OWC Mercury Aura Pro Express: Nové 480GB SSD pro Macbook Air
autor: Ondřej Košťál , publikováno 30.1.2012

Novinka používá řadič SandForce s rozhraním SATA 6 Gb/s a nabízí kapacitu 480 GB. To už je slušná velikost, při které vám postačí i jeden disk. SSD je určené pro Macbook Air v 11” a 13” variantě.

Společnost OWC včera na konferenci Macworld oznámila nový SSD disk pro počítače Macbook Air od společnosti Apple, konkrétně OWC Mercury Aura Pro Express 6G, který je nyní dostupný i v kapacitě 480 GB, což už je slušná velikost. Disky jsou určené pro modely s úhlopříčkou displeje 11 a 13 palců. Novinka je postavená na kvalitním řadiči SandForce a kvalitních NAND flash pamětích Tier 1.

OWC Mercury Aura Pro Express: Nové 480GB SSD pro Macbook Air 
SSD v Macbook Air. Obrázek je pouze ilustrativní.

Nový model s kapacitou 480 GB dostal také novou verzi SATA rozhraní, které mu umožní přenášet data rychlostí 6 Gb/s. Všechny předchozí modely od 64 do 240 GB mají jen SATA 3 Gb/s. Nejvyšší model podle informací  výrobce dosahuje rychlosti přes 500 MB/s. Tento disk je nevržen speciálně pro použití s operačním systémem Mac OS a díky tomu se časem nezpomaluje. To vše díky dlouhému testování a simulacím, které výrobce provádí. Za to vše si ale OWC nechá pěkně zaplatit a to rovnou 22 500 Kč jenom za tento disk. Záruka na tento produkt je 3 roky.

Zdroj: techPowerUp!Tagy: OWC  Other World Computing  SSD  Mercury Aura Pro  Express  6G  Apple  Macbook  Air  SandForce  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.