Fusion F2QR: Přenosný box se dvěma 1TB disky a RAID řadičem
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 2.10.2011

Chybí vám přenosné řešení pro RAIDové pole? Nový externí box od Sonnetu integruje dva 2,5" pevné disky a hardwarový RAID řadič, včetně několika různých konektorů pro připojení k PC.

Přenosné řešení Fusion F2QR vychází z předchozího modelu Sonnet Fusion F2, oproti kterému navíc přidává široké možnosti připojení díky čtyřem různým konektorům. Výrobce Sonnet tak chce nabídnout profesionálům další netradiční řešení s podporou vícenásobného diskového pole.

Fusion F2QR: Přenosný box se dvěma 1TB disky a RAID řadičem

Fusion F2QR uvnitř skrývá dva 2,5" disky, každý s kapacitou 1 TB. Pro připojení nechybí eSATA, Firewire 400, Firewire 800 a USB 2.0 konektory. Nový RAIDový řadič ulehčí nastavování a poté řídí celou práci s polem. Nejčastěji bude pravděpodobně využíván pro RAID 0 a 1, pro který je přednastavený z výroby (1 - zrcadlení pro bezpečí dat).

Fusion F2QR: Přenosný box se dvěma 1TB disky a RAID řadičem

 

Hliníková krabička má rozměry 5.9 × 6.1 × 0.95 palců, což je přibližně jako dva DVD obaly na sobě. Vše vypadá velmi lákavě, ale až na cenu, která díky unikátnosti řešení dělá 569 dolarů (hrubý přepočet 9 500 Kč).

Zdroj: EngadgetTagy: Sonnet  RAID  řadič  disk  externí  box  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
3.10.2011 13:50:39   95.173.86.xxx 00
Nápad to není špatný, ale ten Firewire si mohli odpustit a použít raději USB3, či být ještě více pokrokový a použít Thunderbolt,který se co nevidět začne objevovat i v jiných počítačích, než jenom Apple.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.