HP představuje nové notebooky
autor: Martin Stančík , publikováno 15.9.2009

Společnost Hewlett-Packard představila nové produkty pro podzimní sezónu včetně lehkých notebooků a nablýskaných netbooků.
 


Světová jednička ve výrobě počítačů nyní ovládá kolem dvaceti procent globálního trhu. S příchodem nových Windows 7 22. října mnoho analytiků předpokládá, že prodej počítačů začne opět stoupat. A navzdory recesi výrobci počítačů představují čím dál více dražších stylových počítačů, neboť si je stále spoustu lidí může dovolit. HP vstupuje do high-end sféry s ultra tenkými počítači se svou značkou Envy - tyto počítače budou vážit pod dva kilogramy a jejich tloušťka nepřesáhne 2.5 cm. Samotná společnost své počítače porovnává s MacBookem Air od Apple a počítači Adamo od Dellu. Cena Envy bude začínat na 1700 dolarech.

HP představuje nové notebooky

HP však nabídne také několik dostupnějších notebooků, jako například ProBook 5310m za 699 dolarů. Nový HP Pavilion dm3, který by měl vydržet v provozu až deset hodin se pak bude prodávat za 549 dolarů. A Hewlett-Packard vsází také na design - nizozemský umělec Tord Boontje pro společnost navrhl tři designy pro nové notebooky, které budou zaměřeny na teenagery a přijdou na 400 dolarů. Zákazníci se dočkají také nového netbooku Mini 311, který nabídne 11.6 palcový displej, grafickou kartu od Nvidie a procesor Atom od Intelu. Tento netbook půjde do prodeje za 400 dolarů.
 

Zdroj: ReutersTagy: HP  notebook  netbook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.9.2009 09:32:46   79.127.176.xxx 20
Jsem rád, že se konečně i někdo další než jen Mac snaží o hezký tenký vzhled notebooků... už se těším na nějakou recenzi...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.