LaCie LaPlug: Nasdílejte si do domácí sítě až 4 USB zařízení
autor: Ondřej Košťál , publikováno 29.9.2011

Novinka vám umožní do vaší místní sítě připojit několik USB zařízení, například externí disky, flashky nebo tiskárny. K nim následně může přistupovat každý počítač v místní síti, nebo i z internetu.

Společnost LaCie se zaměřuje především na výrobu externích disků. V nabídce ale můžete najít i optické mechaniky, multimediální centra a jeden profesionální monitor. Výrobce také jako jeden z mála podporuje rozhraní Thunderbolt, které je v současnosti využíváno zatím jen na počítačích Apple.

LaCie LaPlug: Nasdílejte si do domácí sítě až 4 USB zařízení LaCie LaPlug: Nasdílejte si do domácí sítě až 4 USB zařízení

Žhavou novinkou je LaPlug. Ten se vám hodí v případě, když potřebujete, aby k tiskárně nebo nějakému externímu disku (bez podpory připojení do sítě) mohlo přistupovat více počítačů. Tato malá krabička o rozměrech 119 × 119 × 37 mm s váhou 300 gramů je vybavena gigabitovým Ethernetem, WiFi s b/g/n standardy a čtyřmi USB 2.0 porty. K nim můžete připojit libovolné podporované zařízení a následně sdílet přes Ethernet nebo WiFi nejen domů. LaPlug podporuje souborové formáty disků FAT32, NTFS , HFS a HFS+. U multifunkčních tiskáren bude fungovat pouze tisk, skenování LaPlug neumožňuje.

Pokud se rozhodnete touto cestou sdílet externí disk, můžete v LaPlug nastavit automatickou zálohu všech počítačů. Záloha se uloží právě na tento externí disk. Další vlastností je například i streamování multimediálního obsahu z disku například do herních konzolí, mobilních zařízení nebo multimediálních center (případně počítače) přes UPnP a DLNA. Poslední možností, jak přistupovat k datům na disku, je z druhé strany Země pomocí webového prohlížeče. Stačí zapsat správnou webovou adresu, přihlásit se a můžete si třeba přečíst nějaký váš dokument nebo se podívat na film. Cena tohoto zařízení je 74,99 dolarů (1 800 Kč).

Zdroj: LaCieTagy: LaCie  LaPlug  USB  sdílení  streamování  zálohování  WiFi  Ethernet  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.10.2011 11:51:39   83.208.236.xxx 20
Aspoň jeden port eSata a USB 3.0 by nebyl k zahození, přeci jen ty rychlosti jsou jinde, a My Book s rj45 také nepřipojím

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.