Tajemná ledová královna, taková je sněhobílá GeForce GTX 460 od Galaxy
autor: Jan Černý , publikováno 20.10.2010

Podle dosud známých informací půjde o jednu z nejlépe zpracovaných GeForce GTX 460, která bude uvedena na trh.

Od té doby, co byla GeForce GTX 460 uvedena na trh, se značně pošramocená reputace společnosti NVIDIA začala zlepšovat. Mohou za to konečně dobré provozní vlastnosti a velmi dobré možnosti přetaktování a nereferenční modely karet. A přesně takové karty vyrábí Galaxy. Ta se rozhodla kompletně přepracovat návrh napájecí soustavy a připravuje vlastní, mléčně bílý plošný spoj s digitální regulací napájení. Na kartě je osazen 6+2fázový napájecí obvod – 6 fází pro jádro, zbylé dvě pro paměti. Další nadstandardní výbavou je 6pin + 8pin napájecí konektor a DVI-D, HDMI a DisplayPort výstupy.

Tajemná ledová královna, taková je sněhobílá GeForce GTX 460 od Galaxy

Ale zpět k napájecímu okruhu. Ten obsahuje speciální obvody dodané společností Volterra. Digitální PWM regulaci řídí čip VT1185M (splňujícímu mimojiné specifikace Intel VRM 11.1), na který je připojeno šest MOSFETů VT1157SF. Celý okruh je schopný pracovat s 90% účinností při frekvenci spínání až 1,3 MHz. Jeden MOSFET dokáže dodat proud o velikosti 40 A, mezní proud je až 160 A, nicméně to už účinnost klesá pod 85 %.

Tajemná ledová královna, taková je sněhobílá GeForce GTX 460 od Galaxy

Na zadní straně karty se nachází trojice speciálních kondenzátorů Proadlizer (Prompt Broadband Stabilizer) společnosti NEC. Jde speciální obvod složený z několika typů kondenzátorů s nižší hodnotou parazitního ESL a ESR. Díky tomu dokáže lépe filtrovat rušení, které vzniká při spínání jednotlivých prvků v obvodu, a tak má napětí na kartě výrazně menší zvlnění. To se výsledně projeví na vyšším přetaktování a nižších teplotách.

Tajemná ledová královna, taková je sněhobílá GeForce GTX 460 od Galaxy Tajemná ledová královna, taková je sněhobílá GeForce GTX 460 od Galaxy

Galaxy veškeré informace týkající se frekvence jádra a pamětí tají – má se jednat o dárek na Vánoce pro všechny hodné oveclockery. Uvidíme, zda jim Mrazík, Ježíšek, Santa Claus (či kdo to ty dárky vlastně nosí) nenadělí raději překvapení od AMD v podobě šestitisícové řady Radeonu nebo nedávno spekulovanou GeForce GTX 580.

Zdroj: EXPreviewTagy: NVIDIA  GeGorce  GTX460  GTX 460  GeForce GT X460  Volterra  Vánoce  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.10.2010 14:23:00   80.251.245.xxx 90
Hold Galaxy aspoň ví jak na sebe upozornit. Každou chvíli má nějakou takovou "ujetou" kartu, která se většinou ani nedostane na trh. Ale jinak je to vcelku zajímavý způsob propagace značky.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.