Wii se prodává o 52% méně
autor: Martin Stančík , publikováno 29.10.2009

Nintendo dnes oznámilo, že po její herní konzoli Wii je o polovinu nižší poptávka, než tomu bylo na jaře.


 

Nintendo dnes zveřejnilo finanční zprávu za uplynulé čtvrtletí ze které vyplývá, že tržby konzole Wii v minulém čtvrtletí oproti tomu předchozímu spadly o 52%. Poptávka po této konzoli spadla hlavně kvůli tomu, že konkurence zlevnila své konzole a vydala velmi očekávané tituly tohoto roku. Přenosná konzole Nintenda s názvem DS pak čelí stále tvrdší konkurenci od Apple a jeho iPhonu, který se stal populární herní platformou. A stejně jako ostatní japonští exportéři, i Nintendo bylo postiženo silným yenem.

Wii se prodává o 52% méně

Společnost tak snížila o celou čtvrtinu očekávané tržby za rok 2009 a aby zvýšila poptávku po svých produktech, oznámila vydání nové verze konzole DS. "Nemusí to však stačit. Oni pouze inovují staré věci. Potřebujeme slyšet, jaké nápady mají do budoucna," říká analytik Hiroshi Kamide. "Současné platformy stále dokáží generovat slušný zisk, avšak je potřeba, aby společnost ukázala, že plánuje i nové produkty." Podle analytické společnosti NPD předskočilo v tržbách herních konzolí v USA v září Nintendo poprvé Sony se svým PS3.

Wii se prodává o 52% méně

Wii dominovalo hernímu průmyslu uplynulé tři roky, hlavně díky tomu, že bylo odlišné od konkurence a nezaměřovalo se na hard-core hráče. Nintendo minulý měsíc v reakci na Sony a Microsoft zlevnilo svou konzoli o 20% a za uplynulé čtvrtletí hlásí příjmy ve výši 709 milionů dolarů – v porovnání s minulým rokem to je poloviční propad. Předpokládá se, že Nintendo to nebude mít jednoduché ani v prosinci, kdy bude vydáno očekávané pokračování hry Final Fantasy pro konzoli PlayStation 3.
 

Zdroj: ReutersTagy: wii  nintendo  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.