Také MSI plánuje malou mATX desku pro Sandy Bridge-E
autor: Ondřej Košťál , publikováno 6.11.2011

Deska bude jedna z těch nejlevnějších. O tom svědčí i její výbava, která ale není úplně nejhorší. Deska podporuje Multi-GPU zapojení, má SATA 3, USB 3 a také nové Military Class III součástky.

Minulý týden představil ASRock své desky, mezi kterými byla i první micro-ATX s paticí LGA 2011 vůbec. Tohoto výrobce následuje také MSI a uvádí svou X79MA-GD45. Tato deska je však prvním a nejlevnějším produktem s označením GD, které MSI používá. Pojďme se ale na tohoto drobečka pro obří procesory podívat.

Také MSI plánuje malou mATX desku pro Sandy Bridge-E Také MSI plánuje malou mATX desku pro Sandy Bridge-E

Deska nese stále stejné barevné schéma, jako tomu je už dlouhou dobu. Na černé desce tištěných spojů jsou černé a modré prvky. Deska má formát mATX. Je však otázkou, kdo bude kupovat levnou malou desku, když bude mít na nejvýkonnější a nejdražší procesor. Na desce najdeme mimo patice LGA 2011 a celkem čtyř paměťových slotů také dva PCI-Express 3.0 ×16 sloty a dále další dva sloty PCI-Express ×1. Deska podporuje jak zapojení dvou grafických karet AMD (CrossFireX), tak i nVidia (SLI).

Napájení tvoří 9+2 VRM fáze a u procesoru najdeme 8pinový konektor pro napájení. Na desce je použita další generace součástek Military Class, nyní už s pořadovým číslem 3. Na desce se nachází dva porty SATA 6 Gb/s a čtyři SATA 3 Gb/s. Dále se zde také nachází body pro měření napětí na různých místech desky. Na zadním panelu pak najdeme dva USB 3.0, 6× USB 2.0, gigabitový Ethernet, konektor PS/2 a 8kanálový zvuk. MSI na rozdíl od ASRocku použilo na čipsetu malý pasivní chladič, což je možná plus. Uvidíme, jak moc bude hřát. Cena desky by měla být do 5 000 Kč.

Nepřehlédněte:

Zdroj: TCM
 Tagy: MSI  X79MA-GD45  mATX  X79  LGA2011  základní deska  mb  motherboard  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.