Novinky

28.10.2016

Microsoft Surface Book i7: delší výdrž baterie a vyšší výkon

Společnost Microsoft pořádala v týdnu tiskovou konferenci. V New Yorku stihla ukázat novinky ve Windows 10, na herní platformě Xbox i ve virtuální realitě. Největší pozornosti se však dostalo novému hardwaru, konkrétně prvnímu all-in-one desktopu Studio a nové verzi přenosného Surface Booku.

Prvním předpokladem pro skvělý notebook je výkon a Microsoft v tomto směru rozhodně nic nepodcenil.  Nový Surface Book i7 osadil procesorem Intel Core i7, ovšem už bohužel neupřesnil, jestli se jedná o generaci Skylake, nebo už Kaby Lake. Spíše se ale kloníme k první možnosti. O vykreslování grafiky se stará GeForce GTX 965M s 2 GB GDDR5 VRAM. 

Výkonnější hardware si vyžádal úpravy v chlazení: přidán byl druhý ventilátor a přibyl také hyberbarický systém, který nevytlačuje pouze teplo ze stroje, ale vtahuje také chladný vzduch dovnitř.

Do Surface Booku i7 se podařilo vměstnat i lepší akumulátor, což by v režimu laptopu mělo zaručit až 16 hodin provozu. Displej notebooku je opět třináctipalcový s rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů. Samozřejmostí je podpora stylusu Surface Pen a podsvícená klávesnice s velkým touchpadem.

Cena Surface Booku i7 bude začínat na 2 399 dolarech (256 GB, 8 GB RAM) a končit na 3 299 dolarech (1 TB, 16 GB RAM). Počítače se začnou prodávat 10. listopadu. 

Zdroj: TechRadar

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

ZenBooky Flip s otočným displejem nově s procesory Intel Core i5 a Core i7

13,3" ZenBook Flip UX360 i větší 15,6" ZenBook Flip UX560 lze používat jako notebook s dotykovým displejem, tablet nebo natočit jejich displej do jakékoli polohy, která uživateli vyhovuje při práci, cestování nebo trávení volného času. Novinky nabídnou výkonné procesory Intel Core i5/i7 a rychlé SSD.

Notebooky ZenBook Flip UX360 a UX560 nezapřou DNA tradičního ZenBook designu. Jejich šasi vytvořená z jednoho kusu pevného hliníku zaujmou kovovým povrchem se vzorem soustředných kruhů. Profil konstrukce modelu UX360 je vysoký pouhých 13,9 mm, zatímco profil nejtenčí varianty modelu UX560 měří 19,8 mm. O spolehlivé otáčení displeje se starají pevné panty, jejichž design má eloxovaný povrch.

Displeje nových počítačů nabízejí nejvyšší dostupné rozlišení pro danou velikost obrazovky. ZenBook Flip UX360UA má 13,3“ displej s až QHD+ rozlišením (3 200 × 1 800 px), zatímco ZenBook Flip UX560 je vybaven 15,6“ displejem s detailním až 4K UHD rozlišením (3 840 × 2 160 px). Oba displeje mají široký barevný gamut – 100% sRGB a 72% NTSC, které jsou zárukou přesného podání barev.

Představené modely jsou prvními členy rodiny ZenBook Flip, které pohání procesory Intel Core i5 6200U, resp. Intel Core i7 6500U, které bez problémů zvládnou více spuštěných aplikací najednou a mají více než dostatečný výpočetní výkon i pro nejnáročnější úkoly. Výbavu doplňují operační paměť o velikosti až 16 GB a vysokorychlostní SSD. Modely UX360 i UX560 by přitom dosahovat slušné výdrže až 12 hodin bez nutnosti nabíjení.

Kromě čtečky SD karet a kombinovaného audio jacku je ZenBook Flip UX360 vybaven také dvěma porty USB 3.0, jedním portem USB 3.1 typu C a plnohodnotným HDMI portem. ZenBook Flip UX560 k tomu přidává o jeden port USB 3.0 více a vybrané konfigurace také USB 3.1 typu C s podporou Thunderbolt rozhraní. Kvalitní zvuk zajišťují stereo reproduktory s certifikací Bang and Olufsen. Nechybí ani podsvícená klávesnice s tlačítky plné velikosti a 1,5 mm vysokým zdvihem, mikrofon vybavený funkcí na potlačení okolního hluku a velký touchpad se skleněným povrchem a podporou vícedotykových gest systému Windows 10.

Model ZenBook Flip UX360 se prodává od 23 490 Kč s DPH, jeho rozměrnější sourozenec UX560 je v prodeji od 23 990 Kč s DPH.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Samsungu kvůli problémům s Galaxy Note 7 klesl zisk o 30 procent

Na hospodářských výsledcích společnosti Samsung se podepsal průšvih s Galaxy Note 7. Provozní zisk firmy se meziročně ve třetím čtvrtletí propadl o 30 procent na 5,2 bilionu wonů (zhruba 113 miliard korun) a dostal se tak na nejnižší úroveň za dva roky. Tržby klesly o 7 procent na 47,8 bilionu wonů.

Za nepříznivé výsledky může zejména divize IM (IT & Mobile Communications), která neprožila šťastné čtvrtletí. S tím se ale dopředu počítalo. Mezikvartálně vykázala 15procentní pokles v prodejích a operační zisk se propadl dokonce o 96 procent na 100 miliard wonů, tedy na nejnižší úroveň za téměř osm let.

Samsung se tento měsíc rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což firmu přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto phabletu.

samsung-earnings-q3

Zdroj: SamMobile

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1
27.10.2016

Ceny DDR4 pamětí se zvyšují. Na vině jsou hlavně smartphony

Ještě v květnu letošního roku jsme mohli zaznamenat kontinuální pokles cen pamětí typu DDR4, který vyvrcholil v červnu. Tento trend však v poslední době nabral opačný směr a ceny pamětí jdou výrazně nahoru. 

Nasnadě by mohla být zvyšující se popularita kompaktních úspornějších počítačů či notebooků, které již tyto paměti hojně využívají. Některé zdroje dokonce hovoří o tom, že se trh s PC vzpamatovává. Hlavním problém však tkví jinde. Výrobci pamětí se totiž přeorientovali na jiný, atraktivnější segment trhu. Namísto pamětí pro PC totiž své výrobní kapacity věnují výrobě pamětí pro chytré telefony. 

Důvodem jsou hlavně nejnovější vlajkové lodi značek jako je Samsung, Xiomi či Google Pixel, které již většinou používají paměti typu DDR4. Zvýšená poptávka po DDR4 do smartphonů, což je lukrativnější oblast, tak brzdí výrobu pamětí zejména desktopové počítače. Za zřejmého viníka problému lze považovat hlavně Samsung, který se nyní snaží dohnat mezeru vzniklou debaklem modelu Galaxy Note 7. V poptávce pamětí však nezůstává pozadu ani Apple.

Celkově by se dodávky pamětí a zejména typu DDR4 do PC mohly zpomalit i v řádu desítek týdnů. Zlomový by měl být přelom listopadu a prosince, kdy se uvidí, zda budou výrobci reagovat zvýšením svých výrobních kapacit, nebo se sníží poptávka po pamětech pro smartphony. Pokud však plánujete nákup pamětí, měli byste si pospíšit, jelikož se dost pravděpodobně budou omezovat jejich zásoby a logicky i nadále zvyšovat cena. 

 

Zdroj: 1, 2

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.6 komentářů: 9

Nintendo prozradí více detailů o připravované konzoli Switch až 12. ledna 2017

Nintendo již nějakou dobu slibuje příchod své herní konzole nové generace, nicméně doposud o ní neznáme mnoho detailů. To by se mělo změnit, ale bohužel ne ještě letos.

Nintendo totiž plánuje prozradit více detailů až v rámci prezentační akce, která se bude konat v japonském Tokiu až 12. ledna příštího roku. Na této akci hodlá výrobce zodpovědět většinu dotazů a zároveň prozradit všechny detaily týkající se herní konzole Nintendo Switch. 

 

Americká větev Nintenda také oficiálně prohlásila, že se na zmíněné prezentaci dozvíme datum uvedení na trh a samozřejmě i cenu. K vidění by měla být také ochutnávka prvních her pro konzoli, které jsou v současné době ve vývoji. 

 

Zdroj: NextPowerUp

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 14

Zalman SHE350: Externí box pro HDD s šifrováním

Pro ty, kteří si chtějí chránit důvěrné informace uložené na pevném disku, Zalman připravil externí box SHE350 z šifrováním. Nejdůležitější částí tohoto zařízení je způsob, jakým chrání data uložená na disku. V SHE350 je použit šifrovací algoritmus AES 256 bit XTS, který jak uvádí výrobce - je také používán vládními orgány v USA.

Úkolem externího boxu SHE350 je chránit celý obsah pevného disku. Pro manipulaci s tímto boxem není potřebný dodatečný software, ale pokud chcete HDD odemknout, potřebujete znát PIN obsahující čtyři až osm číslic (což v praxi znamená více než milion kombinací). O aktuálním statusu uzamčení zařízení vás poinformuje LED.

Aby proces šifrování a dešifrování probíhal hladce a bez zbytečného čekání, je externí box vybaven 32bitovým procesorem a portem USB 3.0. Znamená to, že externí box je kompatibilní s libovolným zařízením vybaveným portem USB. Pokud se stane, že se box fyzicky poškodí, zašifrovaná data nemusíte odepisovat na ztráty. Uložené soubory je možné obnovit pomocí hesla a sériového čísla výrobku.

Na video s prezentací externíhgo boxu Zalman SHE350 se můžete podívat níže. Cena pro ČR jestanovena na 850 Kč.

Specifikace:

  • Velikost disku: 2,5" SATA I, II, III HDD / SSD (maximální tloušťka disku 9,5 mm)
  • Šifrovací algoritmus AES 256 bit XTS
  • Rozhraní: USB 3.0
  • Rozměry: 78 × 135 × 16 mm

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4 komentářů: 3

Sony licencovalo dva nové ovladače třetích stran pro konzoli PS4

Řada vlastníků herní konzole PlayStation 4 je se základním ovladačem dodávaným s konzolí spokojená, nicméně najdou se i tací, kterým třeba nestačí sada tlačítek na původním ovladači, či postrádají vlastní profily a proto sahají po produktech třetích stran. 

Právě dva nové produkty od značek Nacon a Razer nyní samo Sony licencovalo pro ovládání této herní konzole, což znamená, že se můžeme spolehnout na správnou kompatibilitu. První novinkou je ovladač značky Razer nazvaný Raiju a druhým model Revolution od Naconu. Oba se od sebe liší jak tvarem a designem, tak ovládacími prvky. Společné ale mají to, že přináší celou řadu tlačítek navíc a šikovné funkce pro přizpůsobení, které originálnímu kontroléru chybí. 

 

První novinka Razer Raiju nabídne dva bumpery navíc a také další dvě odnímatelné spouště. Užitečný je také vestavěný ovládací panel na čelní straně či "trigger-stop" spínače, které zajišťují rychlejší reakce spouští. Na ovladač si můžeme nastavit také dva vlastní profily, mezi nimiž lze okamžitě přepínat. Součástí ovladače je také 3,5mm audio konektor pro připojení sluchátek. Na panelu pod analogovými páčkami můžeme navíc snadno měnit hlasitost sluchátek, nebo zcela vypnout mikrofon. Analogové páčky mají také odnímatelné gumové krytky. Pro připojení zde slouží 3m opletený USB kabel, který lze odpojit. 

 

Druhou novinkou certifikovanou od Sony je ovladač Nacon Revolution. Ten má ještě jednodušší design, ale jiné rozložení analogových páček a tlačítek. Analogové páčky se mohou pochlubit 46stupňovou amplitudou a firmwarem zvyšujícím přesnost pohybů. U revolution si můžeme regulvoat dokonce i hmotnost pomocí šesti dodávaných závaží, dočkáme se osmicestného směrového tlačítka a ovladač nám dovolí vytvořit čtyři vlastní profily, které lze nastavit pomocí aplikace do PC. Pomocí software můžeme přiřazovat také zkratky ovládacích prvků a zvyšovat či snižovat citlivost spouští a analogových páček. Připojení opět zajišťuje odnímatelný 3m kabel. 

 

Nutno dodat, že ani u jednoho modelu zatím neznáme cenu. 

 

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 0

Microsoft přichází s nadupaným tenkým AiO PC Surface Studio za 3000 dolarů

Microsoft včera v New Yorku odhalil řadu svých připravovaných novinek, mezi nimiž se objevil třeba nový konvertibilní Surface Book. Ten však nebyl tou nejzajímavější z novinek, zastínil ho totiž především první all-in-one desktop řady Surface s přízviskem Studio.

Surface Studio je AiO PC poskládané do tenké základny, z níž vede sklopný stojan, na který výrobce umístil 28palcový 4,5K Ultra HD (4500x3000 pixelů) displej PixelSence s možností multidotykového ovládání. Jde navíc o světově nejtenčí LCD monitor na světě s tloušťkou pouhých 12,5 mm. Společně s počítačem dostaneme také stylovou klávesnici a myš a samozřejmě i kreslící pero Surface Pen. Už název studio totiž napovídá, že zařízení by mělo cílit hlavně na grafiky, návrháře, střihače videa nebo třeba architekty. 

 

Uvnitř hliníkové základny najdeme jeden z procesorů Intel Core i5 či i7 z rodiny Skylake společně s 8 až 32 GB operačních pamětí. Na výběr pak budeme mít z celé řady kombinací úložišť. Volba může padnou na 1TB nebo 2TB harddisk, nebo řešení, které Microsoft označuje jako Rapid Hybrid Drive. To může znamenat spojení HDD a SATA či PCIe SSD, nebo SSHD disk. Na výběr budeme mít i z různých mobilních grafik. Nejvyšší konfigurace je vybavená GeForce GTX 980M, zatímco v té nejnižší dostaneme GTX 965M. Mezi dalším hardwarem stojí za zmínku třeba 5Mpx webová kamera, nebo možnost připojení pomocí Wi-Fi standardu 802.11ac. 

 

Microsoft hodlá první kusy Surface Studio začít prodávat od poloviny prosince zatím pouze prostřednictvím Microsoft Store. Na výběr budeme mít více konfigurací. Nejslabší s Core i5, GTX 965M, 8 GB DDR4 a 1TB HDD bude mít cenovku 2999 dolarů (cca 90 000 Kč s DPH). Za nejvyšší osazenou Core i7, GTX 980M, 32 GB pamětí a 2TB diskem zaplatíme dokonce 4 199 dolarů (126 000 Kč s daní). 

Zdroj: 1, 2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 3
26.10.2016

Samsung Galaxy S8 dostane 4K displej a 6 GB RAM

Samsungu Galaxy S8 se dočkáme nejdříve v únoru, ale už nyní se objevují první informace o jeho možné výbavě. Podle serveru SamMobile by měl displej s ultravysokým rozlišením a velmi výkonný procesor.

I když jsou displeje v současných Galaxy S7 a S7 edge pro běžné použití už více než dostatečně jemné, pro perfektní zobrazení virtuální reality je to stále málo. Právě proto Samsung zřejmě u nadcházejícího top modelu Galaxy S8 rozlišení displeje zvýší ze standardu QHD (2 560 × 1 440 pixelů) na 4K (4 096 × 2 160 px).

Velkou předností chystaného smartphonu bude i nadměrný výkon. O něj se postará dvojice čipů – Snapdragon 830 od Qualcommu (ve verzi pro USA) a tovární Exynos 8895 (ve variantě pro Evropu), které oba budou vyrobeny 10nm technologií. Operační paměť by se měla zastavit na metě 6 GB.

Kvůli problémům s bateriemi u Galaxy Note 7 se hovořilo o tom, že Samsung uvažuje o možném urychlení vývoje Galaxy S8, aby se „zahojil“ co nejdříve. Firma však tyto spekulace včera dementovala v jihokorejském tisku.

Samsung-Galaxy-S8-concept-Steel-Drake-1-650x361

Zdroj: SamMobile

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 20

TP-Link uvádí na trh router Archer C58 pro rychlou domácí síť

Na český trh zamířil WiFi router Archer C58, který je určený především pro domácnosti a malé firmy. Poskytuje velmi rychlé připojení a dokáže pokrýt i členitý interiér díky třem výkonným externím anténám. Navíc jej lze ovládat i na dálku pomocí mobilní aplikace.

Router podporuje současný přenos dat v pásmech 2,4 GHz a 5,0 GHz kombinovanou rychlostí až 1,35 Gbit/s. Umožňuje to nejnovější standard WiFi s označením 802.11ac. Dvoupásmové připojení umožňuje vytvořit dvě samostatné sítě, kde nenáročné úlohy jako e-mail, procházení internetu nebo poslech hudby probíhají v pásmu 2,4 GHz rychlostí až 450 Mbit/s, zatímco aktivitám náročným na přenosovou kapacitu a citlivým na prodlevy je vyhrazeno pásmo 5,0 GHz o rychlosti až 867 Mbit/s.

TP-Link umožňuje rodičům mít pod kontrolou připojení dětí k internetu nastavením seznamu povolených či zakázaných stránek a doby připojení. Zároveň je možné vytvořit bezpečně oddělenou síť pro návštěvy, které budou mít přístup k internetu, nikoli však k ostatním zařízením v síti.

Ke zprovoznění routeru postačí jen několik minut. Následně je možné zařízení spravovat nejen prostřednictvím webového rozhraní z libovolného počítače, ale také pomocí mobilní aplikace Tether pro zařízení se systémy iOS a Android, kterou výrobce poskytuje volně ke stažení.

Cena routeru Archer C58 v České republice začíná na zhruba 1 100 Kč včetně DPH.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 2

Špičkový Xiaomi Mi Note 2 míří do ČR. Jaká je cena?

Chytrý telefon Xiaomi Mi Note 2 se zakřiveným displejem a fotoaparátem s rozlišením 22,5Mpx již brzy dorazí také do České republiky. V e-shopu Xiaomimobile.cz začne jeho předprodej 14. listopadu. Cena nejvýkonnějšího modelu, který má kompletní sadu českých LTE frekvencí, je stanovena na 16 999 Kč.

Příchod druhé generace Mi Notu od Xiaomi v ČR je na spadnutí. Jako vždy bude k dostání ve třech variantách. Pro české fanoušky Xiaomi je pravděpodobně nejdůležitější, že nejvýkonnější varianta se 128 GB vnitřního úložiště a 6 GB RAM bude podporovat kompletní české LTE.

Xiaomi Mi Note 2 nabízí na okrajích zaoblený 5,7palcový AMOLED panel s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 px, na který na bocích navazuje kovový rámeček. Hnacím motorem telefonu je Snapdragon 821 s taktem 2,35 GHz, který doplňují 4 GB nebo 6 GB operační paměti (LPDDR4). K dispozici bude buď 64GB nebo 128GB varianta (UFS 2.0), slot na paměťovou kartu nečekejte. Potěší také akumulátor s kapacitou 4 070 mAh, reverzibilní USB-C konektor či Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8.0.

Ceny variant Xiaomi Mi Note 2:

Mi Note 2 - 64/4 GB 13 999 Kč

Mi Note 2 - 128/6 GB 15 999 Kč

Mi Note 2 - 128/6 GB, globální verze 16 999 Kč

U příležitosti zahájení prodeje Mi Note 2 se e-shop Xiaomimobile rozhodl k likvidaci zásob první generace telefonu Mi Note. Ta je nyní k dostání jen za 4 999 Kč.

Mi-Note-2-Piano-Black-640x320

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

Applu klesly tržby poprvé za patnáct let

Apple opět po čtvrt roce zveřejnil své hospodářské výsledky. A spokojen rozhodně být nemůže. Firmě poprvé za 15 let klesly meziroční tržby. Své vlajkové lodi, telefonu iPhone, například prodala o téměř tři miliony kusů méně než před rokem. Snížila se rovněž poptávka po iPadech a počítačích Mac.

Prodeje telefonů iPhone klesaly třetí čtvrtletí v řadě a negativně se podepsaly na výsledcích Applu za poslední kvartál finančního roku 2016. Za tři měsíce do 24. září výrobce prodal jen 45,5 milionu iPhonů proti 48 milionům telefonů prodaných o rok dříve. Čistý zisk Applu se mezikvartálně propadl o 19 procent na 9,01 miliardy dolarů.  Čtvrtletní tržby klesly meziročně o devět procent na 46,85 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč). Celoroční tržby americké společnosti pak utrpěly první pokles od roku 2001.

V celém fiskálním roce 2016 Apple utržil 215,7 miliardy dolarů a vydělal 45,7 miliardy dolarů; o rok dříve to bylo 233,7 miliardy a 53,4 miliardy dolarů. Horší výsledky jsou podle analytiků odrazem slabšího zájmu spotřebitelů o současné produkty, zejména pak o telefony iPhone, které jsou pro společnost klíčové.

K obratu k lepšímu by mělo dojít v následujícím čtvrtletí. Výrobce hodně čeká hlavně od nových iPhonů 7 a 7 Plus, které byly do prodeje uvedeny teprve před měsícem. Vyšším prodejům nových telefonů Applu by měly pomoci i problémy Samsungu, který z trhu kvůli vybuchujícím bateriím zcela stáhl phablet Galaxy Note 7.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 3

Intel představil novou generaci procesorů Atom pro internet věcí

IoT je velkým tématem současnosti a řada výrobců na toto odvětví zkrátka musí reagovat. Výjimkou není samozřejmě ani Intel, který právě pro zařízení "internetu věcí" připravil novou řadu úsporných procesorů z rodiny Atom.

Konkrétně jde o modely Atom E3900, jejichž hlavní výhodou by měla být výborná energetická účinnost a solidní výpočetní výkon v malém balení. Intel hodlá nabízet také procesory Atom speciálně navržené pro použití v automobilovém průmyslu, které nabídnout prakticky stejné parametry, pouze ponesou označení Atom A3900.

Ale vraťme se k procesorům série E3900. Ty budou konkrétně tři. Nejslabším modelem bude dvoujádrový Atom x5-E3930, který má TDP pouhých 6,5 wattu, 2MB L2 cache, základní frekvenci 1,3 GHz a burst frekvenci na jedno jádro 1,8 GHz. Druhá novinka x5-E3940 má již čtyři jádra a v základu HFM frekvenci 1,6 GHz. S burst na jádro se opět dostaneme až na 1,8 GHz. Totožná je také kapacita cache, ale TDP se zvýší na 9,5 W.

Nejvýkonnější ze trojice Atom x7-E3950 nabídne HFM frekvenci 1,6 GHz, burst single-core frekvenci 2 GHz, čtyři jádra a TDP 12 wattů. Solidní je také rozsah provozních teplot procesoru, které se mohou pohybovat od -40 do 85 stupňů Celsia. Nasazení nových procesorů se očekává zejména v oblastech jako je maloobchod, průmyslová výroba či automotive. Mezi podporovanými operačními systémy jsou k vidění různé distribuce Linuxu a třeba také Android 7.0 Nougat.

Zdroj: techPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 2

Aktualizace pro Samsung Galaxy Note 7 umožní nabít jeho baterii jen do 60 % kapacity

Společnost Samsung dnes oznámila, že vydá novou softwarovou aktualizaci vztahující se na nabíjení baterií u Galaxy Note 7, která omezí nabití tohoto přístroje maximálně na 60 procent. Chystaný update je reakcí výrobce na zachování maximální bezpečnosti všech zákazníků a dostupný bude od pondělí 31. října.

Jihokorejská firma v tiskové zprávě dále zmiňuje, že v Evropě došlo již ke stažení dvou třetin problémového modelu z trhu. Zákazníci si mohou vyměnit jejich Note 7 za Galaxy S7, případně S7 edge, nebo si pořídit jiný model z portfolia telefonů Samsung s vyplacením rozdílové částky za jejich pořízení. Samozřejmostí je také možnost nechat si vrátit za Note 7 plnou pořizovací částku.

Připravovaná aktualizace je podobná předchozímu celoevropskému updatu ze září letošního roku. Po jeho vydání bylo zjištěno, že významně minimalizoval riziko zákazníků, respektive že u žádného Note 7 s tímto firmwarem nebyly hlášeny žádné incidenty.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

T-Mobile pokrývá internetem LTE na 93 procent populace

T-Mobile zvýšil ve třetím čtvrtletí pokrytí rychlou mobilní sítí LTE meziročně z 62 na 93 procent populace. Počet telefonů podporujících LTE v síti tohoto operátora se zdvojnásobil na 1,5 milionu.

LTE se na celkovém provozu v síti podílí 72 procenty, což je o 32 procentních bodů více než před rokem. Počet aktivních uživatelů LTE se zvýšil na dvojnásobných 900 tisíc. Podle ředitele marketingu pro rezidentní segment Juraje Bóny je LTE telefonů více než uživatelů, protože někteří mají v mobilu starší SIM kartu nepodporující LTE.

Na LTE se zaměří operátor i ve vánoční kampani. T-Mobile během Vánoc nabídne dvě dvojice telefonů Samsung za cenu jednoho. Ke každému telefonu v nabídce pak bude přidávat power banku. Na prodejnách uživatelům navíc vždy vymění vybitou power banku za nabitou.

T-Mobile za 20 let fungování na trhu prodal 15 milionů mobilních telefonů, z toho půl milionu v loňském roce. Operátor má kolem šesti milionů zákazníků a patří Deutsche Telekomu, uzavírá zpráva.

599s

sda

Zdroj: T-Mobile

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.