Yahoo bude s MS soupeřit
autor: Martin Stančík , publikováno 25.8.2009

Yahoo včera vydalo prohlášení, že jeho vyhledávač bude s tím od Microsoftu soupeřit o uživatele i přes to, že se obě společnosti nedávno rozhodly spolupracovat.
 


"Nejsme žádnou verzí Bingu," řekl Prabhakar Raghavan z Yahoo reportérům na včerejší tiskové konferenci. "My jsme Yahoo a tak to zůstane i nadále...na jedné straně s Microsoftem spolupracujeme, na druhé s ním soutěžíme." Na konci července Yahoo a Microsoft podepsali dohodu na dalších deset let, podle které bude vyhledávač Yahoo využívat algoritmus vyhledávače Bing od Microsoftu. Spolupráce bude probíhat také na poli reklamy. Yahoo včera o celé dohodě podalo podrobnější informace.

Yahoo bude s MS soupeřit

Podle Raghavana sice budou při každém hledání na Yahoo zobrazovány reklamy ze systému Microsoftu, avšak je jen na Yahoo, jaký počet jich zveřejní. Novinkou také je, že výsledky odkazů na Yahoo budou procházet filtrem bezpečnostní společnosti McAfee a pokud bude odkaz shledán jako nebezpečný, budete na to upozorněni. A podobných vylepšení plánuje Yahoo více - uživatelé budou mít například možnost přehrávat některá videa z vyhledaných odkazů, aniž by opustili stránku Yahoo.
 

Zdroj: ReutersTagy: microsoft  yahoo  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
25.8.2009 19:40:14   213.194.221.xxx 21
Už by si ten adware YAHOO mohl dát pokoj. Všude cpe své reklamy a pomalu každý druhý program co instaluji má v setupu nastavit domovkou stránku na yahoo.com a nainstalovat yahoo toolbar

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.