Novinky

22.9.2017

Apple zahájil prodej telefonů iPhone 8 a 8 Plus

Ve vybraných zemích se dnes začaly prodávat chytré telefony iPhone s pořadovým číslem osm. O dvě novinky, které se liší především velikostí displeje a fotoaparátem na zadní straně, byl velký zájem. Upozornila na to zahraniční média.

Pro další trhy včetně toho českého, je dostupnost nových chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka naplánována až na pátek 29. září. V České republice je zatím možné iPhone 8 a 8 Plus pouze předobjednávat. A to od dnešního dne.

Cenovky v případě iPhonu 8 startují na 20 990 Kč, za větší verzi Plus případní zájemci zaplatí 23 990 Kč. Předobjednávky nejlepšího iPhonu v historii Applu, modelu X, zahájí tuzemští prodejci v pátek 27. října. Samotný prodej zařízení začne v pátek 3. listopa

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Firma Rambus pracuje na pamětech DDR5. Očekávat je můžeme v roce 2019

Paměti typu DDR5 jsou logickým nástupcem současného standardu DDR4. Přinést by měly především dvojitou šířku pásma. Ale kdy tyto paměti dorazí na trh?

Společnost Rambus potvrdila, že má paměti DDR5 již nyní ve vývoji a k dispozici by měly být od roku 2019. Normalizační orgán JEDEC zodpovědný za specifikace standardů DDR také udává, že pro DDR5 by měla být běžná základní frekvence 4800 MHz, což je o něco větší frekvence než u stávajících nejvýkonnějších pamětí typu DDR4.

Očekává se, že DDR5 bude podporovat datový přenos (data rate) až 6,4 Gb/s propustností až 51,2 GB/s, což je dvojnásobek současného stavu u pamětí DDR4. Pracovní napětí pamětí DDR5 by se mělo také snížit a nemělo by přesáhnout 1,2 V a spíše to vypadá na běžný 1 V. Paměti by si navíc měly regulovat napětí bez závislosti na základní desce. Očekává se také to, že s příchodem nového standardu budou výrobci CPU rozšiřovat počet podporovaných kanálů. Konkrétně se hovoří o přechodu z maximálně 4kanálového zapojení až na 12 - 16 kanálů. 

Díky tomu bychom se měly běžně dočkat podpory připojení až 128 GB RAM. Důležitá ale bude atraktivita pro koncové zákazníky z ohledem na ceny. Ceny paměťových čipů totiž v letošním roce stále rostou a je pravděpodobné, že tomu tak bude i do budoucna. Ale vraťme se ke značce Rambus. Viceprezident pro produktový marketing firmy prozradil, že firma již nyní vyrobila první funkční DDR5 DIMM moduly, které jsou v současnosti laboratorně testovány. Půjde tedy o jednoho z průkopníků nadcházející technologie operačních pamětí.

Zdroj: 1, 2

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

World of Tanks pro konzole přichází s novou kampaní ve War Stories

Wargaming představuje zbrusu nové rozšíření kampaně War Stories, která do konzolových World of Tanks přinesla epizodickou část pro jednoho hráče, jež jej prováí bitvami proti uměle inteligenci. Operací Lvoun (Operation Sealion) do singleplayerové části přichází zcela nový prvek, který lze označit za alternativní historii. Další kampaní, která je momentálně stále ještě ve vývoji, pak bude Kennedyho válka (Kennedy´s War), která se objeví již v říjnu.

V Operaci Lvoun čelí britské jednotky německé invazi na svém vlastním území. Na hráči pak je, aby odolal několika vlnám německých vozidel, znovu obsadil nepřátelská letiště a pokusil se ubránit Londýn před invazí nepřátel.

Kennedyho válka pak bude kampaní, v níž si připomenete tolik obávanou kubánskou krizi, během níž byl svět asi nejblíže rozpoutání jaderného konfliktu. Tentokrát se však pokusíte zažehnat problém pomocí tanků. Tato kampaň se ve War Stories objeví již v říjnu.

War Stories jsou dostupné exkluzivně pouze na konzolích PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One a Xbox 360. Jestli se někdy v budoucnu singleplayer objeví i na PC, stále není jasné.

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

Na webu se objevily údajné specifikace nadcházející grafiky GTX 1070 Ti

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Nvidia ještě na letošní rok plánuje vydání výkonnější alternativy k současné grafice GTX 1070. Nejspíše by mělo jít o model GTX 1070 Ti, jehož údajné parametry nyní odhalil čínský web MyDrivers.

Podle těchto informací by se nadcházející model měl přiblížit spíše současné GTX 1080 s 11 Gb/s pamětmi. Zpráva hovoří o tom, že GTX 1070 Ti bude vycházet z čipu GP104, ale bude mít vypnutý pouze 1 ze 20 stream multiprocesorů, přičemž GTX 1070 má deaktivních 5 GPU jednotek. Výsledkem by tedy mělo být 2 432 CUDA jader, což je pouze o 128 méně než u GTX 1080.

Nad GTX 1070 má údajně novinka vyčnívat také svými takty, které by měly být v základu 1607 MHz a s boost až 1683 MHz. Frekvence pamětí by ale měla zůstat stejná jako v případě GTX 1070 na 8 GHz efektivně. Vše má ale prý být vykoupeno TDP, které bude dimenzováno shodně jako v případě GTX 1080, tedy na 180 W. 

Nvidia údajně hodlá nový model předvést a uvést na trh začátkem listopadu, aby byla v prodeji ještě před Vánoci. Hovoří se u ní o cenovce zhruba o 12,5 %  nižší než v případě GTX 1080. U nás by se tak karta mohla prodávat za méně než 14 000 Kč.

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5 komentářů: 0

Virus v CCleaneru cílil na velké firmy

Hackeři, kteří ukryli malware do populárního nástroje pro čistění a optimalizaci počítače CCleaner, cílili zejména na velké technologické firmy. V ohrožení byly konkrétně společnosti Samsung, Sony, Intel, Microsoft či VMware. Uvedl to bezpečnostní tým Cisco Talos, který na incident upozornil.

Podle výzkumníků Cisco se jednalo o precizně cílený útok zaměřený na získání cenného intelektuálního vlastnictví výše uvedených podniků. Zjištění vyplývá z analýzy kódu, který malware dostával ze vzdáleného command and control serveru. „Vzdálené ovládání škodlivého softwaru umožňovalo útočníkům zajistit, aby se napadené počítače chovaly specifickým způsobem, pokud se nacházely v síti výše uvedených firem,“ uvádí Cisco.

Konkrétně byla napadena verze programu CCleaner s označením 5.33, která byla ke stažení mezi 15. srpnem a 12. zářím. V tuto chvíli už je infikovaný program stažen a není dostupný. Nicméně mnoho uživatelů a hlavně firem je stále vystaveno riziku i po updatu nástroje. Infikován byl také CCleaner Cloud, verze 1.07.3191.

Že byla jedna z aktualizací CCleaneru zavirovaná dříve potvrdili i zástupci antivirových společností Avast a ESET. Pro úplnost dodejme, že neznámí hackeři cílili i na bezpečnostní firmu Cisco Talos.

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0
21.9.2017

Samsung pro Galaxy S8(+) chystá beta test Androidu 8.0

Majitelé smartphonů Galaxy S8 a S8+ jsou zase o něco blíže aktualizaci na nejnovější Android 8.0. Podle webu SamMobile.com totiž Samsung připravuje spuštění beta testu, díky kterému uživatelé budou moci firmware s Oreo vyzkoušet v předstihu.

Populární internetový server vychází z toho, že se v jeho databázi objevily dvě nové firmwarové verze, konkrétně mají označení G950FXXE1ZQI7 a G955FXXU1ZQI7.  Právě „Z“ v jejich názvu by mělo naznačovat, že se jedná o nefinální testovací software.

Samsung s beta programem začal loni u modelů S7(edge), pro které připravoval aktualizaci na sedmičkový Nougat.  Testování se však vleklo až příliš dlouho a finální software se mezi uživatele dostával velmi pomalu. Největší vlna přišla v březnu, kdy Android 7.0 dorazil i na českou distribuci (na kusy z volného prodeje).

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0

Intel prý odloží příchod 10nm procesorů Cannon Lake na konec příštího roku

Včera jsme vás informovali o tom, kdy hodlá Intel uvést na trh 8jádrové a low-endové procesory z rodiny Coffee Lake, která by měla uzavírat poslední architekturu využívající 14nm výrobní proces. To do jisté míry potvrzuje také dnešní zprávu o zpoždění příchodu toho 10nm.

Intel totiž uvedení prvních procesorů založených na 10nm výrobě s kódovým označením Cannon Lake skutečně odloží a to konkrétně na konec příštího roku, kdy světlo světa spatří nejspíše mobilní čipy pro notebooky. Mezitím bude Intel stále sázet na přicházející 8. generaci procesorů.

Posunutí termínu vydání další 9. generace procesorů již údajně ovlivnilo plány řady prodejců zejména v oblasti notebooků. Nastat tedy může i obdobná situace jako v případě 5. generace Broadwell, kterou značná část prodejců přeskočila a začala prodávat až notebooky s procesory generace následující. V případě Cannon Lake bude následovat architektura s kódovým označením Ice Lake.

Přechod na 10nm výrobu přitom má zvýšit výkon procesorů až o 25 % při 45% snížení spotřeby energie a poptávka ze strany výrobců tedy může být poměrně vysoká právě v oblasti čipů pro notebooky a další přenosná zařízení.

Zdroj: 1, 2, 3

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 1

O2 zahájí předobjednávky iPhone 8 a 8 Plus a Apple Watch 3

Operátor zahájí prodej telefonů iPhone 8 a iPhone 8 Plus už v pátek 29. září, tedy ve stejný den, kdy budou oficiálně dostupné v České republice. Ve stejnou dobu O2 zařadí do nabídky chytré hodinky Apple Watch S3 a nově také speciální edici Nike+, která bude v prodeji od 5. října.

Pro všechny zájemce připravil operátor už tradičně možnost předobjednávek, které odstartují v pátek 22. září v 9 hodin na webu www.o2.cz/osobni/chci-novy-iphone. Předobjednávky nabídne O2 i u nového modelu iPhone X. Ty budou zahájeny v pátek 27. října, prodej začne v pátek 3. listopadu.

Kdo chce na koupi nového telefonu ušetřit několik tisíc, může donést svůj stávající iPhone do některé ze značkových prodejen. Specialisté O2 určí podle opotřebení jeho hodnotu a tu poté odečtou od ceny nového zařízení. Zákazník tak při koupi nového iPhone 8 může ušetřit až několik tisíc korun.

Spolu se zařazením nových modelů značky Apple do nabídky O2 zároveň snižuje ceny předchozích modelů až o 4 000 Kč. Například základní model iPhone SE nabídne O2 za nejnižší cenu v oficiální distribuci, a to 8 995 korun.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

SIM karta zdarma k nákupu produktů EVOLVEO

Aktuální nabídka mobilního telefonu  StrongPhone G4, fotopasti StrongVision S2 a bezdrátového alarmu Sonix, je doplněna bonusem v podobě předplacené SIM karty. V případě smartphonu je součástí dodávky SIM karta v hodnotě 300 Kč, v případě alarmu a fotopasti 30 Kč.

StrongPhone G4 je mobil se pětipalcovým HD IPS displejem, který chrání sklíčko Gorilla Glass 3. Procesor je čtyřjádrový a od výrobce MediaTek, doplňují ho 3 GB RAM a 32 GB paměti pro data a systém Android 6.0 Marshmallow. Pochopitelně nechybí slot pro dvě microSD karty.

Dále je tento model vybaven osmimegapixelovým fotoaparátem, který umožňuje záznam videa v kvalitě 1080p (Full HD). Ve výbavě najdeme i podporu rychlého nabíjení baterie (3 000 mAh) ši konstrukci, která splňuje kritéria norem IP68 a MIL-STD-810G:2008. StrongPhone nabízí í obligátní bezdrátové technologie Bluetooth 4.0 (BLE/Smart), WiFi a standardy GPS/GLONASS. Na internet se lze samozřejmě připojit i přes LTE.

StrongVision S2 je fotopast, která podporuje odesílání snímků na mobilní telefon nebo e-mail. Video lze zaznamenávat v kvalitě Full HD na paměťovou kartu, noční záznam nebo fotografování umožní 36 infračervených přisvětlovacích diod. Časosběrný režim se hodí například pro zaznamenání postupu na stavebním projektu. Stačí nastavit časový interval a kamera pořídí snímek každých 30, 60 nebo 240 minut a uloží jej na kartu. Prostředí kamery je intuitivní a snadno nastavitelné pomocí českého menu na displeji. Záznam na SD kartu se spouští při detekci pohybu před kamerou nebo nastavením snímání v časovém intervalu. Pro pohodlné ovládání je přiložen dálkový ovladač.

Sonix je bezdrátový zabezpečovací GSM alarm, který lze využít pro zabezpečení bytu, kanceláře, garáže, dílny, domu, chaty nebo obchodu. Montáž zvládne každý, není nutné platit za instalaci specializované firmě. Bezdrátová technologie nevyžaduje žádné vrtání a tahání drátů, pouze umístěte bezdrátová čidla v objektu nebo mimo něj až do vzdálenosti 80 metrů. V případě narušení monitorovaného objektu bude tato událost signalizována SMS zprávou až na pět přednastavených čísel a také hlasovým voláním. Obsluha alarmu je snadná, stačí jej aktivovat/deaktivovat dálkovým ovladačem, klíčenkou, podobně jako u centrálního zamykání automobilu.

 

Dostupnost a cena

Uvedené produkty s předplacenou SIM kartou jsou dostupné v síti vybraných prodejců a v internetových obchodech. Pro více informací navštivte web EVOLVEO.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1 komentářů: 0

AOC Agon AG322QCX: herní zakřivený monitor se 144Hz obnovovací frekvencí a FreeSync

Společnost AOC rozšiřuje svoji řadu herních monitorů Agon o nový model označený jako AG322QCX, jenž se může pochlubit podporou technologie AMD FreeSync, zakřivením displeje a vysokou obnovovací frekvencí.

Monitor vychází z 31,5" panelu typu VA, který je zakřivený a má poměr stran 16:9 při nativním rozlišení 2560 × 1440 pixelů, neboli QHD.  Zakřivení displeje má poměr 1800R a monitor dokáže pracovat až na frekvenci 144 Hz a zajišťuje tak dobu odezvy GtG pouhé 4 ms. Barevná reprezentace není nijak špičková, ale monitor umí zobrazit alespoň 85 % spektra NTSC.

Mezi dalšími parametry najdeme třeba jas dosahující na 300 cd/m2, nebo dynamický kontrastní poměr 50M:1. Vstupy do monitoru zahrnují po jednom portu VGA, HDMI 1.4 a HDMI 2.0, společně s dvojicí DisplayPort 1.2. Nechybí ani USB 3.0 hub se dvěma porty a jedním vyhrazeným pro rychlé nabíjení. Na monitoru najdeme také konektory pro sluchátka, držák na vedení kabelu headsetu a jeho součástí jsou i dva 5W reproduktory.

Chybět by neměla ani podpora herních režimů a technologií chránících oči, jako je třeba redukce blikání podsvícení Flicker-Free, nebo redukce modré složky světla snižující únavu očí. Součástí monitoru je také stojan, který umožňuje naklonění, otočení, ale i výškové nastavení až o 11 cm. 

AG322QCX už je k vidění také na našem trhu za cenu přesahující 13 000 Kč.

Zdroj: techPowerUp

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 3

Google kupuje zaměstnance mobilní divize HTC

Google se dohodl s tchajwanskou společností HTC na koupi týmu, který pracuje na vývoji chytrých telefonů Pixel, za 1,1 miliardy dolarů (24 miliard Kč). Firmy podepsaly rovněž nevýhradní licenční smlouvu o duševním vlastnictví, jejíž podmínky zveřejněny nebyly.

Uzavřená dohoda se týká pouze zaměstnanců, nikoli výrobních aktiv. Samotnou akvizici ještě musí schválit regulační úřady, zpečetěna má být počátkem příštího roku.

HTC patřilo dříve k významným výrobcům, ale posledních několik let na trhu významně ztrácí, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Applu a Samsungu v oblasti prémiových telefonů. V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Zatímco ještě před pěti lety činil podíl HTC devět procent, dnes je na necelém procentu.

Právě kvůli tomu, jak si aktuálně HTC vede, někteří analytici obchod zpochybňují. Jako například Ryan Reith z IDC, který uvedl: „HTC dnes za předními výrobci hardwaru zaostává a pokud Google skutečně nechce mít pod kontrolou také hardware pro své Chromebooky a další produkty, pak to nevidím jako sázku, která se vyplatí.“

S mobilními telefony Google už jednu zkušenost má, v roce 2011 koupil amerického výrobce Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů a tři roky nato ho prodal.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 1

BenQ představuje projektory pro vzdělávací segment

Společnost BenQ uvádí na trh novou sérii projektorů MW826ST, MX825ST, MW809ST a MX808ST pro vzdělávací segment. Jsou osazeny nejnovějšími technologiemi včetně prachově uzavřeného designu.

Prach je nedílnou součástí vnějšího i vnitřního prostředí a je hlavním zdrojem poškozování a výkonnostní degradace projektorů včetně snižování jejich životnosti. Proto BenQ integroval do projektorů ochranu proti prachu odpovídající hodnocení IP5X nebo lepší. Technologie BenQ Dust Guard využívá uzavřený optický systém, pokročilé senzory na barevném kolečku a kvalitní provedení prachových filtrů, aby zabránilo průniku částic až do velikosti PM2,5 (2,5 mikrometru). Podle výrobce se díky tomu prodlouží životnost bez rozkladu barev v prašných místnostech. Všechny modely, než jdou do prodeje, údajně také prochází několika testy v prostředí s vysokou koncentrací jemného prachu a sazí.

Projektory podporují bezdrátový přenos obsahu přes QCast nebo kabelově pomocí MHL. Zapojením BenQ PointWrite technologie se pak z každého podkladu stane interaktivní tabule s možností ovládání několika prsty a zobrazení několika různých ploch.

MW826ST, MX825ST, MW809ST a MX808ST plně podporují síťové ovládací systémy Crestron, AMX, PJ Link a Extron a poskytují centralizovanou správu projekce na více displejích skrze BenQ Multiple Display Administrator.

Ceny a dostupnost:

  • BenQ MW826ST je dostupný za 24 990 Kč s DPH.
  • BenQ MX825ST je dostupný za 22 990 Kč s DPH.
  • BenQ MW809ST je dostupný za 21 990 Kč s DPH.
  • BenQ MX808ST je dostupný za 19 990 Kč s DPH.

Zdroj: BenQ

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Čipovou divizi Toshiby koupí Bain Capital

Přestože ještě před několika dny Toshiba nevylučovala, že svou čipovou divizi odprodá konsorciu, které vedou americká firma Western Digital a tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, nakonec se domluvila s investičním fondem Bain Capital. Transakce, jejíž hodnota by měla činit zhruba dva biliony jenů, má být završena do konce března příštího roku.

Toshiba příjem z prodeje čipové divize naléhavě potřebuje, protože v důsledku rozsáhlých ztrát americké jaderné divize Westinghouse Electric se dostala na pokraj finančního kolapsu. Westinghouse byl letos nucen vyhlásit bankrot a požádat v USA o soudní ochranu před věřiteli.

Podle agentury AP je ale budoucnost dohody nejistá, protože se proti ní staví americký partner Toshiby, výrobce Western Digital. Pokud by se s Toshibou přeci jenom nakonec dohodl, učinilo by to z něj čipového giganta.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
20.9.2017

Chystá se Google koupit výrobce HTC?

Tchajwanská burza pozastavila obchodování s akciemi HTC. Firma podle všeho slibuje oznámit zásadní informaci. Spekuluje o převzetí skomírajícího výrobce mobilu společností Google.

HTC ztrácí podíl na trhu několik let za sebou, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Applu, Samsungu v oblasti prémiových telefonů. V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Podnik má velké problémy s prodejem svých výrobků a zatím nic nenasvědčuje tomu, že se to v dohledné době změní. Odkoupení Googlem se tedy jeví jako velmi pravděpodobné.

Podle Evana Blasse, který je na Twitteru znám pod účtem @evleaks, je uzavření dohody takřka jistou věcí, přičemž Google získá mobilní divizi, nicméně HTC by si mělo zachovat svou značku. Vše nyní bude záležet na tom, jak dopadne zítřejší interní schůze HTC, která má pouze jeden jediný bod, a to akvizice Googlem.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Záběry z Need for Speed Payback v novém gameplay videu

Společnost nVidia dnes zveřejnila záběry z hraní Need for Speed Payback v novém 4K videu. Zároveň představila minimální i doporučené hardwarové PC požadavky tohoto titulu, který vychází 10. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

„PC verzi Need for Speed Payback lze hrát ve 4K rozlišení s odemčeným frameratem a nepřeberným množstvím grafických a dalších nastavení,“ uvedl v tiskové zprávě americký výrobce grafických karet. „Majitelé grafických karet GeForce GTX 1060 se mohou těšit na vizuálně nádhernou podívanou v rozlišení 1 920 × 1 080 při 60 snímcích za vteřinu. Majitelé výkonnějších karet GeForce GTX 1070, 1080 a 1080 Ti budou těžit z do detailu zpracovaných závodních aut i tratí ve 4K rozlišení a s 60 snímky za vteřinu přesně jako v dnes zveřejněném videu,“ dodal.

Na gameplay záběry v rozlišení 4K se můžete podívat níže. Na konci článku pak najdete hardwarové požadavky PC verze.

Minimální konfigurace (je určena pro rozlišení 720p při 30 fps a s nastavením na nízké detaily)

OS: 64-bit Windows 7 nebo novější

CPU: Intel Core i3 6300 @ 3,8 GHz nebo AMD FX 8150 @ 3,6GHz

RAM: 6 GB

Místo na disku: 30 GB

Grafická karta: GeForce GTX 750 Ti nebo GTX 1050 nebo ekvivalent AMD

DirectX: DirectX 11

Ostatní: Dual analog controller

Doporučená konfigurace (je určena pro rozlišení 1080p při 60 fps a s nastavením na vysoké detaily)

OS: 64-bit Windows 10 nebo novější

CPU: Intel i5 4690K @ 3,5 GHz nebo AMD FX 8350 @ 4,0 GHz

RAM: 8 GB

Grafická karta: GeForce GTX 1060 nebo ekvivalent

DirectX: DirectX 11

Místo na disku: 30 GB

Ostatní: Dual analog controller

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4 komentářů: 5
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.