Články od autora Mirek Kočí

BenQ odhaluje monitor pro designery PD2710QC s USB‑C

Novinka PD2710QC určená zejména designerům nabízí IPS panel s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a Rec. 709, speciální režimy CAD/CAM a také dokovací stanicí dostupnou přes USB-C rozhraní.


První počítač od Applu vydražili za tři miliony

O víkendu se v Kolíně nad Rýnem konala aukce, na které se dražil funkční počítač Apple I ze sedmdesátých let minulého století. Neznámý zájemce za něj nakonec zaplatil 110 tisíc eur (bezmála tři miliony korun). Přesto tento výsledek zaostal za očekáváním.Počítalo se totiž s tím, že se cena vyšplhá na trojnásobek.


Genesis Boron 700: Podložka pod myš s efektním podsvícením

Značka herního vybavení Genesis si vydobyla své postavení na trhu také díky oblíbeným produktům, jakou je například podložka pod myš M12. Nyní se tato firma rozhodla pro další krok a uvádí novou podložku pod myš Boron 700 s efektním podsvícením.


Avast zaznamenal skvělé hospodářské výsledky

Český Avast má za sebou další finančně úspěšný rok, jehož součástí byla i zdařilá akvizice společnosti AVG Technologies. Za rok 2016 vykázal tržby na úrovni 714 milionů dolarů a zisk EBITDA ve výši 353 milionů dolarů. Z pohledu tržeb se tak posunul na druhé místo mezi globálními poskytovateli bezpečnostních řešení.


Huawei otevírá první zákaznické centrum v ČR

Huawei, třetí největší světový výrobce chytrých mobilních telefonů, otevírá na Národní třídě v Praze první zákaznické centrum v ČR. V souvislosti s firemní strategií zkvalitňování služeb zákazníkům otevírá čínský podnik obdobná centra po celé Evropě. Zákaznické centrum nabízí kromě odborných konzultací také prodej a servis smartphonů i řadu dalších služeb.


Začíná se prodávat bluetooth reproduktor Bose SoundLink Color II

Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro Českou republiku a Slovensko, představuje odolný bluetooth reproduktor SoundLink Color II. Jeho atraktivní barvy a silikonové provedení ochranné vnější vrstvy spolu s odolností proti vodě dle normy IPX4 ho předurčuje pro aktivní mladé posluchače.


LG V10 brzy dostane update na Android 7.0

Majitelé chytrého telefonu LG V10 se dvěma displeji a konstrukcí, která je opravdu bytelná, se mohou v brzké době těšit na zásadní softwarový update. Podle našich informací totiž firma pro tento model zhruba za dva týdny vydá Android 7.0 Nougat.


Aplikace Sygic Travel nově podporuje 3D Touch

Majitelé chytrých telefonů značky Apple, konkrétně modelů iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus mohou při plánování výletů a dovolených využít nově technologii 3D Touch v iOS aplikaci Sygic Travel. Ta umožňuje vytvořit výlet nebo otevřít poslední použitý itinerář přímo z domovské stránky mobilu. Stačí na ikonku aplikace namísto kliknutí více přitlačit.


Stáhněte si zdarma původní Mount & Blade

Před nedávnem jste si mohli zdarma získat akční hru Saints Row 2, nyní obchod GOG.com pro změnu nabízí bezplatné stažení RPG strategie Mount & Blade, která klade důraz na souboje ve středověkém duchu.


Proti spamu bojuje 60 % Pražanů. Na Moravě jen 38 % lidí

Když se řekne spam, Češi si nejčastěji vybaví nevyžádanou poštu. S ní si spam spojuje 37 % lidí. 18 % si myslí, že se jedná hlavně o obtěžující e-maily. 16 % dotázaných přijde na mysl reklama. 15 % respondentů se domnívá, že spam jsou viry. Je zajímavé, že čím vyšší dosažené vzdělání, tím více si dotázaní myslí, že spam je nevyžádaná pošta. Upozornila na to společnost Mailkit.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.