OMNI N590 A.L.C.: výkonný vodník pro dvouhlavou saň GeForce GTX 590
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.6.2011

V případě nejvýkonnějších grafik na trhu jsou teploty alfou a omegou. Běžnému chlazení v horkých letních dnech často dochází dech, uživatelé tak čím dál častěji přemýšlejí, čím ho nahradí.

V případě, že si vlastníte dvoučipovou grafickou kartu a nemáte dobře vyřešené odvětrání skříně, tak se zanedlouho budete potýkat s tím, jak lépe odvádět ztrátové teplo. V letních horkých dnech běžné referenční chlazení mnohdy nedostačuje. Větrák se rychleji otáčí a chladič je hlučnější, teploty ve skříni narůstají a ohřívají se nám i ostatní komponenty.

Otevírá se tak cesta pro různé alternativní řešení ostatních výrobců. Touto cestou jde i společnost CoolIT, jež vyvinula chladič OMNI A.L.C. pro grafiku GeForce GTX 590.

„Nemáme pochyb o tom, že OMNI N590 bude úspěšným produktem, což ocení i naši partneři,“ řekl Barry Fairhurst, viceprezident prodeje a marketingu v CoolIT. Teploty budou až o 30 stupňů nižší než v případě běžného chladiče. Ačkoli k dispozici nemáme žádný obrázek, troufáme si tvrdit, že půjde o vodní chlazení, které se bude skládat z pumpy, vodního bloku, radiátoru a větráku.

Na chladič narazíte v systémech společností Maingear, Falcon, Nortwest a Puget Systems. V běžném prodeji se pravděpodobně nikdy neobjeví. Ale kdo ví.

OMNI N590 A.L.C.: výkonný vodník pro dvouhlavou saň GeForce GTX 590

ilustrační obrázek

Zdroj: pureoverclockTagy: coolit  geforce  gtx 580  liquid cooling  omni n590  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
9.6.2011 17:57:08   90.181.108.xxx 10
Mhhh snad nebude vypadat takhle ale CoolIT uz vyrobil OMNI ale pro GTX 580 takze si myslim ze se chlazeni dostane i na normalni trh

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.