Notebook HP s ještě nevydaným procesorem Sandy Bridge v obchodě a k prodeji
autor: Ondřej Košťál , publikováno 28.12.2010

V Malajsiji se běžně prodávají věci dříve, než jsou oficiálně na trhu a není tomu jinak ani u dnešního notebook od HP, který tam mají v obchodě.

Na jedné prodejně s notebooky v Singapuru, je k vidění jeden v tuto chvíli zajímavý notebook. Nachází se tam vystavený a určený k prodeji notebook HP DV6-4103TX. A co je na tomto stroji zajímavé? Je osazený ještě oficiálně neuvedeným procesorem. Uvnitř tiká Intel Core i7-2630QM vyráběný 32nm procesem, který obsahuje 4 jádra na frekvenci 2 GHz, s technologií Turbo Boost až 2,8 GHz. Procesor vychází z budoucí architektury Sandy Bridge, která kombinuje CPU a GPU na jednom kousku křemíku. Core i7 navíc podporuje Hyper Threading, tváří se tedy, že má 8 jader.

Notebook HP s ještě nevydaným procesorem Sandy Bridge v obchodě a k prodeji Notebook HP s ještě nevydaným procesorem Sandy Bridge v obchodě a k prodeji

Zpět k samotnému notebooku. Ten má displej od AU Optronics o velikosti 15,6” s LED podsvícením. V notebooku nalezneme také dedikovanou grafickou kartu v podobě Radeonu HD 6570M s 1 GB paměti (buď GDDR3 nebo GDDR5), což je pouze přeznačená řada 5700M se zvýšenými takty, 640GB pevný disk, 4 GB RAM a předinstalovaný operační systém Windows 7 Home Premium v 64bitové verzi. Tělo notebooku je hliníkové. Cena v tamním obchodě je $1 399, což je v přepočtu asi 27 000 Kč.

Zdroj: VR-ZoneTagy: HP  Hewlett-Packard  DV6-4103TX  Intel  Core i7  Sandy Bridge  AMD  6570M  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.