Novinky

21.10.2014

Tapety a zvuky z nového Androidu 5.0 Lollipop ke stažení

Krásné tapety pro domovskou a odemykací obrazovku spoluvytvářejí celkový estetický dojem ze zařízení. Teď se na webu objevily wallpapery a zvuky, které by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout. Pocházejí totiž z dosud oficiálně nevydaného Androidu 5.0 Lollipop.

Pokud si právě lámete hlavu tím, jak oživit plochu vašeho mobilního telefonu, přinášíme vám sadu krásných tapet ladících s tzv. Material Designem, na němž je vystavěn operační systém Android 5.0.

Kromě wallpaperů si můžete stáhnout také zvuky z „lízátka“. Dostupná jsou vyzvánění, zvuky budíku, notifikací a samozřejmě i všechny systémové zvuky.

Stahujte:

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 4

Akce na Steamu: Zahrajte si zdarma strategii Civilization V

Od dnešního dne až do čtvrtka můžete hrát na Steamu zdarma tahovou strategii Civilization V. Upozornil na to server Polygon.

Do uvedení nového dílu série Civilization s názvem Beyond Earth zbývají pouhé tři dny, studio Firaxis proto přichází se zajímavou nabídkou, v rámci které můžete hrát do čtvrtka pátý díl zdarma.

Zatímco novinka Beyond Eart nabídne osidlování světů ve sci-fi prostředí, v současné pětce hráč začíná s jediným osadníkem 4 000 let před letopočtem a země kolem něj je stále ještě plná panenských lesů a nedotčených oceánů.

Stačí jen navštívit službu Steam.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 2

NEC PA322UHD: 4K LCD s typem panelu IGZO IPS a obnovovací frekvencí 120 Hz ve Full HD rozlišení

Jedná se o LCD monitor s LED podsvícením, který je založený na panelu Sharp IGZO IPS a má velikost úhlopříčky 31,5 palců. 

Monitor má, jak jsem naznačil již v nadpisu, nativní rozlišení 4K neboli 3840 × 2160 pixelů, které běží na obnovovací frekvenci 60 Hz. Velikým překvapením je možnost zvýšení obnovovací frekvence na 120 Hz, ale pouze při volbě Full HD rozlišení. Nicméně případní vlastníci tohoto monitoru z řad hráčů patrně nebudou potěšeni dobou odezvy (GtG), která by se měla typicky pohybovat okolo nepříliš lichotivých 10 ms. 

Mezi dalšími specifikacemi bychom měli najít jas dosahující 350 cd/m² a typický kontrastní poměr 1000:1. Displej potěší také slušnými pozorovacími úhly 176 stupňů v obou směrech. Barevná hloubka, kterou monitor zvládne zobrazit je 1,07b neboli 10bitová, a dočkáme se možnosti zobrazení 99,2% barevného spektra Adobe RGB. 

NEC PA322UHD: 4K LCD s typem panelu IGZO IPS a obnovovací frekvencí 120 Hz ve Full HD rozlišení

Někteří uživatelé jistě ocení také vestavěné 2W reproduktory, které eliminují nutnost připojení externích reproduktorů. Mezi vstupy do monitoru nalezneme poměrně rozsáhlou sadu portů včetně dvou rozhraní DisplayPort 1.2, čtyř portů HDMI a dvou vstupů pro konektory dual-link DVI-D. Nechybí ani dvojice portů USB 3.0, k nimž si můžeme připojit třeba flash disk nebo klávesnici. 

Šikovný je také stojan monitoru, který umožňuje nastavovat výšku, otočení a naklonění. Displej lze také otočit na výšku, tedy do tzv. polohy pivot. NEC PA322UHD-BK, což je standardní verze, dorazí na trh v prosinci za cenu 2299 amerických dolarů, tedy necelých 50 000 Kč. Verze PA322UHD-BK-SV, která zahrnuje také kalibrační software SpectraView II a kolorimetr bude ověnčena cenovkou 3249 dolarů, což je více než 70 000 Kč.  

Zdroj: Hardware.info

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 5

SanDisk chce zahájit distribuci 15nm NAND flash čipů ještě letos

Společnost SanDisk před nedávnem oznámila zahájení výroby svých nových 15nm NAND flash čipů, na jejichž vývoji spolupracovala s firmou Toshiba. Podle posledních informací by měl SanDisk čipy založené na novém výrobním procesu začít distribuovat ještě v letošním roce. 

Tyto čipy jsou odpovědí na konkurenční NAND flash paměti vyráběné 16nm výrobním procesem firmou Micron. Na 16nm čipech Micron jsou založeny například nové SSD disky MX100 od Crucial. Nové čipy SanDisk by se měly v úložných zařízeních objevit ale až začátkem roku 2015. A jaké mají vlastně nové NAND flash paměti výhodu ve srovnání s těmi staršími, založenými na 19nm výrobnímu procesu?

Výhoda 15nm výrobního procesu tkví zejména v ceně, která by se mohla podepsat i na nižších cenách nadcházející generace SSD, ale i jiných výrobků využívajících tyto paměťové čipy. SanDisk také slibuje, že 15nm výrobní technologie umožní vytvářet čipy s MLC i TLC architekturou paměťových buněk. 

 SanDisk chce zahájit distribuci 15nm NAND flash čipů ještě letos

Zatím není zcela jasné, jak si nové čipy povedou po stránce životnosti, resp. kolik cyklů zápisu budou schopné paměťové buňky vydržet, což by mohlo být jejich hlavním kamenem úrazu. Nicméně výrobce slibuje možnost využití těchto čipů u široké škály zařízení počínaje SSD pro běžné uživatele a konče u disků pro firemní prostředí (servery), tudíž by životnost neměla být výrazně nižší než u starších čipů.

Zdroj: KitGuru

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Thermaltake představil další midi-tower skříň série Core, který nazval V41

Včera jsme Vám přinesli zprávu o nové PC skříni V31 ze série Core od společnosti Thermaltake, kterou nyní v nabídce tohoto výrobce doplnil další, větší midi-tower model nazvaný Core V41.

Jedná se prakticky o zvětšenou verzi zmíněného modelu V31, která má rozměry 526 × 232 × 491 mm a váží 8 kg. Podobně jako model V31 je i nový přírůstek řady Core vybaven čelním panelem z perforovaného ocelového plechu a nabídne také čiré okno do bočnice. 

 Thermaltake představil další midi-tower skříň série Core, který nazval V41

Do interiéru můžeme umístit základní desky formátů ATX, micro-ATX a mini-ITX společně se dvěma 5,25palcovými zařízeními a šesti 2,5" nebo 3,5" disky. Obdobně jako u modelu V31 můžeme i zde umístit na zadní část držáku klecí pro disky umístit další dva 2,5palcové SSD či pevné disky.  

 Thermaltake představil další midi-tower skříň série Core, který nazval V41

O chlazení vnitřních komponent se stará dvojice od výroby přidělaných 120mm ventilátorů s rychlostí 1000 RPM a maximální hlučností 16 dBA, které jsou umístěny za čelním a zadním panelem. Čelní panel přitom umožňuje instalaci až dvou 140mm ventilátorů či 360mm radiátoru vodního chlazení. Další dva 120mm ventilátory lze umístit také na dno skříně. Pokud Vám ani toto řešení nestačí, budete moci na vrchní panel Core V41 namontovat až tři 140mm, dva 200mm ventilátory nebo jeden 360mm radiátor. 

 Thermaltake představil další midi-tower skříň série Core, který nazval V41

Mezi další zajímavosti skříně patří například výřez držáku základní desky sloužící ke snadné instalaci chladičů CPU, odnímatelné prachové filtry, předvrtané výřezy pro vedení kabeláže a trubic vodního chlazení a čelní I/O panel se dvěma porty USB 3.0 a dvěma audio konektory.

 Thermaltake představil další midi-tower skříň série Core, který nazval V41

Výrobce bohužel zatím neodhalil doporučenou cenu ani přesné datum vydání.

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0

Firma Thermalright nabízí speciální verzi věžového chladiče CPU HR-02 Macho Zero

Společnost Thermalright uvedla na trh svůj populární chladič procesoru Macho již před třemi lety, nyní však přichází s jeho novou speciální edicí, která se zaměřuje na tichý chod. 

Rozměry nové verze zahrnují délku 140 mm, šířku 102 mm a výšku 162 mm. Hmotnost chladiče Macho Zero je 750 gramů. Chladič je tvořen z převážné části hliníkovým žebrováním, které má na sobě černé poniklování.

Firma Thermalright nabízí speciální verzi věžového chladiče CPU HR-02 Macho Zero

Do pasivní části je teplo od základny z poniklované mědi odváděno pomocí šesti 6mm heatpipe, které jsou také vyrobeny z poniklované mědi. Právě základna byla také přepracovaná a je teď mnohem větší s rozměry 53 × 40 mm. 

 Firma Thermalright nabízí speciální verzi věžového chladiče CPU HR-02 Macho Zero

Chladič je navržen tak, aby mohl pracovat jak zcela pasivně, tak s ventilátory s průměry 120 nebo 140 mm. K tomu jsou uzpůsobeny také držáky ventilátorů s tunelem pro vedení vzduchu. Nechybí ani montážní sada pro všechny běžné patice procesorů od AMD a Intel. 

 Firma Thermalright nabízí speciální verzi věžového chladiče CPU HR-02 Macho Zero

Společně s chladičem výrobce dodává také šroubovák s magnetickým hrotem, teplovodivou pastu Chill Factor 3 a dokonce také bílé bavlněné rukavice. V současnosti bude chladič nabízen v kombinaci se 120mm nebo 140mm ventilátorem exkluzivně v e-shopu Mindfactory.de. Od poloviny prosince by potom měl být dostupný po celé Evropě. 

 Firma Thermalright nabízí speciální verzi věžového chladiče CPU HR-02 Macho Zero

Obě varianty jsou k dostání za cenu 54,99 euro, což je přibližně 1 520 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 0

Apple vydal aktualizaci iOS 8.1, která přináší opravy i nové funkce včetně Apple Pay

Apple se snaží napravit fiasko s první verzí operačního systému iOS 8.0 vydáním nového zásadního update, který by měl řešit závažné problémy předchozích verzí a přinést také nové funkce. 

Pokud sledujete dění okolo operačního systému iOS, jistě jste zaznamenali značný nezdar Apple při vydání aktualizace iOS 8.0.1, která měla opravit původní verzi nového operačního systému pro telefony iPhone. Nicméně tato aktualizace problémy systému ještě zhoršila a Apple ji musel stáhnout a nahradit jí aktualizací 8.0.2, která naštěstí většinu vzniklých problémů eliminovala.

Apple vydal aktualizaci iOS 8.1, měla by opravit závažné chyby původní verze

Přesto nyní Apple přichází s další, větší aktualizací, která je označená číslovkou 8.1. Tato aktualizace by měla řešit všechny závažné problémy, které doposud provozovatelé původní verze i opravných balíčků Applu nahlásili. Jedná se tedy o náhradu za verzi 8.0.2, která však přinese mimo oprav také řadu nových funkcí.

Apple iOS 8.1 nabídne nové funkce jako je například přidání platební služby Apple Pay, která se bohužel zatím našeho trhu netýká, nebo funkce fotoaparátu Camera Roll či iCloud Photo Library. Využít můžeme také vylepšenou funkci Instant Hotsport, která se dočkala výrazného zrychlení. Změny se dočkaly také různé komunikační funkce v rámci Continuity jako je například SMS Relay. Díky této funkci si můžete pročítat na Macu či iPadu přeposlané SMS zprávy z iPhone bez nutnosti připojení k mobilní síti. 

Apple vydal aktualizaci iOS 8.1, měla by opravit závažné chyby původní verze

Aktualizace je již nyní k dostání na vašem iPhone nebo iPad nebo na iTunes a k jejímu stažení potřebujete pouhých 126 MB. 

Zdroj: 1, 2

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Řada ZOTAC ZBOX má soupeře, je jím nové mini PC iDEQ-T1 od Biostar

Společnost Biostar chystá vydání svého nového miniaturní PC iDEQ-T1, které by se mohlo stát výraznou konkurencí pro miniaturní počítače řady ZOTAC ZBOX. 

Jedná se o plnohodnotné PC vtěsnané do miniaturní skříně o rozměrech 210mm × 40mm × 185mm (dך×v) a hmotnosti pouhých 800 gramů. IDEQ-T1 je tak vhodné jako nenápadné kancelářské PC, ale také ho lze využít jako solidně vybavené malé domácí HTPC. Všechny komponent iDEQ-T1 jsou nainstalovány na mini-ITX základní desku s rozměry 17 × 17 cm.

  Řada ZOTAC ZBOX má soupeře, je jím nové mini PC iDEQ-T1 od Biostar

Na desce je nainstalovaný čtyřjádrový procesor Intel Celeron N2940 s frekvencí až 2,25 GHz a integrovaným grafickým čipem Intel HD Graphics. PC lze vybavit také až 16GB RAM typu DDR3L s frekvencí až 1333 MHz do dvou SO-DIMM slotů a pevným diskem či SSD 2,5palcového formátu s tloušťkou až 9,5 mm, který lze připojit do rozhraní SATA II.

Výbava desky zahrnuje také gigabitový síťový port řízený síťovou kartou Realtek RTL8111G a rozšiřující miniPCIe kartu umožňující připojení Wi-Fi antény. O audio reprodukci se stará zvukový kodek Realtek ALC662. Na zadním panelu nalezneme kromě síťového portu a dvou audio konektorů, také grafické vstupy HDMI a D-Sub společně s jedním portem USB 3.0 a jedním portem USB 2.0. Další dva porty USB 2.0 lze využít také na čele PC. O napájení se stará dodávaný 19V adaptér.

  Řada ZOTAC ZBOX má soupeře, je jím nové mini PC iDEQ-T1 od Biostar

Jako u většiny produktů značky BIOSTAR nechybí ani zde podpora technologií jako je BIO-Remote 2 či Charger Booster. Využít můžeme také možnost přidělání iDEQ-T1 na stěnu či na zadní stranu monitoru nebo TV pomocí systému VESA.

O ceně se bohužel zatím výrobce nijak nezmiňuje.

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0
20.10.2014

Přijďte se podívat na výstavu výpočetní techniky Losan 2014

Dne 22.10.2014 se v Domě kultury na Mírovém náměstí 2950 v Teplicích uskuteční již třetí ročník výstavy výpočetní techniky LOSAN. Výstava začne v 11:00 a bude otevřena zdarma pro veřejnost do 17:00. V této době si budou moci návštěvníci každého věku prohlédnout nejnovější produkty zahraničních i tuzemských značek pro hráče i kanceláře – Genius, PHILIPS, Microsoft, HAL3000, Lenovo a mnoho dalších.

Celou výstavu bude provázet doprovodný program a fanoušci počítačových her, známých Let‘s Playerů a profesionálních hráčů, se mohou těšit na setkání a autogramiádu s Pavlem Mikešem alias „Herdyn“, dvojnásobným mistrem ČR v League of Legends, který je znám svými streamy na youtube.

Dále si návštěvníci budou moci vše vyzkoušet a dokonce si zahrát populární hry na oficiálních herních sestavách z Mistrovství ČR v počítačových hrách - HAL3000. Na setkání s dětmi i dospělými se těší všichni vystavovatelé a pořadatelé.

Zdroj: TZ

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Čínský operátor zvětší majitelům iPhonu 6 Plus kapsy u kalhot

Někteří prodejci jsou pro spokojenost svých zákazníků schopni udělat ledasco. Důkazem toho je čínský operátor China Unicom v Šangaji, který majitelům iPhonu 6 Plus nabízí přešití kapes u kalhot. V přiléhavých džínách se telefon může zdeformovat. Ve větších kapsách je ale riziko ohnutí prakticky nulové.

Samozřejmě, že tu jde hlavně o publicitu, která napomůže dobrým prodejům. Na druhou stranu někteří lidé již nabídky využili a kapsy si nechali zvětšit.

China Unicom však není jediný, kdo s něčím podobným přišel. Přešít kapsy u kalhot si mohli nechat i lidé v Amsterdamu. V den zahájení prodeje nových iPhonů před kamenným obchodem Apple popojížděla pracovní stanice s názvem Pocket Plus. Tu lidem s těsnými džínami vyslal na pomoc operátor KPN.

operator

Zdroj: GSMArena

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2 komentářů: 6

Cooltek GT-03: levný klon SilverStone RV-05 s dokem pro SATA disky

Německá společnost Cooltek uvádí na trh svoji novou počítačovou skříň formátu midi-tower, která je evidentně silně inspirovaná sérií počítačových skříní Raven značky SilverStone a zejména potom jejím vlajkovým modelem Raveon RV-05. 

Skříň je z převážné části vyrobená ze SECC oceli v kombinaci s ABS plastem a její rozměry jsou 510 × 200 × 460 (d × š × v). Čistá hmotnost skříně je potom o poznání menší než u SilverStone Raven RV-05, kterou se inspiruje, činí totiž "pouhých" 5,2 kg. Čelní panel má tvar jakéhosi štítu a jsou za ním ukryty tři 5,25" pozice pro optické mechaniky či jiné komponenty stejného formátu.

 Cooltek GT-03: levnější klon SilverStone RV-05?

Dvě z těchto pozic lze v případě potřeby osadit 3,5palcovými disky. Pro další čtyři 3,5palcové disky je skříň vybavená pevnou klecí. Další tři 2,5" můžeme umístit do vyšší klece, která je užší a můžeme díky tomu na základní desku umístit grafické karty s délkou až 300 mm. Disky lze snadno oddělat bez použití nářadí pomocí kolejnic. 

 Cooltek GT-03: levnější klon SilverStone RV-05?

Základní desky mohou mít formát ATX, micro-ATX a mini-ITX. Prostor se najde také pro chladiče procesoru s výškou až 152 mm. O chlazení se může start až pět ventilátoru. Dva 120mm ventilátory lze umístit za čelní panel, dva pod vrchní panel a jeden do zadní části. Součástí balení je právě jeden zadní 120mm ventilátor, který se stará o odsávání teplého vzduchu a další 120mm ventilátor s červeným nasvícením ukrytý za perforaci čelního panelu. 

 Cooltek GT-03: levnější klon SilverStone RV-05?

Mezi další výbavu se řadí například také spodní prachový filtr, který zabraňuje zanesení napájecího zdroje a nechybí ani výřez na držáku základní desky umožňující snazší montáž chladiče CPU. Na držáku základní desky najdeme také řadu výřezů pro vedení kabelů, které bohužel nejsou pogumované. Výrobce nezapomněl ani na I/O panel, který nabídne dva porty USB 3.0, dva porty USB 2.0 a dvojici audio konektorů. Vedle I/O panelu nalezneme také dokovací prostor pro připojení disků s rozhraním SATA. 

 Cooltek GT-03: levnější klon SilverStone RV-05?

Oproti zmíněnému modelu SilverStone Raven RV-05 je hlavním aktivem skříně od Cooltek její cena, kterou výrobce stanovil na příjemných 44,99 €, což je přibližně 1 240 Kč. 

Zdroj: 1, 2

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8 komentářů: 1

Vydání prvního nositelného zařízení od Microsoftu se blíží

Podle informací magazínů Forbes plánuje společnost Microsoft představit svoje vlastní první nositelné zařízení v horizontu několika týdnů.

Zatím není jasné, zda bude mít chystané zařízení podobu plnohodnotných chytrých hodinek nebo pouze "chytrého náramku", nicméně mělo by se zaměřovat zejména na monitorování zdravotního stavu nositele. Zjišťovat by tak mělo metriky tykající se zdraví, jako dodržování spánkového cyklu, a také různých sportovních aktivit.

Vydání prvního nositelného zařízení zaměřeného od Microsoft se blíží

Podle předchozích zpráv by totiž toto zařízení mělo nabídnout celkem 11 senzorů a otevřené API, díky čemuž by měla být zajištěna kompatibilita napříč různými platformami. Nositelné zařízení od Microsoft by tak mohlo být schopno spolupracovat s chytrými telefony s operačními systémy Android, Windows Phone i iOS. 

Podle magazínu Forbes by mělo toto zařízení, ať už bude mít jakoukoliv formu, světlo světa spatřit již během několika následujících týdnů. Do prodeje by se tak mohlo dostat ještě před Vánoci. 

Zdroj: 1, 2

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 2

Thermaltake rozšiřuje svoji řadu PC skříní Core o midi tower model V31

Thermaltake přidává do své série PC skříní Core nový přírůstek. Vedle malé kubické skříně Core V1, většího modelu V51 a full-tower skříně Core V71 se tak v portfoliu tohoto výrobce objeví další model, který by měl být kompromisem mezi všemi modely. 

Rozměry skříně zahrnují výšku 47 cm, šířku 21 cm a délku 50,6 cm. Její hmotnost je potom poměrně vysoká a činí 7,1 kg. Vzhledu dominuje čelní panel z perforované oceli a boční čiré okno, skrze které se můžeme pokochat nainstalovanými komponentami. 

 Thermaltake rozšiřuje svoji řadu PC skříní Core o midi tower model V31

Uvnitř se nabízí prostor pro základní desky formátů ATX, micro-ATX nebo mini-ITX, které můžeme osadit grafickými kartami s délkou 278 mm a chladiči procesoru s výškou až 155 mm. Délka grafické karty může být až 420 mm v případě, že odděláme klec pro disky. Napájecí zdroj může mít délku až 220 mm, když na spodní panel neumístíme jeden z ventilátorů. V opačném případě je PSU limitováno 180mm délkou. 

 Thermaltake rozšiřuje svoji řadu PC skříní Core o midi tower model V31

Co se disků týče, ty mohou být do zmíněné klece instalovány tři o formátu 3,5 nebo 2,5 palce. Další dva 2,5palcové pevné disky či SSD můžeme přidělat na držák základní desky nebo na držák klecí pro HDD a ODD. Nechybí ani dvě pozice pro 5,25palcové optické mechaniky nebo jiná zařízení, z nichž jedna může být využita pro montáž dalšího 3,5" disků. 

 Thermaltake rozšiřuje svoji řadu PC skříní Core o midi tower model V31

O chlazení se může starat jeden nebo dva čelní ventilátory s průměry 120 nebo 140 mm. Na vrchním panelu se potom nabízí prostor až pro tři ventilátory s průměrem až 140 mm. Až dva 120mm ventilátory můžeme umístit na dno skříně. Dva 120mm ventilátory s rychlostí 1000 RPM a hlučností 16 dBA jsou již součástí balení. Jeden je umístěný za čelem skříně a jeden se stará o odvod teplého vzduchu na zadním panelu. Nechybí ani možnost instalace radiátorů vodního chlazení s délkou až 360mm za čelní či vrchní panel. 

 Thermaltake rozšiřuje svoji řadu PC skříní Core o midi tower model V31

Stejně jako všechny moderní skříně má i Thermaltake Core V31 na čelním panelu umístěno několik I/O prvků, mezi nimiž nalezneme dva porty USB 3.0 a dva audio konektory. Core V31 je už k vidění i na našem trhu za cenu pohybující se kolem 1 750 Kč. Její distribuce však bude zahájena až v listopadu. 

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 0

Zpěvák a producent Will.i.am chystá vydání svých vlastních chytrých hodinek nazvaných Puls

Fanoušci amerického zpěváka, rappera, producenta a příležitostného herce Will.i.am jistě zaznamenali, že se chystá vydat vlastní chytré hodinky.

Příchod hodinek, které byly pojmenovány Pulse, zpěvák avizoval již v dubnu. Původně měly světlo světa spatřit již v červenci, nicméně jejich vývoj se patrně neobešel bez probémů a tak doposud na trh nedorazily. Podle posledních informací týkajících se jejich specifikací lze usuzovat, že se jejich vydání již blíží. Hodinky by měly být vybaveny zahnutým displejem a slotem pro SIM kartu. Tudíž z nich bude možné volat a přijímat a posílat zprávy. Téměř plně by tak měly nahradit smartphone.  

 Zpěvák a producent Will.i.am chystá vydání svých vlastních chytrých hodinek nazvaných Puls

Mozkem hodinek Pulse by se mělo stát SoC Snapdragon od Qualcomm, kterému bude sekundovat 1 GB operačních pamětí, což je u chytrých hodinek nadstandard. Podobně nadstandardní nabídnou hodinky také vnitřní úložiště, které se pochlubí kapacitou 16 GB. Chybět by neměla ani možnost připojení k internetu pomocí Wi-Fi a sítí 3G. 

 Zpěvák a producent Will.i.am chystá vydání svých vlastních chytrých hodinek nazvaných Puls

Mimoto se můžeme těšit také na vestavěné reproduktory, krokoměr, akcelerometr a GPS modul. Aby se veškerá výbava vešla do drobného těla, měla by být baterie umístěna do náramku hodinek. Jako operační systém bude Pulse využívat OS Android s vlastní UI nadstavbou. Zajímavostí bude také příslušenství hodinek, které bude mít dosti netradičně formu oblečení. 

 Zpěvák a producent Will.i.am chystá vydání svých vlastních chytrých hodinek nazvaných Puls

Zákazníci si budou moci přikoupit bundu, batoh, boty a také brýle. Například bunda by měla sloužit jako náhradní baterie, která bude schopna hodinky bezdrátově nabíjet. V batohu budou všity reproduktory a brýle budou sloužit k pořizování fotografií. Zmíněné boty by potom měly sloužit k měření metrik nositele, jako je počet ušlých kroků a váha. 

Kolik bude stát příslušenství a samotné hodinky zatím není známo, rozhodně však nepůjde o levnou záležitost. 

Zdroj: 1, 2

36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.8 komentářů: 6

NVIDIA zlevňuje svoji dvoučipovou grafiku GTX Titan-Z

NVIDIA se rozhodla snížit cenu své dvoučipové vlajkové lodi v podobě grafické karty GeForce GTX Titan-Z. Paradoxní je, že za nutností zlevňovat do jisté míry stojí vlastní grafická karta NVIDIA a to model GTX 980.

Po zahájení prodeje GTX 980 se AMD rozhodlo snížit cenu své vlajkové lodi v podobě dual-GPU grafické karty Radeon R9 295X2 na 999 dolarů a snížení cen se dočkali i jiné high-endové modely. Proto se Radeon R9 295X2 stal ještě výraznější konkurencí pro dvoučipový GTX Titan-Z, který měl již od začátku prodeje poměrně dost přemrštěnou cenu 3 000 dolarů (u nás 80 000 Kč). Nutno přiznat, že za cenu 80 000 Kč si můžete pořídit quad-SLI konfiguraci grafik GTX 980 a ještě Vám na jeden model zbude.

 NVIDIA zlevňuje svoji dvoučipovou grafiku GTX Titan-Z, je k vidění i za polovinu

Před nedávnem se NVIDIA rozhodla kartu zlevnit, ale pouze pro své OEM partnery z řad výrobců výkonných počítačových sestav. Nyní by se zlevnění měli dočkat také koncoví uživatele, protože NVIDIA hodlá snížit cenu také pro maloobchodní odběratele. Proto jsme mohli v některých zahraničních e-shopech minulý týden zaznamenat mírné zlevňování. Celkem by se cena mohla u vybraných prodejců dostat až na polovinu, o čemž svědčí již vyprodaný model ASUS GTX Titan-Z, který je k vidění v americkém e-shopu Newegg za 1 499,99 dolarů.

V nabídce domácích e-shopů prozatím žádné změny nenastaly. Kdy a zda vůbec se toto zlevňování projeví i na našem trhu zatím nevíme. 

Zdroj: 1, 2

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8 komentářů: 9
TOPlist