Novinky

30.6.2016

8 z 10 Čechů nikdy neslyšelo pojem Internet věcí, ukázal průzkum

Laická veřejnost téměř nemá povědomí o Internetu věcí a jeho využití. Poukazuje na to průzkum, který vznikl ve spolupráci Českých Radiokomunikací (ČRa) a Nielsen Admosphere.

Přestože pojem Internet věcí aktuálně silně rezonuje v IT a tech komunitě, pro laickou veřejnost je stále neznámý. 83 % dotázaných v průzkumu uvedlo, že si nedokáže pod pojmem Internet věcí nic představit. Zajímavostí je, že téměř každý čtvrtý Čech je zřejmě velkým fanouškem katastrofických sci-fi filmů, protože po vysvětlení pojmu Internet věcí vyvstaly u této skupiny obavy o budoucnost lidské civilizace (39 % dotazovaných). Téměř polovina respondentů si od Internetu věcí slibuje zlepšení produktů a služeb. Pozitivněji smýšlející Češi vkládají velká očekávání do věcí z kategorie chytrých domácností (60 %), chytrých automobilů (59 %) a tzv. „wearables“ – nositelných zařízení (39 %).

Poslední měsíce ukázaly, že Internet věcí je oblast s velkým potenciálem a velmi rychle se v ČR rozvíjí. Laická veřejnost o ní zatím nemá dostatek informací, přitom tato technologie přináší řadu možností a výhod nejen pro oblast průmyslu, ale i pro chytrá města, chytré domácnosti a dopravu – tedy místa, která se nás všech bezprostředně dotýkají.

Výzkum provedla společnost Nielsen Admosphere. Cílovou skupinou byla internetová populace starší 15 let. Analýza dat byla uskutečněna na vzorku 507 respondentů.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 1

Western Digital rozšiřuje úložnou kapacitu externích disků My Passport na 4 TB

Společnost Western Digital představuje externí přenosný disk My Passport Ultra s kapacitou 4 TB. Vyšší kapacitu by měly zanedlouho získat navíc také další disky této řady: My Passport for Mac a My Passport Ultra Metal.

Zvýšením kapacity reaguje známý výrobce na potřeby zákazníků, kteří chtějí fyzicky přenášet velký objem dat. I u nového modelu lze používat software WD Backup pro snadné zálohování a je tu samozřejmě i integrace se vzdáleným cloudovým úložištěm Dropbox. Krom toho je disk chráněn 256bitovým hardwarovým AES šifrováním a zabezpečen heslem, což brání neautorizovanému přístupu k uloženým datům. Co se týče rozhraní, pak to je dle očekávání typu USB 3.0.

Externí disk My Passport Ultra 4TB dostane tříletou záruku a bude už brzy k dostání prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců a také v internetovém obchodě WD store. Externí disky My Passport for Mac a My Passport Ultra Metal s kapacitami 4TB se začnou prodávat až v následujícím čtvrtletí.

Zdroj: WD

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Mapy.cz spustily snímky celého světa

Po leteckých mapách České republiky, Slovenska a nedávno i Rakouska, zpřístupnily Mapy.cz detailní snímky celého světa v rozlišení třiceti centimetrů na jeden pixel. S letní sezónou se také zvedá počet stažených offline map evropských zemí, uvádí zpráva.

„S dnešní aktualizací přibližujeme lidem svět až na rozlišení 30 centimetrů na jeden pixel, což je oproti původnímu stavu skutečný rozdíl. Doposud jsme měli celý svět v rozlišení 30 metrů na jeden pixel, vyjma České republiky, která má 12,5 centimetrů na pixel a Slovenska s Rakouskem, které mají 30 centimetrů,“ uvádí Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz.

Veškeré snímky kromě těch z ČR, Slovenska a Rakouska přebrala firma od Microsoftu a jeho mapového portálu Bing Maps. Většinu území pokrývají snímky letecké, zatímco menší část pochází ze satelitu. Aby se před vámi zobrazil svět z ptačí perspektivy, stačí kliknout na tlačítko Z letadla, které se nachází v levém horním rohu uživatelského rozhraní.

S příchodem letních prázdnin mohou přijít lidem vhod také offline turistické mapy evropských států, které obsahují také cyklotrasy. „Od října 2015, kdy jsme off-line mapy spustili, si je do svých mobilů s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone stáhlo už téměř 600 tisíc lidí. Zaznamenali jsme tak dohromady již téměř dva a půl miliónu stažených map,“ konstatoval Štěpán.

Dle očekávání je nejoblíbenější mapa České republiky. Na druhém místě je Slovensko a na třetím Rakousko. Stahovat off-line mapy je možné prostřednictvím aplikace Mapy.cz pro Android, iOS a Windows Phone.

celysvet

Zdroj: Mapy.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

S klávesnicí Logitech K780 Multi-Device Wireless lze ovládat PC, smartphony i tablety

Logitech oznámil uvedení bezdrátové klávesnice pro různá zařízení s názvem K780 Multi-Device Wireless. Ta se vyznačuje především numerickou částí deseti tlačítek, která současně funguje pro ovládání smartphonů a tabletů. Stiskem tlačítka Easy-Switch lze snadno přepínat mezi třemi současně připojenými zařízeními a psát na nich.

„Chceme-li psát, můžeme dokument vytvořit rychle a pohodlně na počítači, ale když máme odpovědět na textovou zprávu na telefonu, najednou jsme omezeni tím, co zvládnou naše dva palce,“ řekl Art O Gnimh, globální ředitel divize klávesnic společnosti Logitech. „Nyní díky klávesnici K780 Multi-Device můžete psát pohodlně a stejně rychle jako na počítači na všech zařízeních, která máte na stole, a hladce mezi nimi přepínat stiskem jediného tlačítka.“

Pro klávesnici K780 Multi-Device je charakteristické tiché psaní s citlivou odezvou. Klávesy jsou v plné velikosti a tvarované tak, aby psaní bylo pohodlné, zatímco numerická část s deseti tlačítky umožňuje snadno zadávat čísla. Klávesnice má pogumovanou lištu s měkkým povrchem, do níž lze vložit nejrůznější mobilní zařízení – od smartphonů až po iPad Pro s úhlopříčkou 12 palců.

K780 Multi-Device je vybavena jak USB technologií Logitech Unifying, tak Bluetooth Smart, takže si můžete vybrat, jaký způsob bude pro připojení vašeho počítače, telefonu nebo tabletu nejvhodnější. Při nečinnosti přechází klávesnice do režimu spánku a navíc má vypínač – díky tomu se může pochlubit výdrží baterie až 24 měsíců.

Očekává se, že bezdrátová klávesnice pro více různá zařízení Logitech K780 Multi-Device bude k dostání během července ve vybraných ochodech a na stránkách společnosti Logitech za doporučenou maloobchodní cenu 2 769 Kč. Podrobnější informace můžete získat na webových stránkách Logitech.com.

Logitech-K780-Multi-Device-Wireless-Keyboard_2.jpg-600x400

Zdroj: Logitech

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

SteelSeries slaví patnácté výročí a rozdává dárky za 40 000 dolarů

Firma SteelSeries oslavuje patnáct let na trhu a proto se rozhodla, že svým fanouškům v této souvislosti věnuje více než 400 dárků v celkové hodnotě 40 000 dolarů. Mezi nejzajímavější patří balíček čtyř vybraných produktů, plně hrazený výlet pro dva do Seattlu či herní notebook.

Počínaje dnešním dnem se mohou fanoušci značky zapojit na stránkách www.steelseries.com/15 do „Ultimate Setup Giveaway“, kde mají možnost získat herní výbavu SteelSeries, dárkové poukazy, limitované edice her a další z hodnotných cen. Účastníci si na počátku vyberou celkem čtyři SteelSeries produkty, a poté jim bude přidělena speciální URL adresa, kterou mohou sdílet mezi své přátele pro vyšší šanci na výhru. Každý navíc obdrží speciální kód s 15% slevou pro nákup na www.steelseries.com.

Přehled vybraných cen k patnáctému výročí SteelSeries:

 • Tvoje ultimátní výbava“ – balíček čtyř vybraných SteelSeries produktů
 • Plně hrazený výlet pro dva do Seattlu na privátní cestu od Valve a „Tvoje ultimátní výbava“
 • Herní notebook MSI GE62 Apache Pro a „Tvoje ultimátní výbava“ SteelSeries
 • Produkty SteelSeries a exkluzivní reklamní předměty k 15. výročí značky
 • Dárkové poukazy na Steam, Riot a Blizzard
 • Sběratelské edice Overwatch a mnohé další

V rámci oslav bude obdarováno více než 400 náhodně vylosovaných fanoušků, kteří budou průběžně oznamováni až do 15. července, kdy proběhne oficiální živě přenášená narozeninová oslava v podání streamerů a ambasadorů známé herní značky.

Zdroj: SteelSeries

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5 komentářů: 9
29.6.2016

Huawei zve na tiskovou konferenci. Představí phablet Mate 9?

Do veletrhu IFA, který se uskuteční v září v německém Berlíně, zbývá stále ještě dost času. Huawei si z toho ale zřejmě nic nedělá, protože vybraným redakcím již poslal pozvánky na svou plánovanou tiskovou konferenci.

Ta se odehraje 1. září a všeobecně se předpokládá, že výrobce na akci představí nástupce phabletu Mate 8 s pořadovým číslem 9. Zda Huawei použije poprvé i stylus nebo dokonce zahnutý displej, jako Samsung u svých přerostlých telefonů řady Note, zůstává zatím neznámou. Dle dostupných informací bychom se však měli minimálně dočkat displeje s QHD rozlišením.

Co pro nás Huawei dále chystá, je prozatím tajemstvím. Do začátku září ale zbývá stále ještě dost času. Až nastane vhodná chvíle, vše se jistě dozvíme.

huawei-mate-8-1 (1)

Zdroj: GSMArena

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 0

Radeon RX 480 - Zklamání nebo úspěch?

Spotřeba jako GTX 1080! Výkon jako R9 290X a nulové taktování, nedostatečné chlazení a hluk!

Teď se mi chce být krapet jízlivý a začít zprávu obligátní větou "Já vám to říkal". Ale vážně. Podívejme se do světových recenzí, jak Radeon RX 480 dopadl. No žádná sláva to není, levná cena není prostě všechno ... na vině je hlavně mizerný 14nm proces. AMD na 14nm dosáhla spotřeby a frekvencí jako měla Nvidia před dvěma lety s Maxwellem ... na Pascal nemá ani zdaleka. Vysoké teploty, nulové taktování, spotřeba jako GTX 1070-1080 a výkon dva roky starého High-endu. To vše je 14nm od GF neboli Samsungu ...

Takhle to začíná, Hypem, který šíří staří známí čeští odhájci všeho "červeného". Mnoho lidí na českém webu tomu propadlo a šířily se nesmysly, že RX 480 dožene s taktováním i GeForce GTX 1070. Pokud bylo myšleno tím přetaktováním o pár MHz, tak to se nepovedlo. Nejprve měl Radeon výkon jako R9 290X, pak už byl mezi GTX 980 Ti a Fury X a nakonec spadl opět tak odkud hype přišel ... na výkon R9 290X. Však se podívejte ...

Graf je z webu HadwareCanucks. V rozlišení 1920x1080 je výkon Radeonu RX 480 na úrovni radeonu R9 390 (R9 290X), ve vyšším rozlišení 2560x1440 už na něj čtyři procenta ztrácí. V DX12 hrách je situace podobná, v obou rozlišeních je ale Radeon R9 390 o pár procent rychlejší. Výkon Radeonu R9 390X nedožene ani s taktováním ... bohužel.

V podstatě naprosto stejně to dopadlo i na Computerbase. V nižším rozlišení je výkon stejný s Radeonem R9 390, ve vyšším na něj několik procent ztrácí. Stejný odstup drží také k Radeonu R9 390X. Pokud by Radeon RX 480 šel taktovat, mohl by se na R9 390X dotáhnout, možná s lepšími verzemi s lepším chlazením.

Zajímavá je také spotřeba při zapojení více monitorů, s čímž mají Radeony problém už několik generací. Bohužel tento problém vyřešen není, Radeon RX 480 má spotřebu vysokou. Možná se dočkáme změny s dalšími ovladači.

Herní spotřeba karty je také vysoká, Radeon RX 480 si řekne o stejnou porci energie jako High-endová GeForce GTX 1080. Při výkonu jaký má, je tedy extrémně neefektivní a poměr výkonu a spotřeby je katastrofální. To vše je spojené ze zcela nedodělaným 14nm procesem. Už asi víme, proč bylo uvedeno nejprve malé jádro Polaris a ne rovnou Vega. Na tomto 14nm procesu by Vega nemohla uspět ...

Teploty jsou vysoké, hlučnost chladiče také. Navíc levný chladič neudrží jádro pod limitem a karta stále snižuje takty. Tudíž i výkon. Když jsem navzdory obhájcům, kteří tvrdili že chladič je super, říkal že jde o ořezávátko za 15 USD, všichni mne diskusi napadali, že to není pravda. Vše se ale potvrdilo. Hlučný, levný a nedostatečně výkonný chladič. Klasická reference od AMD, jaké je známe už několki generací ...

Nakonec ceny, když jsem před několika týdny říkal, že cena 8GB verze bude mezi 7800-8200 Kč, tak jsem věděl přesně co říkám. Hlasy, a očekávání ceny 6000 Kč byly bláhové. V ČR Radeony RX 480 stojí všechny mezi 7500-8500 Kč s daní dle obchodu.

Co říci závěrem, většina světových webu hodnotí Radeon RX 480 takto:

 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • 8 GB paměti
 • Dobrý nástroj na taktování a ladění karty
 • Lepší efektivita proti starším Radeonům
 • Hlučné chlazení
 • Nulové taktování nebo jen v řádu jednotek procent
 • Chladič nestíhá, karta se stále podtaktuje
 • Spotřeba v reálu vyšší než udávaná
 • Vysoké teploty
 • Vysoká spotřeba s více monitory
 • Nemá DVI výstup

Zdroje: HardwareCanucks, TechpowerUp, Computerbase

345 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -26.7 komentářů: 153

Brýle pro virtuální realitu Trust Exos 3D v prodeji

Výrobce širokého spektra příslušenství pro digitální zařízení, Trust, uvádí na trh univerzální brýle pro virtuální realitu Exos 3D kompatibilní se všemi mobilními telefony s úhlopříčkou do šesti palců.

Trust Exos 3D jsou vyvedeny v typickém designu brýlí pro virtuální realitu. Box černé barvy disponuje polstrováním, pohodlnými nastavitelnými pásky na hlavu a slidery ovládajícími vzdálenost čoček od sebe a ohniskovou vzdálenost. První zmíněná funkce umožňuje nastavení dle vzdálenosti očí uživatele, druhá pak zaostřuje obraz.

Novinka je kompatibilní se všemi chytrými telefony velikosti 3,5 až 6 palců. Telefon se umisťuje do pevného držáku v otevíratelné přední části. Po bocích jsou otvory pro snadný průchod případných kabelů pro nabíjení smartpohnu či pohodný vývod zvuku. Odnímatelný kryt umožňuje vstup do rozšířené reality pomocí AR aplikací a her. Výrobce pamatoval také na odlišný layout tlačítek telefonů od různých výrobců a dodává v balení šest pěnových nalepovacích podložek pro zamezení jejich nechtěného zmáčknutí.

Trust Exos 3D umožňují sledovat videa ve 3D a ve 360° perspektivě na YouTube a dalších platformách a zahrát si více než 100 her, které jsou aktuálně dostupné v obchodech Apple App Store a Google Play.

Brýle pro virtuální realitu Trust Exos 3D jsou k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 1 399 Kč s DPH v České republice a 49,99 eur s DPH na Slovensku.

7c15efab-0106-44ab-8d7c-2eff9083b30d 6ef4d810-d835-4757-bbe4-fc948c301022

Zdroj: Trust

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 10

V ČR jdou do prodeje levné smartphony Alcatel POP 4

Alcatel představuje na českém trhu řadu smartphonů, která zahrnuje celkem tři modely – POP 4, POP 4 Plus a POP 4S. Novinky charakterizuje tenký profil (7,99 mm), IPS displeje s dobrými pozorovacími úhly a přední fotoaparát s bleskem pro selfie.

Modely POP 4 a POP 4 Plus mají oba ve výbavě 8Mpx hlavní fotoaparát a přední 5Mpx kamerku s širokým zorným úhlem (84°) a bleskem, která je vhodná pro skupinové selfie záběry. Nejlépe vybavený POP 4S jde ještě dál – na zádech nosí 13Mpx foťák, kterému asistuje dvoutónový blesk.

Ani displeje u nových Alcatelů nezklamou a odpovídají aktuálním trendům. POP 4 je vybaven pětipalcovým IPS displejem s HD rozlišením, u POPu 4 Plus zůstalo rozlišení stejné, ale úhlopříčka narostla na 5,5 palce. POP 4S má také 5,5palcový displej, tentokrát ovšem již s Full HD rozlišením.

POP 4 SERIES_1

POP 4S navíc ukrývá jedno tajemství – nabízí totiž pod displejem čtečku otisků prstů. Dalším bonusem tohoto modelu je HiFi audio včetně 3,6W reproduktoru a vylepšení zvuku technologií od společnosti Arkamys.  Baterii s kapacitou 2 960 mAh lze na sto procent kapacity dobít za zhruba 100 minut. Telefony POP 4 a POP 4 Plus jsou vybavené 2500mAh akumulátory a pohání je čtyřjádrové procesory Qualcomm Snapdragon 210. U modelu POP 4S pak tempo udává osmijádrový procesor Mediatek Helio P10.

Alcatel POP 4 se začne prodávat na začátku července za 3 299 korun, POP 4 Plus je již v prodeji za 3 799 korun a nejvybavenější model POP 4S dorazí do ČR také začátkem července, a to za cenu 5 499 korun.

POP 4S_back site POP 4+

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 1

Počet útoků ransomwaru vzrostl během roku pětkrát

Počet uživatelů napadených šifrovacím ransomwarem byl od dubna 2015 do března 2016 více než 718 000 (718 536). Podle analytiků z Kaspersky Lab to znamená více než pětinásobný nárůst oproti stejnému období v letech 2014-2015.

 

Crypto ransomware, který šifruje data v systémech uživatelů, se stal v posledních několika letech obrovským problémem v oblasti kybernetické bezpečnosti. Experti Kaspersky Lab zkoumali, jak se tato hrozba vyvinula za posledních 24 měsíců. Analýzy společnosti zahrnují statistiky útoků klasického „screen-blocker“ ransomwaru i crypto ransomwaru. Zpráva pokrývá celé dvouleté období. To bylo z důvodu porovnatelnosti rozděleno na dvě části po dvanácti měsících (duben 2014 – březen 2015 a duben 2015 – březen 2016). Na těchto dvou obdobích jsou patrné důležité proměny v rozložení ransomwaru.

Celkový počet uživatelů, kteří se setkali s jakýmkoliv typem ransomwaru mezi dubnem 2015 a březnem 2016 vzrostl v porovnání se stejným obdobím o rok dříve o 17,7 % (z 1 967 784 na 2 315 931 uživatelů po celém světě). Počet uživatelů napadených crypto ransomwarem vzrostl celkově 5,5 krát (z 131 111 v 2014-2015 na 718 536 v 2015-2016). Z celkového počtu uživatelů napadených malwarem vzrostl podíl uživatelů, kteří se aspoň jednou setkali s ransomwarem, z 3,63 % (v 2014-2015) na 4,34 % (v 2015-2016).

Z celkového počtu uživatelů napadených ransomwarem, vzrostl podíl útoku crypto ransomwaru až o 25 procentních bodů (z 6,6 % v 2014-2015 na 31,6 % v 2015-2016). Ve stejném období se počet uživatelů napadených „blockerem“ (ransomware, který uzamkne obrazovku) zvýšil o 13,03 % (z 1 836 673 v 2014-2015 na 1 597 395 v 2015-2016).

Crypto ransomware je jedním z nejnebezpečnějších typů malwaru, který byl kdy vytvořen. Následky jeho útoku mohou být velmi vážné. Kaspersky Lab zákazníkům radí, jak útokům zabránit:

 • Důležité je zálohování. Čím dříve se zálohování stane běžnou součástí vašich aktivit na počítači, tím méně zranitelní budete.
 • Používejte spolehlivé zabezpečení včetně pokročilých doplňků. Ty umožňují odhalit nový typ ransomwaru na základě jeho chování.
 • Pravidelně aktualizujte software vašeho počítače. Nejrozšířenější aplikace (Flash, Java, Chrome, Firefox, Internet Explorer, Microsoft Office) a operační systémy jako Windows nabízejí automatické aktualizace. Mějte proto tuto funkci zapnutou a nepřehlížejte upozornění na jejich instalaci.
 • Dávejte pozor na soubory, které stahujete z internetu nebo obdržíte e-mailem, a to především z nedůvěryhodných zdrojů. Jinými slovy, pokud má soubor mp3 příponu .exe, tak to určitě nebude hudební soubor, ale malware. Nejlepším způsobem, jak se ujistit, že je stahovaný obsah v pořádku, je zjistit, jakou příponu má daný soubor mít.
 • Soubor by také měl projít kontrolou bezpečnostního řešení ve vašem počítači.
 • Pokud byla vaše data z nějakého důvodu ransomwarem zašifrována, neplaťte výkupné. Mnoho bezpečnostních společností, včetně Kaspersky Lab, se snaží proti této hrozně bojovat. Pro určité typy ransomwaru je možné vytvořit dešifrovací nástroj. Ve spolupráci s policií či úřady je možné pro určité skupiny ransomwaru získat šifrovací klíč.
 • Vytvoření, šíření a vymáhání výkupného za dešifrování dat je ve většině zemí nezákonné. Nahlaste proto útok policii, aby mohla začít s vyšetřováním.

Zdroj: Kaspersky Lab TZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Škodlivé přílohy e-mailu ohrožují české uživatele

Nebezpečí infikování počítače vinou nakažené přílohy e-mailu v České republice nepolevuje. V uplynulém měsíci představoval nejčastější hrozbu pro uživatele malware šířící se elektronickou poštou. Jednalo se o JS/Danger.ScriptAttachment, jehož podíl na celkovém počtu detekcí škodlivých kódů dosáhl podle výzkumu společnosti ESET celkem 25 procent. Oproti měsíci květnu, kdy tento malware představoval třetinu ze všech detekovaných hrozeb, se jedná o mírný pokles. I nadále však představuje zdaleka nejčetnější hrozbu.

„Tato hrozba se šíří jako škodlivá příloha e-mailu a může do infiltrovaného zařízení stáhnout další druhy malware. Jedná se nejčastěji o ransomware, který zařízení zašifruje a za jeho odblokování požaduje po oběti výkupné,“ vysvětluje Petr Šnajdr, bezpečnostní expert společnosti ESET.

Downloader Nemucod, který se projevuje podobně jako JS/Danger.ScriptAttachment a v květnu představoval druhou nejčetnější kybernetickou hrozbu v České republice, v červnu výrazně oslabil. V přehledu top 10 hrozeb v České republice tento malware klesl až na páté místo. Na jeho dřívější druhou pozici se v červnu dostal malware DOC/Phishing.Agent.AW, využívaný pro krádeže přístupových hesel k internetovým účtům uživatelů, včetně internetového bankovnictví.

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout infikování počítače či mobilního zařízení, je používání spolehlivého antivirového nástroje. Spolu s tím je však zapotřebí i odpovědného chování uživatele. Pokud má uživatel důvodné podezření, že e-mailová příloha může být infikovaná, neměl by ji raději vůbec otevírat.

Zdroj: ESET

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 3

Asus ROG Spatha: Herní myš s nezávisle nastavitelnými RGB LED efekty

Asus uvedl na český a slovenský trh herní myš Spatha z řady ROG (Republic of Gamers) určenou k hraní online her pro více hráčů (MMO), kterou lze používat v kabelovém nebo bezdrátovém režimu.

ROG Spatha se vyznačuje snímačem s citlivostí 8 200 dpi, pevnou konstrukcí ze slitiny hořčíku a snadno vyměnitelnými spínači, které umožňují rychlé přizpůsobení odporu při kliknutí. Hlavní levé a pravé tlačítko jsou umístěna mimo tělo myši a využívají spínače Omron s životností až 20 milionů kliknutí.

Zásluhou celkem dvanácti programovatelných tlačítek, včetně šesti tlačítek pro palec umístěných na levé straně myši, umožňuje Spatha provádět příkazy snadno a rychle. Těchto šest tlačítek využívá spínače Alps zajišťující citlivou odezvu. Jejich uspořádání navíc připomíná logo ROG ve tvaru oka.

Novinka se vyznačuje agresivním provedením s ostrými tvary a nezávisle nastavitelnými RGB LED efekty na rolovacím kolečku, bočních tlačítkách a logu. Nabízí šest různých předvoleb – režimy Statický, Pulzování, Změna barev, Kliknutí, Náhodný a Baterie. Pro uložení až pěti různých uživatelských profilů poslouží vestavěná flash paměť.

V bezdrátovém režimu Spatha komunikuje prostřednictvím 2,4GHz frekvence. Při připojení kabelem přináší rychlost přenosu odesílání signálu až 2 000 Hz. Speciální vyvýšené provedení konektoru zabraňuje tahání kabelu po stole a zajišťuje plynulý pohyb na jakémkoli povrchu.

Herní myš ROG Spatha, která je mimo jiné držitelem ocenění 2016 Red Dot Design Award, se v Česku a na Slovensku prodává za 4 499 Kč, resp. 169 euro s DPH.

Zdroj: Asus

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 3

Zalman K900M: Mechanická klávesnice s RGB podsvícením

K900M nabízí několika předvolených režimů podsvícení, mezi kterými si každý najde svůj oblíbený. A když se někomu bude chtít, tak si může vybrat a „rozzářit“ libovolné klávesy, které plánujete používat během hry. Dostupná je také možnost speciálního režimu podsvícení, který podsvítí jenom ty klávesy, které jsou používány v nejznámějších titulech her, jako jsou např. Counter-Strike, nebo Leauge of Legends.

K900M nepoužívá žádný software a všechno včetně režimů podsvícení a maker lze spustit z úrovně hardwaru. A co víc, díky vestavěné paměti si pamatuje všechny uživatelem zapsaná nastavení, takže je nebudete muset ukládat znovu po připojení k jinému počítači.

Pro mnoho hráčů je důležitou vlastností možnost nahrávání maker. V modelu K900M jako makro můžete nahrát dokonce i kliknutí myši a nastavit rychlost a frekvenci aktivace. Tato nenápadná herní mašina ze stáje Zalman umožňuje vytvořit až 10 maker ve stejnou dobu a speciální LED indikátor vás poinformuje o tom, zda je makro v dané chvíli nahrávané.

Dobrá herní klávesnice by měla být schopna odolat dlouhému a intenzivnímu používání. Proto Zalman tvrdí, že K900M je vyrobena z odolných a voděodolných materiálů, které zaručují rychlý a efektivní provoz. Důkazem toho jsou laserem vypálené popisky kláves a otvory v spodní části, které slouží k odvádění kapaliny v případu polití klávesnice. Samozřejmostí je plný anti-ghosting na všech 104 klávesách, které pracují na spínačích Kailh, a režim Z Key, jenž umožňuje zablokovat libovolné tlačítka, která chcete vyřadit mimo provoz.

Premiéru klávesnice Zalman K900M očekáváme v příštím týdnu a její cena se bude pohybovat kolem 3 199 Kč.

Zdroj: Zalman

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 1
28.6.2016

Vodafone láká na internet LTE doma i v zahraničí

Vodafone před začátkem letní sezóny pokrývá datovou sítí LTE už 97 % české populace a 86 % území, včetně malebných koutů, které lákají k dovoleným a výletům. Ať se rozhodnete pro objevování odlehlých krás České republiky nebo pro výlet za mořem či velehorami, rychlý mobilní internet si užijte nejen doma, ale díky ještě dostupnějšímu roamingu i v zahraničí.

Díky rychlému budování sítí 4. generace a zlepšování nabídky datového roamingu se uživatelé na dovolené ani na výletech nemusejí omezovat v používání chytrého telefonu a plánovat cesty podle dostupnosti WiFi kvůli obavám z vysokých částek za datový roaming. Dostatek dat na navigaci, sdílení obrázků z dovolené a prohlížení webu nabízí Vodafone za pevný nízký poplatek i v zahraničí.

„V letních měsících chceme našim zákazníkům komunikaci maximálně zpříjemnit, a proto jsme pro ně připravili několik výhodných roamingových balíčků, se kterými mohou volat a posílat textové zprávy po Evropě za stejných podmínek jako v tuzemsku. Internetové připojení si naši zákazníci užijí nejen v zahraničí, ale i doma při sběru borůvek, protože máme nejlepší pokrytí venkova,“ uvádí Petr Dvořák, viceprezident pro koncové zákazníky ve Vodafonu.

vodafone_mapa

Na dovolené se nejvíce hodí nová služba Roaming na 7 dní, která umožňuje telefonovat a posílat SMS podle stejných podmínek, jako v domácím prostředí za jednorázový poplatek 300 korun. Na každý den pak mají zákazníci této služby k dispozici také 100 MB mobilních dat. Při jednodenním výletu za hranice mohou členové rodiny Vodafone sdílet svoje fotografie na Facebook či Instagram přímo z Vídně nebo Drážďan se službou Roaming na den za 69 korun.

Výhody nejrychlejšího mobilního internetu mohou naplno využívat majitelé chytrých telefonů a tabletů s podporou LTE. Stačí si vybrat libovolný datový tarif a pořídit si LTE SIM kartu, kterou lze získat zdarma na všech prodejnách Vodafonu výměnou za původní. Dostupnost a sílu signálu v konkrétní lokalitě je pak možné předem ověřit v interaktivní mapě pokrytí na webových stránkách Vodafonu vodafone.cz/mapa-pokryti.

 

Vybrané kempy v České republice pokryté sítí LTE:

Jihočeský kraj

Vodácký kemp Na Pískárně na řece Vltava

Kemp Koruna pro vodáky na řece Vltava

Kemp a vodácké tábořiště Podskalí na řece Otavě

Jihomoravský kraj

Kemp Merkur Pasohlávky na břehu Novomlýnské nádrže

Tábořiště Mušov na břehu horní (Mušovské) novomlýnské nádrže

Kemp Pálava na břehu spodní novomlýnské nádrže

Karlovarský kraj

Kemp a tábořiště Vojkovice na řece Ohře

Kemp Varry

Královéhradecký kraj

Autokemp Rozkoš

Kemp Stránský Adršpach

Liberecký kraj

Autokemp Zátiší na řece Jizera

Autokemp Klůček u Máchova jezera

Moravskoslezský kraj

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Kemp pod kaštany

Olomoucký kraj

Autokemp Krásné

Autokemp Přehrada Mostkovice

Pardubický kraj

Autocamping Pod Černým lesem Žamberk

Autokemp Seč Pláž

Plzeňský kraj

Autokemp a vodácké tábořiště Sušice na řece Otava

Autokempink Nové Městečko

Středočeský kraj

Tábořiště U Hrocha na řece Sázava

Autokemp Mělník

Ústecký kraj

Autokemp Aljaška

Chatový kemp Oáza

Autokemp Kamencové jezero

Kraj Vysočina

Kemp Osada Souhvězdí

Rekreační středisko a kemp Záseka

Kemp Milotičky

Zlínský kraj

Autokemp Luhačovice

Rekreační středisko a kemp Monte Lope

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

GeForce GTX 1060 už za pár týdnů

Soupeř pro Radeon RX 480 je hotový, první fotografie GTX 1060 je tu

Před měsícem jsem vám referoval o informaci, kterou náš zdroj vypustil, a to, že Nvidia řádně zatlačila na pilu a uspíší uvedení GeForce GTX 1060. Jak se zdá, byla to pravda - karty jsou hotové a připraveny jít k recenzentům. Uvedení je už za dva týdny, tedy celkem brzy. Nvidia chce podchytit stejný cenový segment jako Radeon RX 480 a nahradit výkonově GeForce GTX 960-970-980. Já osobně předpokládám cenu o kus vyšší. GeForce GTX 960 stála oficiálně 199 USD, GeForce GTX 970 šla za 329 USD. Osobně tipuji cenu GeForce GTX 1060 někde kolem 249-279 USD. Zdali se dočkáme opět nějaké Founders Edition nevím, ale možná ano (na obrázku).

A co specifikace? - No upřímně netuším z nich téměř nic, snad jen malá spekulace: GP106 o velikosti přibližně 180-190 mm2 může nést 1280 CUDA jader, 192-bitovou sběrnici pro GDDR5 o kapacitě 6 GB. Frekvenci jádra odhaduji vysokou, možná dokonce na úrovni GeForce GTX 1080. Tedy v rozmezí 1700-1800 MHz v základu, Boost někam až k 1900-2000 MHz. Pokud jen lehce odhadnu výkon z architektury Maxwell a podobného čipu v GTX 960, tak mi vychází 55-65 procent výkonu (možná víc dle finálních taktů) nad GTX 960. To jsme někde na úrovni Radeonů R9 390X a přetaktovaných GeForce GTX 970 - tedy na výkonu RX 480 což sedí. Nakonec jen poznámka k dostupnosti, kterou očekávám špatnou. Zdali Nvidia uspěchá opět launch jako u GTX 1080/1070 a karty nebudou k mání, nebo počká na dostatek čipů jako AMD s RX 480 ještě nevíme. Já ale tipuji první možnost ... nalákat co nejdříve, nejvíc lidí recenzemi a odradit je od koupě konkurence s lepší dostupností v létě nebo na podzim ...

Zdroj: Reddit

142 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.2 komentářů: 186
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.