Novinky

7.12.2016

Cat S60: Obrněnec s termokamerou dorazil do ČR

Chytrý telefon CAT S60 se zabudovaným mikromodulem termokamery Lepton společnosti FLIR, představený na veletrhu Mobile World Congress 2016, dorazil na pulty českých obchodů.

Jde o světově první smartphone, který díky zabudované termokameře umožňuje vidění v úplné tmě, zjišťování tepelných úniků kolem oken a dveří nebo odhalení přehřívající se elektroniky.

O výkon novinky se stará procesor Snapdragon 617 společně s 3 GB RAM, které zajistí bezproblémový běh více aplikací najednou. Uživatele potěší i 32GB interní úložiště a slot pro microSD kartu nebo vysoká výdrž. Tu má na svědomí 3 800mAh akumulátor.

Cat S60 splňuje vojenskou normu MIL 810G, vydrží pád na beton z výšky až 1,8 metru a je prachotěsný a vodotěsný do hloubky 5 metrů. 4,7palcový HD displej chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass 4 a lze ho ovládat i mokrými prsty nebo v rukavicích.

V další výbavě telefonu najdeme podporu LTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, NFC a FM rádio. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow.

Doporučená koncová cena je odolného Cat S60 je 17 999 Kč.

4

3

5

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7 komentářů: 2

Počet uživatelů Apple Music se zvýšil na 20 milionů

Hudební službě Apple Music se daří. Podle informací amerického počítačového gigantu ji používá už více než 20 milionů lidí.

Společnost Apple láká uživatele od poloviny loňského roku na hudební službu zvanou Music. Novinku si mohli lidé vyzkoušet v rámci bezplatného testovacího období. Toho využily po celém světě milióny lidí. Nájezd na placený provoz sice řadu z nich odradil, jak se však později ukázalo, nebylo jich takové množství, aby to nějak zásadně ovlivnilo popularitu začínající služby.

V únoru Apple evidoval 11 milionů uživatelů, v dubnu to bylo 13 milionů. A nyní Eddie Cue oznámil, že počet předplatitelů dosáhl milníku 20 milionů.

Apple Music necílí pouze na zařízení s logem nakousnutého jablka. Kromě iPadů, iPhonů a počítačů Mac ji je možné používat také na Androidu a strojích s operačním systémem Windows prostřednictvím aplikace iTunes.

Služba je v rámci celé Evropy zpoplatněna měsíčním paušálem 6 eur (162 Kč) za jednotlivce a 9 eur (247 Kč) za rodinný účet pro šest lidí. Stejné ceny platí také v České republice.

music1-500x282

Zdroj: Billboard

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Nanoxia představila mechanickou klávesnici nCore v retro stylu

nCore Retro, tak se jmenuje nová klávesnice značky Nanoxia. Název to je skutečně trefný vzhledem ke vzhledu a zejména podobě kláves tohoto modelu.

Klávesnice je totiž poseta černými klávesami kruhového tvaru se stříbrným lemováním, které jsou zcela nezávislé. Díky tomu získala vzhled připomínající klasické psací stroje. Také okraj klávesnice má stříbrný lem. Ačkoliv má klávesnice retro vzhled, její výbava zase tak "retro" není. Pod čepičkami kláves se totiž ukrývají moderní mechanické spínače. Retro dojem nicméně dokreslují také diody indikující zapnuté "lock" klávesy. 

 

Konkrétně jde o spínače Kaihl White se sílou nutnou ke stisku rovnající se 50 cN. Taktilní síla, neboli hmatová odezva při stisku by se ale měla rovnat zhruba 60 cN. nCore Retro dále potěší také vysokou životností spínačů, která by se měla pohybovat okolo 70 milionů úhozů a také řadou multimediálních kláves a funkcí, které ocení hlavně hráči. Za zmínku stojí třeba možnost přepínání mezi anti-ghosting technologiemi 6-key a N-key rollover.

 

Zajímavostí je také možnost výměny libovolné čepičky klávesnice. Čepičky tak můžeme libovolně zaměňovat, pokud to žádoucí. Další výhodou je to, že nCore Retro je odolná vůči vodě, díky čemuž ji lze také snadno čistit. Pro připojení slouží tradičně rozhraní USB. Celkově nabídne Nanoxia tři modely s rozdílným rozložením kláves a to německou, britskou a americkou verzi. Vyloženě česká varianta se tak nechystá.

Za klávesnici bychom měli zaplatit zhruba 110 euro, což jsou v přepočtu necelé 3 000 Kč.

Zdroj: techPowerUp

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 2

Nvidia rozdává ke svým grafikám střední třídy jednu ze tří VR indie hry

Nvidia rozjíždí novou akci nazvanou Choose your Adventure. Jedná se o balíček her, které bude rozdávat ke svým grafikám střední třídy. 

Konkrétně půjde o trojici VR her od nezávislých vývojářů Maize, Redout a Raw Data, z nichž si můžeme vybrat při koupi mid-range grafických karet GeForce GTX 1050, GTX 1050 Ti a GTX 1060. Tato akce se nicméně nebude týkat pouze grafik pro desktopy.

Zmíněné tituly pro virtuální realitu totiž dostaneme také při koupi notebooků s patřičnými mobilními ekvivalenty zmíněných grafik. Tento balíček by měl být k dostání u většiny prodejců včetně tuzemské Alzy či TSBohemia. Kód na vybranou hru bychom měli dostat společně s fakturou daného prodejce. 

Zdroj: techPowerUp

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 2

Statistika: jak si vedl Android během listopadu

Google se s námi opět podělil o pravidelnou statistku podílů jednotlivých verzí operačního systému Android. Nutno však již úvodem říci, že oproti minulému měsíci se příliš věcí nezměnilo, a vše tak prakticky zůstalo při starém.

Jak je z uvedeného grafu níže patrné, nejrozšířenější verzí systému od Googlu je stále Lollipop (5.0 - 5.1), který se drží na trůnu se svými 34 %. Na paty mu už ale dýchá druhý Marshmallow, který si v měřeném období polepšil o 2,3 % a nyní zaujímá hodnotu 26,3 %.

Stále velmi používaný je i Android KitKat (4.4) s 24 % a Jelly Bean (4.1 - 4.3) s 12,8 %. Nejnovější Android 7.0 Nougat si zatím připsal jen 0,4 % podíl, což je ale dáno omezeným okruhem přístrojů, pro které je zatím dostupný.

V aktuálních statistikách ani tentokrát nechybí historické verze Froyo (0,1 %), Gingerbread (1,25 %) či Ice Cream Sandwich (1,2 %).

55as

Zdroj

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Exploit kit Stegano se skrývá v pixelech reklamních bannerů

Analytici ESETu objevili nový exploit kit, který se šíří prostřednictvím škodlivých reklamních bannerů umístěných na několika renomovaných internetových stránkách s milionovou návštěvností. Detekční systémy společnosti odhalily, že v posledních dvou měsících si tento škodlivý obsah zobrazil milion uživatelů.

„Stegano je zákeřný v tom, že k nákaze počítače může postačit, aby uživatel navštívil webovou stránku, kde se vyskytuje škodlivá reklama. Nemusí dojít k žádné interakci, kliknutí na banner nebo k aktivnímu stahování obsahu,“ říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti ESET.

Útočníci pro infiltraci do napadených zařízení využívají zranitelnost pro prohlížeč Internet Explorer a známé zranitelnosti ve Flash Playeru. Díky těmto chybám se poté pokouší vzdáleně do napadených zařízení stahovat a spouštět různé druhy malwaru. „Jsou mezi nimi bankovní trojany, tzv. backdoory nebo spyware,“ varuje Dvořák.

Útočníkům se podařilo obejít opatření, která mají odhalit a blokovat škodlivý obsah v online reklamních systémech, čímž ohrozili miliony čtenářů populárních zpravodajských webů. Škodlivé verze reklamy se navíc zobrazují pouze určité skupině uživatelů se zranitelnou konfigurací systému.

„Uživatelé s pravidelně aktualizovaným operačním systémem, aplikacemi a kvalitním bezpečnostním softwarem by však neměli být útokem exploit kitu Stegano ohroženi,“ uzavírá zpráva ESETu.

Zdroj: Eset TZ

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

BenQ W11000: DLP projektor s THX HD Display certifikací

Společnost BenQ uvádí na trh novinku W11000. Tento DLP 4K projektor s certifikací THX pro HD obraz nabízí barevné podání odpovídající standardu Rec. 709, vysoký dynamický kontrast 50 000:1 a úpravu promítaného obrazu horizontálně i vertikálně pomocí Lens Shift.

Projektor využívá DMD čip s technologií XPR, který se schopný reprodukovat obraz s rozlišením 4K (3840 × 2160 px) a spoléhá se na speciální optický systém složený z 14 dílů a poskládaný do 6 skupin čoček. Jeho součástí je i přesně kalibrované šestirychlostní RGBRGB barevné kolečko s jemně vyladěným povrchem a jednotlivými barevnými segmenty.

Kvalitní obraz je dále podpořen i vysokým nativním ANSI kontrastním poměrem ztvárňujícím tmavé i světlé scény a technologiemi Active Iris a Dynamic Black, které zajišťují kontrolu intenzity osvětlení optického systému v závislosti na promítané scéně. K dispozici je také CinemaMaster Video+ vylepšující obrazovou reprodukci.

Nový projektor splňuje nejen normy sRGB, ISFccc a HDTV Rec. 709, ale odpovídá také nejvyššímu standardu kvality THX. Výrobce přitom tvrdí, že pro jeho dosažení bylo třeba zanalyzovat více než desetinásobek dat a provést sedmkrát více inženýrských prací oproti standardu Rec.709.

Novinka se vyznačuje i flexibilní instalací, má 1,5násobný zoom, horizontální i vertikální korekci obrazu a prostřednictvím volitelných objektivů Phoenix Pro a Paladin také široký poměr stran 2,35:1. Samozřejmostí je také přirozené a účinné chlazení, které nasává studený vzduch z levé přední strany, směruje ho přes komory uvnitř a následně odvádí předním panelem vpravo ven.

Domácí filmový projektor BenQ W11000 se prodává za cenu 162 990 Kč s DPH v České republice a 5999 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj: BenQ

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 1

Netgear uvádí na trh LTE modemy LB1110 a LB1111

Novinky LB1110 a LB1111 uživatelům nabídnou snadno dostupné LTE připojení o rychlosti stahování až 150 Mb/s, podporu starších 3G/2G sítí v případě jeho výpadku či možnost dodatečného navýšení signálu díky dvojici konektorů umožňujících připojení externích 4G/3G antén.

Nové LTE modemy od Netgearu mají nejen kompaktní rozměry, ale vynikají také snadnou instalací a správou. Do zařízení stačí vložit potřebnou SIM kartu a zapnout ho. Modem se k pak dostupné síti připojí automaticky.

Každý přístroj navíc disponuje ethernetovým LAN portem (LB1111 má port PoE), jehož prostřednictvím lze připojit počítač, switch či router. V případě WiFi routeru plní modemy mimo jiné funkci mostu a lze tak k nim připojit širokou řadu mobilních zařízení.

Obě novinky je možné spravovat buď prostřednictvím webového rozhraní či TR-069 (vzdálená správa). Základní informace o stavu připojení jsou zobrazovány na LED ukazatelích v jejich vrchní části. V případě výpadku LTE sítě, spotřebě dat či dostupnosti nového firmwaru, je uživatel informován pomocí SMS.

Modemy jsou v prodeji za doporučenou koncovou cenu 3 890 Kč s DPH v případě modelu LB1110 a 4 550 Kč s DPH v případě modelu LB1111.

Klíčové vlastnosti

  • LTE modem s rychlostí stahování až 150 Mb/s a rychlostí nahrávání až 50 Mb/s.
  • Záložní řešení v případě výpadku LTE sítě v podobě 3G/2G připojení.
  • Dvě interní WWAN antény, včetně dvojice konektorů pro připojení externích 4G/3G antén.
  • Gigabitový ethernetový RJ-45 port (PoE).
  • Upozornění na výpadek LTE připojení, spotřebu dat či nový firmware v podobě SMS zpráv
  • Přímé připojení IP pass-through pro bezpečnou konfiguraci VPN.
  • Nastavení zařízení prostřednictvím webového rozhraní.
  • Protokol TR-069 pro vzdálenou správu.

Zdroj: Netgear

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1

Intel údajně zvažuje budoucí využití iGPU Radeon ve svých procesorech

V těchto dnech hned několik zahraničních webů hovoří o tom, že Intel a AMD hodlá do budoucna změnit licenční ujednání a zvolnit tak konkurenční boj. Na povrch dokonce prosákla informace, že AMD dokonce možná poskytne iGPU pro budoucí procesory Intelu. 

Web HardOC hovoří i o tom, že k jednání mezi oběma společnostmi došlo už letos na jaře. Jednání se prý týkalo právě licenčních smluv. Začátkem tohoto týdne navíc přišel redaktor stejného webu s tím, že bylo už dosaženo dohody mezi oběma firmami. Intel nicméně zatím tuto informaci odmítá veřejně potvrdit. 

Dohoda se údajně mohla týkala právě využití grafických čipů AMD Radeon v procesorech značky Intel. Zatím není jasné, zda se tyto informace potvrdí a zda vůbec dojde k nějakému společnému projektu, a pokud ano, tak bude s největší pravděpodobností integrovaný čip vystupovat stejně pod jiným označením než AMD Radeon. 

Zdroj: 1, 2, 3

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.1 komentářů: 9

Může za problémy Galaxy Note 7 příliš velká baterie?

Za přehříváním baterií a následné exploze phabletu Galaxy Note 7 může s největší pravděpodobností agresivní design. Ten údajně výrazně zvyšoval riziko závady akumulátorů. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti Instrumental, která problémový telefon podrobila zkoumání.

Zpráva uvádí, že výbuchy způsobil design baterie, u které se Samsung snažil dosáhnout co nejvyšší výdrže při co nejmenších rozměrech. Návrh článku v Note 7 byl takový, že dvě polymerové vrstvy pokryté elektrolyty oddělovaly pozitivní vrstvu oxidu lithia a kobaltu a negativní grafitovou vrstvu. Pokud se tyto dvě vrstvy dotknou, elektrolyty se přehřejí, což způsobí explozi.

Samotný akumulátor navíc kolem sebe neměl prakticky žádný prostor, což podle výzkumníků Instrumental představovalo hlavní nebezpečí. Okolo horního okraje baterie zbylo pouze 0,1 mm, z boků a ze spodní strany pak 0,3 mm.

Právě nedostatek prostoru je zřejmě hlavním důvodem, proč vrcholný model Samsungu nespasily ani nové baterie. Smartphony se i po jejich výměně nadále přehřívaly a firma byla nucena výrobu jinak povedeného Galaxy Note 7 definitivně ukončit.

Zdroj: DT

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 3

Pro HTC One M9 bude brzy dostupný Android 7.0 Nougat

HTC nedávno přineslo očekávanou velkou aktualizaci na nejnovější operační systém Android 7.0 Nougat pro svůj vlajkový model 10. Nyní tchajwanská firma oznámila, že je připravena update spustit i pro loňský mode One M9. Jako první firmware zamíří na kusy z volného prodeje. Dostupnost update brandovaných modelů neočekáváme dříve než na začátku ledna 2017.

Loňská vlajková loď od HTC je vybavena osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 810 s taktem 2,0 GHz, 32GB pamětí a 3 GB RAM, pětipalcovým Full HD displejem a 20Mpx fotoaparátem.

Celé tělo telefonu je vyrobeno z jednoho kusu hliníku. Na čelní straně přístroje najdeme také prověřené stereo reproduktory BoomSound s podporou simulace prostorového Dolby Surround 5.1 zvuku.

Z obvyklé výbavy nechybí WiFi, Bluetooth 4.0 LE, GPS, infračervený přijímač/vysílač pro ovládání domácí elektroniky či LTE. O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 2 840 mAh.

V České republice se HTC One M9 prodává od zhruba 8 400 Kč. Vyplývá to z informací nákupního rádce heureka.cz.

Zdroj: DL

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1
6.12.2016

Android 7.1.1 Nougat je oficiálně venku!

Google před několika hodinami vydal finální verzi nového Androidu 7.1.1 Nougat. Nečekejte však zásadní změny. Vývojáři se zaměřili hlavně na opravy chyb a drobná vylepšení, které by měly uživatelům usnadnit každodenní používání jejich zařízení. Mezi ty největší patří implementace filtru modrého světla (které unavuje oči) na úrovni systému či kontextová menu u zástupců aplikací.

Aktualizovat mohou majitelé přístrojů Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 9, Nexus Player a levných chytrých telefonů z projektu Android One. Možná jste si všimli, že ve výčtu chybí Nexus 6. Tento smartphone se má updatu dočkat později.

Android 7.1.1 Nougat je distribuován metodou OTA, tedy bezdrátově, kdy stažení firmwaru probíhá přes WiFi nebo mobilní data. Zkušenější uživatelé, kteří nechtějí čekat, mohou ze stránek Googlu stahovat takzvané obrazy systému (Factory Images).

Ty slouží ke kompletní obnově zařízení například po nehodě při testování různých neoficiálních ROM (a samozřejmě vám umožní získat i nejaktuálnější verzi Androidu, pokud vám nevadí odemknutí zařízení a fakt, že přijdete o veškerá data).

Android

Zdroj: The Verge

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1

Relaxuje po tmě: mobilní aplikace, kterou lze ovládat se zavřenýma očima

Interaktivní hudební album v podobě aplikace Relaxuj potmě uvedli právě dnes Brňané ze studia MasterAPP. Vánoční dárek vývojářů a nevidomých hudebníků, který vznikl ve spolupráci se Světluškou, nabízí v předvánoční hektické době možnost na chvíli vydechnout a zastavit se. Aplikace je dostupná pro obě hlavní platformy iOS i Android zcela zdarma a bez reklam.

„Letos v létě jsme na pozici programátora přijali nevidomého kolegu Romana Kabelku. Záhy poté jsme začali uvažovat, jak ukázat ostatním, že nejenže není problém nevidomé zaměstnat, ale že může být pro kolegy i velikou inspirací a přínosem,“ vysvětluje ředitel Master Internet Filip Špaček úvahy, které vývojáře dovedly až k myšlence hudebně-relaxační mobilní aplikace.

Oslovení Nadačního fondu Českého rozhlasu projektu Světluška bylo jasným krokem a po dohodě obou stran se do práce na nahrávkách zapojila čtveřice talentovaných nevidomých hudebníků. Nejzajímavější částí vývoje byl návrh uživatelského rozhraní, na kterém vývojáři spolupracovali s nevidomým kolegou Romanem. „Snažili jsme se ovládání navrhnout tak, aby bylo zábavné pro vidomé i nevidomé uživatele,“ popisuje vývojář Jan Kaláb.

 

K ovládání Relaxuj potmě tak nakonec opravdu není potřeba zrak. Veškeré úkony uživatel provádí jednoduchými gesty a funkci odečítače obrazovky, na který jsou nevidomí zvyklí, plní hlas malé neposedné světlušky. Světluška je pak také jediným grafickým prvkem, který se v aplikaci vyskytuje a svůj hlas jí propůjčila autorka hudby Ráchel Skleničková.

Uvnitř aplikace čeká na uživatele celkem deset originálních skladeb. Relaxuj potmě stahujte odsud.

2 1

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 1

NetMarketShare: podíl Windows 10 už zase roste

S příchodem prosince se podívejme na vývoj podílů používanosti operačních systémů. Po dvou měsících poklesu způsobeným ukončením programu „upgrade zdarma“ se Windows 10 konečně vzpamatovaly. Nepatrně klesl počet počítačů, na kterých běží Windows 7. Vyplývá to ze statistik analytické firmy Netmarketshare.

Podíl nových „desítek“ se za poslední měsíc zvedl ze 22,59 % na 23,72 %. Nejoblíbenějším ze všech operačních systémů zůstávají Windows 7, jejichž zastoupení dosahuje 47,2 %. Podíl Windows 8.1 se ztenčil z 8,40 % na 8,01 %. Pokles zaznamenala i platforma Mac OS X 10.11, kterou požívalo 2,21 % lidí (nebo tedy spíše počítačů, které NetMarketShare detekuje v rámci sledování návštěvnosti). V listopadu překvapivě naopak vzrostlo zastoupení Windows XP, a to z 8,27 % na 8,63 %.

Zdroj

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7 komentářů: 0

Odhalí Nvidia v rámci CES 2017 mobilní verzi grafiky GeForce GTX 1050?

Na webu se objevilo hned několik zmínek o tom, že společnost Nvidia má pro veletrh CES 2017 přichystáno představení mobilních grafik střední třídy. Nyní se ukazuje, že by mělo jít konkrétně o model GTX 1050M. 

Střední segment trhu s mobilními grafikami totiž stále ovládají starší modely rodiny Maxwell GTX 960M a 950M, zatímco v tom vyšším už převládají grafiky Pascal GTX 1080, 1070 a 1060. To by se mělo změnit právě s příchodem veletrhu CES, na který Nvidia údajně přiveze mobilní čip GTX 1050M. 

 

Oproti desktopové verzi by měla ta mobilní přinést obdobný a možná i lepší výkon díky tomu, že nabídne vyšší pracovní frekvence. To by mohlo modelu GTX 1050M dát slušnou šanci nahradit dokonce loňský grafický čip GTX 970M. 

 

Společně s high-end procesory Kaby Lake od Intelu, jejichž mobilní zástupci mají být vydáni ve stejnou dobu, se tak můžeme těšit na řadu slušně vybavených a přesto úspornějších notebooků ve střední třídě. 

 

 

Zdroj: techPowerUp

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 2
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.