StarTech uvedl dokovací a replikovací stanici pro 4 pevné disky s USB 3.0
autor: Ondřej Košťál , publikováno 4.11.2011

Stanice umožňuje externí připojení disků, nebo samotná umí disky mazat nebo klonovat. Umístit sem lze až čtyři disky se SATA nebo IDE rozhraním. Cena jej však určuje spíše pro firmy.

Společnost StarTech je velkým výrobcem všeho, co se týká pevných disků. Jejich poslední novinkou je Standalone 1:3 Hard Driver Duplicator Dock. Tohle zařízení má dvě funkce. První je duplikace z jednoho disku na až tři jiné, druhou je pak použití jako externí dokovací stanice až pro 4 disky. K dosažení vysokých rychlostí je použito rozhraní USB 3.0.

StarTech uvedl dokovací a replikovací stanici pro 4 pevné disky s USB 3.0

Duplicator Dock podporuje především SATA disky nebo SSD a to jak ve velikosti 3,5”, tak i 2,5palcové. Disky lze nezávisle zapínat, každá pozice zde má svůj vypínač. Pro použití starších disků s IDE rozhraním je přibalena redukce z IDE na SATA a lze jej také bez problémů použít. Mimo možnosti připojit stanici přes USB 3.0 se nabízí také starší a pomalejší eSATA.

Na přední straně se nachází malý displej a čtveřice tlačítek, kterými se ovládají některé základní funkce. Těmi jsou například bezpečné mazání, formátování nebo klonování disků. Stanice přenáší data při replikaci mezi disky rychlostí 72 MB/s, při kopírování z nebo do počítače pak buď rychlostí 5 Gb/s u USB 3.0 nebo 3 Gb/s u eSATA. Uvnitř najdeme také dva 60mm větráky, které se starají o potřebné chlazení. Produkt se prodává za cenu 16 000 Kč.

Zdroj: techPowerUp!Tagy: StarTech  SATA  HDD  pevný disk  multi-dock  dock  dockovací stanice  replikátor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.