Novinky

24.4.2017

Zotac vybavil mini-PC Zbox Nano Celerony z rodiny Apollo Lake

Společnost Zotac se rozhodla osvěžit svoji řadu miniaturních počítačů ZBOX Nano novými přírůstky osazenými procesory Celeron Apollo Lake. 

Konkrétně jde zatím pouze o jeden model Nano CI327, který je vybavený procesorem Celeron N3450. Ten vychází ze 14nm výrobního procesu a nabídne čtyři jádra Goldmont na taktu 2,2 GHz, 2MB L2 cache a integrovanou grafiku HD 500 9. generace LP architektury. 

 

Komponenty počítače jsou poskládány do velice drobné skříně o rozměrech 127,8 × 126,8 × 56,8 mm. Uvnitř se kromě desky s procesorem ukrývá dvojice slotů SO-DIMM s podporou připojení až 8 GB pamětí, pozice pro 2,5" disk s tloušťkou až 9 mm a rozhraním SATA III. Bohatá je také konektivita. 

 

Součástí mini-PC je 3-in-1 čtečka paměťových karet na čele společně s dvojici audio jacků a porty USB 3.0 typu C a typu A. Zadní panel pak nabídne dva ethernetové porty, dva poryt USB 2.0, jeden USB 3.0, šroubovací konektor pro Wi-Fi anténu (WLAN 802.11ac a BT 4.0) a grafické výstupy D-Sub (VGA), HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2. 

 

Zotac bohužel zatím neodtajnil cenu nového modelu. 

Zdroj: 1, 2, 3

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

O smartphony Samsung Galaxy S8(+) je velký zájem

Chytré telefony Galaxy S8 a S8+ jsou trefou do černého. Navzdory vysoké ceně je totiž počet předobjednávek rekordní. Uvedl to šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh.

V domovské Jižní Koreji si novinku Galaxy S8 (+) předobjednalo na 620 tisíc lidí. O přesných prodejních číslech v zahraničí zatím zástupci jihokorejského gigantu mlčí. Prozradili pouze, že v USA jsou předobjednávky vyšší než při uvedení loňských modelů S7 (edge). Lze tak předpokládat, že zájem o smartphony bude rekordní i v Evropě.

Samsung Galaxy S8 se začne v České republice prodávat 28. dubna za doporučenou maloobchodní cenu 21 999 Kč, model Galaxy S8+ za 24 999 Kč. Telefony bylo možné si předobjednat u vybraných prodejců od 29. března do 19. dubna. Kdo tak učinil, obdržel je o týden dříve.

 

Zdroj

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 1

MSI Gaming Roadshow 2017 míří na Slovensko

Společnost MSI opět vyráží představit své nejnovější herní notebooky, počítače a technologie na oblíbenou MSI Gaming Roadshow 2017. Ta tentokrát proběhne na vysokých školách na Slovensku – konkrétně ve Zlíně, Žilině a Košicích.

K vidění budou různé modelové řady herních notebooků, včetně špičkově vybaveného GT83VR Titan SLI – notebooku se dvěma grafickými kartami GeForce GTX 1080 v SLI. Chybět nebudou ani tenký model GS63VR, GE72 s grafikou GeForce GTX 1050 Ti a mnoho dalších včetně specialitky Camo Squad Limited Edition!

MSI Gaming Roadshow 2017 nabídne také kompaktní stolní počítače MASI Aegis X a Trident 3 a herní komponenty včetně nových základních desek pro platformy Intel Kaby Lake a AMD Ryzen. Grafické karty GTX 1080 Ti GAMING X 11G nebo GTX 1070 a GTX 1050 Ti GAMING X 4G budete moci prověřit v custom sestavách s Intel Core i7 7700K nebo AMD Ryzen 7 1800X.

Na Roadshow si budete moci osahat i herní příslušenství MSI Gaming Gear - mechanické i membránové klávesnice, myši, podložky a sluchátka.

Vstupné na akci je zdarma. Kdo se na některou z přednášek dostaví, bude mít šanci vyhrát grafiku GTX 1060 GAMING X 3G! Podrobný harmonogram jednotlivých akcí najdete po kliknutí na konkrétní školu nebo na www.MSIroadshow.cz:

 1. 4. 2017 - UTB Zlín
 2. 4. 2017 - UNIZA Žilina
 3. 4. 2017 - TUKE Košice

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 1

Při platbách přes internet již byla okradena tři procenta Čechů

Zkušenost s krádeží peněz při internetových platbách mají již tři procenta Čechů. Jak zjistila společnost ESET, oběti téměř vždy přišly o částku do pěti tisíc korun. Většina okradených situaci reklamovala, ale polovině z nich se peníze vrátily zpět. Další alarmující skutečností bylo zjištění, že většina uživatelů, kteří se před nákupem registrují, používá stejné přihlašovací údaje pro více služeb.

„Všichni, kdo se stali obětí krádeže přes internet, používají dvoustupňové ověření. Z průzkumu není zcela zřejmé, zdali ho začali používat po své zkušenosti s krádeží, anebo ho používali už v době krádeže,“ říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti ESET. Dvoufaktorové ověření využívá nejen klasické heslo, ale také jednorázově generovaný kód, který uživateli přijde na mobilní telefon nebo e-mailem. Tento způsob ověřování identity využívá při internetových platbách 82 procent dotázaných.

Většina respondentů, přesně 81 procent, již někdy vyzkoušela platbu přes internet. Platební kartu v tomto případě využívají spíše mladí lidé a muži s vyšším vzděláním, zatímco ženy a lidé ve středním věku a z malých obcí preferují platbu převodem z účtu. Pokud Češi platí kartou, 83 procent z nich má nastaven limit pro internetové platby. Zhruba šestina dotázaných (17 procent) sdílí svoji platební kartu pro online nákupy v rámci rodiny. Ukazuje se také, že Češi sami nahrávají zlodějům, protože překvapivě často ukládají do různých mobilních nákupních aplikací svoji platební kartu. Činí tak víc než pětina lidí, většinou mladších 24 let.

Internetové platby při nákupech v e-shopech však stále zaostávají za klasickou platbou na dobírku nebo při osobním vyzvednutí. Tyto formy úhrady zboží má oblíbeno sedm z deseti Čechů, zatímco kartou online takto platí zpravidla polovina lidí. Češi většinou nakupují v českých e-shopech, třetina ale pravidelně využívá internetové obchody v Číně a Hongkongu, téměř čtvrtina v zemích Evropské unie a desetina ve Spojených státech.

Na zabezpečení počítače nebo notebooku, z něhož objednávají a platí zboží, myslí naprostá většina Čechů. V případě počítačů využívá služeb antivirových společností 94 procent respondentů, u notebooků to je 92 procent. Mnohem benevolentněji se Češi chovají na tabletech a chytrých mobilních telefonech, které chrání jen v necelých 60 procentech případů. Polovina lidí se při využívání e-shopů registruje. Pokud tak činí, používají ale většinou stejné nebo podobné přihlašovací údaje jako u jiných internetových účtů.

Průzkum společnosti ESET se uskutečnil formou online dotazníku, který mezi 18. a 23. lednem 2017 vyplnilo 1 356 respondentů.

Zdroj: ESET TZ

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Další z plánovaných odstávek T-Mobile proběhne začátkem května

Operátor oznamuje plánovanou odstávku některých služeb v souvislosti s aktualizací systémů péče o zákazníky v termínu od 6. do 8. května. V uvedeném období budou bez omezení fungovat stávající služby včetně volání a SMS. Během odstávky budou mít zájemci v omezené míře možnost aktivovat data v ČR i v zahraničí, proto firma doporučuje v případě potřeby nastavit tyto služby včas dopředu.

V rámci odstávky nebude možné přijímat a realizovat požadavky typu aktivace nových služeb či změny v nastavení přes samoobsluhu Můj T-Mobile, hlasový automat ani SMS kódy, včetně případné deaktivace služeb nebo výměny SIM karet.

V omezeném provozu budou fungovat rovněž Zákaznická centra a Značkové a Partnerské prodejny. Asistenti budou moci poskytovat pouze základní informace a zpracovávat požadavky typu blokace karty z důvodu ztráty/krádeže. Odstávka se dotkne i klientů virtuálních operátorů v síti T-Mobile (virtuálové bývalé GTS, MOBIL.CZ, innogy Mobil a PREmobil), rovněž značky Kaktus.

Operátor žádá své zákazníky, aby si v případě potřeby s předstihem změnili stávající nastavení služeb, případně včas aktivovali služby, které chtějí v době odstávky využít. Přechod na nový CRM je zásadní a nutnou technologickou změnou, která pomůže zkvalitnit obsluhu klientů T-Mobile i zavádění nových služeb.

Detailní informace na www.t-mobile.cz/odstavka nebo přímo v aplikaci Můj T-Mobile.

Zdroj: T-Mobile

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Česká aplikace umožní slepým bezpečný pohyb

Bezpečnější pohyb po českých městech by lidem se zrakovým postižením měla umožnit nová navigace Naviterier. Fungovat bude na smartphonech a ve zjednodušeném režimu i na starších telefonech s operačním systémem Symbian. Její hlavní výhodou je, že plánuje trasu po chodnících a popisuje ji podobně jako by to udělal člověk.

Aplikace je nezávislá na GPS, která není v husté městské zástavbě přesná, uvádějí její tvůrci Zdeněk Míkovec a Jan Balata z ČVUT. Místo toho využívá Naviterier mapové podklady projektu ROUTE4ALL, který vytváří navigační mapy pro handicapované osoby. Ty obsahují informace o významných navigačních bodech, které jsou pro orientaci nevidomých nezbytné, například sklony a šířky chodníků, tvary rohů, výklenky budov, hluk z dopravy a další.

Autoři aplikace se její geografickou databázi snaží rozšířit na co největší oblast České republiky. V současnosti aplikace údajně pokrývá na zkušebním vzorku dat centrum Prahy zhruba 150 kilometrů chodníků na zhruba třech kilometrech čtverečních. Konkrétní formu podpory ze strany pražského magistrátu se ale údajně zatím najít nenašlo, píše se na internetových stránkách projektu. V jednání je prý rozšíření oblasti pokrytí s městy Brno a Uherské Hradiště, a Plzeňským a Ústeckým krajem.

Navigace má být dostupná ve dvou verzích - jako webová aplikace Naviterier Routeplanner a jako mobilní aplikace Naviterier Conversation. Hlavní výhodou mobilní verze bude podle vývojářů možnost vytváření seznamů tras, optimalizace pro potřeby uživatele, nebo možnost kontroly polohy pomocí GPS. Do budoucna by měl být Naviterier napojen také na Navigační centrum Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, s jejichž odborníky vědci svou práci na aplikaci průběžně konzultují.

Navigace bude dostupná ve dvou verzích – jako webová aplikace Naviterier Routeplanner a dále jako mobilní aplikace Naviterier Conversation pro Android, iOS a Symbian. Zájemci, kteří se zaregistrují do konce dubna, budou mít aplikaci na půl roku zdarma.

Zdroj: CTK

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
21.4.2017

Saints Row 2 je teď zdarma. Ale jen po omezený čas!

Herní obchod GOG.com rozjel další parádní akci. Tentokrát můžete zdarma získat gangsterku Saints Row 2. Stačí se přihlásit na váš účet a na hlavní stránce kliknout na lištu s odpočtem a tlačítkem GET FOR FREE. Poté se hra přidá do vaší knihovny.

Nabídka je časově omezená, takže moc neváhejte. Do konce akce zbývá v tuto chvíli necelých 24 hodin. Není bez zajímavosti, že Saints Row 2 nyní můžete bezplatně získat i na službě Steam. Zamiřte na stránku hry a klikněte na tlačítko „Instalovat hru“. Následně se městská akce à la GTA objeví ve vašem katalogu.

72 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -4 komentářů: 7

Dell UltraSharp UP2718Q: 27" monitor pro grafiky se 4K a podporou HDR10

Společnost Dell uvede na trh špičkový monitor, který by měl cílit hlavně na profesionály v oblasti tvorby grafiky. O tom vypovídají zejména jeho parametry, ale také relativně vysoká cena. 

Model UltraSharp UP2718Q má displej o úhlopříčce 27", který nabídne rozlišení 3140 × 2160 pixelů a podporu standardu HDR10, což slibuje vrcholný jas až 1000 nitů pro správné podání zejména černé. Displej zároveň zvládne zobrazit 100 % spekter Adobe RGB, sRGB a REC 709. Dále pak 97,7 % DCI-P3 a 76,9 % REC 2020. Všechny tyto parametry slibují co největší věrnost a přesnost reprezentace barev. 

Monitor je také překvapivě bohatý na vstupy a výstupy. Jako grafický vstup poslouží jeden DisplayPort 1.4, jeden mini-DisplayPort 1.4, nebo dvojice HDMI portů. Nechybí ani dva samostatné USB 3.0 porty a čtyřportový USB 3.0 rozbočovač. Přes celkem líbivé parametry jistě mnohé odradí vysoká cena. 

Ta by totiž měla být v začátku stanovena na 1 999 dolarů. U nás by se tak cena mohla vyšplhat zhruba přes 60 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4 komentářů: 4

Outlast 2 už zná své minimální a doporučené HW požadavky

Následovník úspěšného hororu Outlast je doslova za rohem a tak není příliš překvapivé, že Studio Red Barrels nyní uveřejnilo minimální a doporučené systémové požadavky, aby si každý mohl ověřit, jestli hru na svém počítači spustí.

Outlast 2 měl původně vyjít už vloni, ale pro zajištění ještě intenzivnějšího a děsivějšího zážitku se vývojáři rozhodli nakonec pro odklad a titul tak vyjde až 25. dubna.

Na hráče čeká opět pořádný survival horor, který bude zasazen do stejného univerza jako první díl, avšak přinese nové postavy a zápletku.

HW nároky:

Minimální systémové požadavky Outlast 2 (pro 720p a 30fps)

 • Operační systém: Windows Vista / 7 / 8 / 10, 64-bit
 • Procesor: Intel Core i3-530
 • Paměť: 4 GB RAM
 • Grafická karta: 1 GB VRAM, Geforce GTX 260 | Radeon HD 4870
 • DirectX: Verze 10
 • Pevný disk: 30 GB volného místa
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX

Doporučené systémové požadavky (pro 1080p a 60fps)

 • Operační systém: Windows Vista / 7 / 8 / 10, 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: 1,5 GB VRAM, Geforce GTX 660 | Radeon HD 7850
 • DirectX: Verze 11
 • Pevný disk: 30 GB volného místa
 • Zvuková karta: kompatibilní s DirectX

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.4 komentářů: 4

Transcend uvádí rychlé M.2 SSD disky MTE850 s NVMe

V České republice známý výrobce Transcend představuje výkonné solid-state disky řady MTE850 využívající rozhraní M.2 a protokol NVMe.

Nová řada SSD je určena je určena hlavně pro průmyslový sektor, osvědčí se však také v počítačích nadšenců a náročných uživatelů. Disky jsou založeny na modulech 3D NAND MLC. Díky tomu nabízí MTE850 výrazně větší odolnost na počet cyklů zápisů než populární jednotky TLC – TBW na úrovni 750 TB pro provedení 512 GB. Navíc, maximální rychlost čtení MTE850 činí 2 500 MB/s a maximální rychlost zápisu dosahuje 1 100 MB/s. Protokol NVMe pak umožňuje účinnější obsluhu více souborů najednou než u tradičního protokolu AHCI.

Pro srovnání:

 1. AHCI umožňuje vytvořit současně 1 frontu obsahující 32 úkoly. NVMe – 65 000 front, v každé 65 000 úkolů.
 2. Protokol AHCI se vyznačuje zpožděním na úrovni 6 µs (mikrosekund). V případě NVMe je hodnota tohoto parametru pouhých 2,8 µs.

Disk lze nainstalovat v laptopech a na základních deskách ATX s konektorem M.2 a v adaptérech PCI Express. Je nutné si však pamatovat, že plného výkonu dosáhnete až při použití rozhraní s rychlostí PCIe ×4.

Záruka a cena

Doporučené ceny disků TRANSCEND MTE850 činí:

 • 128 GB - TS128GMTE850 - 2520,- s DPH
 • 256 GB - TS256GMTE850 - 3825,- s DPH
 • 512 GB - TS512GMTE850 - 6815,- s DPH

Provedení 1 TB bude představeno později.

Na zboží se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Zdroj: Transcend

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 2

Nejrychleji se pomocí WiFi internetu surfuje v Plzeňském kraji

I ve třetím měsíci letošního roku si server DSL.cz připravil zajímavé statistiky zaměřené na WiFi providery. Z aktuálních měření vyplývá, že s rychlostí si nejvíce polepšila Vysočina, která má po Plzeňském kraji nejrychlejší WiFi připojení. Největší propad zaznamenal Olomoucký kraj.

„Nejrychleji se pomocí Wi-Fi internetu surfuje v Plzeňském kraji, kde jsme naměřili 15,5 Mb/s. Na druhém místě skončila s 14 Mb/s Vysočina, u které vidíme největší meziměsíční změnu, a to nárůst rychlosti o 22 %,“ uvedla mluvčí serveru DSL.cz Jitka Ernestová. Špatně na tom není ani Praha, kde bylo naměřeno 13,2 Mb/s.

Největší pokles v březnu postihl Olomoucký kraj, kde meziměsíčně rychlost klesla o 12 %. Nejpomalejší WiFi internet mají stále v Libereckém a Pardubickém kraji. V Libereckém kraji server DSL.cz nicméně naměřil zrychlení o 4 %. V Pardubickém naopak rychlost v porovnání s únorem o 4 % klesla.

Celkové naměřené rychlosti WiFi internetu v březnu můžete porovnat v tabulce:

Zdroj

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 1

HTC U dostane výbornou výbavu, dorazí za měsíc

Tchajwanská společnost HTC nás včera upozornila na příchod své nové vlajkové lodě s Androidem. Smartphone ponese názvem HTC U a oficiálně se s ním setkáme v úterý 16. května.

Co se týče výbavy, tak HTC U by mělo zaujmout 5,5palcovým QHD displejem, výkonným Snapdragonem 835, 6 GB RAM a dvojicí fotoaparátů (12Mpx hlavní/16Mpx čelní pro selfie).

Chytrý telefon bude k dostání v paměťových variantách 64 GB/128 GB a jeho softwarovým základem se stane Android 7.1 Nougat doplněný o uživatelskou nadstavbu Sense ve verzi 9.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 0
20.4.2017

V Evropě vyšla očekávaná adventura Syberia 3

Po dlouhých třinácti letech dnes konečně vychází třetí díl populární point-and-click adventury Syberia. S právničkou Kate se opět podíváte do okouzlujícího a mysteriózního světa, kde na vás čeká celá řada zajímavých postav a fascinujících objevů z pera Benoita Sokala.

Příběh třetí Syberie začíná na břehu řeky, kde umírající Kate najde kmen Youkolů, který migruje se svými sněžnými pštrosy. Spolu uvíznou ve vesnici Valsembor a musí najít způsob, jak na své cestě pokračovat, protože utíkají před svými nepřáteli a různými nečekanými překážkami. Na záda jim dýchají nepřátelé a Kate samotné také její minulost.

Syberia 3 je dostupná pro PlayStation 4, Xbox One a PC/Mac. Dobrou zprávou je, že hře nechybí česká lokalizace.

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.1 komentářů: 0

GTX 1080 Ti HoF: luxusní karta s 16+3fázovým VRM v bílém kabátku od Galax a KFA2

Jednat se bude patrně o vzhledově nejzajímavější provedení této grafické karty, které nabídne nejen nevšední design s robustním chladičem, ale také silnou napájecí kaskádu a jistě i značně zvýšené takty. 

Jak už bývá u série prémiových karet řady Hall of Fame zvykem, dočkáme se bílého barevného zpracování a to nejen chladiče, ale také samotné desky tištěných spojů a pod ní kovového backplate. Další zajímavostí je také to, že výrobce zvolil bílou také na napájecí konektory. Ty má karta dokonce tři 8pinové. Předimenzované napájení s jedním přídavným konektorem je o to atraktivnější díky zesílené napájecí kaskádě se 16+3 fázemi. 

 

Karta si díky této kombinaci vyloženě říká o výrazné přetaktování. Na první pohled na kartě zaujme asi hlavně chladič, který je skutečně robustní a zabírá 2,5 slotu. skládá se ze trojice ventilátorů, pod nimiž je ukrytá dvojice hliníkových pasivů. Celkovému světlému vzhledu by jistě prospělo, kdyby heatpipe pasivu byly poniklované (což se ostatně u finální verze může změnit podobně jako u GTX 1080). Nechybí ani nasvícené logo HoF na krytu chladiče. 

 

Na zadním panelu najdeme výstupy 3 × DisplayPort, HDMI a DVI. Je zde k vidění také tlačítko, které patrně bude sloužit ke spuštění sekundárního, uživatelem naladěného BIOS. Přesnější specifikace této vizuálně zajímavé karty bohužel zatím neznáme. Stejně jako zůstává neznámá i cena. Ta ale bude jistě atakovat hranici 25 000 Kč. 

 

Zdroj: 1, 2, 3

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5 komentářů: 1

Nové chytré žárovky od TP-Link lze ovládat chytrým telefonem

TP-Link představuje na českém trhu chytré WiFi žárovky řady LB. Všechny modely jsou ovladatelné bezdrátově, stmívatelné a údajně až o 80 % energeticky méně náročné než klasické žárovky při stejném světelném toku. Výrobce nabízí žárovky s výkonem 8 až 11 W, což odpovídá přibližně tradičním žárovkám 50-75 W. Jednotlivé modely se liší i dalšími možnostmi, jako je nastavení teploty bílého nebo barevného odstínu světla.

Pomocí ovládací aplikace je možné měnit různé parametry osvětlení. Od prostého nastavení jasu (modely LB100 a 110) po barevnou teplotu (model LB120) či dokonce barevný odstín (LB130). Tímto způsobem lze vytvářet osvětlení pro specifické situace jako čtení, sledování televize, společenskou zábavu, odpočinek nebo spánek.

Chytré žárovky je možné řídit jednotlivě i po skupinách a nastavení pro různé situace si v aplikaci uložit jako scény, které lze jednoduše přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Modely LB120 a LB130 navíc dokáží nejen automaticky rozsvěcet a zhasínat podle denní doby, ale také dennímu rytmu přizpůsobovat charakter světla, aby působilo co nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

Pro bezdrátové ovládání žárovek slouží aplikace Kasa pro zařízení se systémem Android (verze 4.1 nebo novější) nebo iOS (verze 8 nebo novější). Žárovky TP-Link řady LB lze rovněž spárovat s ovládacími zařízeními pro inteligentní domácnost Amazon Echo, Dot, Tap a dalšími, která podporují hlasové ovládání.

Zdroj: TP-Link

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.