Novinky

17.1.2017

Značka Gamdias přichází s trojicí nových herních myší Zeus P1, M1 a E1

Firma Gamdias představila trojici nových herních myší ze série Zeus, které se mohou pochlubit spínači s vysokou životností a barevným podsvícením. Jednotlivé modely se samozřejmě liší zvoleným snímačem, vzhledem a samozřejmě i cenou. 

Všechny modely mají podobný tvar a dvojici funkčních tlačítek umístěných na levou stranu. Nejlépe vybaveným modelem je Zeus P1, který nabídne snímač s rozlišením 12000 DPI a RGB podsvícení. Levnější model M1 pak má snímač s maximálním rozlišením 7000 DPI a s možností výběru z limitovaného počtu barev podsvícení. 

Rozdíl mezi oběma modely tkví také v životnosti spínačů dvou hlavních tlačítek. U P1 by měla dosahovat až na 20 milionů kliků, zatímco u M1 je výdrž zhruba 10 milionů kliknutí. Nejnižší model E1 má pak životnost tlačítek až zhruba 8 milionů kliknutí a má nižší dotazovací frekvenci limitovanou na 125 Hz namísto 1000 Hz. Rozlišení snímače zde lze nastavit až na 3200 DPI.  

E1 také postrádá možnosti nastavení pomocí softwaru Hera, který u P1 a M1 slouží k naprogramování tlačítek, volbě barvy RGB podsvícení a vytváření profilů. Vzhledem k rozdílným parametrům se přirozeně liší i ceny jednotlivých myší. Zeus P1 bude stát 80 dolarů (2 000 Kč bez DPH), M1 60 dolarů (1 500 Kč) a E1 jenom 40 dolarů (1 000 Kč). 

Zdroj: techPowerUp

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 0

Čína přestane léčit závislé na počítačových hrách elektrošoky

Čínská vláda oznámila, že plánuje zákonem zakázat speciálním lékařským zařízením léčit závislé na internetu pomocí elektrošoků a dalších fyzických trestů. Do speciálních středisek často rodiče posílají své děti, které zcela propadly online hrám a neví si s nimi rady, uvedl deník The Telegraph.

Čína je dnes největším telekomunikačním trhem světa. I přes tvrdou cenzuru internetu a zahraničních služeb a sociálních sítí zde ale čím dál více mladých lidí propadá absolutní závislosti na počítačových hrách. V léčebně ve východočínské provincii Šan-tung, kde pobývalo 6000 převážně mladistvých osob, se ještě donedávna léčilo i elektrickými šoky na úkor klasických antidepresivních medikamentů. Žádnou výjimkou nebyly ani fyzické tresty a náročný vojenský dril. Výsledkem takového pobytu byly přitom nejedenkrát projevy trvalého psychického traumatu.

Odborná veřejnost z Číny i jiných zemí světa měla proti těmto praktikám silné námitky. Teprve ale až nyní čínská vláda připravuje zákon, který používání elektrošoků a dalších fyzických trestů v záborech pro závisláky zakáže.

V roce 2009 vyšla v Číně studie, která uváděla, že více než 24 milionů uživatelů internetu ve věku 13 až 29 let jsou digitálně závislí.

china-afp-1

Zdroj

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 3

Unikátní notebook Razer Valerie se objevil na čínské aukci

Je tomu týden, co se ze stánku Razeru na veletrhu CES ztratily dva první prototypy přenosných počítačů Valerie se třemi 4K displeji pro maximální herní zážitek. Nyní se jeden z nich objevil na čínském aukčním serveru Taobao. Upozornil na to server IBT.

Razer přivezl do Las Vegas dva vzorky svého nadupaného notebooku. Oba počítače však byly naneštěstí ukradeny. A protože pro firmu mají nevyčíslitelnou hodnotu, tak se Razer každému, kdo mu sdělí informace, které povedou k dopadení zloděje nebo zlodějů, rozhodl nabídnout odměnu ve výši 25 000 dolarů (bezmála 640 000 korun).

Jestli se s oběma počítači ještě někdy setká, není jisté. Jeden z prototypů se však nakrátko objevil v aukci na serveru Taobao. Případní zájemci jej mohli koupit za 22 000 dolarů, tedy v přepočtu více než půl milionu korun. Kdo se stal majitelem unikátního notebooků, není v tuto chvíli jasné. Pokud však nezasáhli provozovatelé aukčního serveru, neznáménu šťastlivci se dostal do rukou opravdu jedinečný stroj.

Razer Valerie je špičkový notebook s trojicí 17,3palcových 4K IGZO displejů z produkce Sharpu, které lze poskládat za sebe pro snadný přenos nebo rychle rozložit na třímonitorové uspořádání. Vysoký výkon sestavy obstarávají karta nVidia GeForce GTX 1080 a procesory Core i7 od Intelu.

razer-project-valerie-open-front-hero

Zdroj

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5 komentářů: 0

O2 vydalo Android Nougat pro Galaxy S7 (edge) a spustilo volání přes LTE

České O2 dnes jako první operátor na světě vydal Android 7.0 Nougat pro telefony Galaxy S7 a S7 egde. Společně s důležitým updatem také spustil volání v síti LTE (VoLTE). Největšími výhodami této technologie jsou velmi krátká doba spojení hovoru a volání v HD kvalitě a s potlačením okolních ruchů. V průběhu hovoru zároveň nedochází k omezení datových spojení.

„V posledních měsících jsme se soustředili na pokrývání vysokorychlostním internetem LTE, který je nyní dostupný pro 99 % populace, a na další zahušťování sítě. Věnujeme se také přípravám na 5G - jako první operátor jsme spustili v reálném prostředí síť 4,5 G s teoretickými rychlostmi až 1,2 Gb/s. Nyní spouštíme v naší síti další novinku - volání přes LTE,“ popisuje Marek Růžička, ředitel divize Operations v O2.

VoLTE

Prvním podporovaným zařízením jsou modely Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Další podporované modely budou doplněny v průběhu února a března.

Samsung_VoLTE

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7 komentářů: 0

V Česku se začal prodávat nový nVidia Shield TV

Společnost nVidia představila aktualizovanou Shield TV pro letošní rok, která je stejně výkonná, ale o čtyřicet prpcent menší než předchůdce. Nadto přináší vylepšený gamepad či třeba podporu streamování ve 4K HDR. V České republice je novinka dostupná exkluzivně u prodejce Alza.cz.

Shield TV je v České republice k dostání za cenu 5 999 Kč, v balení se nachází dálkové ovládání a herní ovladač. Shield Pro bude dostupný 30. ledna a nabídne zařízení s 500GB diskem, herním ovladačem a dálkovým ovládáním s přípojkou na headset za cenu 8 999 Kč.

Samostatný herní ovladač bude k dispozici za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1 699 Kč a podstavec pro základní verzi za 699 Kč, respektive 899 za Pro verzi. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Základem nového modelu Shield TV je operační systém Android TV, založený na verzi Android 7.0. Softwarová aktualizace Experience Upgrade 5.0 bude během příštích dnů dostupná i pro majitele původního modelu.

SHIELD_TV_Lifestyle_2

SHIELD_TV_Lifestyle_3

SHIELD_TV_Lifestyle_1

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 2

Malwaru se na konci loňského roku dařilo

Na hodnotu 319 000 se vyšplhal počet uživatelů, kteří se ve čtvrtém kvartále loňského roku setkali s malwarem schopným ukrást peníze či citlivá data platebních karet. Jedná se o více než 22 procentní nárůst oproti stejnému období v roce 2015. Uvedla to společnost Kaspersky Lab.

Vánoční období je vrcholem celého roku nejen pro obchodníky očekávající vysokou poptávku a pro nakupující, kteří vyhledávají lákavé nabídky. Ale také pro kyberzločince, kteří nezahálejí a vynalézají nové možnosti, jak se dostat k penězům lidí, kteří v tuto dobu utrácejí více než jindy.

Na konci uplynulého roku experti Kaspersky Lab zanalyzovali poslední tři měsíce – říjen, listopad a prosinec a porovnali je se stejným obdobím let 2015, 2014 a 2013. Hlavním závěrem jejich analýzy je konstatování, že se kyberzločinci snaží své podvodné aktivity zaměřovat přímo na konkrétní významné dny.

Analýza posledního loňského čtvrtletí ukázala, že toto období nebylo výjimkou. Počet útoků na koncové uživatele detekovaných bezpečnostními řešeními společnosti Kaspersky Lab se oproti stejnému datovému rozhraní roku 2015 však zvýšil o 22,49 %. Oproti poklesu z roku 2014 se tak zdá, že kyberzločinci opět investují do vývoje malwaru schopného ukrást finanční data, jakými jsou informace o platebních kartách či údaje k online bankovnictví.

Jak ukazuje dynamika útoků z listopadu 2016, pro kyberzločince byl v podzimním období nejatraktivnějším dnem Cyber Monday. V průběhu celého listopadu detekovala bezpečnostní řešení Kaspersky Lab podstatně vyšší množství napadených uživatelů. Nicméně 28. listopadu – dne označovaného za Cyber Monday – bylo napadeno dvakrát více uživatelů než předešlý den.

U Black Friday a během vánočních svátků bylo chování kyberzločinců trochu jiné. Vrchol útoků nastal den nebo dva před daným svátkem. Odlišná strategie útoků může spočívat v rozdílné povaze těchto svátků. Oproti Black Friday a Vánocům jde v případě Cyber Monday výhradně o online prodeje, v nichž podvodníci vidí velkou příležitost, a proto své útoky cílí přímo na tento konkrétní den.

K dosažení svých cílů využili zločinci jednu z 30 rodin bankovních trojských koní, které jsou nepřetržitě sledovány společností Kaspersky Lab. Pouze pět z nich (Zbot, Nymaim, Shiotob, Gozi a Neurevt) bylo zodpovědných za 92,35 % útoků v inkriminovaném období.

Zdroj: Kaspersky

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Seagate zavírá jednu ze svých největších továren na výrobu HDD

To, že většina výrobců pevných disků vidí budoucnost spíše v oblasti SSD, není žádným překvapením. Proto není ani takový šok, že se firma Seagate rozhodla zavřít jeden ze svých největších závodů na výrobu HDD.

Továrna, která se nachází v čínském Su-čou, je jedna z největší výrobních oblastí zaměřujících se na HDD společnosti Seagate. Logicky z toho tedy plyne, že Seagate omezí výrobní kapacitu pevných disků. Z 55 až 60 milionů vyrobených kusů za čtvrtletí by se tak výroba měla snížit na zhruba 35 až 40 milionů kusů HDD.

Důvodem je samozřejmě snižující se poptávka po pevných discích, které postupně vytlačují pokročilejší disky typu SSD, jimž se neustále snižuje cena. V důsledku zrušení výrobního závodu hodlá Seagate propustit 2200 zaměstnanců, kteří budou následovat celkem 8000 zaměstnanců propuštěných v loňském roce. 

Zatím není jasné, jaké záměry má Seagate se samotnou továrnou, kterou získal v rámci akvizice značky Maxtor v roce 2006. Je ale nepravděpodobné, že Seagate provede kompletní konverzi zaměření výroby na SSD, vzhledem k nutnosti výměny veškerého strojního vybavení, což by bylo extrémně finančně náročné. 

Zdroj: techPowerUp

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 12

Samsungy Galaxy S7 (edge) dostávají oficiální Android 7.0 Nougat

Podle očekávání dnes společnost Samsung začala aktualizovat své chytré telefony Galaxy S7 a Galaxy S7 edge na nový Android 7.0 Nougat.

Update (velikost 1,2 gigabajtu, sestavení G935FXXU1DPLT) od dnešního dopoledne dostávají uživatelé v Číně a Velké Británii. Jako první se tedy dočkaly země, kde Samsung v uplynulých týdnech spustil oficiální beta testování.

Doufejme, že aktualizace brzy dorazí i na telefony z české a slovenské distribuce.

Nový Android pro Galaxy S7 a Galaxy S7 edge přináší spoustu novinek. Například vzhled prostředí podobný jako u již ukončeného Galaxy Note 7, integrovaný filtr modrého světla, možnost ručně nastavit rozlišení (od HD až po WQHD) nebo režim výkonu (normální, Hra, Zábava, Vysoký výkon).

nougat-s7-edge-official-3-720x426

Zdroj

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.7 komentářů: 3
16.1.2017

Blíží se vydání Androidu 7.0 Nougat pro Honor 8

Japonská pobočka společnosti Huawei, která má pod sebou mladý sub-brand Honor, oznámila, že update s Androidem 7.0 pro vlajkový Honor 8 dorazí už v následujících hodinách.

Jako první přijdou na řadu chytré telefony v Japonsku a poté následovat by měly další důležité trhy, včetně toho evropského. Existuje tak poměrně velká šance, že zhruba v únoru se aktualizace dočkají i čeští uživatelé. Ti mimochodem dostali před nedávnem možnost zapojit se do beta programu a „nugát“ otestovat na svých zařízeních. O speciálním zkušebním programu pro ČR jsme vás informovali zde.

Chystaný velký update pro Honor 8 nepřinese jen nový Android 7.0 Nougat s nejaktuálnějšími opravami, ale také kompletně přepracovanou nadstavbu EMUI s číselným označením 5.0. Ta nejenže vypadá lépe než kdy předtím, ale přinese také vylepšení především oblasti ovládání a bezpečnosti. Huawei dříve uvedl, že 90 procent hlavních funkcí bude možné aktivovat pomocí dvou až tří kliknutí.

unnamed (1)

Zdroj

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4 komentářů: 0

Vlastníte Huawei P9 Lite? Zapojte se do testování Androidu 7.0 Nougat

Mějte nový Android 7 na svém Huawei P9 lite mezi prvními! Zapojte se do testování! Jak na to?

Huawei si pro české majitele chytrého telefonu P9 lite připravil program, v rámci kterého mohou mezi prvními otestovat připravovanou novou verzi Androidu 7.0 Nougat a inovované uživatelské prostředí EMUI 5.0.

Firmware mohou vyzkoušet majitelé smartphonu z volného trhu s označením VNS-L21. Stačí jen, aby klikli na tento odkaz přes internetový prohlížeč, stáhli si aplikaci „Beta - Friendly User Test“ a vyčkali na spuštění aktualizace. Telefon se aktualizuje na beta verzi přibližně 21. ledna, do 4. února pak poběží samotné testování. Všechny své připomínky a poznatky pošlete zástupcům Huawei, aby je mohli dále předat vývojářům a ti finální firmware poladili.

59asd

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 0

Nvidia oficiálně představila mobilní grafiky Quadro s GPU Pascal

Řada mobilních profesionálních grafických karet Quadro se nyní dočkala rozšíření. Nvidia do ní totiž přidala nové modely s GPU architektury Pascal.

Konkrétně jde o tři nové grafické karty a to Quadro P5000, Quadro P4000 a Quadro P3000. Výrobce ale upozorňuje, že pouze dvě z těchto tří karet jsou určeny pro vývoj a přehrávání VR obsahu a nesou tak přízvisko VR ready. Pochopitelně se jedná o vyšší modely P5000 a P4000. 

 

Právě dva vyšší modely mají společné to, že využívají 256bitové rozhraní pamětí a jejich maximální spotřeba dosahuje na 100 wattů. P5000 ale nabídne 16 GB pamětí a 2048 CUDA jader, zatímco P4000 má 1792 CUDA jader a 8 GB VRAM. Quadro P3000 je potom výkonnostně omezeno na 1280 CUDA jader, 6 GB pamětí a 192bitovou sběrnici. Nižší je ale také spotřeba snížená na 75 wattů. 

 

Řada výrobců už nové čipy začala integrovat do svých produktů z oblasti profesionálních notebooků a mobilních pracovních stanic. Výjimkou není ani Dell, Lenovo, MSI, Fujitsu či HP. 

Zdroj: NextPowerUp

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.9 komentářů: 0

Microsoft oficiálně představil herní režim pro Windows 10

O implementaci herního režimu do operačního systému Windows 10 se spekulovalo řadu týdnů. Microsoft však celou věc oficiálně potvrdil až nyní. Dobrou zprávou je, že nová funkce zvýší výkon všem hrám, nejen titulům zakoupeným a staženým z Windows Store, jak se předpokládalo.

Na příchod nové funkce již dříve upozornil uživatel s přezdívkou WalkingCat, který v buildu Windows 10 s číslem 14997 objevil novou knihovnu s názvem „gamemode.dll“. Nejnovější sestavení (15007) pak dokonce již obsahuje některá nastavení pro nový režim.

Herní panel DVR nabízí několik funkcí a uživatelé ho vyvolají klávesovou zkratkou Windows + G. Prozatím nevíme, jaké je technické pozadí nového herního režimu. Teorie je ale taková, že zdroje využívané aplikacemi běžícími na pozadí jsou automaticky omezeny tak, aby je prioritně využívala právě běžící hra.

Herní režim se stane součástí připravovaného Creators updatu. Na počítače s Windows 10 by měl dorazit na jaře.

gmm

Zdroj

32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.2 komentářů: 5

Šéfovi Samsungu Group hrozí zatčení

Žaloba šéfa jihokorejského podniku Samsung Group I Če-jonga viní z toho, že zaplatil úplatky ve výši 926 milionů korun důvěrnici dočasně sesazené jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, aby získal výhody. Firma obvinění v tiskovém prohlášení odmítla.

Podle žalobců I Če-jong zaplatil úplatek mimo jiné proto, aby si zajistil podporu jihokorejské vlády pro kontroverzní fúzi Samsungu C&T s firmou Cheil Industries, se kterou nesouhlasili menšinoví vlastníci. Sloučení nakonec umožnila podpora státního penzijního fondu NPS, který měl podíl v obou firmách. Ze spojení společnosti měl nejvíc těžit I Če-jong a jeho rodina.

Mluvčí týmu vyšetřovatelů uvedl, že úředníci zabavili prezidentčině důvěrnici počítač, v němž našli podrobnosti o transakcích mezi ní a Samsungem. I Če-jong měl údajně darovat 17 milionů dolarů dvěma neziskovým nadacím, které Čche využívala i ke svému osobnímu prospěchu. Kromě toho prý Samsung také podepsal smlouvu v hodnotě 18 milionů dolarů s firmou prezidentčiny důvěrnice na financování jezdeckého výcviku její dcery v Německu.

V žádosti o vydání zatykače žaloba I Če-jonga viní ze zpronevěry a křivé přísahy. Soudní slyšení, které rozhodne o schválení či zamítnutí žádosti o zatykač se bude konat ve středu dopoledne v Soulu.

AP

Zdroj: CTK

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Příčinou požárů Galaxy Note 7 byly vadné baterie

Podle agentury Reuters, která se odvolává na zdroje obeznámené s vyšetřováním, mohou za exploze phabletu Samsung Galaxy Note 7 přeci jenom vadné baterie.

Zpráva nicméně není dostatečně detailní a není tak jasné, zda problémy přičítá opravdu pouze baterii nebo i uložení samotných článků. Jak už dříve totiž ve své analýze uvedla společnost Instrumental, za exploze údajně mohl údajně agresivní design, který zvyšoval riziko závady baterie.

Právě nedostatek prostoru pro akumulátor měl způsobit, že vrcholný model Samsungu nespasily ani úplně nové baterie. Phablety se opět přehřívaly a jihokorejský elektronický gigant byl nucen je opět stáhnout z pultů obchodů.

Zprávu, která celou kauzu vybuchujícího Note 7 detailně zmapovala, Samsung veřejnosti ukáže 23. ledna. Ať už za problémy mohl samotný akumulátor, agresivní design či případně kombinace obou těchto faktorů, je to velká škoda. Galaxy Note 7 byl totiž špičkový smartphone s řadou praktických funkcí a především dotykovým perem S-Pen, které ho odlišuje od konkurence.

samsung-class-action-lawsuit-670x335-1-620x310-500x250

Zdroj

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 0

Milionová petice žádost milost pro Edwarda Snowdena

Nová petice prosí dosluhujícího prezidenta Obamu o amnestii pro Snowdena. Do pátku ji podpořilo více než 1,1 milionu lidí, oznámili organizátoři na oficiálních stránkách.

Bývalý bezpečnostní technik se momentálně ukrývá v Rusku, kde dostal povolení k pobytu na osobní přímluvu prezidenta Vladimira Putina. Návrat do USA nevylučuje, ale žádá nezaujatý proces. Ve Spojených státech mu hrozí až 30 let vězení.

Edward Snowden, bývalý spolupracovník NSA, na jaře roku 2013 vynesl citlivé dokumenty z amerických tajných služeb a upozornil na netušený rozměr americké elektronické špionáže, jež se nezastavila ani před sledováním spojeneckých státníků. Jeho svědectví poškodilo pověst USA v zahraničí a vedlo k přehodnocení aktivit americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA).

Je přitom stoprocentně jisté, že Obama, který odpočítává poslední dny ve funkci prezidenta, odmítne vyhovět výzvě 1 101 252 signatářů nové petice. Snowdena totiž dlouhodobě kritizuje za způsob, jakým na masivní odposlouchávání upozornil.

GERMANY-MEDIA-PRIZE

Zdroj

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.9 komentářů: 7
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.