Novinky

28.2.2015

Apple blíže představí hodinky Watch a další produkty 9. března

Co bylo prozatím spekulací, je nyní oficiálně potvrzeno. Apple v pondělí 9. března v 19:00 našeho času uspořádá tiskovou konferenci s názvem Spring Forward (jaro vpřed). Událost se odehraje v Yerba Buena Center v San Francisku a zřejmě blíže představí nadcházející hodinky Watch a nové MacBooky, zvlášť zajímavý by mohl být MacBook Air s 12palcovým displejem Retina.

Dalším produktem, který by se mohl dočkat svého debutu, je čtvrtá generace Apple TV. Osobně pak očekávám také představení systému iOS 8.2.

Keynote bude Apple streamovat od 19:00 na svém webu, ovšem jako tradičně to má jistá omezení. Video se přehraje jen uživatelům počítačů Mac se systémem OS X 10.6 a novějším, k dispozici bude stream i na mobilních přístrojích s iOS a Apple TV se systémem 5.0.2 a novějším.

apple

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

Nová klávesnice v iPhonech přinese multikulturní smajlíky

Doposud byly smajlíky z hlediska rasy, etnické skupiny a pohlaví tak neutrální, jak to bylo možné, avšak nové verze „obrázkových“ klávesnic pro OS X a iOS přinesou možnost měnit u lidských postav barvu pleti.

Pět barevných variant vychází z Fitzpatrickovy škály, kterou používají dermatologové pro klasifikaci lidské pokožky. Základní barva emoji bude nadále „simpsonovská“ žlutá, stejná jako u jednoduchých smajlíků.

Vedle rasově diverzních emoji se součástí klávesnic stane i 32 vlajek států, dále přibude několik ikon v rodinné sekci, které zohledňují  homosexuální páry a stejně tak se změní vzhled některých starších ikon.

lk

Apple je společně s dalšími velkými firmami často kritizován, že na čelních pozicích výrazně převažují zaměstnanci bílé pleti a ostatní etnika nemají stejné příležitosti. Vydání nových klávesnic je jedním z kroků, který má přispět k narovnání situace.

Aktualizované klávesnice by měly být v březnu k dispozici pro všechny uživatele formou softwarových updatů operačních systémů iOS a OS X.

2015-02-24-apple-emoji-1

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Half-Life 3 bude! Valve ho snad představí už na GDC 2015 příští týden

Pokud patříte mezi fandy série sci-fi FPS her Half-Life a již dlouho očekáváte její třetí díl, máme pro Vás dobrou zprávu. Vypadá to totiž, že Half-Life 3 skutečně bude a jeho oficiálního představení bychom se snad mohli dočkat již příští týden na konferenci GDC 2015. 

Valve bude mít na GDC 2015 napilno. Kromě toho, že chce odhalit finální verzi "herní konzole" Steam Machine, má ohlášenou také  prezentační akci pro média, která bude probíhat v úterý 3. března ve tři hodiny odpoledne. Na této akci by mělo Valve údajně oficiálně potvrdit dlouho očekávaný třetí díl herní série Half-Life, který je jedním z nejspekulovanějších a nejočekávanějších herních titulů posledních let. Od vydání posledního titulu série Half-Life 2: Episode 2 totiž už uplynulo osm let a značná část fanoušků již přestala ve vydání dalšího dílu doufat. Nutno však přiznat, že mezi vydáním prvního a druhého dílu byla také šestiletá prodleva.

Společně s tímto titulem by měla být představená také nová grafická platforma API glNext, která má být předvedena na technických demech z nějaké hry. Doufejme tedy, že skutečně půjde o nadcházející Half-Life 3 a uvidíme i nějaké in-game záběry. Kdy se opět vrátíme do kůže fyzika Gordona Freemana, však zatím není vůbec jasné. 

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 5

Applu plyne 88,7% celosvětových zisků z prodeje smartphonů, výroba telefonů s Androidem se nevyplácí

Společnost Strategy Analytics, která se zabývá průzkumem trhu, odhalila svoji nejnovější studii, která jasně ukazuje, že Applu plyne majoritní podíl celosvětových zisků z prodeje smartphonů. Výrobci telefonů s Androidem naopak třou bídu s nouzí a výroba telefonů s OS Android se jim příliš nevyplácí.

Celkový podíl zisků z prodeje smartphonů činil u společnosti Apple za telefony se systémem iOS ještě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2013 70,5 %. Přesto, že se i v tomto období jednalo o úctyhodný výsledek, Applu se ho povedlo v dalším roce ještě zlepšit. Koncem loňského se totiž toto číslo zvedlo až na 88,7 %. Podíl na celkových ziscích za prodeje chytrých telefonů zákonitě musel u někoho klesnout. 

 

Škodní na tom jsou samozřejmě hlavně výrobci chytrých telefonů s operačním systémem Android a potažmo i Google. Jejich podíl na ziscích klesl od konce roku 2013 do konce loňského roku z 29,5 % na 11,3 %. Výkonný ředitel Strategy Analytics komentuje výsledky studie se slovy, že se strategie prémiových produktů a štíhlé logistiky Applu skutečně vyplácí a je velice zisková. 

Pokud Vás zajímají konkrétní peněžní hodnoty, provozní zisk za prodej smartphonů po celém světě činil u Applu koncem loňského roku 18,8 miliardy dolarů. To je téměř dvojnásobek zisku, který Apple měl za čtvrté čtvrtletí roku 2013, kdy jeho zisk dosáhl 11,4 miliard dolarů. Výrobci chytrých telefonů s OS Android naopak zaznamenali výrazné snížení zisků ze 4,8 miliardy dolarů na 2,4 miliardy dolarů. Nízké provozní zisky z prodeje smartphonů s Androidem by mohly být v budoucnu důvodem k tomu, že velcí výrobci těchto telefonů začnou hledat alternativní platformy jako je Windows, Tizen či Firefox OS.  

Zdroj: 1, 2

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.3 komentářů: 20

Týden ve znamení počítačů a smartphonů - část druhá: MWC 2015

Již za pár dní nás čekají konference Game Developers Conference a Mobile World Congress zaměřené na technologie spojené s počítači a chytrými telefony, pojďme si tedy shrnout co na obou akcích můžeme čekat. Část první - GDC 2015.

Úvod do dvojčlánku "Týden ve znamení počítačů a smartphonů"

Shodou okolností připadla data konání veletrhů GDC a MWC na skoro stejné dny a následujicí týden, počínaje nedělí 1. března, bez debaty patří jim. Veškerá pozornost novinářů se upírá ke dvou městům a i vy si budete moci vybrat mezi corridou chytrých telefonů ve španělské Barcelóně či se soustředit na dění v oblasti počítačů ve městě s "tou velkou červenou lávkou" - San Franciscu. V následujicích pár dnech můžeme očekávat obrovský příval nových informací a vězte že i my v redakci nepustíme klávesnice z rukou.

Konference Game Developers Conference se koná v americkém městě San Francisco od 2. do 6. března a je zaměřená na počítačové technologie, nově populární virtuální realitu a nové enginy. Evropský kongres Mobile World Congress hostí od 2. do 5. března španělské město Barcelona, kam se sjíždí příznivci chytrých telefonů a všech technologií s ními spojených.
 

Mobile World Congress

Hlavní téma - Souboj titánů, Chytré hodinky

MWC 2015 je příležitostí pro světové výrobce ukázat s čím novým vstupují na trh a proč právě je by si spotřebitelé měli vybrat. Jako vždy můžeme očekávat zajímavé keynoty a vystoupení vůdčích osobností v oblasti mobilních zařízení - chytrých telefonů, tabletů a hodinek. Se svými projevy vystoupí zástupci firem Intel, ARM,  Ericsson, Vodafone, Wikipedia, Qualcomm, MasterCard, AVG a další. Mimo jiné bude i CEO společnosti Facebook Mark Zuckerberg po svém projevu odpovídat na otázky návštěvníků.

Celý veletrh je ale pouze zastřešením tří hlavních událostí - své nové vlajkové lodě v Barceloně představí Samsung, HTC a Huawei. Otázkou zůstává... kdo dá víc? Je nutno i podotknout, že téměř každý druhý (obrazně řečeno) výrobce má na programu představení chytrých hodinek. Jde pouze o náhodu spojenou s popularitou, kterou si tato zařízení v poslední době získala, nebo byly chytré hodinky podminkou pro registraci na MWC 2015?

Samsung 

Jihokorejská společnost sází all in na svá nadcházejicí zařízení Samsung Galaxy S6 a S6 Edge jenž firma podrobila nemalým změnám a troufá si o nich tvrdit že jsou těmi nejlepšími na trhu vůbec. Ostatně to v případě Galaxy S6 potvrzuje i dosud největší skóre v benchmarku AnTuTu. Tyto chytré telefony budou představeny v rámci události "Galaxy Unpacked 2015", která bude živě vysílaná.

Na modelu Samsung Z1 byl vyzkoušen operační systém Tizen OS, který s více než 100 tisíci prodanými kusy sklízí v Indii a Bangladéši nemalý úspěch, verze Z2 je prý ve vývoji ale na MWC 2015 jí pravděpodobně neuvidíme.

Nemalé spekulace se točí i kolem tabletu Samsung Galaxy Tab S2, který by měl údajně být tenčí než iPad Air 2, který se pyšní tloušťkou pouhých 6.1 milimetrů. Pokud jsou přece jenom spekulace pravdivé, měli bychom se dočkat verzí s 8 palcovým a 9.7 palcovým displeji.

HTC

V rámci MWC 2015 představuje HTC jakousi protiváhu společnosti Samsung a pokusí se zaujmout novým vlajkovým modelem HTC One M9 jehož odhalení bude taktéž vysíláno živě. Základní verze by měla nabídnout pětipalcový FullHD displej, fakta však poukazují i na vývoj větší verze One M9 Plus s 5.5 QHD displejem, jestlipak se dočkáme odhalení i této varianty je ve hvězdách.

Mezi novými výrobky by se mělo objevit i zařízení s kódovým označením HTC Petra, tyto sportovní hodinky disponují certifikací IP57 a 1.8 palcovým PMOLED displejem s rozlišením 160 x 32 obrazových bodů. Váží pouhých 23 gramů a o ostatními zařízeními komunikují pomocí Bluetooth.

Microsoft

Ruku k dílu přiloží i jeden z nejznámějších technologických gigantů. Ze zámoří by si na své představení měly udělat výlet modely Lumia 635 a Lumia 1330. První z chytrých telefonů se prý dočká navýšení kapacity operační paměti. Lumia 1330 je osazena procesorem Qualcomm Snapdragon 400 SoC kterému sekundují 1GB RAM a 32GB uživatelské paměti. Mezi další výbavu nadcházejicího smartphonu patří 5.7 palcový 720p displej a dva fotoaparáty s rozlišeními 14 a 5 megapixel.

Sony

I tento japonský výrobce nezůstává s novinkami pozadu, do svého prezentačního portfólia zařadil ultratenký tablet Xperia Z4 a mobilní telefon Xperia M4 Aqua. V případě Sony se jedná o potvrzenou informaci a s jistotou můžeme říci, že jejich představení během MWC 2015 proběhne.

Huawei

Výrobce Huawei představí svojí novou vlajkovou loď Ascend P8, která ve svém těle, vyrobeném ze skla a hliníku, ukrývá procesor Kirin 930 (první CPU s 16nm výrobním procesem), 3GB RAM, 32GB uživatelské paměti a nevyměnitelnou baterii s kapacitou 2600mAh. K vyobrazení operačního systému Android ve verzi 5.0.2 bude sloužit 5.2 palcový FullHD displej ukrytý pod Gorilla Glass 3.

Další vybavu tvoří 13 megapixelový fotoaparát s LED bleskem na zadní straně přistroje, 8 megapixelový fotoaparát umístěný nad displejem v přední části telefonu a možnost rozšíření uživatelské paměti pomocí microSD karty až do výše 64GB.

LG, Acer, Meizu, BlackBerry

Společnost LG se pokusí zaujmout chytrými hodinkami Watch Urbane LTE a firma Meizu představí svůj nový smartphone MX4 využívajicí tři operační systémy YunOS, Flyme 4.0 a Ubuntu Touch.

Od kanadského výrobce BlackBerry bychom měli očekávat tiskovou konferenci, na které pravděpodobně představí chytrý telefon Z20 s dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, 2GB operační paměti, pětipalcovým 720p displejem, dvěma fotoaparáty (8 a 2 megapixelů) a 2800mAh nevyměnitelnou baterií.

Acer se ze všech výrobců zdá být tím nejtajemnějším a prozatím zveřejnil pouze jednu fotografii se kterou naznačuje, že na MWC 2015 nebude v roli návštěvníka.

LG, Acer, Meizu, BlackBerry LG, Acer, Meizu, BlackBerry
LG, Acer, Meizu, BlackBerry LG, Acer, Meizu, BlackBerry

Klikněte pro zvětšení

Zdroje: 1, 2, 3, 4

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 2
27.2.2015

Odhaleny specifikace a nové fotografie Samsung S6 a S6 Edge

Krátce před oficiálním představením těchto dvou zařízení unikly informace ohledně jejich hardwarové výbavy a nové fotografie.

Oba přístroje by měly být z hlediska výbavy takřka stéjné. Galaxy S6 Edge se pouze liší širším dislpejem zahnutým na obě strany telefonu a baterie tohoto modelu by měla být o 50mAh vyšší než tomu je u Galaxy S6 (kapacita baterie ale není známa.)

Tyto dva dlouhoočekávané telefony by měly disponovat osmijádrovým procesorem, operační pamětí o velikosti 3GB a 5.1 palcovým 1440p displejem (v případě Galaxy S6.)

 Samsung Galaxy S6 & S6 Edge Samsung Galaxy S6 & S6 Edge

Klikněte pro zvětšení

Snímač otisků prstů byl přepracován a nyní by měl fungovat podobně jako TouchID od výrobce Apple. Těla obou přístrojů by měla být vyrobena z kovového rámu a skla Gorilla Glass 4 (jak displej, tak i zadní strana), což má za následek absenci výměnitelného zadního krytu, výměnitelné baterie a slotu pro microSD karty. Přístroje také ztratí voděodolnost, vlastnost charakteristickou pro předchozí model Galaxy S5.

Zdroje: Lewis Hilsenteger, AndroidPolice

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.3 komentářů: 6

Týden ve znamení počítačů a smartphonů - část první: GDC 2015

Již za pár dní nás čekají konference Game Developers Conference a Mobile World Congress zaměřené na technologie spojené s počítači a chytrými telefony, pojďme si tedy shrnout co na obou akcích můžeme čekat. Část první - GDC 2015.

Úvod do dvojčlánku "Týden ve znamení počítačů a smartphonů"

Shodou okolností připadla data konání veletrhů GDC a MWC na skoro stejné dny a následujicí týden, počínaje nedělí 1. března, bez debaty patří jim. Veškerá pozornost novinářů se upírá ke dvou městům a i vy si budete moci vybrat mezi corridou chytrých telefonů ve španělské Barcelóně či se soustředit na dění v oblasti počítačů ve městě s "tou velkou červenou lávkou" - San Franciscu. V následujicích pár dnech můžeme očekávat obrovský příval nových informací a vězte že i my v redakci nepustíme klávesnice z rukou.

Konference Game Developers Conference se koná v americkém městě San Francisco od 2. do 6. března a je zaměřená na počítačové technologie, nově populární virtuální realitu a nové enginy. Evropský kongres Mobile World Congress hostí od 2. do 5. března španělské město Barcelona, kam se sjíždí příznivci chytrých telefonů a všech technologií s ními spojených.
 

Game Developers Conference

Hlavní téma - Virtuální realita

Virtuální realita si čím dál, tím více získává popularitu a poté co bylo v roce 2012 formou Kickstarter kampaně představeno zařízení pro VR Oculus Rift, vyrostly jeho další alternativy jako houby po dešti. Project Morpheus od společnosti Sony, InfinitEye, HoloLens z dílny Microsoft, levná varianta Google Cardboard a nejnovější přírustek od Valve který čeká na svoje odhalení - SteamVR. GDC 2015 nám ukáže nové technologie, pokusí se o vylepšení těch starých a nezapomene ani na nová zařízení, nové hry však nečekejte.

Valve

Společnost stojící za službou Steam a sériemi her jako Portal či Half Life toho nabídne pravděpodobně nejvíc, otázkou zůstává, zdali tyto nová zařízení budou přínosem. Představena by měla být oficiální a konečná verze Steam Machine, hybridu na pomezí konzole a počítače s operačním systémem SteamOS na bází Linux.

CEO společnosti Gabe Logan Newell také vidí budoucnost  ve virtuální realitě a měli bychom se dočkat funkční vystavené verze SteamVR. Spekulace se v případě Valve točí kolem neznámé položky v prezentačním seznamu App 346960 a enginu Source 2, jehož vývoj není oficiálně potvrzen.

Microsoft

Zatímco ostatní společnosti jako Valve se snaží ostatním poskytnout open-source platformy a technologie, Microsoft si hraje na vlastním písečku a chce aby si s ním šli hrát i ostatní. Firma se ve své prezentaci bude zabývat interakcemi a technologiemi ve svém vlastním "ekosystému" a představí možnost hraní a práce napříč platformami Windows 10 a Xbox One (hrou vyvíjenou právě pro tento účel je například Fable Legends.)

V souvislosti s tím se očekává i podrobnější představení zařízení pro virtuální realitu HoloLens. Nejvíce ale společnosti Microsoft hraje do karet API DirectX 12, které má výrazně zlepšít výkon grafických karet ve hrách a také umožnit multi-gpu konfiguraci mezi GPU od výrobců nVidia a AMD.

Epic Games

Vývojáři studia Epic Games na začátku roku 2014 vydali engine Unreal Engine 4 a na GDC 2015 bude představena jeho nynější vylepšená podoba. Unreal Engine 4 umožňuje tvorbu prostředí a her na velmi vysoké úrovni grafického zpracování a je možné v něm vyvíjet i hry pro mobilní platformy.

Silicon Studio

Novým enginem se mohou pyšnit i japonští vývojáři, kteří pracují na projektu Mizuchi. Tokijská společnost Silicon Studio bude na GDC 2015 ukazovat demo "Museum" které grafickým zpracováním nikterak neustupuje moderním jádrum jako CryEngine, Unreal Engine 4 či Frostbite 3.

Mizuchi

Snímek z enginu Mizuchi, klikněte pro zvětšení

nVidia

Jen pár vyvolených ví kde se konference bude konat, jedno je ale jisté - veřejná nebude. Začátkem tohoto měsíce rozeslal CEO společnosti Jen-Hsun Huang pozvánky na akci s názvem "Made to Game", na které by firma nVidia měla představit zařízení, na kterém pracovala po dobu uplynulých pěti let. V sázce je velice nepravděpodobný herní smartphone či další tablet typu nVidia Shield nebo ultratenký výkonný notebook (pouze spekulace.)

Zdroje: 1, 2, 3

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 0

Jsou známy další podrobnosti o hře Tom Clancy's The Division

Několik hráčů, kteří jsou údajnými alfa testery tohoto dlouhoočekávaného titulu, porušilo dohodu o mlčenlivosti a my tak známe víc informací.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že byla ve zdrojovém kódu hlavní stránky hry Tom Clancy's The Division nalezena informace o alfa testování. Nicméně to už nějakou dobu probíhá a několik jeho účastníků zkrátka neumí držet jazyk za zuby. Údajní testeři se rozpovídali o obsahu hry a různých aspektech včetně chování umělé inteligence.


Dark Zones, doslovně přeložené "Temné Zóny", jsou jakýmsi prostředím, ve kterém budou probíhat veškeré interakce mezi hráči (ve styu otevřeného světa v DayZ.) Měly by mít "kapacitu" 50 až 100 hráčů, a ti z nich, kteří na sebe upozorní zabitím jiných oponentů, jsou na mapě po delší dobu zvýraznění. Hráči by se v tomto prostředí měli pohybovat ve skupinách a před vstupem do Dark Zone je nutné projít dekontaminační komorou, posléze mají hráči v tomto světě možnost naleznout cenné předměty (zbraně vysoké hodnoty, atd.)

Veškeré zbraně a věci z Dark Zone jsou kontaminované a musí před použitím projít dekontaminací. Jakmile budete chtít tuto oblast opustit, spustí se odpočet do momentu odchodu. Po celou dobu odpočtu je vaše skupina zvýrazněna na mapě a ostatní se vás budou pokoušet zabít, pokud zemřete, vše co jste v Dark Zone našli, ztratíte.


Netcode hry je prý bezchybný a při případném výpadku připojení vás hra vrátí do prostředí téměř okamžitě, přičemž se ocitnete na takřka stejném místě, ve kterém jste byli v momentě odpojení. Herní svět by měl rozměrům odpovídat městu Los Santos ze hry GTA V a kromě hráčů se v něm budou pohybovat protivníci s umělou inteligencí.

AI se zdá být na vysoké úrovni. Jeden z testerů zaznamenal případ kdy na něj počítačem kontrolovaní protivníci zautočili ze dvou stran s podporou odstřelovače a mezitím hráče oslepili zábleskovým granátem. Alfa testeři také uvádí, že je ve hře velmi důležité komunikovat mezi sebou.

 

Hry Tom Clancy's The Division bychom se měli dočkat do konce tohoto roku, nyní je dostupná k předobjednání ve službě U-play za 60 eur (zhruba 1600 korun.)

Zdroje: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.5 komentářů: 2

Web společnosti Lenovo napadli hackeři

Neznámí kyberzločinci napadli oficiální stránky největšího světového výrobce počítačů Lenovo. Uživatelům se po načtení webu spustila slideshow fotografií za doprovodu skladby „Breaking Fee“ z filmu Muzikál ze střední.

Portál The Verge informuje, že ve zdrojovém kódu byla objevena hláška „nová a změněná web stránka Lenova, feat. Ryan King a Rory Andrew Godfrey“, přičemž obě jména by měla patřit členům hnutí Lizzard Squad.

Prozatím nebylo potvrzeno, zda oba hackeři mají s útokem na Lenovo cokoli společného, nebo jich útočníci pouze využívají jako štít, aby ztížili vyšetřování.

K napadení oficiálního webu Lenovo došlo nedlouho poté, co firma čelila kritice kvůli tomu, že na své notebooky předinstalovávala software, který vystavoval uživatele riziku potenciálního útoku hackerů.

Výrobce po mediálním lynči přislíbil, že v brzké době vydá nástroj, pomocí kterého bude možné zmíněnou aplikaci odstranit. Jak se však ukázalo, hackery to neobměkčilo.

Zdroj: The Verge

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 0

Humble Bundle přináší nové našlapané hry pro PC a OS X

Webové stránky humblebundle.com nabízí už několik dní další balík her za libovolnou cenu, na začátku bylo v nabídce šest her pro Windows, OS X a Android. Zatímco akce stále probíhá, kolekce se rozrostla o další tituly.

Základní nabídku získá každý, podmínkou pro získání rozšířené nabídky je zaplacení vyšší než průměrné ceny. V době psaní zprávičky se průměr pohyboval na 186 korunách.

Mezi nově přidané hry patří Kane and Lynch Collection (součástí je Kane and Lynch: Dead Men/Kane & Lynch 2: Dog Days/Kane & Lynch 2: The Doggie Bag/Kane & Lynch 2: Alliance Weapons Pack a Kane & Lynch 2: Multiplayer Masks Pack), akční hra Lara Croft and the Guardian of Light a strategie Stratopia.

Pro štědré přispěvatele jsou připraveny ještě připraveny gamesy Tomb Raider (Windows/Mac) a Sleeping Dogs (Windows). Zaplatit však musí 15 dolarů, tedy 362 korun.

55

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7 komentářů: 0

VAIO oznamuje vydání svého prvního chytrého telefonu

VAIO, prodaná bývalá mobiliní divize společnosti Sony, uvede do prodeje svůj první smartphone. Dostupný by měl být krátce po MWC 2015 - 12. března.

Novým vlastníkem značky VAIO je společnost Japan Industrial Partners která představuje nový chytrý telefon, jehož označení zatím není známo. Objevil se v benchmarkách a byly tak odhaleny jeho přibližné specifikace. Měl by být osazen 64 bitovým procesorem Snapdragon 410 MSM8916 se čtyřmi jádry a taktem 1,2GHz. Mezi další hardwarovou výbavu patří 2GB operační paměti a 16GB uživatelského úložiště.

Přední strana zařízení nabídne kameru s rožlišením 5 megapixelů a pětipalcový 720p displej vyobrazujicí operační systém Android ve verzi 5.0. Na zadní straně pak nalezneme fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů a LED blesk. Bližší informace ohledně zpracování těla nebyly zveřejněné.

Zdroj: NextPowerUp

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.8 komentářů: 7

BitFenix Aegis: nová micro-ATX skříň s vestavěným displejem a překvapivě prostorným interiérem

Firma BitFenix uvádí na trh svoji novou počítačovou skříň Aegis, která je určena k instalaci základních desek micro-ATX a potěší jedinečným designem a řadou barevných provedení. 

Hlavní zvláštností této skříně je nejspíše čelní panel, který je tvořený plexisklem a je za ním ukryt TFT displej ICON s úhlopříčkou 2,8" a rozlišením 240 × 320 pixelů, na němž lze zobrazovat různá loga. Displej je připojený přes rozhraní USB. "Drsný", ale jednoduchý look skříně napovídá tomu, že si jí oblíbí patrně hlavně hráči. Rozměry skříně jsou 202 × 461 × 467 mm (š×v×h) a hmotnost činí 6,7 kg. 

 

Šasi a panely Aergis jsou vyrobené z oceli a doplněny o některé plastové prvky. Do jejího interiéru můžeme kromě základních desek formátu micro-ATX umístit také desky mini-ITX. Na ně potom lze přidělat chladič procesoru s výškou až 170 mm a grafickou kartu s maximální délkou 380 mm. Instalovaný napájecí zdroj potom může mít tradiční formát ATX s délkou až 220 mm. Všechny komponenty jsou krásně vidět prostřednictvím velkého čirého okna do bočnice. 

 

Navzdory svým menším rozměrům nabídne Aegis také slušný prostor pro disky. Pro 3,5" disky jsou vyhrazeny dvě klece, které mohou nést až čtyři tyto disky. Třetí klec je pak určena pro dva 2,5" disky či SSD. Další dvě 2,5" úložná zařízení můžeme dále umístit ve vertikální poloze na držák základní desky v čelní části skříně a vedle napájecího zdroje. Všechny klece pro disky umožňují snadné oddělání disků pomocí plastových ližin. Klece pro 3,5" disky jsou také odnímatelné.

 

Překvapivý je také prostor pro prvky chlazení. Celkem totiž můžeme do skříně umístit až osm 120mm nebo pět 140mm ventilátorů, které lze ovládat pomocí vestavěného regulátoru otáček. Nemusíme se bát ani o nasávání prachu, protože výrobce umístil na spodní, vrchní a přední panel prachové filtry. Pokud se rozhodnete pro chlazení komponent kapalinou, určitě oceníte možnost instalace až 360mm radiátoru za čelo a pod vrchní panel skříně. Další až 140 radiátor lze umístit také na spodní panel. Samozřejmě pouze v případě pokud odděláte spodní klec pro disky. 

 

Na výběr je z pěti barevných provedení

Návrháři z BitFenix nezapomněli ani na I/O panel, který situovaný společně s regulátorem otáček venitlátorů na vrchní panel. I/O panel je vybavený dvěma porty USB 3.0 v kombinaci s dvojicí audio konektorů. BitFenix Aegis se bohužel zatím u nás neprodává, nicméně je už k dostání třeba v sousedním Německu. Jeho cena zde byla stanovena na 100 euro (2 750 Kč) a k dostání je v pěti barevných provedeních.

Verze Core nemá za čelním panelem ukrytý displej

Zakoupit si můžeme také verzi Aegis Core, která je o 20 euro levnější a stojí tudíž 80 euro (2 200 Kč). Tato verze má úplně stejné parametry, nemá však za čelním panelem umístěný displej. 

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0

Steam má nyní více jak 125 miliónů aktivních uživatelů

Popolarita služby Steam stále roste a to dokazují i statistiky. V nedávné tiskové zprávě uvedla společnost Valve, že byla překročena hranice 125 miliónů aktivních uživatelů.

Valve má za sebou další úspěšný rok 2014 ve kterém byly do platformy Steam přidány možnosti streamování a vysílání her či služba Steam Music. Mimo jiné i tyto nové služby mají za výsledek překročení hranice 125 miliónů aktivních uživatelů a je předpokládán i větší nárust jejich počtu. Minulou neděli, 22. února, bylo online přítomných 8,935,413 uživatelů naráz, což je o něco málo navýšená hodnota z 28. prosince minulého roku - 8,357,541.

Steam se nyní může pyšnit více jak 4500 hrami a 400 milióny kusů obsahu do her, vytvořeného samotnými hráči (skiny, proslulé čepice a klobouky do hry Team Fortress 2, atd.) Valve také podotýká, že nadcházejicí konference Game Developers Conference (2. až 6. března 2015), na které se chystá představit Steam Machine a SteamVR, je třináctým výročím založení služby Steam.

Zdroj: Develop

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9 komentářů: 4

CEO společnosti NVIDIA se vyjádřil ke kauze GTX 970: "Nedovolíme, aby se to stalo znovu"

Výkonný ředitel společnosti NVIDIA Jen-Hsun Huang se v reakci na hromadnou žalobu oficiálně vyjádřil k celé kauze okolo grafické karty GeForce GTX 970.

Hlavním důvodem proč celá kauza vznikla je to, že výrobce při vydání uvádl, že grafická karta GeForce GTX 970 má 4GB  grafických pamětí, z nichž je však pouze 3,5 GB využitelných "plnou rychlostí". Řada zákazníků díky tou společnost NVIDIA kritizuje za klamavou reklamu a podvodné obchodní podmínky a část z nich dokonce na tohoto výrobce zažalovala.

 

Kauza už se táhne několik týdnů, ale až nyní se k ní vyjádřil sám výkonný ředitel NVIDIE Jen-Hsun Huang. Ten v oficiálním prohlášení uvádí, že hlavní problém vznikl v komunikaci. Prohlašuje, že problém nastal kvůli tomu, že NIVDIA při vydání karty jasně nepopsala nový subsystém segmentace pamětí GeForce GTX 970. S příchodem Maxwell totiž NVIDIA prý zavedla novou paměťovou architekturu, která byla navržena tak, aby mohla omezená konfigurace Maxwellu nabídnout větší kapacitu grafických pamětí, což se projevilo právě na GTX 970.

Schéma segmentace grafických pamětí karty GeForce GTX 970

Dále pokračuje se slovy: „GTX 970 je 4GB karta. Nicméně 512 MB z dodatečného 1GB segmentu pamětí má sníženou propustnost. To je dobrý návrh, protože jsme díky tomu mohli osadit GTX 970 dodatečným 1 GB pamětí a naši softwaroví inženýři tak byli schopni umožnit méně používaná data ukládat v onom 512MB segmentu. Bohužel jsme tuto věc opomenuli řádně sdělit marketingovému týmu společnosti, stejně jako externím recenzentům při vydání grafiky.“.

Jen-Hsun Huang na CES 2015

Jen-Hsun Huang dále pokračuje v obhajobě kroků vlastních zaměstnanců s tím, že Jonah Alben, viceprezident hardwarového vývoje, připravil technický popis tohoto řešení, který krátce po vydání poskytl i několika novinářům (např. webu TechReport). Dodatečné vysvětlení však stejně nezabránilo vlně nevole ze strany uživatelů, kteří si přesto připadají poškozeni tím, že NVIDIA dostatečně a věrohodně nepopsala kapacitu pamětí při vydání karty. CEO společnosti NVIDIA dodává, že jediným cílem NVIDIA bylo vytvořit pro zákazníky to nejlepší GPU s přáním poskytnout uživatelům 4 GB pamětí, které využijí při hraní. 

Celé prohlášení uzavírá takto: „Tato nová vlastnost Maxwellu měla být jasně popsána už od začátku. Nedovolíme, aby se to stalo znovu. Příště odvedeme lepší práci.“. A jak to vidíte vy? Otřásla tato kauza Vaší důvěrou k této značce? 

Zdroj: 1, 2, 3

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.5 komentářů: 38

Benchmark odhalil specifikace druhé generace tabletu Galaxy Tab S

Není to zas tak dlouho, kdy Samsung uvedl na trh svůj 10,5" tablet Galaxy Tab S. Proto je docela překvapivě, že by měl zanedlouho za nedlouho získat svého nástupce. Půjde o model Galaxy Tab S druhé generace s kódovým označením SM-T815, jehož specifikace byly odhaleny díky benchmarku GFXBench. 

Benchmark uvádí, že velikost displeje tabletu bude 9,6", což je dosti nestandardní. Můžeme tedy vyvodit, že nový model by měl mít na rozdíl od toho původního pouze 9,7" Super AMOLED displej s poměrem stran 4:3 a rozlišením 2048 × 1536 pixelů.

Nový model by měl být velice podobný současnému Galaxy Tab S s 10,5" displejem

Mezi vnitřní výbavou bychom měli nalézt především vlastní čipset z dílny Samsungu. Konkrétně by mělo jít o SoC Exynos 5433 se čtyřmi jádry Cortex-A53 s taktem 1,3 GHz a čtyřmi silnějšími jádry Cortex-A57 s frekvencí 1,9 GHz. Součástí čipsetu je také grafický čip ARM Mali-T760 MP6. Podle webu SamMobile však pravděpodobně Samsung nakonec zvolí namísto SoC Exynos 5433 novější Exynos 7420.

Procesoru by měly sekundovat 3 GB operačních pamětí a vnitřní úložiště by mělo mít kapacitu 32 GB. Na zadní straně tabletu bychom potom měli nalézt 8Mpx fotoaparát doplněný na čele 2Mpx webovou kamerou. Předinstalovaným operačním systémem by měl být Android 5.0.2 Lollipop. 

Tablet doposud nebyl představen oficiálně, takže nejsou konečné specifikace potvrzeny a berte je proto s rezervou. Stejně tak neznáme ani přesné datum uvedení na trh a cenu. 

Zdroj: 1, 2

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
TOPlist