitachi  SSD  Ultrastar  SSD400S.B  25nm  SLC  NAND  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.