Novinky

30.1.2015

Colorful vydává čtyři grafické karty ze série GeForce GTX 960

Firma Colorful nezůstává pozadu za ostatními výrobci grafických karet a zveřejňuje své modely ze série GTX 960, prozatím jsou dostupné ale pouze v Asii.

Čínská společnost Colorful vydává a uvádí do prodeje řadu grafických karet na bázi čipu GM106 od firmy Nvidia. Jedná se o čtyři dual slot karty se značeními GTX960 CH, GTX960 i-Cafe, iGame GTX960 Ymir-U a iGame GTX960 Ymir-X. Standartní výbavu by měly představovat dva DVI-D, jeden HDMI a jeden DisplayPort konektory. Samozřejmostí je podpora 2-way SLI.

První karta, GTX960 CH si od Nvidie převzala nejen základní specifikace, takty jádra a paměti 1127MHz a 7010MHz, ale i referenční design. Provedení tohoto modelu tak je až na drobné kosmetické úpravy zcela totožné s kartou referenční.

Druhá verze přináší upgrade v podobě delšího PCB než je tomu u referenčního designu, avšak takty zůstávají stejné. Výrobce ale uvádí, že GTX960 i-Cafe bude mít lepší stabilitu a životnost. Karta k pasivnímu chlazení využívá dvojici ventilátorů a její bližší specifikace zatím nebyly zveřejněné.

 Třetí karta, iGame GTX960 Ymir-U, cílená na náročnější uživatele disponuje dvěma módy taktů, podsvíceným textem "Geforce GTX" na boční straně a ocelovým backplatem. V režimu nižší spotřeby poběží karta na referenčních taktech, naopak výkonný režim bude využívat  takty 1203 MHz a 7010 MHz. Tato verze je taktéž aktivně chlazená dvěma ventilátory, oproti GTX960 i-Cafe je ale vyrobená v jiném designovém provedení. Opět nejsou známy bližší specifikace.

  

Čtvrtá, nejvýkonnější a největší verze iGame GTX960 Ymir-X nabídne chlazení v podobě tří ventilátorů, ocelový backplate, nejdelší PCB ze série a i jako jiné karty ze série "iGame", dvě nastavení taktů. V základním nastavení karta využívá referenční takty, pokud se ale přepne do výkonného režimu, vystoupá takt jádra na celých 1405 MHz! Kosmetickou úpravu této verze taktéž představuje podsvícený text "Geforce GTX" na boční straně. Jako i u předešlých modelů, nejsou známy bližší specifikace (průměry ventilátorů, detaily chlazení, ...)
 

Momentálně nejsou tyto karty v Evropě oficiálně k dostání, podle výrobce bychom se však v blízké budoucnosti měli dočkat distribuce v jiných regionech mimo Asii (prozatím pouze v Evropě a Americe.) Pro některé potencionální zákazníky může být zarážejicí a odrazujicí snaha firmy Colorful nepatrně kopírovat design společnosti MSi (logo draka, černo červené provedení série "iGame", ...), jaký je váš názor?

Zdroje: 1, 2, 3

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1

Podívejte se: Místa GTA V často navlas odpovídají místům skutečného Los Angeles

Ačkoliv na PC verzi hry GTA V stále čekáme a ještě nějaký ten čas čekat budeme, verze GTA V pro konzole staré generace je na svět více jak rok a verzi hry pro nové konzole už taky máme dávno dohranou. Ani to ovšem fanoušky této herní pecky nepřiměje, aby přestali oslavovat její kvality.

Posledním fanouškovským počinem je podrobné srovnání grafiky hry se skutečností. Fanoušci na webu gtais.com konkrétně dali dohromady vzhled několika míst Los Santos a srovnali je se skutečnými, realitě odpovídajícími místy samotného Los Angeles, jež pro Los Santos bylo hlavní předlohou.

Obrázek výše funguje pouze jako ilustrace. Obrázky na gtais.com jsou totiž opatřeny posuvníky, díky nimž můžete libovolně přejíždět mezi screenshoty a samotnými fotografiemi. 

Podoba míst Los Santos a Los Angeles je mnohdy až zarážející. Díky pokročilé grafice navíc město na některých obrázcích vypadá skutečněji, než na reálných fotografiích. Nemyslíte?

 

Zdroj: GameSpot

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Hardwarové požadavky Battlefield Hardline budou stejné jako požadavky Battlefield 4

Společně s tím, jak se blíží otevřená beta hry Battlefield Hardline a samozřejmě i její samotné vydání, začali být hráči maličko nervózní. Studio Visceral Games totiž zatím neuveřejnilo oficiální požadavky hry, pravděpodobně kvůli tomu, že má plné ruce práce.

Hráči však umí být neodbytní a Visceral Games pravděpodobně masírovali svými dotazy, takže se studio uvolilo alespoň k malé nápovědě. Na Twitteru konkrétně uvedlo, že hardwarové požadavky Battlefield Hardline se nebudou lišit od hardwarových požadavků hry Battlefiled 4. Pokud jste tedy Battlefield 4 rozjeli, nic vám nebrání v tom, abyste rozjeli i novou odbočku série.

Battlefield Hardline bude imitovat hru na policajty a zloděje. Hlavním tahákem je zcela zničitelné prostředí a frenetická rychlost hry.

Battlefield Hardline vyjde 17. března a to pro platformy PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 a Xbox One. Otevřený betatest pak odstartuje už 3. února. Pokud tedy splňujete hardwarové požadavky Battlefield 4, můžete si tuto novinku už za pár dní vyzkoušet na vlastní kůži!

Zdroj: GameSpot

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 1

Video: Trailer ukazuje, že ve hře Evolve bude i slušný singleplayer

Vydavatelská společnost 2K Games společně s Turtle Rock Studios uveřejnily nové video přímo ze hry Evolve. To poukazuje na skutečnost, že v ní vedle asymetrického multiplayeru bude také singleplayerový mód.

Video níže konkrétně ukazuje dva zápasy v herním módu Defend. Patrné je z něj hlavně to, že hráč během singleplayeru bude moci kdykoliv přepínat mezi všemi zúčastněnými postavami (vyjma příšery). Během jednoho mače se tak po stopách monstra můžete vydat jen v kůži jediného vojáka, ale mnohem lepší bude, když podle potřeby prostřídáte i ostatní hrdiny.

Pozitivní zpráva je, že v singleplayeru hra Evolve nebude vyžadovat připojení k internetu. Zdali však tato část hry vůbec bude za něco stát, zjistíme až během jejího vydání, které je naplánováno na 10. února. Hra bude vedle PC k dispozici i pro novou generaci konzolí.

Překvapila vás existence singleplayerového módu ve hře Evolve? Dejte nám vědět! 

Zdroj: GameSpot

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4 komentářů: 0

DARPA pracuje na způsobech jak učit roboty pomocí videí na YouTube

Výzkumný tým, který je financovaný agenturou DARPA, pracuje na nových způsobech, jak učit roboty. Jeden z těchto způsobů zahrnuje také možnost výuky prostřednictvím videí na YouTube. 

Tým z americké univerzity University of Maryland pracuje na studii, jejíž výsledkem je způsob, jak naučit roboty vařit z videí na internetu. Během testování roboti od DARPA sami vykonávali úkoly, které "okoukali" z videí na internetu. Tyto úkoly potom byli schopni zopakovat bez zásahu člověka.  

Kromě toho by měl nový systém, kterým se studie zabývá, dávat robotům schopnost ukládání úkonů a informací, které se z videí dozvěděli, a posléze je znovu využít. Tým stojící za těmito pokusy věří, že roboti mají potenciál učit se mnohem rychleji tím, že budou sdílet získané informace mezi sebou. 

V rámci testu se sice roboti učili pouze jak připravovat pokrmy, nicméně systém by mohl být významný také pro komerční a vojenské využití. A co vy? Myslíte si, že je dobrý nápad dát robotům schopnost učit se?

Zdroj: Engadget

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Otevřený betatest Battlefieldu Hardline startuje 3. února

Od 3. do 8. února proběhne otevřený betatest střílečky Battlefield Hardline, za níž stojí studio Visceral Games.

Battlefield Hardline vychází ze základních prvků režimu pro více hráčů, který je nejtypičtějším znakem celé série. Tradiční důraz na týmovou spolupráci a strategické myšlení se však teď rozrůstá i o dimenzi rychlosti, a Hardline je proto doslova nejrychlejší ze všech her série Battlefield. Otevřený betatest bude přístupný hráčům na platformách PC (prostřednictvím služby Origin), PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One a Xbox 360. 

Hráči si vyzkouší tři různé mapy a módy pro režim více hráčů. V prvním z nich kradou padouši auta, zatímco policisté se je snaží získat zpět. V druhém se utká až 64 hráčů a ve třetím se zločinci snaží proniknout do banky a vyloupit sejf, zatímco policisté jim v tom zabraňují.

Otevřená betaverze hry Battlefield Hardline startuje 3. února.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 2

Smartphony a tablety s Windows 10 a osmijádrovými procesory by měly na trh dorazit ještě letos

Podle zprávy webu WMPowerUser bychom se ještě letos mohli dočkat prvních tabletů a chytrých telefonů, které budou vybavené osmijádrovými procesory a operačním systémem Windows 10. 

Původně měl být osmijádrové procesory podporovat již Windows Phone 8.1 s aktualizací GDR2, patrně se jí však dočkáme až s příchodem nového systému Windows 10. Vzniká tím tedy možnost, že ještě letos uvidíme první tablety a smartphony osazené 8jádrovými procesory patrně z výroby společnosti Qualcomm či MediaTek. 

Na oficiální odhalení plánů Microsoftu týkajících se využití osmijádrových procesorů si budeme muset počkat na 2. března, kdy odstartuje konference GDC 2015. Nicméně již nyní tyto informace potvrdil Microsoft se slovy, že příchod prvních chytrých zařízení s Windows 10, 8jádrovými procesory a silnými GPU lze očekávat již brzy.  

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1

AMD využívá problémů s kapacitou pamětí grafiky GTX 970 a zlevňuje Radeon R9 290X

AMD se rozhodlo využít problémů, v nichž se ocitla NVIDIA potom, co bylo zjištěno, že efektivní kapacita pamětí grafiky GeForce GTX 970 je o 0,5 GB menší než ta udávaná, tím, že snížilo cenu jejího hlavního konkurenta, kterým je grafika Radeon R9 290X.

Zlevnění by mělo zasáhnout většinu partnerů společnosti AMD, tedy výrobců grafických karet, a promítnout se tak do cen jejich nereferenčních provedení Radeonu R9 290X. AMD na vzniklou situaci reaguje také tím, že útočí na svého konkurenta reklamou s heslem "4GB means 4GB". 

První vlaštovkou, kterou ovlivnilo snížení ceny, je model GIGABYTE GV-R929XOC-4G. Ten je nyní k dostání v americkém e-shopu Newegg za cenu 299,99 dolarů, což je v přepočtu přibližně 7 365 Kč. U nás je nicméně tato karta stále k vidění za částku kolem 10 800 Kč a zatím není jasné, zda se změny cen projeví také u našich prodejců. 

Po snížení cen by měla ve prospěch Radeonu R9 290X mluvit hlavně širší paměťová sběrnice s propustností až 320 GB/s, což je však vykoupeno horším poměrem výkonu/watt. 

Zdroj: techPowerUp

31 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.9 komentářů: 19

Operační paměti Kingston HyperX Predator DDR4 přetaktovány na 4351 MHz

Boj o nejvyšší dosažené takty operačních pamětí typu DDR4 pokračuje. Donedávna v této oblasti vedly paměti G.Skill Ripjaws 4 a ADATA XP Z1, s nimiž bylo dosaženo pracovní frekvence 4255 MHz. Nyní byla tato hranice pokořena overclockerem, který si říká Toppc, s DDR4 paměťovými moduly HyperX Predator značky Kingston, což jsou v současné době nejvýkonnějšími paměťovými moduly s certifikací XMP. 

Toppc je dvorním oveclockerem značky MSI a již několikrát se mu povedlo získat prvenství zejména při přetaktování pamětí. Nyní si tento úspěch zopakoval při použití jednoho 4GB modulu pamětí HyperX Predator DDR4 se základním taktem 3333 MHz. Tuto frekvenci se mu podařilo zvýšit na velice slušných 4351 MHz při časování 19-21-21-63. 

 

Při přetaktování byly paměti nainstalované na základní desce MSI X99S XPower AC společně s vlajkovou lodí společnosti Intel, procesorem Core i7-5960X architektury Haswell-E. Ke chlazení byl samozřejmě využitý tekutý dusík.

Krátké video z průběhu přetaktování

 Nyní nezbývá než čekat, kdo tuto metu překoná jako další. 

Zdroj: Softpedia

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 0
29.1.2015

V létě dorazí na trh dvanáct nových APU řady "Godavari" od AMD

Snímek, který se včera objevil na čínském webu VR-Zone, odhaluje seznam a specifikace prakticky celé řady chystaných APU pro desktopy, které hodlá společnost AMD vydat letos v létě. 

V seznamu se objevilo celkem deset nových APU s integrovanými GPU společně se dvěma procesory Athlon, které budou grafický čip postrádat. Pokud se těšíte na zcela nové procesory založené na novém výrobním procesu, bohužel Vás zklamu, řada "Godavari" by totiž údajně neměla být nic jiného než refresh řady "Kaveri" bez výraznějších změn. Proto by měla nadále využívat stejný 28nm výrobní proces a patici FM2+. 

 

Nejvyšším modelem nové řady by se mělo stát APU označené jako A10-8850K, které nabídne čtyři procesorová jádra, základní frekvenci 3,7 GHz a maximální takt 4,1 GHz. Oproti současnému vlajkovému modelu A10-7850K se tedy dočkáme pouze zvýšení maximální frekvence o 100 MHz. Celkem výrazně by však měla být zvýšena frekvence integrovaného grafického čipu Radeon R7, která bude dosahovat 856 MHz namísto současných 720 MHz. Počet stream procesorů grafiky však zůstane nezměněn. 

 

TDP dvou nejvyšších modelů řady "Godavari" by mělo dosahovat 95 wattů, zatímco slabší modely nabídnou TDP až 65 W. Součástí řady bude také několik provedení s přídomkem "Pro", která by měla být zaměřená na podnikový segment trhu. Všechny nové procesory od AMD by měly podle předběžných informací dorazit na trh už v červnu. 

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7 komentářů: 10

Herní akce Asus Finals lámala rekordy

Již sedmý díl progamingové show Asus Finals, kde se tradičně utkává česko-slovenská herní špička, proběhl na konci prosince ve zcela zaplněné svitavské hale Fabrika. Šlo o vyvrcholení zimních turnajů ve hrách League of Legends, StarCraft 2, Quake Live a nově také Counter-Strike: Global Offensive. Finalisté bojovali na pódiu s projekcí na plátno v komentovaných zápasech o prestižní titul a úctyhodnou finanční dotaci 111 tisíc korun. Vítězi se staly týmy eSuba (League of Legends) a nEophyte (Counter Strike). StarCraft ligu ovládl Radovan „bluecheese“ Viselka, v lize Quake Live zase kraloval Martin „brejk“ Nepraš.

Celý víkend praskal sál s kapacitou 400 míst ve švech. Fanoušci bouřlivě povzbuzovali své oblíbené hráče a v dramatických momentech byla atmosféra opravdu elektrizující - srovnatelná s akcemi na evropské úrovni. Rekordy ve sledovanosti díky profesionálnímu zpracování padaly také na streamu. Oficiálně přímý přenos na internetu sledovalo přes 60 tisíc diváků, což je dvojnásobek oproti létu.

První zlato se udělovalo ve StarCraftu, kde poprvé v historii jednoznačně triumfoval slovenský hráč Radovan „bluecheese“ Viselka s rasou Terranů, který dokázal hladce zdolat na třech mapách svého soupeře Ondřeje "Rageweavera" Cutáka hájícího Protossy. Následovala premiéra Counter-Strike a potvrzení dominance favorizovaného týmu nEophyte. Jejich soupeř NecroRaisers byl důstojným protivníkem, ale na tým vedený střelcem Martinem "STYKEM" Stykem na dvou mapách nestačil.

Největší pozornost budil souboj o titul ROG Masters v League of Legends. Překvapivě hladce si pro něj opět dokráčela eSuba, která ve svitavském kotli nedala ve finále šanci eEriness, a i díky skvělé podpoře fanoušků obhájila prvenství z letní sezóny. O závěr se postaral nestárnoucí Quake Live, který přinesl již tradičně adrenalinovou jízdu. Smutným hrdinou byl opět Robert "oskino" Porubský, který stejně jako v létě nedokázal využít vedení 2:0 na body. Po famózním obratu se tedy z prvenství nakonec radoval Martin "Brejk" Nepraš.

Pro fanoušky byl na Asus Finals připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci si mohli vyzkoušet Oculus Rift, sledovat extrémní taktování procesoru pomocí tekutého dusíku, závodit na volantech, soutěžit mezi sebou v obrovské notebookové herně či vyzkoušet herní novinky na nejvýkonnějších desktopech od společnosti Asus.

Přehled výsledků Asus Finals:

ROG Masters League of Legends

1. místo: Česká republika  eSuba - 20 000 Kč + 5x myš ROG Gladius

2. místo: Česká republika  eEriness - 15 000 Kč

3. místo: Česká republika  nEophyte - 10 000 Kč

4. místo: Česká republika  Inside Games - 5000 Kč

ROG Masters Counter-Strike: Global Offensive

1. místo: Česká republika  nEophyte - 10 000 Kč + 5x sluchátka ASUS Strix

2. místo: Slovensko  NecroRaisers – 7 500 Kč

3. místo: Česká republika  ENSOX  - 5 000 Kč

4. místo: Česká republika  Iron Team – 2 500 Kč

Asus Národní StarCraft liga 7

1. místo: Slovensko Radovan "bluecheese" Viselka – 6 000 Kč + židle DX Racer F červená

2. místo: Česká republika Ondřej "Rageweaver" Cuták – 4 000 Kč + ROG Maximus VII Ranger

3. -4. místo: Česká republika Ondřej "DeViL" Balušek a Slovensko Jakub "Fazer" Ziman – 2 000 Kč

Asus Národní Quake Live liga 7

1. místo: Česká republika Martin "brejk" Nepraš – 6 000 Kč + židle DX Racer F červená

2. místo: Slovensko Robert „oSKino“ Porubský – 4 000 Kč + ROG Maximus VII Ranger

3. - 4. místo: Česká republika Ondřej "Kooki" Nechvátal a Česká republika Vojtěch "tix" Kavan – 2 000 Kč

Zdroj: Asus tiskova zpráva

 

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 1

Zalman vydal bezdrátovou myš s dlouhou výdrží ZM-M520W

Firma Zalman rozšířila svoji nabídku počítačového příslušenství o nový model bezdrátové myši ZM-M520W. Novinka má senzor s rozlišením 1600 dpi a v prodeji je za necelé tři stovky.

Bezdrátové připojení myši k počítači a skladné provedení uvítají především uživatelé notebooku. O přesné ovládání kurzoru se stará snímač Avago A3000 s maximálním rozlišením 1600 dpi.

Tlačítko pod rolovacím kolečkem umožňuje rychlé přepnutí mezi rozlišením 800 a 1600 dpi. Vzorkovací frekvence senzoru činí 4000 vzorků za sekundu, tvrdá tisková zpráva, kterou výrobce dnes rozeslal novinářům.

Zalma uvádí, že novinka vydrží na jedno nabití až dvakrát déle než běžné bezdrátové myši. Toho výsledku bylo prý dosaženo zavedením tříetapového pohotovostního režimu, který šetří baterii při delší nečinnosti.

Tlačítka myši by měla vydržet až 5 milionů kliknutí. Komfortní práci pak zajišťují kluzné podložky, omezující odpor při posunu a také gumové rolovací kolečko s povrchem usnadňujícím pohodlné posouvání prohlížených stránek.

Myš váží 545 gramů a je vybavena čtyřmi standardními tlačítky. Bezdrátový signál vysílače má dosah až 10 metrů. Rozměry ZM-M520W jsou 105,5 mm (D) × 58 mm (Š) × 31 mm (V).

Maloobchodní doporučená cena modelu Zalman ZM-M520W činí 294 Kč s DPH.

Zdroj: ZalmanTZ

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8 komentářů: 0

Sony v únoru propustí 1000 zaměstnanců z divize chytrých telefonů Sony Mobile

Agentura Reuters informuje o tom, že společnost Sony chystá radikální propouštění. Řady zaměstnanců firmy Sony by mělo již brzy opustit více než 1000 lidí. 

Tito zaměstnanci by měli opustit divizi Sony Mobile, která stojí za vývojem a výrobou chytrých telefonů a tabletů Xperia, již 2. února. Hromadné propouštění z divize Sony Mobile bylo ohlášeno již loni a mělo by pokračovat až do března roku 2016. Do té doby by mělo Sony zrušit přibližně 5000 pracovních míst. 

Celkově by se tak stav této divize měl snížit o nějakých 30 %, čímž chce Sony tuto divizi zachránit. Sony Mobile je totiž výrazně prodělečná, jen za loňský rok byla 1,9 miliardy dolarů ve ztrátě. Pokud by radikální propouštění k větší ziskovosti nepomohlo, zvažuje Sony dokonce to, že divizi prodá.  

Zdroj: Reuters

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 3

Apple vydal iOS 8.1.3 s řadou novinek a vylepšení

Nová aktualizace kromě tradičního zlepšení stability a plynulosti systému přináší několik důležitých oprav. Dostupná je pro iPhone, iPad i iPod touch a nainstalovat ji lze běžným způsobem skrze položku Aktualizace softwaru v nastavení zařízení či přes iTunes.

iOS 8.1.3 přináší celkem zajímavá vylepšení. Potěší snížení náročnosti aktualizace na objem volného místa, takže už na svém starším iPhonu nemusíte mít 5 GB volného místa, abyste si do něj mohli nahrát novou verzi iOS.

Aktualizace také opravuje problém se zadáváním hesla k Apple ID při aktivaci služeb iMessage a FaceTime. Dále byla odstraněna chyba, při které se ve výsledcích Spotlightu nezobrazovaly aplikace.

Mezi novinkami najdeme i přidání nových konfiguračních voleb pro standardizaci školních testů a opravu problému s nefunkčními gesty multitaskingu na iPadu.

111978-94114-i_rc

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 1

Tenká žiletka Kazam Tornado 348 je v Česku. Cena je 6 999 Kč

Smartphone díky tloušťce 5,15 milimetru vklouzne do každé kapsy, je lehoučký. Má také docela povedený displej a slušnou baterii, což nebývá zrovna přednost štíhlých telefonů.

Tělo novinky Kazam Tornado 348 je monolitické a vyrobené ze slitiny hořčíku a hliníku. Na přední straně přístroje najdeme AMOLED displej s HD rozlišením a úhlopříčkou 4,8 palce, který před poškozením chrání sklíčko Gorilla Glass. Uvnitř pak na frekvenci 1,7 GHz tepe osmijádrový MediaTek MT6592, kterému sekunduje 1 GB operační paměti.

Hlavní fotoaparát dostal rozlišení osm megapixelů, má automatické ostření i přisvětlovací diodu. Čelní foťák pak nabízí nadstandardní rozlišení pět megapixelů.

Ve výbavě smartphonu najdeme samozřejmě i WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS, FM rádio či 16 GB vnitřní paměti. Avšak moderní záležitosti jako NFC nebo podpora LTE sítí tu chybí, je nutné si vystačit s 3G. Akumulátor má kapacitu 2 050 mAh, což vzhledem k tloušťce telefonu není úplně špatný údaj. Smartphone je velmi lehoučký, hmotnost je pouze 95,5 gramu.

Kazam Tornado 348 má stejně jako všechny ostatní telefony této značky nadstandardní záruku výměny displeje v ceně zařízení. Pokud se uživateli podaří nějakým způsobem rozbít displej telefonu nebo krycí sklo, může kdykoli uplatnit jeho výměnu v prvním roce od koupi zařízení. Po registraci zařízení na oficiálních stránkách Kazamu si majitel může bezplatně prodloužit standardní dvouletou záruku o další rok.

Bílo-zlatá varianta ultraštíhlého smartphonu Kazam Tornado 348 je dostupná v tuzemské prodejní síti za 6 999 Kč.

55a

25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.7 komentářů: 3
TOPlist