PowerColor brzy vstoupí na trh s napájecími zdroji a bude to stát za to!
autor: Michal Hlaváč , publikováno 14.9.2010

Ačkoli je společnost PowerColor známa především na poli grafických karet, tak to vypadá, že se nyní vrhnou do boje s napájecími zdroji a navíc se zdá, že to budou opravdu zajímavé kousky.

PowerColor brzy vstoupí na trh s napájecími zdroji a začnou dvěma „herními" a dvěma „extrémními" mazlíčky. Jaký je rozdíl mezi herním a extrémním zdrojem? Podle definice společnosti PowerColor to je tak, že herní zdroj je prostě zdroj v tomto případě o výkonu 500 a 600 Wattů. Extrémní zdroj je podle PowerColoru sice také zdroj, ale na rozdíl od herního mají připravované modely 850 a 1000 Wattů výkonu a aby dle PowerColoru byly skutečně extrémní, tak jsou modulární. Myslím si, že chlapci v PowerColoru zvolili poměrně nešťastně označení Extreme, ale každý tesař se občas utne.

PowerColor brzy vstoupí na trh s napájecími zdroji a bude to stát za to!

A co můžeme očekávat od zdrojů PowerColor? Nic převratného, ale na úrovni. Zdroje budou vyrobeny v souladu s normami ATX 12V verze 2.2 a EPS 12V verze 2.91, aktivní PFC, vysoce kvalitní japonské kondenzátory s maximální tepelnou odolností 105°C, podporu SLI a CrossFireX. Některé budou chlazeny 120 mm a jiné 140 mm ventilátory, ale nepodařilo se mi dohledat, které budou mít větší ventilátor, ovšem dá se předpokládat, že větší budou mít zdroje s označením Extreme.

PowerColor brzy vstoupí na trh s napájecími zdroji a bude to stát za to!

Zdroje PowerColor Gaming mají certifikáty 80PLUS (přes 80% účinnosti) a zdroje PowerColor Extreme mají certifikát Bronze 80PLUS (až 85% účinnost). Ceny zatím nejsou známy a datum uvedení na trh také ne.

Zdroj: TCMTagy: PowerColor  zdroj  Extreme  Gaming  80PLUS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
16.9.2010 07:17:50   62.209.192.xxx 50
ja myslim ze tohle oznaceni uz je na miste, sice je takovejchhle zdroju dost ale stejne aby mela sestava odber 850W tak uz to neni zadna obycejna masina s jednou grafikou a dvoujadrem

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.