Novinky

30.6.2015

ADATA představuje SSD Premier SP600NS34

Pro nejnovější platformy, kde uživatelé očekávají „tenčí, rychlejší a energeticky úspornější řešení“, nabízí nový solid-state disk Premier SP600NS34 celou řadu funkcí pro zvýšení efektivity, jako jsou technologie DEVSLP, BCH ECC a Intel Smart Response.

SSD Premier SP600NS34 přichází v kapacitách 128 GB a 256 GB v nejmenším form factor formátu – M.2 2242, s rozměry pouhých 22 × 42 × 3,5 mm. Kompaktní rozměry však neznamenají žádné omezení výkonu – s řadičem JMicron dosahuje čtení sekvenční rychlosti SSD až 550 MB/s a náhodné čtení a zápis při velikosti bloku 4 kB odpovídá 75 000/ 77 000 IOPS.

Pro zlepšení efektivity přenosu dat podporuje disk technologii Intel Smart Response, která automaticky identifikuje nejpoužívanější data a aplikace, a zvyšuje rychlosti přenosu. Dále je vybaven 1 GB paměti DDR3 RAM, která poslouží jako vyrovnávací paměť a i podporou systému korekce chyb BCH ECC (Error Correction Code) až do 72 bits/1KB.

Ceny jednotlivých kapacit SSD Premier SP600NS34 stejně jako datum zahájení prodeje výrobce prozatím nezveřejnil.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 1

Gigabyte zmenšil grafickou kartu GeForce GTX 960 do kompaktní verze s délkou 18,1 cm

Nová zmenšená verze grafické karty GeForce GTX 960 od značky Gigabyte nese přídomek WF2X OC a bude k dostání jak v 2GB, tak ve 4GB verzi.

První verze se 2 GB grafických pamětí ponese značení N960OC-2GD, zatímco 4GB varianta se začne prodávat pod označením N960OC-4GD. Přídomek WF2X značí, že karta využívá nový kompaktní chladič WindForce 2X, který je vybavený párem ventilátorů. Pod krytem a ventilátory je ukrytý menší pasiv, skrze který se proplétá jedna 8mm měděná tepelná trubice tvořící pomyslný tvar písmena "S". 

Z označení je jistě každému jasné, že se dočkáme také mírného továrního přetaktování. Od kompaktní karty s relativně malým chladičem samozřejmě nemůžeme očekávat nijak obrovské zvýšení taktů. Výrobce se odvážil GPU přetaktovat na 1190 MHz z referenčních 1127 MHz. GPU boost frekvence potom narostla z 1178 MHz na 1253 MHz a paměti se drží referenčních 7 GHz.

O napájení obou modelů by se měl starat jediný 6pinový PCIe konektor. Výstupy zadního panelu zahrnují dvojici portů DVI, jedno HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.2. Výrobce bohužel zatím nezveřejnil ani konkrétní datum vydání, ani cenu obou modelů. 

Zdroj: techPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 2

Philips chce tento týden vydat svůj nový 32" monitor BDM3275UP s rozlišením 4K Ultra HD

Firma Philips si pro své zákazníky připravila nový stylový monitor řady Brilliance, který potěší vysokým rozlišením, úhlopříčkou o velikosti 32" a solidní barevnou reprodukcí.

Monitor by se měl začít prodávat pod označením BDM3275UP. Již z názvu je patrné, že nabídne displej o úhlopříčce 32 palců. Díky této úhlopříčce a rozlišení 3840 × 2160 pixelů neboli 4K UHD nabídne monitor více než slušnou pracovní plochu. Založený je navíc na typu panelu IPS-AHVA, díky němuž má pozorovací úhly 178 ° v horizontálním i vertikálním směru a velice slušnou reprodukci barev.

 

Mezi další specifikace samotného displeje patří například dynamický megakontrastní poměr, maximální jas dosahující hodnoty 350 cd/m2, nebo možnost reprodukce 30bitových barev (1,07 miliard barev). Doba odezvy (GtG) by se měla pohybovat okolo 4 ms v režimu SmartResponce, typická doba odezvy nicméně dosahuje 12 ms, přičemž maximální obnovovací frekvence v nativním rozlišení je 60 Hz. Podsvícení displeje je zajištěno pomocí bílých LED (W-LED). Podporovány jsou také režimy obraz v obraze (PIP) a obraz vedle obrazu (PBP). 

 

Pro připojení monitoru k počítači mohou posloužit vstupy HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dual-link DVI. Další výbava zahrnuje také 4portový USB 3.0 hub doplněný o výstup pro sluchátka, který získává zvuk z portů HDMI nebo DisplayPort. Při využívání rozhraní DVI tedy audio výstup nefunguje. BDM3275UP nabídne také nastavitelný stojan Smart ErgoBase s možností nastavení výšky (až o 18 cm), natočení, naklopení a otočení displeje až do polohy pivot. 

Monitor by měl být na našem trhu dostupný snad ještě tento měsíc. Jeho cena se nejspíše bude pohybovat asi okolo 30 000 Kč.  

Zdroj: 1, 2

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 1

Společnost DeepCool hodlá do své nabídky přidat novou mini tower PC skříň Wave

Wave, tak se bude jmenovat nová počítačová skříň formátu mini tower od společnosti DeepCool, která je určena pro instalaci základních desek micro-ATX či mini-ITX.

Skříň má poměrně netradiční vzhled čelního panelu, který je prakticky celý tvořen zvlněným vzorem. Právě odtud patně pochází název skříně. Vlnitým vzorem jsou pokryta také dvířka tvořící vrchní polovinu čela skříně, která pod sebou skrývají dvě 5,25" pozice pro mechaniky a jednu menší pozici 3,5" pozici. 

Tím však prostor pro disky nekončí. Za čelním panelem je totiž ukryta klec se třemi pozicemi, do nichž můžeme umístit 3,5" či 2,5" disky. Co do možnosti instalace prvků chlazení není Wave příliš bohatá. Jediný 120mm ventilátor, který se stará o přívod studeného vzduchu do skříně, je již v základu předinstalován za čelním panelem. Pro výfuk teplého vzduchu může posloužit 90mm větrák na zadním panelu. Ještě jeden 90mm ventilátor pak v případě potřeby můžete umístit také na bočnici.

Díky tomu, že je napájecí zdroj umístěn pod vrchním panelem, je držák pro základní desku poměrně nízko. Tím vzniká dostatek místa pro grafické karty s délkou až 33 cm, kterým tak nepřekáží klec s disky. Vzhledem k rozměrům 387 × 175 × 353,5 mm (d × š × v) se budeme muset spokojit s 14,5cm prostorem pro chladič procesoru. 

Kromě čelního panelu s vlnovitým vzorem je design skříně poměrně nenápadný. Vyjma čelního jsou totiž všechny ostatní panely zcela rovné. DeepCool na skříni použil kombinaci SECC oceli a ABS plastu. Oželet nemusíme ani I/O panel, který je netradičně zapuštěn do spodní části pravé strany čela Wave. Najdeme na něm jeden port USB 2.0, jeden USB 3.0 a dvojici audio konektorů.

Vzhledem k výbavě by se nemělo jednat o nijak zvláště drahou skříň, nicméně DeepCool prozatím oficiálně cenu neodhalil. 

Zdroj: techPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4 komentářů: 0

Na 3D tiskárně už bylo vytisknuté i sportovní auto s výkonem 522 kW

Společnost Divergent Microfactories na 3D tiskárně vyrobila automobil s názvem Blade. Samozřejmě, nejedná se o první automobil, který na 3D tiskárně vznikl, o čemž jsme vás informovali před pár měsíci. Blade je ovšem vůbec prvním superrychlým automobilem vyrobeným tímto způsobem.

Blade od Divergent Microfactories má rovných 522 kW a z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit za necelé dvě vteřiny. 

Blade váží pouhých 630 kg, neboť jeho podvozek byl vyroben z částí kovové slitiny, které jsou pospojované uhlíkovými trubicemi. Trubice spojují spodní a horní část automobilu a jsou až o 90% lehčí, nežli běžně používaný materiál. Odtud tedy to "zeštíhlení" automobilu.

Současný majitel společnosti Kevin Czinger se nechal slyšet, že jeho cílem není výroba automobilů. Do budoucna by chtěl najít a licencovat způsob, jímž by se výroba dvojstopých vozidel snížila, což by umožnilo malým společnostem vyrábět své vlastní automobily v malém měřítku, tedy ne sériově. 

Automobilu Blade bude pravděpodobně vyrobeno jen omezené množství kusů. Zatím však nelze odhadnout kdy a zdali vůbec se toto auto dostane na silnice. Vyrobit extra lehký automobil totiž je docela jednoduché, ovšem vyrobit extra lehký automobil, který projde všemi crash testy, to už je něco docela jiného.

Zdroj: DM

22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.6 komentářů: 13
29.6.2015

NVidia údajně dokončuje práce na profesionálních grafikách Quadro M4000 a M5000

Pokud patříte mezi profesionály v oblasti grafiky, ale nemůžete si dovolit novou grafickou kartu nVidia Quadro M6000, jejíž cena se u nás pohybuje výrazně nad hranící 100 000 Kč, mohla by Vás potěšit zpráva o tom, že nVidia údajně dokončuje práce na levnějších alternativách ke zmíněnému modelu. 

Konkrétně by se mělo jednat o modely M4000 a M5000. Quadro M6000, tedy nejvyšší model, vychází z GPU GM200, nabízí 3072 CUDA jader a 12 GB pamětí. Specifikace chystaných dvou levnějších grafik doposud nejsou známy. Nicméně model M5000 by mohl nabídnout mírně "osekané" GPU GM200 s menší kapacitou pamětí podobně jako tomu je u herních grafik GTX Titan X a GTX 980 Ti. 

První zmínka o těchto grafikách se objevila v nových ovladačích pro profesionální grafické karty řady Quadro a Tesla. Minimálně jedna z grafik by mohla vycházet z architektury "Maxwell" a využívat GPU GM204GL, což nicméně není potvrzené. Dočkat bychom se pak mohli buď 4, 6 popřípadě 8 GB pamětí. 

Zatím neznáme ani oficiální datum vydání těchto karet, avšak první přesnější informace bychom se snad mohli dozvědět v rámci konference SIGGRAPH 2015, která se věnuje právě nejnovějším inovacím v oblasti interaktivních technologií a počítačové grafiky. Tato akce se koná od 9. do 14. srpna a nVidia si ji jistě nenechá ujít a mohla by jí využít právě k představení dvou nových modelů Quadro. 

Zdroj: 1, 2, 3

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.1 komentářů: 0

0bchod XiaomiForSale.com představuje nové powerbanky pro smartphony a tablety

Online obchod xiaomiforsale.com představuje nové externí baterie. Aktuální nabídka zahrnuje od tenkého modelu do kapsy až po powerbanku, se kterou můžete dobíjet dvě zařízení najednou a nemusíte se bát, že vám některé z nich vypoví službu.

Pokud používáte telefon skutečně aktivně, je velmi pravděpodobné, že vám jeho baterie čas od času v průběhu dne vypoví službu. Pro takové případy je zde externí dobíjecí baterie, neboli powerbanka.

Všechny externí zdroje značky Xiaomi jsou vyvedeny v minimalistickém designu, který charakterizují oblé tvary a použití odolného hliníkového pouzdra. Tyto baterie jsou elegantními doplňky pro jakýkoli moderní chytrý telefon a vybírat můžete podle modelu až ze čtyř barevných provedení.

Pokud dáváte v létě přednost pohybu nalehko a máte denně, včetně víkendů, k dispozici možnost nabíjení, potom pro vás je zajímavá velmi tenká baterie s kapacitou 5 000 mAh.

Vejde se do kapsy nebo malého psaníčka, na výběr je stříbrné a červené hliníkové provedení a běžný výkonný telefon dobije spolehlivě jednou až dvakrát. Její rozměry jsou asi 12,5 × 6,9 × 1 cm, hmotnost je 156 gramů. V obchodě xiaomiforsale.com je na skladě za 408 Kč.

5

Jestli si nejste jisti, zda nezapomenete externí baterii každý den dobíjet, nebo se pohybujete občas v přírodě mimo dosah elektrické energie, tak zvolte raději univerzální střední model, který poskytuje kapacitu 10 400 mAh, což zajišťuje troj až čtyřnásobné nabití telefonu. V nabídce je ve stříbrném, červeném, modrém a zlatém hliníku, váží 250 gramů a její rozměry jsou přibližně 9 × 7,7 × 2,2 cm. Cena je 561 Kč.

1

Dostupná je i „maxibaterie“ s kapacitou 16 000 mAh, která se dodává ve stříbrné barvě, váží 350 gramů a v tašce zabere prostor o rozměrech 14,5 × 6 × 2,2 cm. Doporučená cena této powerbanky je 817 Kč (30 €).

2

Online obchod XiaomiForSale.com zajištuje dodání zboží, které je na evropském skladě, v rámci ČR a Slovenska do 3 pracovních dní od objednání a také místní záruční i pozáruční servis zařízení. Cena dopravy externí baterie je 60 Kč.

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4 komentářů: 6

Chystané SoC Snapdragon 820 by mělo využívat 64bitová jádra KYRO s taktem 3 GHz z výroby Samsungu

Qualcomm údajně hodlá u svého nadcházejícího osmijádrového SoC Snapdragon 820 využít originální 64bitová procesorová jádra KYRO, která poběží na taktu 3 GHz.

Ačkoliv Qualcomm vydává tato jádra za svůj návrh, o jejich výrobu se bude starat společnost Samsung. Vycházet by měla z výrobního procesu FinFET. Půjde tedy s největší pravděpodobností o 14nm výrobní proces, který Samsung využil i u svého stávajícího čipu Exynos 7420.

Na web nyní unikly také první výsledky syntetického testu Geekbench tohoto nového čipsetu, v němž dosáhl skóre 1732 bodů v jednojádrovém a 4970 bodů v testu s využitím více jader. Jen pro srovnání, současný vlajkový čipset značky Samsung Exynos 7420 dosahuje ve stejném benchmarku skóre 1486, resp. 5284 bodů. Podle těchto výsledků by měl být Snapdragon 820 výkonnější při operacích využívajících pouze jedno jádro. 

Mezi prvními výrobci chytrých telefonů, kteří pravděpodobně chystaný čipset integrují do svých zařízení, by se měly objevit značky jako HTC, Sony a Xiaomi.

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 7

Samsung Galaxy Ace 4 nedostane update na Android Lollipop

Pokud patříte k majitelům smartphonu Samsung Galaxy Ace 4, máme pro vás zprávu, která vás určitě nepotěší. Britské zastoupení jihokorejského výrobce totiž na sociální síti Twitter uvedlo, že tento model nemůže počítat s aktualizací na Android 5.0 Lollipop.

Samsung Galaxy Ace 4 byl do prodeje uveden v říjnu loňského roku s předinstalovaným Androidem 4.4 KitKat. Jak se dnes, po zhruba tři čtvrtě roce, ale ukazuje, tato verze pro něj znamená konečnou, tedy alespoň pokud mluvíme o aktualizacích přímo od výrobce. Lollipop tento telefon dostane pouze neoficiální cestou.

Přitom Galaxy Ace 4 není vůbec špatně vybavený telefon. Má 4,3palcový Super AMOLED displej, čtyřjádrový procesor, 1 GB RAM, pětimegapixelový fotoaparát a ve specifikacích najdeme i podporu technologií NFC a LTE.

samsung

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.3 komentářů: 6

Mionix začíná v ČR prodávat mechanickou klávesnici Zibal 60

Švédský výrobce Mionix uvádí na český trh herní klávesnici Zibal 60, která je určena hráčům, co si potrpí na standardní rozložení kláves.

Mechanické klávesnice patří mezi hráči k těm nejvyhledávanějším, proto je model Zibal 60 vybaven spínači Cherry MX black, které nabízejí lineární charakteristiku a životnost až 50 milionů stisknutí. K sepnutí spínače Cherry MX black dochází již po 2 mm stisku a celý zdvih pak činí 4 mm. To dává hráči výhodu oproti membránovým klávesnicím a jistotu i při dlouhém stisku, kdy díky tomu nedochází k nechtěnému uvolnění kláves. Navíc klávesnice dokáže zaznamenat až šest současné stisknutých kláves.

Novinka Mionix má zeleně podsvícené klávesy s laserovým potiskem. Podsvícení funguje ve třech intenzitách, a to jak v režimu podsvícení všech kláves, tak i v módu WASD. Podle výrobce je konstrukce modelu Zibal 60 navržena tak, aby vydržela drsné podmínky a zacházení. Klávesnici obepíná 1,6 mm silný ocelový rám a součástí je také jeden robustní a opletený kabel zakončený dvojicí USB portů a dvěma audio kabely pro mikrofon a sluchátka.

Klávesnice tak hráči umožňuje pohodlně připojit headset do klávesnice, i když je PC schované pod stolem, a to jak přes USB, tak i přes audio kabely. To vše za podpory „Plug n Play“ bez nutnosti dodatečného softwaru.

Pro český trh je stanovena cena 3 800 s DPH. Záruka je možné uplatnit po dobu 24 měsíců od nákupu klávesnice.

Zdroj: Mionix

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5 komentářů: 4

Zásobovací raketa Mezinárodní Vesmírné Stanice SpaceX při startu explodovala

Zásobovací raketa SpaceX, která včera v odpoledních hodinách startovala k Mezinárodní Vesmírné Stanici (ISS), krátce po startu explodovala. Nikdo přitom nebyl zraněn, neboť raketu nikdo neřídil a její zbytky spadly do moře.

Raketa SpaceX patřila společnosti, jíž vlastní známý vizionář a technologický guru Elon Muska. Na palubě měla přibližně 2500 kilogramů zásob a to včetně headsetů Hololens, o čemž jsme vás před pár hodinami informovali.

SpaceX je v pořadí druhá zásobovací raketa, která k ISS tento rok nedoletěla. První z nich byla nákladní raketa ruské společnosti Orbital ATK. 

Astronauti mají na palubě zásoby přibližně na další 4 měsíce, takže se jich exploze nijak zvlášť nedotknula. 

Zdroj: The Guardian

54 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.8 komentářů: 6

Do prodeje jde 200GB MicroSDXC karta od SanDisku

 Výrobce paměťových karet SanDisc uvedl na trh MicroSDXC kartu s kapacitou 200 GB.

 200GB paměťovou kartu od SanDiscu aktuálně koupíte například na Amazonu a to za cenu 239,99 dolarů (cca 5800 korun).

Kapacita 200GB se sice může zdát naprosto nepřekonatelná, nicméně výstava Computex 2015 odhalila pravý opak. Tam totiž triumfovala poměrně neznámá společnost Microdia, která přestavila svou MicroSDXC kartu s kapacitou 512GB. Cenovka této karty se však bude od 200GB MicroSDXC karty od SanDisku diametrálně lišit. 

Zdroj: Neowin

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 3
28.6.2015

Pomoz Huawei s testováním Androidu 5.1 Lollipop pro smartphone P7

Firma Huawei si pro české majitele ultraštíhlého telefonu P7 připravila program, v rámci kterého mohou mezi prvními otestovat připravovanou novou verzi Androidu 5.1 Lollipop a inovované uživatelské prostředí EMUI ve verzi 3.1.

Na e-mail mobile.cz@huawei.com stačí poslat zprávu s informací o modelu (Huawei P7) a jeho IMEI, a zhruba za dva týdny získáte přístup k testovací verzi Androidu 5.1 Lollipop.

Do beta programu se mohou v tuto chvíli zapojit nejen čeští, ale také italští a španělští uživatelé. Vydání finální verze firmwaru mezi koncové uživatele je, pokud přihlédneme k informacím uvedeným na facebooku výrobce, naplánováno na léto. To platí nejen pro model P7, ale údajně i tabletofon Mate 7.

1979633_806646816122215_2589186817382427119_n

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9 komentářů: 1

Šéfdeignér firmy Lenovo se chce vrátit ke kořenům, navrhl notebook ThinkPad v retro stylu

Viceprezident pro otázky designu společnosti Lenovo David Hill veřejně navrhl, že by chtěl vytvořit notebook řady ThinkPad v retro stylu tak, aby připomínal starší firemní notebooky řady IBM ThinkPad. 

Legendární notebooky řady ThinkPad zaměřené na firemní klientelu byly proslulé svojí spolehlivostí, ale také účelným designem, který se po řadu let neměnil. Poté, co IBM výrobu notebooků řady ThinkPad zrušilo a začalo je vyrábět čínské Lenovo, notebooky změnily svůj design celkem zásadním způsobem. Tento tah však řadu milovníků původní řady zklamal, čehož si je vědom právě David Hill, který si nyní pohrává s myšlenkou přivést starý návrh opět k životu.

 

Nový model, který Hill navrhl, by podle jeho slov měl ztělesňovat všechny moderní technologie, které však budou oděny do tradičního vzhledu. Sám šéfdesignér Lenova označuje tento návrh jako "retro ThinkPad". Retro ThinkPad by měl být moderním notebookem s novodobým hardware, který by však připomínal ony "poctivé" firemní ThinkPady od IBM. Nabídnout by tudíž měl tradiční sedmiřadou klávesnici s klasickými klávesami namísto chicletu, které dominuje modrý enter, tradiční "neširokoúhlý" displej s poměrem stran 16:10 doplněný o dvě nasvěcovací LED lampičky v rámu, červený trackpoint nad klávesou "B" a hranaté tělo s pevnými panty, díky nimž lze displej zcela položit. 

 

Hill pokus o znovuobnovení zašlé slávy značky ThinkPad přirovnává k některým reinkarnacím legendárních automobilů jako je Ford Mustang, Dodge Challenger, Fiat 500 nebo třeba Mini Cooper. Projekt prozatím nemá zelenou, nicméně Hill doufá, že pokud bude mít tento nápad dostatek podporovatelů, mohlo by se Lenovo pro výrobu retro ThinkPadu rozhodnout. 

 

A co vy, jak vzpomínáte na legendární řadu ThinkPad? Připadá Vám myšlenka na obnovení původního konceptu zajímavá?

Zdroj: 1, 2

29 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.9 komentářů: 27

Hololens od Microsoftu budou používat i astronauti, už brzy

NASA oznámila, že headset pro augmentovanou realitu Hololens pošle astronautům na Vesmírnou Mezinárodní Stanici (ISS). 

Hololens astronautům budou pomáhat s každodenními úkony i s pokročilými operacemi, jako je například oprava stanice. Hololens za pomoci aplikace Sidekick bude pomáhat celkem ve dvou módech – Remote Expert a Procedure. 

Remote Expert je určený výhradně jako pomoc do vesmíru. Lze skrze něj volat za pomoci Skypu, což je podloženo možností promítat astronautům kreslené poznámky, které jim na Zemi budou kreslit technici.

Procedure pak bude pomáhat nejen na vesmírné stanici, ale také při školení astronautů na Zemi. Skrze tento mód totiž Hololens promítají nad objekty popisky, nebo obrázky, které zrychlí učení a tím i samotný výcvik. Na ISS však bude Procedure pomáhat taky – například pro rychlejší orientaci.

Hololens se do vesmíru dostane už 28. června na palubě komerční rakety společnosti SpaceX. Tento let bude pamětihodný také tím, že se raketa po vyložení svého nákladu pokusí přistát na člunu – samozřejmě hlavně pokud všechno půjde podle očekávání.

Zdroj: GameSpot

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.3 komentářů: 6
TOPlist