Google Chrome by se v polovině tohoto roku mohl stát jedničkou na trhu a porazit IE
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 3.1.2012

Populární prohlížeč sbírá jeden úspěch za druhým. Nedávno překonal podíl Mozilly Firefox a podle serveru StatCounter do půl roku překoná i doposud dominantní Internet Explorer.

Minulý rok byl pro Google kromě sociální sítě Google+ velmi úspěšný. Operační systém Android válcoval mobilní trh a prohlížeč Chrome se postupně dostal až na druhou pozici. V těchto ohledech tedy může být vedení společnosti spokojené a co víc, podle statistik tomu letos nebude jinak.

Google Chrome by se v polovině tohoto roku mohl stát jedničkou na trhu a porazit IE

Na poli webových prohlížečů bylo živo a téměř každý z velkých hráčů se dočkal častého vydávání aktualizací, spousty vylepšení a dalších drobných změn např. ve značení jednotlivých verzí. Přes to všechno právě Chrome jediný výrazněji rostl a získával si uživatele. Určitě tomu napomohla i masivní reklamní kampaň, která u browseru nemá obdoby.

Nepřehlédněte:

Internet Explorer si sice od roku 1998 drží pozici jedničky, ale teď mu po dlouhé době konečně začíná téct do bot. Google Chrome, nejmladší prohlížeč na trhu, spatřil světlo světa na konci roku 2008 a i přes relativně krátkou dobu vývoje udělal pokrok mílovými kroky. To samé se nedá říct o IE a jeho úpadek je jen logickým vyústěním dlouhodobého přehlížení a malých inovací ze strany Microsoftu.

Google Chrome by se v polovině tohoto roku mohl stát jedničkou na trhu a porazit IE

Podle serveru StatCounter překoná Chrome během poloviny roku IE a stane se tak nejsilnějším hráčem na trhu. Jestli bude vývoj opravdu takový sice nevíme, ale je to velmi pravděpodobné a pokud IE10 nepřinese něco převratného, nepochybně tomu tak bude.

Zdroj: TechPowerUp!Tagy: Internet  prohlížeč  browser  Google  Chrome  Firefox IE  Explorer  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.