Novinky

24.9.2017

Ubisoft oznámil dokončení hry South Park: The Fractured But Whole

Po více než dvou letech je RPG titul South Park: The Fractured But Whole konečně dokončený. Upozornilo na to studio Ubisoft. Nyní hra zamíří do lisoven a na pultech obchodů se s definitivní platností objeví v úterý 17. října.

Zároveň s oznámením o ukončení vývoje a začátku lisování disků uveřejnil Ubisoft nový trailer k chystanému South Parku. Ve videu uvidíte rybu, která se mihla v páté epizodě (Fishsticks) třinácté série seriálu Městečko South Park. V tomto dílu se Cartman rozhodne pomoct Jimmymu Kimmelovi s jeho komediálním číslem a společně vymyslí nejlepší vtip všech dob.

South Park: The Fractured But Whole vychází ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Hardwarové požadavky najdete tady. Níže se pak můžete podívat na nový trailer.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Huawei Mate 10 se u nás prodávat nebude

V pondělí 16. října představí Huawei novou řadu smartphonů Mate 10, kterou budou tvořit minimálně tři modely – Mate 10, Mate 10 Pro a Mate 10 Lite. Do České republiky se však oficiálně podívají pouze dvě z chystaných novinek. Jaké to budou?

Díky informacím od našeho důvěryhodného zdroje s předstihem víme, že zatímco základní model Mate 10 se na tuzemském trhu neobjeví, zbylé dvě verze, tedy Mate 10 Lite a Mate 10 Pro, do ČR oficiálně dorazí.

Za odlehčenou variantu tabletofonu s přídomkem Lite si čínský výrobce řekne 9 900 korun s DPH. U vrcholného provedení Pro ještě cena stanovena nebyla – neměla by však přesáhnout částku 23 000 korun.

Dobrou zprávou je, že s uvedením řady Mate 10 by v České republice mělo dojít ke zlevnění starších modelů P10(Plus) a Mate 9.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
23.9.2017

Hororovka Outlast: Whistleblower zdarma ke stažení

Outlast je děsivý horor, který jako jedna z mála her přinese hráči skutečně okamžiky strachu, hrůzné scény, u kterých nejednou vykřiknete. Pokud jste se do sanatoria pro choromyslné s reportérem Milesem Upshurem ještě nepodívali, máte nyní jedinečnou možnost to změnit.

Stačí jen, abyste navštívili stránku projektu Humble Bundle, kde je Outlast společně DLC Whistleblower dočasně zdarma ke stažení. Ušetřit můžete 24,99 eur, tedy asi 650 korun, takže příliš neváhejte. Akce končí už za několik málo hodin.

Outlast vás zavede hluboko do coloradských hor, konkrétně do proslulého zařízení Mount Massive, kde se děje něco nekalého. Po příjezdu přicházíte na to, že se v sanatoriu stalo něco, co lidský rozum nedokáže racionálně vysvětlit. A aby toho nebylo málo, něco teď jde po vašem krku…

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 6

Levnější Shield TV bez gamepadu je v předprodeji

Společnost nVidia zahájila na tuzemském trhu předobjednávky nové Shield TV v provedení s 16GB interním úložištěm a dálkovým ovladačem za doporučenou cenu 5 199 Kč. 

Nejnovější verze nabízí na chlup stejné specifikace jako starší model, který byl představen v lednu letošního roku. Základem zařízení je nadále čipset Tegra X1 s grafikou Maxwell, najdete tu i 3 GB operační paměti a gigabitový LAN či USB 3.0.

Krom toho se dále můžete těšit na populární  streamovací služby jako Netflix, Google Play Movies, Amazon Video, nebo českou IPTV Kuki od Netboxu. Ta potěší zejména všechny, kteří rádi využívají výhod televize on demand. Nad rámec standardní nabídky televizních kanálu v HD kvalitě (Česká televize, Nova, Prima, HBO, TV Barrandov, Nickelodeon, Eurosport,...), navíc Kuki disponuje i obsáhlou knihovnou seriálů, mezi nimiž nechybí například Teorie velkého třesku nebo česká Bohéma.

Shield TV ve verzi s 16 GB a dálkovým ovladačem se začne prodávat 18. října. Pro hráče a ty, kteří dlouhodobě budují vlastní multimediální sbírku, stále výrobce na českém trhu nabízí Shield TV Pro s 500GB pevným diskem, ovladačem a gamepadem.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0
22.9.2017

Apple zahájil prodej telefonů iPhone 8 a 8 Plus

Ve vybraných zemích se dnes začaly prodávat chytré telefony iPhone s pořadovým číslem osm. O dvě novinky, které se liší především velikostí displeje a fotoaparátem na zadní straně, byl velký zájem. Upozornila na to zahraniční média.

Pro další trhy včetně toho českého, je dostupnost nových chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka naplánována až na pátek 29. září. V České republice je zatím možné iPhone 8 a 8 Plus pouze předobjednávat. A to od dnešního dne.

Cenovky v případě iPhonu 8 startují na 20 990 Kč, za větší verzi Plus případní zájemci zaplatí 23 990 Kč. Předobjednávky nejlepšího iPhonu v historii Applu, modelu X, zahájí tuzemští prodejci v pátek 27. října. Samotný prodej zařízení začne v pátek 3. listopadu.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Firma Rambus pracuje na pamětech DDR5. Očekávat je můžeme v roce 2019

Paměti typu DDR5 jsou logickým nástupcem současného standardu DDR4. Přinést by měly především dvojitou šířku pásma. Ale kdy tyto paměti dorazí na trh?

Společnost Rambus potvrdila, že má paměti DDR5 již nyní ve vývoji a k dispozici by měly být od roku 2019. Normalizační orgán JEDEC zodpovědný za specifikace standardů DDR také udává, že pro DDR5 by měla být běžná základní frekvence 4800 MHz, což je o něco větší frekvence než u stávajících nejvýkonnějších pamětí typu DDR4.

Očekává se, že DDR5 bude podporovat datový přenos (data rate) až 6,4 Gb/s propustností až 51,2 GB/s, což je dvojnásobek současného stavu u pamětí DDR4. Pracovní napětí pamětí DDR5 by se mělo také snížit a nemělo by přesáhnout 1,2 V a spíše to vypadá na běžný 1 V. Paměti by si navíc měly regulovat napětí bez závislosti na základní desce. Očekává se také to, že s příchodem nového standardu budou výrobci CPU rozšiřovat počet podporovaných kanálů. Konkrétně se hovoří o přechodu z maximálně 4kanálového zapojení až na 12 - 16 kanálů. 

Díky tomu bychom se měly běžně dočkat podpory připojení až 128 GB RAM. Důležitá ale bude atraktivita pro koncové zákazníky z ohledem na ceny. Ceny paměťových čipů totiž v letošním roce stále rostou a je pravděpodobné, že tomu tak bude i do budoucna. Ale vraťme se ke značce Rambus. Viceprezident pro produktový marketing firmy prozradil, že firma již nyní vyrobila první funkční DDR5 DIMM moduly, které jsou v současnosti laboratorně testovány. Půjde tedy o jednoho z průkopníků nadcházející technologie operačních pamětí.

Zdroj: 1, 2

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.5 komentářů: 1

World of Tanks pro konzole přichází s novou kampaní ve War Stories

Wargaming představuje zbrusu nové rozšíření kampaně War Stories, která do konzolových World of Tanks přinesla epizodickou část pro jednoho hráče, jež jej prováí bitvami proti uměle inteligenci. Operací Lvoun (Operation Sealion) do singleplayerové části přichází zcela nový prvek, který lze označit za alternativní historii. Další kampaní, která je momentálně stále ještě ve vývoji, pak bude Kennedyho válka (Kennedy´s War), která se objeví již v říjnu.

V Operaci Lvoun čelí britské jednotky německé invazi na svém vlastním území. Na hráči pak je, aby odolal několika vlnám německých vozidel, znovu obsadil nepřátelská letiště a pokusil se ubránit Londýn před invazí nepřátel.

Kennedyho válka pak bude kampaní, v níž si připomenete tolik obávanou kubánskou krizi, během níž byl svět asi nejblíže rozpoutání jaderného konfliktu. Tentokrát se však pokusíte zažehnat problém pomocí tanků. Tato kampaň se ve War Stories objeví již v říjnu.

War Stories jsou dostupné exkluzivně pouze na konzolích PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One a Xbox 360. Jestli se někdy v budoucnu singleplayer objeví i na PC, stále není jasné.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Na webu se objevily údajné specifikace nadcházející grafiky GTX 1070 Ti

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Nvidia ještě na letošní rok plánuje vydání výkonnější alternativy k současné grafice GTX 1070. Nejspíše by mělo jít o model GTX 1070 Ti, jehož údajné parametry nyní odhalil čínský web MyDrivers.

Podle těchto informací by se nadcházející model měl přiblížit spíše současné GTX 1080 s 11 Gb/s pamětmi. Zpráva hovoří o tom, že GTX 1070 Ti bude vycházet z čipu GP104, ale bude mít vypnutý pouze 1 ze 20 stream multiprocesorů, přičemž GTX 1070 má deaktivních 5 GPU jednotek. Výsledkem by tedy mělo být 2 432 CUDA jader, což je pouze o 128 méně než u GTX 1080.

Nad GTX 1070 má údajně novinka vyčnívat také svými takty, které by měly být v základu 1607 MHz a s boost až 1683 MHz. Frekvence pamětí by ale měla zůstat stejná jako v případě GTX 1070 na 8 GHz efektivně. Vše má ale prý být vykoupeno TDP, které bude dimenzováno shodně jako v případě GTX 1080, tedy na 180 W. 

Nvidia údajně hodlá nový model předvést a uvést na trh začátkem listopadu, aby byla v prodeji ještě před Vánoci. Hovoří se u ní o cenovce zhruba o 12,5 %  nižší než v případě GTX 1080. U nás by se tak karta mohla prodávat za méně než 14 000 Kč.

Zdroj: 1, 2

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7 komentářů: 0

Virus v CCleaneru cílil na velké firmy

Hackeři, kteří ukryli malware do populárního nástroje pro čistění a optimalizaci počítače CCleaner, cílili zejména na velké technologické firmy. V ohrožení byly konkrétně společnosti Samsung, Sony, Intel, Microsoft či VMware. Uvedl to bezpečnostní tým Cisco Talos, který na incident upozornil.

Podle výzkumníků Cisco se jednalo o precizně cílený útok zaměřený na získání cenného intelektuálního vlastnictví výše uvedených podniků. Zjištění vyplývá z analýzy kódu, který malware dostával ze vzdáleného command and control serveru. „Vzdálené ovládání škodlivého softwaru umožňovalo útočníkům zajistit, aby se napadené počítače chovaly specifickým způsobem, pokud se nacházely v síti výše uvedených firem,“ uvádí Cisco.

Konkrétně byla napadena verze programu CCleaner s označením 5.33, která byla ke stažení mezi 15. srpnem a 12. zářím. V tuto chvíli už je infikovaný program stažen a není dostupný. Nicméně mnoho uživatelů a hlavně firem je stále vystaveno riziku i po updatu nástroje. Infikován byl také CCleaner Cloud, verze 1.07.3191.

Že byla jedna z aktualizací CCleaneru zavirovaná dříve potvrdili i zástupci antivirových společností Avast a ESET. Pro úplnost dodejme, že neznámí hackeři cílili i na bezpečnostní firmu Cisco Talos.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0

Smartphone před viry chrání méně než polovina českých studentů

Téměř každý český student střední a vysoké školy již vlastní chytrý mobilní telefon. Oproti loňskému roku vzrostla vybavenost smartphony mezi studenty z 89 na 94 % a výrazně stoupl i podíl těch, kteří na chytrých mobilních zařízeních využívají vlastní datové tarify. Konkrétně tak činí sedm studentů z deseti, loni to bylo pouze 63 %. Méně než polovina studentů ale myslí na zabezpečení mobilních zařízení před internetovými hrozbami, vyplynulo z průzkumu, který uspořádala společnost ESET.

Některý z antivirů na chytrém mobilním telefonu používá pouze 44 % procent studentů, což je o dva procentní body méně než loni. Výrazně zodpovědnější jsou studentky, které si mobily chrání v 58 % případů (chlapci pouze v 39 % případů). Ještě menší zastoupení bezpečnostního softwaru je u studentských tabletů. Chrání je pouze 40 % uživatelů. I v tomto případě vedou studentky (43 %) před studenty (35 %).

Studenti rovněž ignorují riziko používání veřejných WiFi sítí, jež představuje možnost odposlechů u otevřených sítí nebo manipulace s datovým provozem, pokud nepoužívají zabezpečené komunikační protokoly. Do veřejných WiFi sítí se připojuje 95 % respondentů, loni jich bylo o dva procentní body méně. Pouze dvě procenta studentů se s chytrým mobilním telefonem nebo tabletem k internetu vůbec nepřipojují. Oproti loňskému roku výrazně vzrostl podíl studentů, kteří využívají smartphony ke studiu. Ve škole tak činí 77 % studentů (loni to bylo 66 %), doma 57 % (loni 48 %).

Průzkumu, který probíhal formou online ankety od 29. srpna do 11. září, se zúčastnilo 298 studentů středních a vysokých škol.

Zdroj: ESET

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.6 komentářů: 0
21.9.2017

Samsung pro Galaxy S8(+) chystá beta test Androidu 8.0

Majitelé smartphonů Galaxy S8 a S8+ jsou zase o něco blíže aktualizaci na nejnovější Android 8.0. Podle webu SamMobile.com totiž Samsung připravuje spuštění beta testu, díky kterému uživatelé budou moci firmware s Oreo vyzkoušet v předstihu.

Populární internetový server vychází z toho, že se v jeho databázi objevily dvě nové firmwarové verze, konkrétně mají označení G950FXXE1ZQI7 a G955FXXU1ZQI7.  Právě „Z“ v jejich názvu by mělo naznačovat, že se jedná o nefinální testovací software.

Samsung s beta programem začal loni u modelů S7(edge), pro které připravoval aktualizaci na sedmičkový Nougat.  Testování se však vleklo až příliš dlouho a finální software se mezi uživatele dostával velmi pomalu. Největší vlna přišla v březnu, kdy Android 7.0 dorazil i na českou distribuci (na kusy z volného prodeje).

Zdroj

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4 komentářů: 0

Intel prý odloží příchod 10nm procesorů Cannon Lake na konec příštího roku

Včera jsme vás informovali o tom, kdy hodlá Intel uvést na trh 8jádrové a low-endové procesory z rodiny Coffee Lake, která by měla uzavírat poslední architekturu využívající 14nm výrobní proces. To do jisté míry potvrzuje také dnešní zprávu o zpoždění příchodu toho 10nm.

Intel totiž uvedení prvních procesorů založených na 10nm výrobě s kódovým označením Cannon Lake skutečně odloží a to konkrétně na konec příštího roku, kdy světlo světa spatří nejspíše mobilní čipy pro notebooky. Mezitím bude Intel stále sázet na přicházející 8. generaci procesorů.

Posunutí termínu vydání další 9. generace procesorů již údajně ovlivnilo plány řady prodejců zejména v oblasti notebooků. Nastat tedy může i obdobná situace jako v případě 5. generace Broadwell, kterou značná část prodejců přeskočila a začala prodávat až notebooky s procesory generace následující. V případě Cannon Lake bude následovat architektura s kódovým označením Ice Lake.

Přechod na 10nm výrobu přitom má zvýšit výkon procesorů až o 25 % při 45% snížení spotřeby energie a poptávka ze strany výrobců tedy může být poměrně vysoká právě v oblasti čipů pro notebooky a další přenosná zařízení.

Zdroj: 1, 2, 3

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 1

O2 zahájí předobjednávky iPhone 8 a 8 Plus a Apple Watch 3

Operátor zahájí prodej telefonů iPhone 8 a iPhone 8 Plus už v pátek 29. září, tedy ve stejný den, kdy budou oficiálně dostupné v České republice. Ve stejnou dobu O2 zařadí do nabídky chytré hodinky Apple Watch S3 a nově také speciální edici Nike+, která bude v prodeji od 5. října.

Pro všechny zájemce připravil operátor už tradičně možnost předobjednávek, které odstartují v pátek 22. září v 9 hodin na webu www.o2.cz/osobni/chci-novy-iphone. Předobjednávky nabídne O2 i u nového modelu iPhone X. Ty budou zahájeny v pátek 27. října, prodej začne v pátek 3. listopadu.

Kdo chce na koupi nového telefonu ušetřit několik tisíc, může donést svůj stávající iPhone do některé ze značkových prodejen. Specialisté O2 určí podle opotřebení jeho hodnotu a tu poté odečtou od ceny nového zařízení. Zákazník tak při koupi nového iPhone 8 může ušetřit až několik tisíc korun.

Spolu se zařazením nových modelů značky Apple do nabídky O2 zároveň snižuje ceny předchozích modelů až o 4 000 Kč. Například základní model iPhone SE nabídne O2 za nejnižší cenu v oficiální distribuci, a to 8 995 korun.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

SIM karta zdarma k nákupu produktů EVOLVEO

Aktuální nabídka mobilního telefonu  StrongPhone G4, fotopasti StrongVision S2 a bezdrátového alarmu Sonix, je doplněna bonusem v podobě předplacené SIM karty. V případě smartphonu je součástí dodávky SIM karta v hodnotě 300 Kč, v případě alarmu a fotopasti 30 Kč.

StrongPhone G4 je mobil se pětipalcovým HD IPS displejem, který chrání sklíčko Gorilla Glass 3. Procesor je čtyřjádrový a od výrobce MediaTek, doplňují ho 3 GB RAM a 32 GB paměti pro data a systém Android 6.0 Marshmallow. Pochopitelně nechybí slot pro dvě microSD karty.

Dále je tento model vybaven osmimegapixelovým fotoaparátem, který umožňuje záznam videa v kvalitě 1080p (Full HD). Ve výbavě najdeme i podporu rychlého nabíjení baterie (3 000 mAh) ši konstrukci, která splňuje kritéria norem IP68 a MIL-STD-810G:2008. StrongPhone nabízí í obligátní bezdrátové technologie Bluetooth 4.0 (BLE/Smart), WiFi a standardy GPS/GLONASS. Na internet se lze samozřejmě připojit i přes LTE.

StrongVision S2 je fotopast, která podporuje odesílání snímků na mobilní telefon nebo e-mail. Video lze zaznamenávat v kvalitě Full HD na paměťovou kartu, noční záznam nebo fotografování umožní 36 infračervených přisvětlovacích diod. Časosběrný režim se hodí například pro zaznamenání postupu na stavebním projektu. Stačí nastavit časový interval a kamera pořídí snímek každých 30, 60 nebo 240 minut a uloží jej na kartu. Prostředí kamery je intuitivní a snadno nastavitelné pomocí českého menu na displeji. Záznam na SD kartu se spouští při detekci pohybu před kamerou nebo nastavením snímání v časovém intervalu. Pro pohodlné ovládání je přiložen dálkový ovladač.

Sonix je bezdrátový zabezpečovací GSM alarm, který lze využít pro zabezpečení bytu, kanceláře, garáže, dílny, domu, chaty nebo obchodu. Montáž zvládne každý, není nutné platit za instalaci specializované firmě. Bezdrátová technologie nevyžaduje žádné vrtání a tahání drátů, pouze umístěte bezdrátová čidla v objektu nebo mimo něj až do vzdálenosti 80 metrů. V případě narušení monitorovaného objektu bude tato událost signalizována SMS zprávou až na pět přednastavených čísel a také hlasovým voláním. Obsluha alarmu je snadná, stačí jej aktivovat/deaktivovat dálkovým ovladačem, klíčenkou, podobně jako u centrálního zamykání automobilu.

 

Dostupnost a cena

Uvedené produkty s předplacenou SIM kartou jsou dostupné v síti vybraných prodejců a v internetových obchodech. Pro více informací navštivte web EVOLVEO.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1 komentářů: 0

AOC Agon AG322QCX: herní zakřivený monitor se 144Hz obnovovací frekvencí a FreeSync

Společnost AOC rozšiřuje svoji řadu herních monitorů Agon o nový model označený jako AG322QCX, jenž se může pochlubit podporou technologie AMD FreeSync, zakřivením displeje a vysokou obnovovací frekvencí.

Monitor vychází z 31,5" panelu typu VA, který je zakřivený a má poměr stran 16:9 při nativním rozlišení 2560 × 1440 pixelů, neboli QHD.  Zakřivení displeje má poměr 1800R a monitor dokáže pracovat až na frekvenci 144 Hz a zajišťuje tak dobu odezvy GtG pouhé 4 ms. Barevná reprezentace není nijak špičková, ale monitor umí zobrazit alespoň 85 % spektra NTSC.

Mezi dalšími parametry najdeme třeba jas dosahující na 300 cd/m2, nebo dynamický kontrastní poměr 50M:1. Vstupy do monitoru zahrnují po jednom portu VGA, HDMI 1.4 a HDMI 2.0, společně s dvojicí DisplayPort 1.2. Nechybí ani USB 3.0 hub se dvěma porty a jedním vyhrazeným pro rychlé nabíjení. Na monitoru najdeme také konektory pro sluchátka, držák na vedení kabelu headsetu a jeho součástí jsou i dva 5W reproduktory.

Chybět by neměla ani podpora herních režimů a technologií chránících oči, jako je třeba redukce blikání podsvícení Flicker-Free, nebo redukce modré složky světla snižující únavu očí. Součástí monitoru je také stojan, který umožňuje naklonění, otočení, ale i výškové nastavení až o 11 cm. 

AG322QCX už je k vidění také na našem trhu za cenu přesahující 13 000 Kč.

Zdroj: techPowerUp

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 4
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.