SuperTalent USB 3.0 Express RAM Cache – flashka na steroidech s přenosnými aplikacemi
autor: Jan Černý , publikováno 4.12.2010

Na superrychlé flashce najdete software Ceedo Personal umožňující práci s dokumenty, zálohování a komunikaci.

Jistě se vám někdy stalo, že jste museli pracovat na počítači, který není vybavený anebo na něj není možné instalovat další aplikace. SuperTalent se rozhodl navázat spolupráci se společností Ceedo Technologies a na vlastní velmi rychlý USB 3.0 flashdisk přeinstaloval Ceedo Personal. Ještě než se pustíme do samotného popisu tohoto geniálního softwaru, pojďme si projít parametry samotného flashdisku.

SuperTalent USB 3.0 Express RAM Cache – flashka na steroidech s přenosnými aplikacemi SuperTalent USB 3.0 Express RAM Cache – flashka na steroidech s přenosnými aplikacemi

Dle specifikací udávaných výrobcem nejde o žádné ořezávátko a jeho vlastnosti mají velmi blízko k SSD diskům. Asi nejdůležitější skutečností je fakt, že flashka obsahuje 4kanálový NAND Flash řadič s 32 MB vyrovnávací DRAM paměti. Díky němu zvládá v USB 3.0 režimu nejvyšší model číst data rychlostí až 130 MB/s a zapisovat až 60 MB/s. Ze současných flashdisků je rychlejší pouze SuperTalent USB 3.0 RAIDDrive s řadičem Fresco Logic FL-1009B (370/190 MB/s). Vše je ukryto v elegantním a odolném hliníkovém pouzdře. I když výrobce nezmiňuje, jakým způsobem má zvládnuté wear leveling a garbage collection algoritmy (správa opotřebovaných buněk), za spolehlivost disku ručí 5letou zárukou.


SuperTalent USB 3.0 Express RAM Cache – flashka na steroidech s přenosnými aplikacemi

A nyní k samotnému softwaru Ceedo Personal. Jedná se o velmi šikovnou aplikaci za pouhých 39 dolarů (v přepočtu asi 750 Kč). Kompatibilita je zaručena napříč operačními systémy Microsoftu od Windows XP po současné Windows 7. Po zasunutí do USB konektoru naskočí v horní části obrazovky lišta podobná nabídce Start. Do ní můžete nainstalovat různé sharewarové nebo freewarové aplikace jako například: Mozilla Thunderbird (e-mail); OpenOffice.org, Microsoft Word & Excel Viewer (dokumenty); Pidgin, Trillian, Skype, ICQ (IM klienti); Firefox, Maxthon, Opera, Google Chrome, Apple Safari (internetové prohlížeče); GIMP, Paint.net, IrfanView (editory/správci obrázků); GOM Media Player, VLC Player, Winamp, QuickTime (multimediální přehrávače); WinRAR, 7-Zip (správci archivů); Adobe Reader (prohlížeč dokumentů *.pdf); DropBox (synchronizace souborů mezi více počítači); µTorrent (stahování souboru); UltraVNC Viewer, TeamViewer (vzdálená správa počítače); CCleaner (čistič registrů); PSPad (pokročilý editor pro programátory); TotalCommander (správce souborů); Magic ISO Maker (obrazy CD/DVD) nebo PINs (hesla). A mnoho dalších programů, které oceníte ve chvíli, kdy provádíte servisní zásah na počítači u zákazníka, anebo jste na cizím počítači, který nechcete zaplácat zbytečným softwarem.


Video, ve kterém jsou představeny jednotlivé funkce je dlouhé, přesto jeho zhlédnutí stojí za to

Při zohlednění skutečnosti, že se jedná o velmi rychlý disk s moderním rozhraním USB 3.0 (doplněný inteligentním softwarem), není cena 79 dolarů (cca 1 500 Kč) za 16GB model vůbec špatná. Špičkové disky Kingston DataTravel Ultimate nebo A-Data N004 jsou jen o pár stovek levnější. Otázkou tedy zůstává, zda se bude prodávat i v českých obchodech a jak velká bude vysokohorská přirážka rádoby obchodníků našich luhů a hájů.

SuperTalent USB 3.0 Express RAM Cache – flashka na steroidech s přenosnými aplikacemi

Přehled jednotlivých dílů našeho seriálu o SSD discích:

Zdroj: AnandtechTagy: 16gb  32gb  64gb  ceedo  ceedo personal  CeedoPersonal  express ram cache  ExpressRamCache  supertalent  thumb drive  ThumbDrive  usb  usb 3.0  usb 3.0 express ram cache  Usb3.0  Usb3.0ExpressRamCache  video  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.12.2010 12:37:52   188.75.185.xxx 60
vypadá to použitelně, ale...
pro běžného čecháčka je 1.500,- Kč za 16GB trošku moc - za ty peníze už lze koupit externí hdd 500GB USB 3.0
a komu stačí(nebo kvůli velikosti) flash, tak portable aplikací je dnes už opravdu dost

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.