Windows pro CPU ARM nebudou
autor: Jaroslav Kučera , publikováno 4.6.2009

 Název netbook se ujal velmi rychle a teď se na webu začíná šířit další pojem, smartbook. Osobně bych tato zařízení od netbooků asi neodlišoval.

Smartbook je definován jako lehký a přenosný mini-počítač s dlouhou výdrží na baterie. Tedy cosi mezi netbookem a smartphonem. Jeho srdcem jsou procesory s architekturou ARM, které vyrábí například Texas Instruments, Freescale, Qualcomm a nebo Nvidia(Tegra). Zařízení tedy nejsou x86 kompatibilní.

Windows pro CPU ARM nebudou

A protože Microsoft má pro jádra ARM pouze velmi spartánský OS Windows CE, bývají tato zařízení viděna především s různými linuxovými distribucemi nebo v poslední době populárním OS Android od společnosti Google. Ten je ale vlastně také takovou linuxovou distribucí s poněkud omezenějšími možnostmi co se volnosti uživatele týče.

A nyní se dostáváme k jádru věci. Steve Guggenheimer, šéf Microsoft OEM divize potvrdil, že v Redmondu se plnohodnotná verze Windows pro zařízení s procesory ARM vyvíjet nebude. Microsoft je k celé myšlence smartbooků velmi skeptický a pochybuje o jejich úspěchu.

No uvidíme. Mě by se tedy levný 10” netbook, použít slovo smartbook se mi v této úhlopříčce příčí, s ARMem více než líbil. A na hry to nebude, takže na MS Windows určitě netrvám.

Zdroj: www.fudzilla.com

 Tagy: Windows ARM nebude Linux Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
4.6.2009 11:46:37   78.98.103.xxx 93
A naco do toho pchat Windows??? Myslim, ze pre taketo zariadenia existuju na trhu lepsie riesenia ako Windows.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.