GeForce 300 je ve výrobě
autor: Z. Obermaier , publikováno 11.1.2010

TSMC se překonalo a výroba čipů GF100 jede na plné obrátky. To ale není vše co vám povíme, známe totiž už úplně vše

GeForce 300 je ve výrobě

Igor Staněk se na obrázku z Las Vegas usmívá, a my také už víme, že má proč. Fotografie pochází z představení architektury a výkonu grafických karet postavených na jádru GF100 (GeForce 300), která proběhla před pár hodinami na druhé straně planety. I když nás NVIDIA dlouho tahala za nos a stále odkládala a slibovala, nejčastějším slibem bylo, že budeme na výkon nových grafik koukat. Po únavné anabázi od podzimu do teď, jsme tomu ani nechtěli věřit, ale nyní bereme vše zpět a omlouváme se - NVIDIA to dokázala, výkon grafik s jádrem GF100 je dalece nad našimi očekáváními, doslova nám vyrazil dech. Nemohu zatím prozradit žádná čísla, a ani nebudu (stejně byste jim ani nevěřili), čas na ně již brzy přijde. Zajímavý je totiž detail o dostupnosti a výrobě grafik.

TSMC už nyní dodává tisíce čipů, a hlavní výrobci prý už svá první jádra mají. Jader byly prý odeslány statisíce a březnový launch bude ve znamení karet na pultech. Více o architektuře, novinkách a také výkonu se dozvíte už brzy. Jako jediní z ČR jsme měli přímo v místě zástupce a také pouze u nás bude článeček brzy k přečtení, tedy zůstaňte naladěni. Také brzy očekávejte nějaký únik informací, když už je vše venku, dlouho se to neutají, ovšem ne od nás. PS. GeForce 300 nemá pouze 448 SP procesorů :) PS2. Zítra se žádné odhalení ničeho nekoná (tedy ne oficiální), k představení obsahu konference dojde až za několik dalších dní (kuloáry nevědí tradičně nic).

Zdroj nadšení XS fórum (citováno a potvrzeno na B3D), zdroj zprávy o produkci FiringsquadTagy: GeForce 300  GF100  Fermi  3D Vision  Surround  
 
Komentáře byly zrušeny.
311 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 21.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.