Obchod s knihami od Googlu
autor: Martin Stančík , publikováno 15.10.2009

Google plánuje spuštění online obchodu s elektronickými knihami.
 

Google dnes oznámil, že spustí v první polovině příštího roku službu Google. Společnost tak chce přitrvrdit v boji proti konkurenčnímu Amazonu. Ze začátku chce internetový gigant nabízet ve spolupráci s vydavateli okolo půl milionu internetových knih. Čtenáři si knihy budou moci koupit přímo od Googlu či v jakémkoli jiném online knihkupectví. "Nejsme zaměřeni na jeden e-reader," říká Tom Turvey z Googlu s tím, že jeho společnost se snaží být objektivní a nabídne knihy pro všechny čtečky, které jsou na trhu.

Obchod s knihami od Googlu


Oznámení Googlu přichází týden po té, co Amazon řekl, že svou čtečku Kindle začne prodávat ve sto zemích světa. V minulém roce se v USA prodalo asi milion kusů e-readerů a analytická společnost Forrester předpokládá, že v tomto roce se jich prodají asi tři miliony kusů. Před týdnem se také objevily "drby", že svůj e-reader plánuje i Microsoft - jeho šéf Steve Ballmer to však popřel. Google Editions má být jakási databáze knih, které společnost naskenovala na internet.

Obchod s knihami od Googlu


Bude to vůbec poprvé, co Google začne na tomto svém počinu vydělávat - a je mu jedno, zda si knihu čtenář koupí přímo u něj, či například na Amazonu, který bude knihu stejně brát z Google Editions. Amazon (či jiný prodejce) se totiž s Googlem v takovém případě rozdělí. Za knihy budou uživatelé platit pomocí systému Google Checkout a prohlížet elektronické knihy budou moci i bez připojení k internetu (pokud si je celé stáhnou).
 

Zdroj: ReutersTagy: google  knihy online  kindle  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.