Novinky

2.10.2014

Swiftech H240-X: nový AiO chladič procesoru s 280mm radiátorem a blokem Apogee XL

Společnost Rouchon Industries Inc vydává pod značkou Swiftech svůj nový all-in-one kapalinový chladič procesoru, který nazval H240-X.

Jedná se o větší obdobu nedávno vydaného uzavřeného vodního chladiče H220-X, který se pochlubí zejména větší velikostí radiátoru. Změny se nedočkala pouze délka ale samozřejmě také šířka řadiátoru, která byla zvýšena na 140 mm. Radiátor je tedy dodávaný dvěma 140mm ventilátory. Tělo radiátoru je tvořeno z měděného žebrování. Produkt je zaměřen zejména na tichý provoz a velice slušný chladící výkon. 

Swiftech H240-X: nový AiO chladič procesoru s 280mm radiátorem a blokem Apogee XL

Zejména běžní uživatelé ocení velice jednoduchý systém montáže a bezúdržbový provoz, který je zajištěn díky továrně předvyplněné kapalinové soustavě. Nadšenci do vodního chlazení a přetaktování potom mohou využít možnost přizpůsobení systému pomocí vyměnitelných trubic, tvarovek a čerpadla. Chladič díky tomu může být využit také pro chlazení jiných komponent, jako jsou například grafické karty.

H240-X využívá čerpadlo, které výrobce připevnil na radiátor namísto běžného umístění na samotném bloku na procesor. Na těle radiátoru je umístěná také podsvícená expanzní nádoba, v níž je dobře vidět hladina kapaliny. Systém je opatřen blokem vodního chlazení Apogee XL.   

Swiftech H240-X: nový AiO chladič procesoru s 280mm radiátorem a blokem Apogee XL

Cena nového AiO chladiče procesoru Swiftech H240-X výrobce stanovil na 149,95 dolarů, což je v přepočtu přibližně 3 260 Kč. 

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0

SLEVA: Diablo 3 a datadisk Reaper of Souls teď koupíte za polovic

Blizzard spustil padesátiprocentní slevu na Diablo 3. Hra je tak k dispozici jen za 19,99 eura. Tedy za poloviční cenu, která v přepočtu odpovídá zhruba 560 korunám.

Pokud chcete speciální nabídky využít, navštivte oficiální web vývojářů ZDE. Za zmiňovanou cenu můžete pořídit i datadisk Reaper of Souls. A to už je od Blizzardu hodně slušná nabídka. Co říkáte?

Sleva se vztahuje pouze na digitální PC a Mac edice.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 2

Sony zveřejnilo první video popisující funkce PlayStation TV

Prodej nového produktu PlayStation TV startuje v USA a v Kanadě až 14. října, přesto Sony nyní, ještě před samotným vydáním, zveřejnilo video popisující funkce tohoto video zařízení. 

Sony ve videu představuje, čeho je nová PlayStation TV schopna. Mělo by se jednat o univerzální zábavní zařízení pro celou rodinu, které umožňuje streamovat filmy, spouštět různé pořady a seriály a v neposlední řadě samozřejmě také hrát hry.

Sony zveřejnilo první video popisující funkce PlayStation TV

PlayStation TV by mělo nabídnout širokou škálu her z PS Vita (bez dotykového ovládání) a klasické hry z konzolí PlayStation a PSP, které si budeme moci vybrat z katalogu PS Now. K zařízení by měl být dodáván také herní ovladač a 8GB paměťová karty. 

Kdy a zda vůbec se zařízení dostane i na náš trh prozatím jasné není. Sony stanovilo cenu nového zábavního centra PlayStation TV na americkém trhu na příjemných 100 dolarů, tedy necelých 2 200 Kč. 

Zdroj: Engadget

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: -0.3 komentářů: 0

Garmin Forerunner 920XT: chytré hodinky pro náruživé sportovce

Společnost Garmin, kterou pravděpodobně většina z nás zná zejména z oblasti výroby auto navigací, se už nějakou dobu aktivně usidluje také na trhu s tzv. sport trackery či sport testery. A právě to této oblasti svého portfolia chystá přidat svůj nový produkt, který má formu chytrých hodinek s označením Forerunner 920XT.

Již z názvu jste jistě uhodli, že se jedná o hodinky zaměřené zejména na sportovce a fyzicky aktivní zákazníky vůbec. Hodinky samozřejmě nabídnou i možnost spárování s chytrým telefonem a následné zobrazení upomínek z připojeného telefonu na hodinkách.

 Garmin Forerunner 920XT: chytré hodinky pro náruživé sportovce

Nicméně v prvé řadě poslouží ke sledování vaší aktivity a výsledků při běhání, plavání v bazénu, jízdě na koni či na kole a dalších aktivitách. Zmínil jsem plavání v bazénu, což znamená, že hodinky jsou také vodotěsné a měly by zvládnout prakticky každou sportovní disciplínu snad kromě hloubkového potápění. 

Oproti předchozí generaci Garmin Forerunner je nový model o 15% lehčí a o 18% tenčí. Cenovka nových sportovních chytrých hodinek Garmin byla stanovena na 449 dolarů (9 765 Kč) v základním provedení. K dostání však bude také varianta se snímačem srdečního tepu, za níž zaplatíme 499 dolarů (10 850 Kč). 

Forerunner 920XT by měly na trh dorazit ještě před koncem letošního roku. Nutno dodat, že k dostání bude modročerné provedení pro pány nebo růžovobílé provedení pro dámy.

Zdroj: NextPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 0

Thermaltake přichází s novou řadou PSU série TR2 Bronze

Firma Thermaltake představila svoji novou řadu napájecích zdrojů TR2 Bronze, které se pochlubí certifikací účinnosti 80 PLUS a nemodulární konstrukcí. 

Jedná se o tradiční nemodulární zdroje střední třídy, které jsou vhodné zejména pro uživatele, kteří hledají rovnováhu mezi cenou a výkonem PSU. Nová série zahrnuje tři modely s výkony 450, 500 a 600 wattů. Společným jmenovatelem všech modelů je splněný standard ATX12V 2.3 a certifikace účinnosti 80 PLUS Bronze.

Thermaltake přichází s novou řadou PSU série TR2 Bronze

Díky této certifikaci dosahuje účinnost zdrojů až 85 % při polovičním zatížení. Dalším společným rysem všech modelů je využití 120mm ventilátoru s inteligentním systémem řízení otáček, který reguluje otáčky dle zatížení, což zaručuje tichý provoz při nižším vytížení. 

Všechny modely nové série pro napájení komponent využívají jednu +12V větev. Díky nemodulární konstrukci jsou všechny kabely pevně přidělány ke zdroji a nemůžeme si tedy vybrat, které kabely připojit. Nicméně výrobce slibuje dostatečnou délku veškeré kabeláže, která by tak neměla zabraňovat průtoku vzduchu.

Například 600 wattový zdroj nabídne jeden kabel se 20+4pinovým napájecím konektorem základní desky, jeden 12V ATX kabel se dvěma 4pinovými konektory, dvojici PCIe konektorů s 6+2 piny, šest napájecích SATA kabelů, čtyři 4pinové molexy pro napájení periferií a jeden kabel disketové mechaniky.  

Thermaltake přichází s novou řadou PSU série TR2 Bronze

O cenách jednotlivých modelů zatím výrobce mlčí. Nicméně nejvyšší, 600W model by měl být k dostání přibližně za částku 87 dolarů, což jsou necelé 2 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0
1.10.2014

Mistrovství ČR v počítačových hrách startuje již zítra

To, na co netrpělivě čekali všichni čeští i slovenští příznivci kompetitivního hraní počítačových titulů, je konečně tady. Po roce je tu opět finále oficiálního Mistrovství ČR v počítačových hrách, které po svém obnovení portálem PLAYzone.cz zažije už svůj 4. ročník. Celá událost se odehraje ve dnech 2. až 5. října na pražském výstavišti v Letňanech a každý den bude rozhodně o co stát. Bohatý program je připraven jak pro účastníky turnajů, tak i pro návštěvníky akce a diváky sledující živý přenos PLAYzone TV.

Hlavním bodem programu jsou bezpochyby finálové turnaje o statisícové ceny a tituly oficiálních mistrů ČR, o které se bude bojovat ve čtyřech hrách. V pátek uvidíme napínavé souboje mezi celky eXtatus a eSuba v League of Legends, v sobotu se pro změnu v Counter-Strike: Global Offensive utkají nEophyte a Cyborg Factory a vše se uzavře v neděli, kdy jsou na programu 1v1 tituly, tedy zápasy uniQFazer versus TomikuS ve strategii StarCraft II a Styxon versus Silhan v karetním HearthStone.

Všechny ze zmíněných duelů, které se odehrají systémem BO5 (na tři vítězná utkání) si můžete vychutnat buď přímo na místě s projekcí na velké plátno a pohledem na hrající účastníky nebo z pohodlí svého domova díky živému přenosu PLAYzone TV. V obou případech vám doprovodný komentář zprostředkují naši odborní komentátoři.

A co vše dalšího na vás čeká přímo na finále MČR 2014, pokud se ho rozhodnete zúčastnit? Když z programu vypíchneme to nejlepší, půjde například o herní arénu HAL3000, v níž jsou k vyzkoušení naše certifikované MČR sestavy nejnovější 5. generace, otevřené Mistrovství ČR v TrackMania 2: Stadium, veřejné turnaje o ceny v CS:GO a League of Legends, tombola o bohaté ceny nebo třeba fotostěna, u které se můžete vyfotit s kámošem, oblíbeným hráčem či adminem a také jednou z našich sexy hostesek, jichž zde bude požehnaně!

Chybět samozřejmě nebudou ani stánky partnerů MČR, které se vyplatí navštívit. Proč? U Philips vás na vlastní oči přesvědčí, proč právě jejich herní LED monitory Brilliance jsou oficiálními pro MČR, zatímco o tom stejném – ovšem ohledně doplňkových periferií, jako jsou myši a klávesnice – vám povypráví lidi od Logitechu. Když se zastavíte u AlienWare nebo DELLu, nechají vás zde vyzkoušet jejich notebooky, ultrabooky i tablety. Dále zde budou stánky AVerMedia s prezentací nejvyspělejších streamovacích technologií, nVidia s možností otestovat vychytávky 4K, G-Sync a virtuální realitu v podobě Oculus Rift, Gigabyte s přehlídkou svých základních desek a grafických karet a společně Intel s Red Bullem, kteří přichystali také jedinečnou soutěž o ultimátního hráče roku 2014! A když si budete něco chtít zakoupit a odvést domů třeba na památku, jedinečné slevy jsou pro vás nachystány u CZC.cz a eSuby, kde zakoupíte herně laděné oblečení značky eSubaWear.

Zdroj: TZ

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7 komentářů: 4

DeepCool Captain: nová série AiO chladičů procesoru značky GamerStorm

Společnost DeepCool představila svoji novou sérii uzavřených kapalinových neboli tzv. AiO chladičů procesoru, kterou nazvala Captain.

Tato série zahrnuje dva modely a zařadí se pod produkty značky GamerStorm. Konkrétně se dočkáme dvou modelů a to Captain 120 s velikostí radiátoru 120 × 120 mm a Captain 240, který je vybavený radiátorem s rozměry 240 × 120 mm. 

DeepCool GamerStorm Captain

Chladič má poměrně zajímavou konstrukci čerpadla, které je umístěné na bloku. Z bloku do čerpadla vede průsvitná červená hadice, v níž můžeme sledovat proudění kapaliny. Samotný blok je tvořen z mědi a má na sobě mřížku tvořenou s 0,2mm kanálky. 

DeepCool GamerStorm Captain

K radiátorům obou velikostí je samozřejmě přidán buď jeden nebo dva 120mm PWM ventilátory, které se starají o jeho ochlazování. Oba chladiče by měly být kompatibilní se všemi současnými paticemi procesorů a to včetně socketů LGA 2011v3 či LGA 1150 od Intel či AM3+ a FM2+ od AMD. 

DeepCool GamerStorm Captain

Jediné co zatím DeepCool neodtajnil, je cena obou chladičů. 

Zdroj: techPowerUp

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 4

ASUS VivoTab 8 bude k dostání ještě tento měsíc

Během nedávno konaného veletrhu IFA 2014 odhalila společnost ASUS řadu produktů včetně svého nového 8palcového tabletu VivoTab 8, který by měl již tento měsíc dorazit na pulty obchodů.

Jedná se o cenově dostupný tablet vybavený operačním systémem Windows 8.1. Co se týče další výbavy, dočkáme 8palcového displeje s rozlišením 1280 × 800 pixelů a čtyřjádrového SoC Intel Atom Z3745 se základní frekvencí 1,33 GHz. 

Procesoru dále sekundují 2 GB operačních pamětí a vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB. Jako u většiny tabletů se i zde dočkáme možnosti rozšíření kapacity pomocí microSD karty. Využít budeme moci také dva fotoaparáty. Čelní i zadní fotoaparát mají rozlišení 2 Mpx. 

ASUS VivoPad 8

Výrobce také slibuje poměrně slušnou výdrž baterie na jedno nabití, která by měla dosahovat až 8 hodin při běžném používání. Největším aktivem tohoto jinak spíše průměrného tabletu je jeho cena, která by měla být solidních 200 dolarů, tedy asi 4 400 Kč. 

Zdroj: NextPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 0

SteelSeries představuje novou sérii headsetů z rodiny Siberia

Známý výrobce herních periferií, společnost SteelSeries, rozšiřuje svoji rodinu herních headsetů Siberua o čtyři nové modely.

Vybrat si budeme moci z několika typů herních headsetů, které se liší jak vzhledem, tak výkonem vestavěných měničů. Nové modely série headsetů Siberia jsou určeny extrémně náročným i méně náročným hráčům a uživatelům.  

Jako první přírůstek do řady Siberia přidalo SteelSeries headset Siberia v3. Jedná se o třetí iteraci populárního headsetu Siberia, který vychází z konstrukce dřívějších modelů. Přepracovány byly zejména vnitřnosti sluchátek. Využity jsou totiž měniče nové generace. Mezi specifikacemi sluchátek nalezneme frekvenční rozsah od 20 do 20 000 Hz, impedance sluchátek je 35 ohmů a citlivost 80 dB. 

 SteelSeries představuje novou sérii headsetů z rodiny Siberia

Sluchátka jsou opatřena koženkovými náušníky, které jsou nově vybaveny hluktlumící paměťovou pěnou. K headsetu je také dodávána redukce na dva 3,5mm jacky, která umožňuje připojení k PC či notebooku. Samotný 1,2m kabel je potom opatřen jedním 3,5mm jackem, díky čemuž můžeme headset připojit také k mobilním zařízením či herním konzolím. K dostání bude černé a bílé provedení. Cena SteelSeries Siveria v3 byla stanovena na 99,99 €, což je přibližně 2 750 Kč. 

Druhou novinkou je model označený jako Siberia v3 Prism, který má prakticky stejný design jako Siberia v3, ale nabídne možnost výběru z 16,8 milionů barevných kombinací nasvícení mušlí. Zbytek specifikací je prakticky stejný jako u modelu Sibaria v3. Vybavený je také mikrofonem s technologií potlačení rušení a auto kompresní technologií, která automaticky optimalizuje hlasovou komunikaci. 

 SteelSeries představuje novou sérii headsetů z rodiny Siberia

Kvalitní digitální zvuk je zajištěn vlastním ekvalizérem. Zajímavostí je také funkce změny barvy podsvícení v závislosti na volbě uživatele nebo zvuku ve hrách, kterou SteelSeries nazvalo Color Shift.  Cena této vylepšené varianty Siberia v3 byla stanovena na 139,99 €, tedy asi 3 850 Kč. 

Předposledním a nejdražším produktem nové řady jsou herní sluchátka s mikrofonem Siberia Elite Prism, které jsou tím nejlepším, co může tato série nabídnout. Jedná se o headset, který je určen zejména velice náročným hráčům. Oproti svým kolegům je vybaven štíhlejším mikrofonem a kvalitnější zvukovou reprodukci díky technologii Dolby ProLogic IIx, která transformuje 5.1kanálový obsah na virtuální 7.1 kanálový zvuk. Na kabelu je umístěná také USB zvuková karta. Mezi specifikacemi najdeme frekvenční rozsah 16 – 28 000 Hz, impedanci 32 Ohmů a citlivost 120 dB. 

 SteelSeries představuje novou sérii headsetů z rodiny Siberia

Změn se dočkali také náušníky, které by podle slov výrobce měly být pohodlnější díky použití paměťové pěny. Stejně jako u modelu v3 Prism je i v případě Elite Prism možné nastavit nasvícení mušlí. Pro připojení k široké škále zařízení opět slouží 1,2m kabel, který lze prodloužit o další dva metry. Díky redukci se dvěma jacky lze headset připojit k PC, Mac, herním konzolím či různým mobilním zařízením. Cena modelu Elite Prism byla stanovena na 199,99 euro, což je asi 5 500 Kč. 

Posledním novým přírůstkem je model Siberia RAW Prism, který je zcela novým cenově nejdostupnějším produktem řady Siberia. Díky tomu je určen široké hráčské veřejnosti. Jedná se o jednoduchý herní headset s lehkou konstrukcí, vybavený plnými mušlemi. Opět si můžeme vybrat z 16,8 milionu barevných kombinací podsvícení, jehož nastavení lze ukládat do audio profilů. 

 SteelSeries představuje novou sérii headsetů z rodiny Siberia

Headset je vybavený vestavěným mikrofonem který nelze vysunout, ale můžeme ho pomocí stisku jednoho tlačítka vypnout. O připojení a napájení headsetu se stará 1,5 metru dlouhý USB kabel, díky čemuž je kompatibilní s celou řadou zařízení. Absence audio jacků se však nijak výrazně nepromítne na výkonu. Frekvenční rozsah sluchátek je 20 až 20 000 Hz, impedance je 32 Ohmů a jejich citlivost je 94 dB. Cena Siberia RAW Prism byla stanovena na 59,99 euro, tedy asi 1650 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3, 45

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 0

Microsoft pojmenoval svůj nový operační systém Windows 10, zaměřený je konečně zase i na desktopy

Už nějakou dobu se spekuluje nad novým operačním systémem od Microsoft, o němž výrobce donedávna prozradil naprosté minimum. Novému operačnímu systému Microsoft, který byl kódově pojmenován Threshold, byla nakonec přiřazená číslovka 10. Microsoft tedy naprosto přeskočil 9 v zavedeném číslování verzí OS Windows.

Ale nechme název názvem a podívejme se, co přinese Windows 10 nového. Microsoft se v novém systému snaží smíchat dohromady to nejlepší z Windows 7, který byl zaměřen ryze na desktopy, společně s nejlepšími prvky z  Windows 8 zaměřeného zejména na tablety a dotyková zařízení.  Windows 10 by měl samozřejmě být opět multiplatformní a dočkat bychom se ho tak měli jak na desktopech, tak v noteboocích, tabletech i chytrých telefonech.

 

První a pro mnohé nejdůležitější změnou je dobře známá nabídka Start, jejíž odstranění řada uživatelů snášela pouze s velikou nevolí. Microsoft asi váhal, kam vtěsnat dlaždice a pak přišel s nápadem nacpat je právě do nabídky Start. Po vyvolání nabídky tak pravou stranu tvoří pole dlaždic, které slouží k rychlému přesunu do často používaných aplikací či složek. U nabídky start by mělo být nově možné změnit také její velikost, podobně jako u změny velikosti oken. 

 

Na dotykových zařízeních by měla nabídka start připomínat běžné prostředí Windows 8. Jinými slovy si budeme moci vybrat ze dvou módů a to z desktopového a dotykového, mezi nimiž by mělo být přepínáno automaticky podle toho, zda je kupříkladu k tabletu připojen dok s klávesnicí. Mezi další novinky patří například také nové možnosti aktivace virtuálních ploch, kdy můžeme přepínat mezi jednotlivými plochami a sadami spuštěných aplikací. 

 

Výraznou změnou je také vylepšený příkazový řádek, který konečně vypadá moderně a navíc je do něho umožněno vložit pomocí zkratky "Ctrl + V" zkopírovaný příkaz. Betaverze Windows 10 bude k dispozici již dnes a určená bude pro lidi, kteří si chtějí vyzkoušet prvotní sestavení systému, které však není zdaleka finální. Finální verze by měla na trh dorazit až někdy v polovině roku 2015. 

Zástupci Microsoft, kteří Windows 10 na prezentační akci představovali, se ani slůvkem nezmínili, zda bude nový OS poskytován zdarma pro uživatele stavájícího Windows 8. Je pravdou, že na predikci cen jednotlivých verzí Windows 10 je ještě skutečně brzy.

Zdroj: 1, 2

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.3 komentářů: 29

2Mpx webová kamera s vestavěným mikrofonem za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Pokud jste fandy do Skypování nebo jiné formy videokomunikace a sháníte pro svůj desktop solidní webovou kameru, která Vám nevyprázdní peněženku, mohla by Vás zaujmout novinka z dílny značky Genius. 

Je jí nová webová kamera s rozlišením 2 megapixely, kterou Genius nazval FaceCam 2020. Jedná se o jednoduchou a zejména cenově dostupnou webovou kameru, která je vyvedená v poměrně elegantním černém provedení. Pro připevnění k monitoru slouží klip, který je konstruován tak, aby ho bylo možné připevnit na horní stranu jakéhokoliv monitoru. 

 2Mpx webová kamera za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Šikovné je také prodloužené rameno, které umožňuje uživateli kamerou hýbat nahoru a dolu a umístit ji tak do kýžené polohy. V případě, že se uživatel rozhodne kameru umístit jinam než na monitor, například položit na desku stolu, poslouží klip také jako stojánek. 

 2Mpx webová kamera za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Součástí webové kamery je také vestavěný mikrofon, díky němuž se uživatel zbaví nutnosti dodatečné koupě mikrofonu nebo headsetu. Objektiv webové kamery je vybaven technologií automatického zaostření a vlastním CMOS čipem. Pokud máte strach z neoprávněného připojování ke kameře z internetu, určitě oceníte také funkci IPM, která by tomuto možnému napadení měla zabraňovat. 

 2Mpx webová kamera za 350 Kč, to je Genius FaceCam 2020

Pro připojení kamery slouží pouze jeden USB kabel. Rozměry FaceCam 2020 jsou 77 × 69 × 28 mm. Kamera je kompatibilní s operačními systémy Windows XP, OS X 10.4.9 nebo Linux 2.6.21 a novějšími. Doporučená koncová cena Genius FaceCam 2020 byla stanovená na 350 Kč včetně DPH. 

Zdroj: TZ Genius

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 0

Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Společnost ROCCAT uvádí do prodeje svoji novou multižánrovou herní myš s řadou tlačítek a kvalitním laserovým snímačem, kterou nazvala Tyon. 

Myš je odpovědí na různorodost herních žánrů a nároků na jejich ovládání. Zejména využitím celkem 16 tlačítek, na které lze přiřadit až 31 různých funkcí, by si měl Tyon poradit prakticky s každou hrou. Hlavní zajímavostí je boční "pákové" tlačítko X-CELERATOR, které ocení zejména hráči leteckých a tankových simulátorů. Užitečná je také funkce EASY-SHIFT [+], která umožňuje pomocí stisku tlačítka přiřadit příkazy tzv. "on-the-fly" neboli přímo při hraní. Nechybí ani široké pogumované rolovací kolečko. 

 Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Tyon má jednostrannou konstrukci (pro praváky) a bude k dostání v bílém a tmavě šedém provedení. Na obou bocích je myš opatřena pogumovanými černými ergonomicky tvarovanými plochami, které by měly zajišťovat pevné držení. Vzhled je doplněn také podsvícením s možností výběru z 16,8 milionů barev. Na spodní straně myši je ukryt laserový snímač Pro-Aim R3 s maximálním rozlišením 8200 DPI. 

 Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Pro rychlé spouštění a ukládání maker, funkcí a příkazu slouží vestavěný 72MHz 32bitový procesor Turbo Core V2 založený na architektuře ARM v kombinaci s 576 kB vnitřní pamětí. Mezi dalšími specifiky najdeme polling rate frekvenci dosahující hodnoty 1000 Hz, která zajišťuje výbornou dobu odezvy 1 ms. 

 Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Zrychlení myši je 30 G a snímač myši je 10,8megapixelový s rychlostí snímání 12000 fps. Laserový snímač zvládne snímat povrch rychlostí 3,8 metru za vteřinu. Výhodou je také možnost nastavení vzdálenosti od podložky, v níž snímač přestává, resp. začíná snímat. Vybrat si tak lze ze vzdáleností od 1 do 5 mm. 

 Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Metriky myši zahrnují délku 13,5 cm, šířku 7,8 cm a výšku 4 cm. Hmotnost myši by se bez kabelu měla pohybovat přibližně okolo 126 gramů. Pro připojení k PC slouží opletený USB kabel zakončený konektorem USB 2.0, který bude nejspíše pozlacený. 

 Herní myš ROCCAT Tyon míří do prodeje, nabídne 16 programovatelných tlačítek

Doporučená maloobchodní cena nového herního hlodavce od ROCCAT by se měla pohybovat okolo 100 euro včetně DPH, což je při současném kurzu 2 750 Kč.

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 7
30.9.2014

Cooler Master uvádí na evropský trh svůj nový chladič CPU Hyper 612 verze 2

Společnost Cooler Master oznámila vydání své nové verze chladiče procesoru Hyper 612, který by měl být od nynějška k dostání také v Evropě. 

Stejně jako celá série Hyper se i model Hyper 612 nese v duchu dobrého poměru ceny a výkonu. Jedná se o tradiční chladič procesoru typu věž, který lze využít buď zcela pasivně, nebo ho osadit dodávaným PWM ventilátorem. Chladič nabídne také řadu užitečných technologií jako je například CDC (Continuous Direct Contact), což je technologie, která by měla zlepšit kontakt mezi procesorem a heatpipe, které se ho přímo dotýkají. 

Cooler Master uvádí na evropský trh svůj nový chladič CPU Hyper 612 verze 2

Další využitou technologií je tzv. X-Vent, která má zajistit lepší proudění vzduchu skrze pasivní část tvořenou hliníkovými žebry. Pro odvod tepla od procesorů slouží konkrétně šest tepelných trubic. Cooler Master doporučuje chladič používat pasivně u procesorů s maximálním TDP do 95 wattů. Při využití s ventilátorem by potom měl zvládnout uchladit procesory s TDP až 180 W. 

Cooler Master uvádí na evropský trh svůj nový chladič CPU Hyper 612 verze 2

Důležitým rysem nového modelu je také možnost přidání druhého ventilátoru na opačnou stranu věže, čímž se ještě výrazně zvýší chladící výkon. Využít lze také dva montážní mechanismy a to buď plastovým klipem, anebo pomocí kovové spony. S chladičem jsou dodávány také čtyři antivibrační podložky. Vysoká konstrukce chladiče zajišťuje, že nezasahuje do prostoru pro operační paměti. 

Cooler Master uvádí na evropský trh svůj nový chladič CPU Hyper 612 verze 2

Chladič by měl být kompatibilní s většinou současných patic procesorů včetně socketů Intel LGA 2011 / 1366 / 1156 / 1155 / 1150 / 775 a FM2+ / FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 od AMD.

Hyper 612 ver. 2 by měl být na evropském trhu k dostání během několika následujících dnů. Ceny a přesné datum uvedení se můžou v jednotlivých zemích lišit. Očekávaná maloobchodní cena by se však měla pohybovat kolem 40 € včetně DPH, což je asi 1 100 Kč. 

Zdroj: TZ Cooler Master

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 1

Nadcházející grafické karty AMD s GPU "Tonga" nejspíše nabídnou 384bitové paměťové rozhraní

Podle informací japonského webu PC Watch by měly nadcházející grafické karty založené na GPU "Tonga" namísto původně avizovaného 256bitového rozhraní grafických pamětí GDDR5, které bylo využito u Radeon R9 285, využívat 384bitovou sběrnici. 

To by vysvětlovalo o něco větší rozměry tranzistorů v porovnání s grafickými kartami založenými na GPU "Tahiti". Dosud jediná vydaná karta založená na GPU "Tonga" samozřejmě využívá piny pouze pro 256bitové rozhraní, nicméně čip "Tonga" nabídne fyzicky větší plochu (viz. foto) s piny umožňujícími připojení paměťové sběrnice s větší šířkou. A toto řešení by mělo být využito u chystaných karet od AMD. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy AMD učinilo podobný krok. Například jeho grafický čip "Tahiti LE" byl prakticky plnohodnotným "Tahiti" v menším provedení s piny pouze pro 256bitovou sběrnici. Toto řešení bylo k vidění například u karty Radeon HD 7870 XT.

AMD Tonga

To znamená, že nové grafické karty využívající grafický čip "Tonga" mohou nabídnout o 50% vyšší propustnost pamětí než Radeon R9 285. Počet stream procesorů sice zůstane zachován na 2048, přesto se však jedná o pokročilejší technologii stream procesorů CoreNext 1.2, které nabídnou oproti dřívější generaci GPU "Tahiti" vyšší výkon na watt a také nové technologie jako je TrueAudio či plná podpora FreeSync. 

AMD Tonga

Schéma GPU "Tonga" podle webu PC Watch

Počet texturovacích jednotek chystaných karet by měl zůstat zachován na hodnotě 128 TMU. Zatím není jasný pouze počet rasterizačních jednotek. Můžeme ale očekávat buď původních 32, nebo až 48 ROP, které nabídlo "Tahiti". Očekávaný nástupce modelu Radeon R9 285 s přídomkem X by tedy mohl nabídnout první plnohodnotné GPU "Tonga" s lepšími parametry a zejména s větší kapacitou pamětí (3 až 6 GB).  

Zdroj: 1, 2

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.6 komentářů: 23

Uživatele Mac OS X čelí hrozbě malware nejméně desetkrát ročně

Existuje tříprocentní šance, že uživatel internetu narazí na malware, který se snaží napadnout zařízení s operačním systémem OS X. V porovnání s Windows, kde je šance 21%, jde o podstatně menší riziko. Nicméně pokud se převede na absolutní čísla, aktivní uživatel internetu čelí infekci zařízení s OS X nejméně desetkrát do roka.

Vyplývá to z výpočtu Kaspersky Lab na základě dat z cloudové databáze Kaspersky Security Network.

Od ledna do srpna 2014 zaznamenali analytici Kaspersky Lab téměř 1 000 unikátních útoků na zařízení Mac. Lze je seskupit do 25 hlavních rodin hrozeb. Kaspersky Lab eviduje celkem 1 800 vzorků škodlivých souborů OS X.

Mezi nejznámější malware pro OS X ve sbírce Kaspersky Lab patří backdoor Callme, kterým kybernetičtí zločinci získají přístup do systému a navíc umí ukrást kontakty napadeného uživatele, zřejmě jako zdroj dalších obětí. Další backdoor Laoshu je podepsán hodnověrným developerským certifikátem. Zdá se, že jej jeho autoři chtěli šířit pomocí AppStore. Laoshu pořizuje každou minutu screenshot zařízení. Třetím kybernetickým špionem, který stojí za zmínku, je Ventir. Ten poskytuje funkce skrytého vzdáleného ovládání a dokáže odezírat činnost klávesnice. Sbírka Kaspersky Lab kromě výše zmíněných obsahuje i iPhone špiona, první šifrovací malware pro OS X a první malware určený pro OS X, který krade Bitcoiny.

„Za poslední čtyři roky se prostředí hrozeb pro počítače Mac podstatně změnilo – od izolovaných incidentů k celosvětové epidemii způsobené červem Flashback, který v roce 2011 nakazil 700 tisíc zařízení Mac po celém světě. Byl to zlomový bod, po němž se ročně objevují stovky škodlivých programů určených pro Mac,“ řekl Eugene Kaspersky, šéf Kaspersky Lab.

O hrozbách, kterým čelí počítače Mac, čtěte více na blogu Eugena Kasperského.

Zdroj: Kaspersky

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8 komentářů: 6
TOPlist