Gainward připravuje nereferenční GTX 570 Phantom
autor: Ondřej Košťál , publikováno 19.12.2010

Gainward připravuje novou GTX 570, která nespadá do žádné jeho edice. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o pasivně chlazenou kartu, ve skutečnosti jsou ale uvnitř 3 větráčky.

V Singaporu byl minulý týden viděn reklamní plakát s dosud ještě nevydanou grafickou kartou a pánové z VR-Zone se zeptali výrobce Gainward na pár detailů ohledně této připravované grafické karty. GTX 570 Phantom je vybavená jádrem GF110, což je vylepšené jádro GF100, které bude mít aktivovaných 480 CUDA jader a ponese standardních 1280 MB paměti. Frekvence jádra ještě nejsou stanoveny, ale budou v rozmezí od referenčních 732 MHz po 800 MHz, které má GTX 570 Golden Sample - Goes like Hell od stejného výrobce.

Gainward připravuje nereferenční GTX 570 Phantom

Grafická karta bude mít úplně nový systém chlazení, který jsme u tohoto výrobce ještě neviděli. Od jádra povede 6 masivních heat-pipe trubiček do velkého heatsinku, který budou ofukovat 3 ventilátory. Ty budou navíc skryté pod síťkou, která by měla fungovat jako prachový filtr. Podle výrobce by mělo být chlazení v zátěži tišší, než u edice Golden Sample – Goes like Hell. Cena ani uvedení se neví.

Zdroj: VR-ZoneTagy: Gainward  GTX 570  Phantom  nVidia  GeForce  GF110  Fermi  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

19 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.