pureSilicon představil výkonné USB a SATA SSD disky z řady Kage K1
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 18.1.2012

Je libo tenkou flashku s rozhraním USB 3.0 a kapacitou 240 GB, nebo výkonný SSD disk s kapacitou 400 GB? Výrobce si za obě hračky nechá náležitě zaplatit.

Nová řada od pureSilicon potěší vysokým výkonem a slušnou úložnou kapacitou. Kage K1, jak se nazývá, zahrnuje dva hlavní modely v podobě USB 3.0 SSD disku (tedy jakési rychlejší a větší flashky s vysokou kapacitou) a SSD disku s rozhraním SATA 6 Gb/s.

pureSilicon představil výkonné USB a SATA SSD disky z řady Kage K1

Výrobce bohužel neukázal jiné obrázky, než tyto nepříliš líbivé rendery

Kage K1 USB je extrémně tenké zařízení s tloušťkou pouhých 4,5 mm. Na běžnou flashku by to bylo dost, ale tento USB disk integruje paměťové MLC čipy s využitelnou kapacitou do 240 GB. Použité rozhraní umožní rychlé datové přenosy do rychlosti 400 MB/s při sekvenčním čtení. Vše se skrývá v kovovém těle s rozměry 76.75 mm × 22 mm × 4.5 mm.  Cena za USB disk začíná na 230 dolarech.

pureSilicon představil výkonné USB a SATA SSD disky z řady Kage K1 pureSilicon představil výkonné USB a SATA SSD disky z řady Kage K1

Kage K1 SATA je na první pohled běžné SSD s velikostí 2,5 palce, ale integruje rychlé eMLC čipy, které spolu s použitým rozhraním dosahují vysoké rychlosti až 540 MB/s pro sekvenční čtení a 520 MB/s pro zápis. Cena startuje na 975 dolarech.

Vzhledem k cenám je jasné, že pureSilicon míří s novou řadou mezi odborníky a nadšence, kterým nebude líto za zařízení náležitě zaplatit.

Zdroj: TechPowerUp!Tagy: pureSilicon  USB  SATA  SSD  flash  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.