Novinky

25.5.2016

Cryorig chce na Computexu představit dvě kompaktní stylové PC skříně s netradiční konstrukcí

Řada výrobců se nás již nyní snaží navnadit na produkty, které chce představit v rámci veletrhu Computex 2016, který se kvapem blíží. Výjimkou není ani firma Cryorig, která zde hodlá odhalit své dvě nové kompaktní počítačové skříně Ola a Taku.

Oba modely kladou důraz na úsporu místa, ale především na stylový vzhled. První novinkou je válcovitá skříň Ola, která je bezesporu designově inspirovaná profesionálními počítači Mac Pro. Na vrcholu válce, do něhož se instalují komponenty, výrobce umístil 140mm ventilátor XT140, který má za účel vhánět vzduch ke komponentám. Prostor uvnitř skříně o rozměrech 226 × 378,5 × 205 mm (š × v × h) je rozdělený do dvou částí a její hmotnost je 5 kg. 

 

První část patří základní desce, která může mít formát mini-ITX a na sobě chladič procesoru s výškou až 82 mm a větrákem s šířkou maximálně 92 mm. Pod základní desku je umístěný napájecí zdroj formátu SFX limitovaný maximální délkou 130 mm. Co se týče disků, zde výrobce nabízí jednu 3,5palcovou pozici a možnost instalace až dvou 2,5" disků. Druhá polovina skříně pak slouží pro instalaci grafické karty, která může mít délku až 280 mm. Mezi výstupy a vstupy by se měly objevit audio konektory a porty USB 3.0. 

 

Druhou novinkou je ještě kompaktnější, tenká skříň Taku. Ta má velice tenký profil a její komponenty se instalují do vysouvacího šuplíku. Mohlo by se tedy jednat o ideální skříň třeba pro stavbu domácího HTPC, čemuž napovídá i elegantní jednoduchý vzhled a kovové nohy. Skříň má navíc celohliníkový rám a její rozměry 567 × 134,8 × 270 mm (š × v × h). Hmotnost je oproti Ola o poznání vyšší a činí 8 kg.

 

Do interiéru můžeme umístit opět základní desky formátu mini-ITX a na ni pak chladič procesoru s maximální výškou 47 mm. Grafiku je nutné pomocí PCIe riseru umístit vedle desky, chladičem směrem dolů. Může přitom mít délku až 240 mm. Zdroj lze opět použít formátu SFX s délkou až 130 mm. Prostor se najde také pro jeden 3,5palcový nebo až dva 2,5" HDD či SSD. Chybět by neměl ani I/O panel s audio konektory a porty USB 3.0. Chlazení budou nejspíše zajišťovak větráky umístěné na dno šasi. 

 

Cryorig hodlá oba modely předvést během Computexu, který proběhne od 31. května do 4. června v Tchaj-pej na Tchaj-wanu, a představení vysílat i pomocí živého streamu. Projekt obou skříní je zatím v plenkách. Kdy budou vydány tudíž vůbec nevíme.

Zdroj: techPowerUp

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: -0.3 komentářů: 0

BenQ PV3200PT: Monitor se 100% pokrytím sRGB a standardem REC.709

Společnost BenQ představila nový 32palcový monitor PV3200PT s Ultra HD rozlišením. Určený je především profesionálům, kteří často editují video.

Jeho základem je IPS displej s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů, což je čtyřikrát více, než mají současné 1080p monitory či televizory. Výrobce slibuje hodnotu Delta E <2, 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a také kompatibilitu se standardem REC.709.

Jistotu přesného zobrazení jednotlivých barev zajišťuje integrovaný kalibrační software Palette Master Element a 14bitová 3D LUT (Look Up Table) tabulka. Obrazovka je zároveň rozdělena na stovky dílčích oblastí pro zajištění rovnoměrného podsvícení.

Nastavitelná noha stojanu monitoru umožňuje otočení kolem své osy, samotný displej lze naklonit v rozmezí -5 až 20 stupňů a výškově posunovat až o 15 cm. Režim Pivot, tedy otočení displeje o 90°, automaticky rozpozná polohu monitoru a upraví obraz překlopením na výšku či standardně na šířku. Snadné uživatelské nastavení zjednodušuje též kabelové dálkové ovládání a přehledné OSD menu.

PV3200PT nabízí také několik úsporných režimů napomáhajících co největší energetické účinnosti a i při plném zatížení spotřebuje méně než 44 W. V oblasti konektivity lze využít konektory HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 a miniDisplay Port 1.2. Možnosti připojení dále rozšiřuje USB 3.0 a vestavěná čtečka karet SD, SDHC a SDXC.

Nový BenQ PV3200PT je zákazníkům dostupný za doporučenou koncovou cenu 37 990 Kč s DPH (respektive 1 399 eur na Slovensku).

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 0

Honor 7 v ČR dostává aktualizaci na Android Marshmallow

Značka mobilních telefonů Honor se rozhodla potěšit majitele své vlajkové lodi Honor 7 aktualizací operačního systému na nejnovější Android Marshmallow. Aktualizace přinese rovněž update uživatelského prostředí EMUI, a to na verzi 4.0.

Momentálně aktualizace zahrnuje vlajkové lodě Honor 7 i Honor 7 Premium. První vlna aktualizací už začala, v nejbližší době se dočkají všichni majitelé těchto modelů. Systém se upgraduje bez ohledu na stávající verzi Androidu. Aktualizace nabídne telefon automaticky skrze systémové notifikace (metoda OTA).

Aktualizace operačního systému na verzi Android 6 Marshmallow jde ruku v ruce s povýšením uživatelského prostředí EMUI na verzi 4.0. Vylepšení přináší řadu užitečných novinek. Jednou z nich je chytré šetření baterie, kdy telefon pozná, zda ho používáte, nebo jen přes noc leží na stole a automaticky zvolí optimální výkonové nastavení.

Důležitou změnou je zvýšení bezpečnosti při instalaci aplikací. Systém s Marshmallow nyní umožňuje vypnout či zapnout celkem osm různých oprávnění. Patří mezi ně kontakty, telefon, sms, umístění, mikrofon, fotoaparát, kalendář a senzory pohybu.

Další vychytávkou je snazší práce s hypertextovými odkazy napříč aplikacemi. V neposlední řadě potěší i vylepšené kopírování, vyjímání a vkládání textu. Celkově pak uživatel získá plynulejší chod systému, rychlejší odezvu a více možností k přizpůsobení vzhledu.

22

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 4

T-Mobile připravuje videohovory v síti LTE

T-Mobile spustil interní pilot technologie Video over LTE (ViLTE) umožňující vysoce kvalitní videohovory v síti LTE. Operátor tuto službu, kterou momentálně testuje na telefonech Samsung Galaxy S6 edge, nabídne zákazníkům v následujících měsících.

„Po VoLTE a Wi-Fi volání spouštíme, zatím interně, další inovativní službu. ViLTE budou lidé moci používat jednoduše a bez nutnosti cokoliv instalovat či nastavovat,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací v T-Mobile, a dodává: „Stačí se před voláním rozhodnout, jestli si chcete se svým blízkým jen povídat, nebo se s ním i vidět, a podle toho pak stisknout jednu ze dvou možných ikonek pro spojení.“

Operátor svým zákazníkům jako první a dosud jediný český operátor komerčně nabízí mobilní volání v LTE (VoLTE) a mobilní volání ve WiFi (WiFi volání). Obě služby mohou využívat všichni klienti s podporovaným telefonem bez ohledu na to, zda mají tarif nebo předplacenou kartu.

VoLTE je v současné době dostupné pro více než 130 tisíc zákazníků. Tuto technologii podporují telefony Samsung Galaxy S5, S6, S6 edge, S7 a S7edge, iPhone 6, 6 plus, 6s, 6s plus a SE a Microsoft Lumia 550, 640 LTE, 650 a 950.

Wi-Fi volání je nyní dostupné pro téměř 155 tisíc klientů používajících některý z přístrojů Samsung Galaxy S6, S6 edge, iPhone 5c, 5s, 6, 6 plus, 6s, 6s plus nebo SE.

Zdroj: T-Mobile TZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Telefony se starším Androidem ohrožuje malware, tvrdí výzkumníci

Experti společnosti Kaspersky Lab zaznamenali neobvyklou aktivitu ve skriptu na škodlivých webech. Běžně tento skript napadá uživatele Windows, nyní ale ohrožuje i ty, kteří používají zařízení s Androidem. Cíleně hledá Android verzi 4 a starší.

Pro kyberzločince je mnohem těžší napadnout zařízení s operačním systémem Android než počítač s Windows. Ten je totiž společně se všemi aplikacemi velmi zranitelný. Díky tomu může být nebezpečný kód otevřen bez jakékoli akce ze strany uživatele. To ale není případ Androidu. U toho je při každé instalaci nové aplikace nutný souhlas majitele zařízení. Podle zjištění expertů Kaspersky Lab zneužívají útočníci zranitelností operačního systému a toto omezení dokážou obejít.

Skript je množina speciálních instrukcích pro provádění pokynů v prohlížeči vložených do kódu nebezpečné webové stránky. Jeden takový skript byl objeven, když se snažil najít zařízení fungující na starých verzích operačního systému Android. Následně byly odhaleny další dva podezřelé skripty. První z nich je schopný poslat SMS zprávu na jakékoli mobilní číslo. Druhý dokáže vytvořit škodlivé soubory na SD kartě napadeného zařízení. Trojany jsou pak schopny zachytit a posílat SMS zprávy. Oba nebezpečné skripty provádějí akce nezávisle na uživateli Androidu. Uživatele tak může ohrozit i příležitostná návštěva nebezpečných webů.

Kybernetičtí zločinci napadají zranitelná místa v Androidu, verzi 4.1 a starší, pomocí exploitů. Konkrétně se jedná o CVE-2012-6636, CVE-2013-4710 a CVE-2014-1939. Tyto tři bezpečnostní problémy opravil Google v letech 2012 – 2014, jejich zneužití ale hrozí i dnes. Vzhledem k vlastnostem ekosystému Androidu přicházejí dodavatelé zařízení s tímto operačním systémem s bezpečnostními aktualizacemi příliš pomalu. U zastaralých modelů neuvolňují výrobci aktualizace dokonce vůbec.

Abyste ochránili sebe a svá zařízení před útoky, doporučují experti společnost Kaspersky Lab dodržovat následující postupy:

 • Udržujte vaše zařízení povolením funkce automatických aktualizací.
 • Zamezte instalaci aplikací z jiných zdrojů než Google Play, především pokud spravujete zařízení v korporátní síti.
 • Používejte ověřené bezpečnostní řešení.

kaspersky-lab-companyupdate-1463154666181

Zdroj: Kaspersky Lab

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Asus ZenFone Zoom je v ČR, láká na foťák s optickým zoomem

Konstrukce telefonu ZenFone Zoom se na první pohled od ostatních mobilů výrazně odlišuje. Zadní straně dominuje výrazný kruhový objektiv, přesto si však telefon uchovává štíhlost. Zbytek zad pokrývá povrchová kožená úprava, která kontrastuje s hliníkovým rámečkem.

Zenfone Zoom pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3580 s taktem 2,3 GHz. Systém Android 5.0 Lollipop s rozraním ZenUI 2.0 má k dispozici 4 GB paměti, uživatelské úložiště pak má velikost 64 128 GB a telefon navíc pojme microSD kartu. Displej má úhlopříčku 5,5 palce a dnes již běžné rozlišení Full HD (1 920 × 1 080 pixelů). Před poškozením ho chrání sklíčko Gorilla Glass 4.

Pohled na zadní stranu telefonu napoví, že Zenfone Zoom staví hlavně na fotoaparátu. V mírně vystouplém stříbrném okruží najdeme objektiv s trojnásobným optickým zoomem, kterému asistuje duální blesk a nápis na obvodu prstence informuje o 13 milionech buněk na použitém snímači. Objektiv s deseti optickými členy vytvořila japonská společnost HOYA a zpráva dále uvádí, že systém asférických, lisovaných skleněných čoček využívá speciální techniku nazvanou D-cut.

Zenfone Zoom se také může pochlubit podporou všech evropských LTE sítí kategorie 4, takže data lze stahovat rychlostí až 150 Mb/s. Díky nejnovějšímu standardu WiFi 802.11ac pak dosáhnete u bezdrátových sítí rychlosti dokonce až 433 Mb/s. Za zmínku stojí také funkce rychlého nabíjení 3000mAh baterie BoostMaster, která umožňuje nabít akumulátor na 60 % za pouhých 39 minut.

Chytrý telefon Asus ZenFone Zoom se se v České republice začal prodávat za doporučenou cenu 14 990 Kč s DPH.

ZenFone_Zoom_ZX551ML_Black_21 ZenFone_Zoom_ZX551ML_Black_1

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 2
24.5.2016

AMD a nVidia přináší optimalizace pro Overwatch a další hry. Vydávají nové ovladače GPU

Jak AMD, tak nVidia reagují na vydání nových herních titulů v čele s MOBA týmovkou Overwatch uvedením ovladačů pro své grafické karty z řad Radeon a GeForce. 

V první řadě se podívejme na nové ovladače pro grafické karty řady Radeon. Ty nesou označení Radeon Software Crimson Edition 16.5.3 beta a jejich zásadním přínosem jsou zejména optimalizace pro herní tituly Overwatch, Total War: Warhammer a Dota 2 s API Vulkan. Dále se dočkáme také CrossFireX profilů pro první dvě zmíněné hry. Chybět ale nebude ani oprava chyb předchozích driverů. Především se to týká opravy nepravidelného vykreslování (micro-stutteringu) ve Fallout 4 při využití konfigurace CrossFire. Ovladače si můžete stáhnout ze stránek vydavatele, nebo těchto odkazů:

 

Na řadu optimalizací pro hry se můžou těšit i majitelé grafik od nVidie. Ovladače GeForce 368.22 s prověrkou WHQL s sebou totiž přináší grafická vylepšení pro Overwatch, World of Tanks či War Thunder. Jedná se nejen o optimalizaci výkonu v těchto hrách, ale také podporu SLI profilů pro ně a nastavení pro GeForce Experience. Nová verze driverů zároveň řeší chybu se špatným vykreslováním snímků, které nastává po 20 až 30 minutách při hraní Tom Clancy's The Division na počítačích s SLI zapojením grafik. Pro stažení ovladačů můžeme opět využít stránky výrobce, či následující odkazy:

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 2

EK nabízí blok vodního chlazení pro grafiku GeForce GTX 1080

Uvedení nové vlajkové grafické karty z dílny nVidie je už na spadnutí, na což reaguje také známý slovinský výrobce prvků vodního chlazení EK Waterblocks, který si pro tuto kartu připravil full-cover blok vodního chlazení. 

Blok vodního chlazení označený jako EK-FC1080 GTX se příliš neliší od svých předchůdců. Je však svým tvarem přizpůsobený pro tuto kartu. K dostání bude ve čtyřech provedeních, z nichž jsou však všechny vybavené kanálky pro vedení vody, které vedou přímo přes nejvíce zatěžované oblasti včetně GPU, grafických pamětí a VRM. Jelikož se jedná o full-cover blok, je zakryta celá plocha PCB karty. 

  

Ve všech provedeních je základna bloku vyrobená z elektrolyticky čištěné mědi. Hlavní rozdíl mezi jednotlivými provedeními tkví v podobě základny a krytu. Na výběr tak budeme mít z čistě měděné základny, nebo ze základny s poniklovaným povrchem. Kryt pak můžeme zvolit z čirého akrylového plastu, nebo černého polyacetalového plastu (POM). 

  

Bloky jsou navrženy také z důrazem na to, abychom je mohli využít i ve stávajících systémech vodního chlazení se slabšími čerpadly. Dokoupit s k nim můžeme i kovové backplate v pěti barevných variantách. Pro montáž bloku slouží šroubovací nožičky vyrobené z mědi. Jednotlivé bloky můžeme zapojit do systémů vodního chlazení EK FC Terminal či HD Tube. 

Na výběr máme z následujících provedení:

 • EK-CF1080 GTX s měděnou základnou a čirým krytem – 99,95 € (2 700 Kč)
 • EK-CF1080 GTX s měděnou základnou a POM krytem – 99,95 € (2 700 Kč)
 • EK-CF1080 GTX s poniklovanou základnou a čirým krytem – 109,95 € (2 975 Kč)
 • EK-CF1080 GTX s poniklovanou základnou a POM krytem – 109,95 € (2 975 Kč)
 • EK-CF1080 GTX backplate černý – 29,95 € (810 Kč)
 • EK-CF1080 GTX backplate modrý – 33,95 € (920 Kč)
 • EK-CF1080 GTX backplate červený – 33,95 € (920 Kč)
 • EK-CF1080 GTX backplate zlatý – 33,95 € (920 Kč)
 • EK-CF1080 GTX backplate poniklovaný – 37,95 € (1 025 Kč)

Zdroj: techPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 1

Asus chystá herní notebook s 24palcovým displejem

Blíží se zahájení letošního ročníku veletrhu Computex, který opět přinese spoustu zajímavých novinek. Například tchajwanský Asus by měl na této akci představit nové ZenFony 3 a podle nejnovějších zpráv se zřejmě dočkáme i nového notebooku z herní řady ROG. Zajímavý bude zejména svým displejem, který má mít úhlopříčku 24 palce. Vyplývá to z upoutávky publikované na stránkách výrobce.

Mnoho toho o chystaném novém herním stroji nevíme. V tuto chvíli je nám známo akorát to, že kromě rozměrného displeje bude notebook osazen také prvotřídním hardwarem. Grafický výkon má být na úrovni grafické karty GTX Titan X – screenshot ukazuje, že v testu 3DMark 11 v nastavení Performance počítač dosáhl výsledku 20 811 bodů.

Vše podstatné o chystaném notebooku se dozvíme pravděpodobně až na blížícím se veletrhu, který bude zahájen za několik dní.

Zdroj: Asus

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 6

MSI odhalil základní desku pro fajnšmekry Z170A MPower Gaming Titanium

Z170A MPower Gaming Titanium, takhle krkolomný název zvolila firma MSI pro svoji novou špičkovou základní desku s paticí LGA 1151, která by měla potěšit jak hráče, tak náruživé fandy do přetaktování. 

Tato deska by měla nabídnout o něco lehčí sadu funkcí než její sourozenec řady XPower. Hodně zajímavá je po stránce vzhledového zpracování. Kombinuje totiž stříbřitě zbarvené PCB a chladiče s několika černými prvky. Deska je dokonce vybavená kovovým backplate na zadní straně PCB. O regulaci napětí se zde stará 11fázová napájecí kaskáda VRM. 

 

S paticí procesoru jsou propojeny čtyři sloty DIMM pro paměti DDR4. Pro grafické karty jsou namísto 4 slotů PCI-Epxress 3.0 x16 u verze XPower připraveny jenom tři tyto sloty, jejichž linky mohou být rozloženy jako x16 / - / x4 nebo x8 / x8 / x4. Pro ostatní rozšiřující karty je připravená trojice portů PCIe 3.0 x1. Disky popřípadě SSD lze uložit do dvou slotů M.2, jednoho U.2 portu, nebo připojit k šestici portům SATA III (6 Gb/s). 

 

Zajímavý je i pohled na zadní panel. Ten je zase laděný do kombinace černé a červené. Nalezneme na něm totiž několik červených portů včetně jednoho PS/2 pro klávesnici nebo myš, jednoho audio jacku a tří portů USB. Celkem však deska nabídne sedm portů USB 3.0, pět audio konektorů 8kanálového kodeku s technologií AudioBoost 3 a dokonce i dva porty USB 3.1, z nichž je jeden typu C. Pro připojení k síti slouží gigabitový ethernetový port se síťovkou Intel.

 

MSI bohužel zatím neodhalilo ceny této špičkové desky. Bude však s jistotou nižší než u modelu Z170A XPower Gaming Titanium, který je u nás k dostání za necelých 8 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6 komentářů: 6

Dell P4317Q: 43palcový 4K monitor

Výrobce Dell připravuje spuštění prodeje svého nového monitoru s označením P4317Q, který by měl zaujmout především lidi pohybující se ve světě financí a také softwarové vývojáře. Jeho velká zobrazovací plocha totiž umožní pohodlné sledování čtyř Full HD obrazů najednou.

Dell P4317Q nabídne 43palcový displej s rozlišením 3 840 × 2160 px, čili Ultra HD, který je postaven na technologii IPS. Maximální jas tohoto monitoru činí 350 cd/m2 a mezi další specifikace patří 8ms odezva (šedá-šedá), 178stupňové pozorovací úhly a kontrastní poměr 1000:1. Maximální obnovovací frekvence monitoru činí 60 Hz a výrobce zmiňuje také podporu režimů PiP i PbP.

V oblasti konektivity novinka nabízí 1× DisplayPort 1.2, 1× miniDisplayPort 1.2, 2× HDMI 1.4, 4× SB 3.0 hub, 2× MHL, VGA vstup, audio-in, RS232, konektor pro sluchátka a také dvojici osmiwattových reproduktorů. Dodávaný stojan umožní pouze naklopení, ovšem to částečně vynahrazuje podpora VESA (100 a 200mm).

Cena monitoru je stanovena na 1 350 dolarů, což je zhruba 28 000 Kč s daní. Nad jeho dostupností v Evropě se však zatím vznáší otazník.

Zdroj: DT

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5 komentářů: 2

Android drtí mobilní svět. Windows Phone je v klinické smrti

Podle analytické společnosti Gartner se ze zavedených operačních systémů pro chytré telefony v prvním čtvrtletí letošního roku nejvíce dařilo systémům Android a iOS. Naopak podíl platformy Windows Phone (respektive Windows 10 Mobile) od Microsoftu se propadl takřka na samotné dno.

Podle dat zveřejněných Gartnerem nic nenasvědčuje tomu, že by dominantní postavení systému Android mělo v dohledné době skončit. V prvním čtvrtletí letošního roku se prodalo 293,8 milionu smartphonů s Androidem, což znamená podíl 84,1 procenta (před rokem 78,8 procenta). Systému iOS patří podíl 14,8 procenta, loni to stejnou dobou bylo 17,9 procenta. Apple za uplynulý kvartál prodal 51,6 milionu iPhonů.

Je veřejným tajemstvím, že se mobilním Windows stále nedaří nějak významně prosadit a nová data analytiků to potvrzují. 2,4 milionu prodaných smartphonů s tímto systémem za kvartál totiž znamená podíl pouze 0,7 procenta. Podíl klesl i platformě BlackBerry (0,2 procenta/před rokem 0,4 procenta).

Celkově se počet prodaných smartphonů podle Gartneru meziročně zvýšil o 3,9 procenta na 349 milionů kusů, přičemž za nárůst prodejů mohou zejména levné modely na rozvojových trzích a cenově dostupné telefony s podporou LTE.

550

Zdroj: Gartner

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 9

Reklamu na Samsung Galaxy S7 edge nepřehlédnete

Jihokorejský Samsung o sobě znovu dává vědět. Neukazuje však nový převratný výrobek, ale reklamu na chytrý telefon Galaxy S7 edge, která se promítá na gigantickém billboardu v Moskvě.

Digitální reklama je umístěna na boku výškové budovy, který se nachází na jedné z nejfrekventovanějších moskevských ulic, která spojuje centrum města s mezinárodním letištěm Šeremeťjevo.

Billboard je osmdesát metrů vysoký a čtyřicet metrů široký, přičemž je viditelný z dvoukilometrové dálky. Podle Samsungu by reklamu mělo denně shlédnout zhruba 800 000 lidí.

Kolik asijský technologický kolos za pronájem reklamní plochy zaplatil, nevíme. O nic levného se ale určitě nejednalo.

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 0

Tři čtvrtiny mobilů z druhé ruky nemá při prodeji smazaná data

Telefony, které už Češi nechtějí sami používat, dál prodávají, ale do světa s nimi posílají i svůj osobní a někdy citlivý obsah. Tři čtvrtiny použitých mobilů na prodej v sobě mají nesmazané fotky, kontakty, SMSky nebo maily. Vyplývá to z údajů služby Aukrobot, která od zákazníků vyzvedává různé zboží, včetně mobilů, kompletně je připraví na prodej, najde kupce na Aukro.cz a prodejci pak pošle peníze.

Nejčastějším nesmazaným obsahem jsou fotky, ale někteří zákazníci v přístroji nechají prakticky všechno. „Jsou zákazníci, kteří sice provedou reset do továrního nastavení, ale zapomenou zformátovat microSD kartu, na které nejčastěji zůstanou právě fotky nebo videa,“ upozorňuje Lukáš Ratiborský z Aukrobotu.

Z pětistovky mobilů obsahují téměř čtyři stovky nesmazaný obsah původních majitelů. Na některých telefonech zůstanou uložené dokonce i výpisy z účtů, certifikáty pro banku, důležité kontakty nebo přístupy k e-mailovým účtům a mnoho dalších citlivých dat.

V českých bazarech a aukčních portálech se aktuálně mohou nabízet celkem stovky tisíc až jednotky milionů mobilů. Od roku 1996, kdy začala fungovat první tuzemská mobilní síť, si lidé v České republice koupili přes 40 milionů mobilů.

Pile of smart phones

Zdroj: Aukrobot

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 2

Dron od Xiaomi přiletí už zítra

Již zítra čínský štírek Xiaomi odhalí nový produkt, s nímž bude chtít vyletět až do oblak – půjde o dron nazvaný Mi Drone.

Bezpilotní stroj by měl stát 3 999 juanů (asi 14 700 korun bez DPH) a podle spekulací nabídne jeho kamerka možnost natáčet 4K video při 30 snímcích za sekundu. Dron bude pravděpodobně možné ovládat přes aplikaci ve smartphonu a také přes chytrý náramek Mi Band 2 pomocí gest. Na ten si však budeme muset počkat až na konec června, než se objeví v obchodech.

Na blížící se představení Mi Dronu upozorňuje dvanáctisekundový teaser, který částečně odhaluje podobu chystané kvadrokoptéry.

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 0
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.