Xigmatek Gigas: Nové hliníkové kostky pro Micro-ATX desky
autor: Ondřej Košťál , publikováno 5.2.2012

Novinka má tvar krabice a na první pohled vypadá velice pěkně. Díky podpoře pro mATX desky se i v takto malé skříni dá postavit velice výkonný počítač.

Xigmatek si pro příznivce malých počítačů připravil novou počítačovou skříň v malém provedení Cube. Nová skříň se jmenuje Gigas a určitě ji tento název nevystihuje, právě naopak. Její rozměry jsou totiž 278 × 322 × 396 mm a jako materiál byl použit kartáčovaný hliník, který dodává skříni dávku elegance.

Xigmatek Gigas: Nové hliníkové kostky pro Micro-ATX desky

Jak už bylo řečeno, skříň podporuje maximálně desky velikosti Micro-ATX. V tomto formátu se vyrábějí ale i nejlepší základní desky, například Asus Maximus Gene. Uvnitř je prostor pro napájecí zdroj běžné velikosti a také grafické karty s délkou až 35 cm, chladič procesoru může mít výšku až 18,5 cm. Dále jsou zde dvě 5,25” pozice pro optické mechaniky a tři 3,5” pozice pro pevné disky.

Xigmatek Gigas: Nové hliníkové kostky pro Micro-ATX desky Xigmatek Gigas: Nové hliníkové kostky pro Micro-ATX desky

Z venku najdeme na skříni ovládací panel, který obsahuje tlačítka Start a Reset, dvojici indikačních diod, dva USB porty typu 2.0 a jeden USB 3.0, a nakonec i vstup pro mikrofon a výstup pro sluchátka. Pod nimi najdeme perforaci ve tvaru písmene X, což je počáteční písmeno výrobce (Xigmatek). Za ním se nacházejí dva 120mm ventilátory s rychlostí 1 000 otáček za minutu. Další dva 120mm větráčky stejných parametrů se nacházejí na zadní části a mají za úkol vyfukovat horký vzduch ven. Skříň bude dostupná ve stříbrné a černé barvě v březnu za cenu 2 800 Kč.

Zdroj: techPowerUp!Tagy: Xigmatek  Gigas  case  Cube  skříň  mATX  Micro-ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.