gigabyte-h81m-gaming-3-micro-atx-deska-pro-nenarocne-hrace
Novinka Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

24. 10. 2014 13:00

Gigabyte využil svoji stávající cenově dostupnou základní desku H81M-WW, o níž jsme Vás před nedávnem informovali, a vytvořil z ní několika drobnými úpravami jednu ze základních desek herní série G1.Gaming. Tato deska by měla cílit zejména na méně náročné hráče a mohla by tak konkurovat například nedávno vydané H81-Gamer od ASUS.

Reklama

Jedná se tedy spíše o entry-level základní desku zaměřenou na ty méně náročné hráče, která je založená na čipové sadě Intel H81 a má formát micro-ATX. Pro připojení procesoru tedy slouží socket LGA 1150. Jejím hlavním aktivem bude skutečně hlavně cena, protože její výbava není nikterak oslnivá.

Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Změn oproti modelu H81M-WW je poměrně málo a odehrály se zejména po stránce vzhledu. Gigabyte se tedy podobně jako i jiní výrobci snaží přinést "herní" základní desku i běžným uživatelům na úkor toho, že její výbava pojmu "herní základní deska" příliš neodpovídá. To je znát zejména na tom, že deska nabídne pouze jeden slot PCI-Express x16 pro grafické karty a to navíc generace 2.0, nikoliv 3.0. 

Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Další změna oproti modelu H81M-WW spočívá v tom, že namísto dříve využitého staršího rozhraní PCI pro rozšiřující karty je zde umístěn slot PCI-Express 2.0 x1. Dalším, pro většinu z nás zásadnějším rozdílem je využití síťového čipu Intel, namísto toho původního z dílny Realtek. Po stránce zvuku se deska příliš neliší od H81M-WW, využívá totiž 6kanálový audio kodek Realtek ALC892, jehož funkčnost lze opět rozšířit pomocí čelních konektorů až na 8 kanálů. Hodnota SNR kodeku by opět neměla být tříciferná. 

Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Na samotném PCB nalezneme také dva porty SATA III (6 Gb/s) a dva konektory SATA II (3 Gb/s). Zadní panel potom umožňuje připojení periferií pomocí dvou portů PS/2 pro klávesnici a pro myš, dvou portů USB 3.0 a dvou konektorů USB 2.0. Pro připojení zobrazovacích zařízení poslouží analogový D-Sub a digitální HDMI. Nechybí samozřejmě trojice audio konektorů a ethernetový síťový port RJ-45. 

O ceně desky bohužel zatím výrobce mlčí, nicméně podle odhadu by se mohla pohybovat lehce pod částkou 2 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama