Intel koupí patenty a další generaci video kodeků od tvůrců RealPlayeru
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 26.1.2012

Obě společnosti současně potvrdili spolupráci na vývoji softwaru, kodeků a dalších podobných produktech. Investice do 190 patentů a 170 patentových přihlášek vyšla Intel na 120 milionů dolarů.

RealNetworks potvrdila prodej velkého počtu patentů a navázání spolupráce s největším výrobcem polovodičů. Pro společnost stojící za známým přehrávačem RealPlayer, službami Helix pro streamování médií a GameHouse pro online hraní to znamená slušný výdělek do kasy na budoucí inovace a především pak zisk silného partnera, jakým Intel nepochybně je.

Intel koupí patenty a další generaci video kodeků od tvůrců RealPlayeru

Nákup v ceně 120 milionů dolarů (více než 2 miliardy korun) bude pro Intel znamenat zisk důležitých patentů, které plánuje využít ve svých čipech a softwaru a zlepšit tím zážitek z přehrávání multimédií v nejrůznějších zařízeních. Hovoří se hlavně o smartphonech, tabletech a ultraboocích.

Kromě prodeje patentů a kodeků, podepsaly obě strany smlouvu o spolupráci na podpoře a vývoji další generace video kodeků a tomu podobných výrobků. "Těšíme se na spolupráci se společností Intel a na podporu vývoje nové generace video kodeků a rozšiřování naší spolupráce do nových produktů na trhu", řekl Thomas Nielsen, generální ředitel společnosti RealNetworks. RealNetworks nepředpokládá, že prodej bude mít významný vliv na ostatní směry jejího podnikání.

Zdroj: TechPowerUp!Tagy: Intel  RealNetworks  patenty  kodeky  software  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.1.2012 09:23:38   91.127.10.xxx 61
Myslím, že tým nákupom ešte nie je koniec. Intel toho plánuje ďaleko viac a pripravuje niečo veľkého. Zabezpečuje si pozíciu aby nemusel chodiť po súdoch ako Apple.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.