OCZ Octane: SSD s rozhraním SATA 6 Gb/s a vysokým výkonem
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 26.11.2011

První SSD využívající řadiče společnosti Indilinx, kterou OCZ nedávno zakoupilo, nabídne podle prvních testů velmi slušný výkon.

Serveru Anandtech se dostal do rukou chystaný SSD disk od OCZ a ihned byl podroben testům výkonu. Výsledky nebyly vůbec špatné a my se konečně můžeme podívat, jak moc byla pro OCZ akvizice do společnosti Indilinx přínosná.

OCZ Octane: SSD s rozhraním SATA 6 Gb/s a vysokým výkonem

OCZ Octane se pochlubí rychlým rozhraním SATA 6Gb/s a dnes již vlastním řadičem Indilinx Everest, který by měl konkurovat těm nejlepším a nejvyužívanějším řadičům SandForce a Marvell. Za zmínku stojí i velká vyrovnávací paměť s kapacitou 512 MB a 25nm MLC čipy od Intelu. Vše na první pohled vypadá na slušný výsledek a jak můžete vidět na grafu níže, výkon je opravdu velmi dobrý.

OCZ Octane: SSD s rozhraním SATA 6 Gb/s a vysokým výkonem

Novinka může směle konkurovat např. modelům Kingston HyperX 240 GB, OCZ Vertex 3 Max IOPS 240 GB - oba pohání řadič SandForce SF-2281 a za sebou nechává třeba Intel SSD 510 250 GB a Samsung SSD 830 512 GB.

V budoucnu je plánována i pomalejší varianta s rozhraním SATA 3 Gb/s a asynchroními MLC NAND flash čipy. Ceny a dostupnost disků zatím bohužel nevíme.

Zdroj: TechPowerUp!Tagy: OCZ  SSD  Indilinx  Ocrane  disk  MLC NAND  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.