Novinky

31.7.2014

Headset Genius HS-970BT připojí přes Bluetooth až dvě zařízení současně

Firma Genius přináší na trh nový bluetooth headset HS-970BT, který umožňuje poslech hudby, pohodlné telefonování a to vše současně až ze dvou různých zařízení.

Genius HS-970BT je náhlavní headset s uzavřenými mušlemi. Díky podporovanému připojení až dvou zařízení současně, může uživatel poslouchat hudbu z jednoho zařízení, například PC, a přitom být zároveň připojen ke svému mobilnímu telefonu a moci tak přijmout příchozí hovor. Díky vestavěnému mikrofonu lze kdykoliv telefonovat a zároveň mikrofon nepřekáží během pohybu.

Díky funkci NFC je připojení headsetu HS-970BT k zařízení s podporou této funkce maximálně jednoduché. Stáčí, pokud headset k takovému zařízení přiložíte a okamžitě se spárují. Pak již stačí pouze pustit hudbu a užívat si oblíbené skladby.

Pro případ, že bude potřeba skladbu přeskočit, změnit úroveň hlasitosti nebo pozastavit, je headset vybaven dálkovým ovládáním na pravém sluchátku, který komunikuje spolu se zařízením. Díky tomu již během poslechu nemusí uživatel vstávat k PC, hledat mobilní telefon v kapse nebo batohu.

Aby bylo možné headset využívat opravdu kdykoliv a kdekoliv, byl navržen tak, aby se dal složit vzít jej sebou na každou cestu. Protože obzvlášť při cestování se využívají mnohá zařízení a to i taková, která nejsou vybavena Bluetooth, jako mp3 přehrávače, nebo třeba zábavní palubní systémy v dopravních prostředcích, je novinka vybaven vstupema line In, který umožňuje její připojení pomocí běžného 3,5mm jack konektoru k jakémukoliv zařízení s audio výstupem.

Doporučená koncová cena headsetu Genius HS-970BT je 1 080 korun včetně DPH.

Zdroj: GeniusTZ

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 1

Kickstarterovský projekt Electronic Objects slibuje přenést krásu internetu až k vám domů

Na internetu je více umění, než ve všech světových galeriích a muzeích dohromady. Většina tohoto umění bohužel bývá uvězněna uvnitř našich telefonů, facebookových účtů, nebo mailových schránek, čehož se rozhodli chytit šikovní designeři z New Yorku. Ti nás v právě probíhající kickstarterovské kampani žádají o peníze na projekt Electronic Objects.

Electronic Objects bude samostatně stojící displej s počítačem, ukrytým v rámečku, který bude zobrazovat fotografie a obrázky z internetu přímo, skrze WiFi. To znamená žádné stahování dat do vašeho počítače a jejich přenášení do elektronického rámečku.

K výměně obrázků v rámečku Electronic Objekts nebude potřeba dokonce ani myš, klávesnice, či dávat like na Facebooku. Vystačíte si pouze se svým Android či iOS telefonem a speciální aplikací. 

Vedle klasických obrázků bude rámeček EO umět zobrazovat i animované GIFy a podporovat WebGL a většinu Javascriptových knihoven. Rámeček by měl spotřebovat přibližně stejně energie jako žárovka.

O projektu Electronic Objects se dozvíte více na příslušné kickstarterovské stránce, kde si můžete rámečky také předplatit. Do konce kampaně zbývá 7 dní.

Zdroj: Kickstarter

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -0.9 komentářů: 1

"GayStation" je PlayStation 4 v duhových barvách, draží se na podporu LGBTQ komunity

Na počet Pride festivalu ve Stockholmu dal švédský prodejce elektroniky Webhallen do dražby duhovými barvami vyzdobenou konzoli PlayStation 4.

Konzoli PlayStation 4, jíž se okamžitě začalo přezdívat "GayStation", zdobí pruhy duhových barev a pixelovaté srdíčko. Uvnitř konzole najdeme disk o velikosti 500 GB. Ke konzoli jsou přibaleny i 4 hry.

V současné době se cena konzole zastavila na 19 200 SEK (Švédských korun), což je něco okolo 1700 dolarů. Aukce končí tuto neděli. Vytěžené peníze půjdou na podporu neziskové organizace RFSL Newcomers, která pomáhá LGBTQ orientovaným lidem, kteří jsou pronásledováni kvůli sexuální orientaci, pohlavní identitě nebo kvůli vyjadřování svého pohlaví. 

Aukci Gaystationu najdete na stránkách zde.

Zdroj: Polygon

30 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -2.6 komentářů: 0

Radost z KVIFF žije dál, užijte si ji také prostřednictvím Generátoru radosti LG

Radost způsobuje celá řada věcí, od lásky a jídla až po hry a děti. LG zavzpomínalo na dny letošního filmového festivalu a připravilo Generátor radosti, díky kterému si každý vychutná tu pravou festivalovou atmosféru bez časových a místních limitů.

Během 49. ročníku KVIFF měli návštěvníci možnost vyzkoušet si nový telefon LG G3 a zároveň se zapojit do soutěže o nejlepší krátké video. Všechny záběry jsou umístěny na nové microsite a zvolením několika kategorií je možné si vytvořit své vlastní festivalové video.

„Generátor radosti je skvělý nápad, jak se podívat zblízka na festivalové dění či si jen zavzpomínat na pěkné chvíle. KVIFF se díky němu stává přístupný skutečně každému,“ komentovala tento projekt Andrea De Sousa, marketingová manažerka LG Electronics.

Stačí si vybrat tři kategorie radosti, a pak už si jen užít minutové video, které se dá samozřejmě sdílet na Facebooku. „Můžete jím potěšit své blízké a namixovat jim ho přímo na míru,“ dodala Andrea De Sousa. LG G3 si v rámci KVIFF vyzkoušelo 172 lidí, kteří natočili více než 2 000 videí. Deset nejlepších vyhrává nový LG G3.

Generátor radosti je dostupný na oficiálním webu LG ZDE

Zdroj: LGTZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.1 komentářů: 1

Procesory Intel řady Haswell-E by měly mít pájený IHS

Nová generace nejvýkonnějších procesorů by měla mít tepelný rozvaděč ke křemíku pájený, což potěší všechny overclockery.

Redaktorům serveru OCDrift.com se dostal do ruky předvýrobní vzorek nového procesoru Intel Core i7-5960X z generace Haswell-E a nenapadlo je nic lepšího, než z něj zkusit sundat kovový IHS. Tepelný rozvaděč se povedlo oddělit od destičky procesoru, ovšem jestli bude ještě někdy fungovat můžete posoudit podle fotky.

Intel Core i7-5960X bez IHS

Podstatnější informace je to, že Intel se drží tradice u nejvýkonnějších procesorů a nepoužil teplovodivou pastu pro vyplnění prostoru mezi křemíkem procesoru a kovovým IHS rozvaděčem. Tu najdete u stávající generace Haswell Refresh (Core i7-3770K, 4770K a 4790K)  i těch předchozích. Což negativně hodnotí většina overclockerské komunity právě kvůli horšímu přenosu tepla z křemíku do IHS.

Haswell-E bude k IHS poctivě připájené. Podle zdroje se jedná zřejmě o specifický druh epoxidového pájecího lepidla, doslova se píše "Intel soldered the chip’s die to the IHS with a strong epoxy". Každopádně toto řešení by mělo být podstatně lepší než teplovodivá pasta.

Nové procesory z generace Haswell-E by se měly na trhu objevit v průběhu září a nejvýkonnější model Core i7-5960X by měl nabídnou osm jader s technologií Hyper-Threading (tedy virtuálně 16) při taktech 3.0GHz a 3.3GHz s turbem.

Zdroj: ocdrift.com

27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.1 komentářů: 12
30.7.2014

Česká Wikipedie oslavuje! V její databázi se už nachází přes 300 000 článků!

Přes 300 000 článků a celkové 22. místo v žebříčku nejobsáhlejších jazyků Wikipedie, to vůbec není špatný výsledek, zvlášť když vezmeme v potaz, že k první editaci v české Wikipedii došlo 14. listopadu 2002, tedy před necelými 12 lety. Česká Wikipedie třísettisícový článek oslavuje změnou loga stránek.

Ze statistik české Wikipedie dále vyplývá, že za dobu svého fungování zaznamenala přes 12 milionů úprav, což po zprůměrování dělá 16 editací na stránku. Celkem má česká Wikipedie na 263 000 registrovaných uživatelů, z nichž je aktivních cca 1600. Administrátorů má potom přes 30. 

Pro srovnání slovenská Wikipedie má 194 000 článků, 5,8 milionů editací, cca 100 000 zaregistrovaných uživatelů, z čehož 400 aktivních a 8 administrátorů.

Celkově se na Wikipedii nachází 32,6 milionů článků v 287 jazycích. Tyto články prodělaly více než 1,9 milionů úprav a obsahují více než 2,3 milionů obrázků. Celkový počet zaregistrovaných uživatelů Wikipedie už překročil 47,4 milionů. Adminů je pak něco přes 4300.

Co do počtu článků je čeština 22. nejobsáhlejším jazykem Wikipedie. 

Zdroj: Wikipedie

 

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2 komentářů: 2

Na auta bez řidiče se po USA, Japonsku a Švédsku mohou těšit ve Velké Británii

BBC v dnešní zprávě uvedla, že od ledna příštího roku se auta bez řidiče budou moci prohánět i po Velké Británii. Původní plán počítal s možným provozem aut bez řidiče v zemi už od konce minulého roku, vláda Velké Británie se však na poslední chvíli rozhodla pro odklad. 

V mezičase byla vyhrazena částka 10 milionů liber určená pro města, která vybudují podmínky pro testovací provoz aut. Do této chvíle mohla být auta bez řidiče provozována pouze na soukromých cestách, což pro testování nestačilo.

Průkopníkem v provozu aut bez řidiče se stala automobilka Nissan. Ta svůj automobil bez řidiče otestovala v Japonsku v roce 2013. V současné době mohou auta bez řidiče jezdit po silnicích v Kalifornii, Nevadě a na Floridě.

Do budoucna se pak vedle spuštění provozu ve Velké Británii počítá i s testování těchto aut ve Švédsku. Zde byla udělena vyjímka automobilce Volvo, která ve městě Gotheburg může provozovat až 100 aut bez řidiče. Kdy vyjedou se ovšem neví.

Zdroj: KitGuru

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -3.5 komentářů: 3

Mobilní projektor Touchpico promění jakýkoliv povrch v dotykový displej

Crowdfunding má za sebou další úspěšně zafinancovaný projekt. Je jím mobilní projektor Touchpico, který dokáže vykouzlit dotykový displej na jakémkoliv povrchu.

Uvnitř malého projektoru nalezneme dvoujádrový čipset Cortex A9 s frekvencí 1,6 GHz, 1 GB paměti RAM, 4 GB vnitřní paměti a baterii. Baterie by měla vydržet přibližně 1,5 až 2,5 hodiny podle náročnosti aplikace a nastavení jasu.

Miniaturní integrovaný 0,3" LED projektor má rozlišení 854 x 480 a zvládne až 80 lumenů. Při projekci budou uživatelé dále movi využít HDMI vstup, integrovanou Wi-fi, nebo malé integrované reproduktory. Na miniprojektoru je předinstalován operační systém Android.

Ve výsledku by Touchpico mělo umět promítnout obraz o velikosti až 80". Interaktivní obraz půjde vysílat v rámci Androidu 4.4, ale i z počítače s Windows či z Macu, kde půjde využívat především projektorovou část zařízení.

K projektoru bude dodáván i aktivní stylus, který je potřeba k ovládání zařízení na zdi a na dalších površích.

Crowdfundingová sbírka na Indiegogo končí za 28 dní, projekt se však i přesto už zafinancovat podařilo. Pokud byste se k přispěvatelům chtěli přidat, navštivte stránky zde.

Touchpico by se měl začít vyrábět už příští měsíc. První projektory by pak mezi lidi měly dorazit v průběhu října.

Zdroj: Indiegogo

Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/mobilni-projektor-touchpico-zobrazi-dotykovy-obraz-z-androidu-i-na-zdi/sc-4-a-174792/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.3 komentářů: 4

Američanka zemřela při pokusu zachránit svůj smartphone z hořícího domu

Telefony jsou propojené s našimi životy opravdu hodně, někdy je však třeba si připomenout, že se stále jedná pouze o věci, které lze bez problémů nahradit. Wendy Rybolt z Bartonville v Illinois na to bohužel zapomněla, což se jí stalo osudným. 

Brian Angel, důstojník policejního oddělení v Bartonville uvádí, že poté, co vypukl požár, žena se svou dcerou z domu unikla. Poté se však z plamenů rozhodla zachránit svůj smartphone. 

Na místo tragické události dorazila jako první policie. Ta se Wendy pokusila z ohně zachránit, oheň však muže zákona donutil aby záchranné práce vzdali. V době, kdy se na scéně objevili hasiči, už ženě nikdo nemohl pomoci. Zdali se Wendy udusila oxidem uhličitým, nebo ji v plamenech zadržel například spadlý trám, není známo.

Zdroj: PhoneArena

24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -2.4 komentářů: 9

Microsoft chystá dva nové telefony, jeden na pořizování selfies, druhý high-endový

Podle on-line deníku The Verge společnost Microsoft chystá dva nové telefony. Informace uvádějí, že na interním setkání zaměstnanců Stephen Elop uvedl telefon s kódovým označením Superman. Ten by měl být dobrý kandidátem na vyplnění mezery mezi nižší a vyšší třídou. Telefon, který byl představen jako smartphone určený pro pořizování tzv. "selfies" by měl mít 5Mpx fotoaparát a 4,7" displej.

Druhý telefon od Microsoftu dostal kódové označení Tesla. Podle zpráv by měl mířit zase do řad high-endových modelů. Tělo telefonu bude připomínat celkově zmenšenou a podstatně tenčí variantu těla telefonu Lumia 930. Vybaven by měl být jedním z kvalitnějších fotoaparátů s PureView. 

Spekuluje se, že minimálně dražší z těchto dvou telefonů by měl být poháněn čerstvým Windows Phone 8.1 Update 1. Prodej smartphonů by měl odstartovat v následujících dnech.

Zdroj: The Verge

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1 komentářů: 4

Nvidia nabídne až 4× větší rozlišení headsetů pro virtuální realitu

Připravovaná technologe skládaných displejů má umožnit dosažení až čtyřnásobného rozlišení než nabízí stávající řešení jako je Oculus Rift.

Základním omezením stávajících setů pro virtuální realitu jako třeba Oculus Rift je relativně malé rozlišení displeje. I když v dnešních chytrých mobilních telefonech máme QHD displeje s rozlišením 1440×2560, pro virtuální helmy jsou podmínky trochu jiné. Nejnovější vývojářská verze Oculus Rift nabídne "pouze" 960×1080 bodů na jedno oko, starší měla dokonce jen 640×800. Po prvním nadšení z virtuální reality tak podle testerů přichází částečné zklamání z toho, že dokáží postřehnout jednotlivé body obrazu.

Nvidia cascaded display

 

Samozřejmě technologie se bude v průběhu času zlepšovat, ale Nvidia slibuje řešení už v blízké době. Díky technickému "triku" s využitím skládaných (cascaded) displejů slibují až čtyřnásobné rozlišení než nabízí dnešní dostupné displeje. Nová technologie by měla využívat konstrukci stávajících LCD zobrazovacích jednotek pro VR, které využívají transparentní vrstvu LCD (v angličtině shutters layer) pro zakrývání, či spíše zhasínání, jednotlivých zobrazovacích bodů. Skládaný displej by měl mít více vrstev takových transparentních panelů geometricky složených tak, aby jeden zobrazovací bod rozdělily na více polí, v tomto případě čtyři. Díky tomu by se mělo zvýšit reálné rozlišení upraveného displeje až čtyřnásobně, přitom zobrazovací panel zůstává v podstatě stejný.

Přidavné vrstvy samozřejmě vyžadují další obvody a logiku, která přepočítává vyšší rozlišení právě pro zobrazování na upraveném displeji pomoicí přidaných "zhasínacích" vrstev. Ale vzhledem k tomu, že klasické displeje s vyšším rozlišením jsou buď extrémně drahé, nebo dokonce nedostupné, je to pořád zajímavé řešení.

"Nová technologie najde využití speciálně u VR headsetů, kde jsou displeje extrémně blízko oku, takže body vypadají opravdu velké" říká David Luebke, senior director divize grafického výzkumu u Nvidie.

Vedle vyššího rozlišení pak také přidané vrstvy dokáží částečně simulovat vyšší obnovovací frekvenci. Je to vcelku srozumitelně vysvětleno ve videu níže.

 

Samozřejmě technologie má své nevýhody, tou primární je úbytek světla s přidanými vrstvami. To by ale speciálně u VR headsetu neměl být až takový problém, protože narozdíl třeba od kina je displej přímo u oka. Navíc je okolí cloněné samotným headsetem, takže zobrazování probíhá v relativní tmě a úbytek svítivosti displeje se dá relativně jednoduše kompenzovat.

Na závěr ještě jedna výhoda, kterou skládané displeje nabídnou. Zážitek z virtuální reality je tím větší, čím širší úhel záběru nabídne. Dnešní Oculus Rift pracuje se 100-stupňovým úhlem, ovšem lidské oko je schopné zachytit téměř 180 stupňů. Stávající displeje VR jsou tedy kompromisem mezi obrazem v dostatečném rozlišení a pokrytím úhlu pohledu. Do budoucna by tak skládané displeje mohly přinést headsety s ještě větším záběrem, který by byl blíže "lidskému" pohledu.

Zdroje: 1  2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 8

Tablet Kingsing W8 s Windows 8.1 vás vyjde na 99 dolarů, pohánět ho bude čip Intel Atom

Soutěžit s konkurencí na poli levných tabletů se Microsoftu doposud moc nedařilo. Nyní by se však situace měla změnit, na trh totiž přichází tablet Kingsing W8 s Windows 8.1, který vás vyjde na 99 dolarů.

Asi není třeba připomínat, že za cenu 99 dolarů uživatelé nemohou očekávat žádný velký luxus. Uvnitř tabletu najdeme čtyřjádrový 1,8GHz procesor Intel Atom a 1 GB RAM. Vnitřní pamět telefonu nabídne prostor pro 16 GB dat. Pokud vám základní uložiště nebude stačit, budete si ho moci rozšířit paměťovou kartou.

Kingsing W8 bude mít displej s rozlišením 800 × 1280 obrazových bodů, který současně rozezná 5 dotyků. V přední i zadní části tabletu naleznete fotoaparát s rozlišením 2 Mpx.

Z bezdrátových technologií nechybí 3G, Bluetooth 4.0 ani standardní WiFi 802.11 b/g/n. Další informace prozrazují, že přístroj bude dodáván s baterií o kapacitě 4 500 mAh, který by ho měl udržet při životě přibližně po 7 hodin.

Tablet Kingsing W8 nebude žádný mrňous. Jeho tloušťka by měla činit 10 mm, což je opravdu dost. Na druhou stranu, co bychom od přístroje za cenu okolo 2000 korun chtěli, že?

Zdroj: Microsoft News

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.9 komentářů: 4

Mistrovství světa v Dota 2 tento rok sledovalo více než 20 milionů lidí

Mistrovství světa v Dota 2 přilákalo tento rok rekordní počet on-line diváků. V porovnání se stejnou událostí z roku 2013 pak MS v Dota 2 v roce 2014 ve špičce sledovalo více jak 2x tolik současně připojených diváků.

Společnost Valve se také pochlubila, že v různém časovém období se na událost přišlo podívat více než 20 milionů unikátních diváků. To je pořádná účast, nemyslíte?

Pokud jste Mezinárodní mistrovství světa v Dota 2 zmeškali a chtěli byste to napravit, na stránkách zde si můžete pustit napínavé finálové zápasy.

Zdroj: PC Gamer

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 3

3D výrobky od Amazonu si před tiskem můžete upravit

3D tiskárny jsou pro běžné uživatele cenově nedostupné, čehož se chystá využít Amazon. Společnost spouští experimentální prodej výrobků tisknutých na 3D tiskárnách zákazníkům "na míru".

V současné době je možné nechat si od Amazonu vytisknout spíše maličkosti jako jsou obaly na telefony, malé figurky nebo ozdobné předměty do domácnosti či na běžné nošení. Některé předměty v "3D kolekci" Amazonu přizpůsobovat nelze, jiným naopak můžete vdechnout osobitou podobu se vším všudy, což se týká především tisku malých figurek.

Pokud se Amazonu prodej věcí z 3D tiskárny osvědčí, do budoucna by se mohl pustit třeba i do tisku složitějších předmětů podle plánů dodaných zákazníky. Do České Republiky společnost tyto výrobky zatím neposílá, to by se však mohlo časem změnit.

Zdroj: Amazon

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0
29.7.2014

Do prodeje míří dobře vybavená základní deska Asus Maximus VII Formula

Asus představil základní desku Maximus VII Formula ze série Republic of Gamers (ROG). Novinka je založena na čipové sadě Intel Z97, která je určena pro procesory Intel Core 4. a 5. Generace („Haswell“, „Haswell Refresh“, „Haswell Refresh K-Series“ („Devil's Canyon“) a „Broadwell“).

Maximus VII Formula nabízí hybridní chlazení díky systému CrossChill Copper (toto chlazení obsahuje vysoce vodivý a korozivzdorný měděný chladicí kanál, který je účinný při odvádění tepla), zvuk vylepšuje technologie SupremeFX Formula 2014 a herní síťové řešení obstarávají technologie Intel Gigabit Ethernet, GameFirst III a LANGuard.

Deska podporuje také technologie quad-GPU SLI a 3-way CrossFireX, díky nimž lze připojit více grafických karet najednou. Novinka obsahuje dále dva konektory SATA Express, deset konektorů SATA 3.0, osm portů USB 3.0 a šest portů USB 2.0. Vybavena je i kompaktním modulem pro připojení mPCIe Combo III + 802.11ac / Bluetooth 4.0, který poskytuje bezdrátové technologie spolu se sloty mini PCI Express (mPCIe) a M.2 (10 Gb/s PCIe x2 a 6 Gb/s SATA).

Nový model od Asus nabízí samozřejmě i nejrůznější funkce k ochraně hráčů a jejich herních zařízení. Dvoudílné zpěvnění ROG Armor doplňuje silný plastový kryt ABS, který blokuje teplo z grafické karty a snižuje teplotu systému. Zadní deska SECC (elektricky pozinkovaná cívka válcovaná za studena) podpírá základní desku, aby se předešlo jejímu prohnutí, a využívá tepelných podložek k dosažení efektivnějšího odvodu tepla od klíčových součástí desky.

Deska se prodává za 8 060 Kč, resp. 292,99 euro s DPH. Balení obsahuje i kupón s plnou verzí aktuálního herního hitu Watch Dogs v hodnotě 1 299 Kč, resp. 47 euro.

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.9 komentářů: 7
TOPlist