EU nejspíše posvětí prodej firmy Sun
autor: Martin Stančík , publikováno 16.12.2009

Podle deníku Wall Street Journal je Evropská unie nakloněna schválení akvizice společnosti Sun firmou Oracle.
 

Oracle nedávno musel Evropské komisi dodat detailní plán toho,, co plánuje udělat s mySQL (kterou vlastní Sun) - hlavní obava evropských regulátorů totiž byla, že by Oracle do mySQL přestal investovat. Podle zdrojů Wall Street Journalu Komise reagovala velmi pozitivně na prohlášení Oraclu. Povolení Evropské komise je poslední překážkou akvizici mezi firmami Sun a Oracle - americký antimonopolní úřad již obchod posvětil.

EU nejspíše posvětí prodej firmy Sun

"Oracle v pondělí poskytl deset závazků na ochranu mySQL. Jedním z nich je, že po dobu příštích pěti let Oracle nezmění smlouvy s distributory MySQL. Dále Oracle uvádí, že uživatelé komerční verze MySQL si nebudou muset od firmy dokupovat žádnou podporu. Oracle také slíbil, že bude do vývoje MySQL dávat více peněz," napsal Wall Street Journal. Evropská unie by v celé věci měla rozhodnout 27. ledna.
 

Zdroj: ZDNetTagy: eu  oracle  sun  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
16.12.2009 19:36:59   93.91.50.xxx 31
jen detail - to co je na mapě není EU Černá Hora a Kosovo do EU určitě nepatří. ale není to ani eurozóna, do které zas nepatří třeba Švédsko. takže by mě zajímalo co to vlastně je, respektive kde to autor newsky vzal

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.