Novinky

13.10.2015

Vítězem turnaje Red Bull Ultimátní Hráč se stal Jiří Škuthan

Vítězem druhého ročníku herního turnaje Red Bull Ultimátní Hráč je Jiří „Škuty“ Škuthan. Stal se nejuniverzálnějším hráčem Česka a Slovenska, protože prokázal širokou škálu dovedností v pěti herních kategoriích. Sobotní finálový stream sledovalo 20 000 lidí.

Do letošního turnaje se přihlásilo 1500 hráčů, tedy dvakrát více než loni. Během pěti on-line turnajů v pěti různých hrách z nich postoupilo osm nejlepších, kteří si to v sobotu 10. října rozdali tváří v tvář na finále v rámci festivalu For Games na výstavišti PVA Expo v Praze v Letňanech.

Škuty získal jako výhru 30 000 korun, stejnou částku na nákup v Tesco, roční přísun nápoje Red Bull zdarma, a unikátní kovovou trofej, kterou na 3D tiskárně vyrobil Marek Česal z firmy METAL 3D (www.metal3d.cz). Těchto strojů je jen pár v celé ČR.

Jiří Škuthan měl na finále v Letňanech absolutně největší fan club, který ho podporoval. „Strašně bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří mi dodávali sílu, i když se nedařilo. Trénoval jsem na to dlouho, minulý rok jsem ještě propásl, ale tomuto ročníku už díky ambasadorům a velké propagaci nešlo odolat. Za vyhrané peníze si asi koupím nový počítač a udělám si řidičák,“ nechal se slyšet šťastný vítě bezprostředně po velkém finále v sobotu odpoledne. Poklona patří i druhému superfinalistovi Jiřímu „oKKo“ Trojanovi, který měl celkové vítězství na dosah v šesté hře, ale uniklo mu to o vlásek.

Red Bull Ultimátní Hráč_vítez_Jiří Škuty Škuthan

„Během celého sobotního finále bylo na streamu přes 20 000 diváků. Stánek Ultimátního Hráče, který byl mimochodem dvakrát větší než minulý rok, navštívilo přímo na veletrhu několik desítek tisíc návštěvníků. Ultimátní Hráč měl v Letňanech dokonce i vlastní stage, takže myslím, že si to všichni parádně užili,“ říká Ladislav Dyntar z českého hráčského týmu e-Suba.

Takové je konečné pořadí soutěže Red Bull Ultimátní hráč:

  1. Jiří "Škuty" Škuthan
  2. Jiří "oKKo" Trojan
  3. Daniel "Seniks" Ručka
  4. Tomáš "ThomaSs" Teřl
  5. Jakub "Roflis" Unger
  6. Adam "Colenzo" Rak
  7. Tomáš "Micro" Roch
  8. Radek "Gii" Kulhánek

Soupeřilo se v kategoriích MOBA (League of Legends), závodní (TrackMania NF), mobilní (Red Bull Air Race), strategické (Heartstone) a FBS (Counter-Strike: Global Offensive). Soutěž byla proložena i legendárními klasikami jako Bomberman či Pac Man. Druhý ročník Ultimátního Hráče doprovázela, stejně jako všechny gamingové turnaje na světě, skvělá a velmi specifická atmosféra, kterou je prostě třeba zažít na vlastní kůži.

RB Ultimátní Hráč_stage

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Firma Qualcomm představila svůj první serverový procesor do socketu pro podnikové prostředí

Společnost Qualcomm má většina z nás spjatu s výrobou SoC, modemů a dalších čipů pro chytré telefony, tablety či konvertibilní zařízení, což bylo doposud také hlavní pole působnosti této firmy. Qualcomm se však nyní chce podívat také do trochu jiné oblasti. Vyvíjí totiž vlastní paticový procesor do serverů, který najde své uplatnění zejména v podnikové sféře. 

Qualcomm si v současnosti připravil první prototyp výkonného CPU se 24 jádry založeného na 64bitové architektuře ARM. Procesory vycházející z architektury ARM jsou již ostatně s oblibou využívány zejména v mikro-serverech díky své nízké ceně, vysoké energetické účinnosti a potažmo i nízké náročnosti na chlazení. Právě to může být důvodem, proč si chce Qualcomm ukousnout svůj podíl v této oblasti.

Prototyp procesoru je, jak jsem již zmínil, vytvořen tak, aby mohl být zapojen do patice podobné jako u čipů Xeon od Intelu. Senior viceprezident společnosti Qualcomm Anand Chandrasekher navíc prozradil, že finální podoba čipu, která zamíří do výroby, by mohla mít ještě větší počet procesorových jader než prototyp. Pro demonstraci výkonu a možností prototypu byly využity tři servery, na nichž byl nainstalován operační systém Linux společně s virtualizačním hypervizorem KVM (Kernel-based Virtual Machine).   

Trojice serverů založených na novém prototypu čipu od Qualcommu

Cílovými zákazníky Qualcommu by se pro tento produkt měly stát velké internetové společnosti jako je třeba Google či Facebook, kteří ročně nakupují stovky tisíc procesorů za účelem obměny a pokrytí nároků na serverovou kapacitu.

Zdroj: PC World

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Asus začal přijímat předobjednávky na herní notebook Asus ROG G752

Společnost Asus nyní začala přijímat předobjednávky na svůj nový špičkový herní notebook řady ROG G752, který by se měl stát nástupcem současného modelu G751.

A čím se může nový model pochlubit za cenu začínající na 1 499 dolarech? Zejména to je výkonný čtyřjádrový procesor Intel Core i7-6700HQ z rodiny Skylake s maximální frekvencí až 3,5 GHz. V budoucnu by však měl do nabídky Asusu přibýt ještě procesor Intel Core i7-6820HK, který lze mimo jiné přetaktovat díky otevřenému násobiči. Procesoru může sekundovat až 64GB operačních pamětí DDR4 rozmístěných do čtyř slotů. 

Grafický výkon notebooku zajišťuje výkonná grafika nVidia GeForce GTX 980M. Součástí notebooku jsou také dva sloty pro M.2 SSD, které lze zkombinovat s až 2TB HDD. O chlazení procesoru a GPU se stará systém samostatných heatpipe odvádějících od těchto komponent teplo do zadní části notebooku, kde jsou umístěny dva větráky. Tento systém výrobce označuje jako Hyper Cool. 

Displej notebooku je 17,3" a můžeme si u něho vybrat z rozlišení Full HD nebo 4K UHD. Zajímavostí je pak třeba také podsvícená klávesnice s technologií anti-ghosting pokrývající 30 kláves. Ačkoliv výrobce již nyní přijímá předobjednávky, samotná distribuce notebooku začne až koncem tohoto měsíce. 

Zdroj: NextPowerUp

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 0

Koupil doménu Google.com, Google ho za to finančně odměnil

Bývalému zaměstnanci Googlu, Sanmayi Vedovi se před několika dny povedl zajímavý kousek. Díky jedné z bezpečnostních chyb totiž zakoupil doménu Google.com a to za pěkných 12 dolarů. Google tuto transakci dokonce mailem potvrdil, nicméně zanedlouho poté transakci zrušil a peníze vrátil. Tato událost však měla další pokračování.

Sanmay Ved na chybu následně upozornil bezpečnostní tým Googlu, za což mu náležela pěkná finanční odměna. Namísto aby si Sanmay Ved peníze užil po svém, rozhodl se je věnovat na charitu. To však stále není všechno.

Sanmay Ved - dočasný majitel domény Google.com.

Když se o jeho šlechetném činu dozvěděli v Googlu, darovanou sumu ještě zdvojnásobili. O jakou částku se konkrétně jednalo, bohužel není známo, měla by však převyšovat hodnotu 10 000 amerických dolarů (cca 240 000 korun).

 

Zdroj: Business Insider

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 0

Dell kupuje za 67 miliard dolarů firmu EMC, výrobce zařízení pro ukládání dat

Třetí největší výrobce počítačů na světě Dell se dohodl na koupi společnosti EMC Corporation zabývající se ukládáním a správou dat. Transakce má hodnotu přibližně 67 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč) a je vůbec největším převzetím v technologickém sektoru, uvedla agentura Reuters.

Dohoda by mohla posílit pozici Dellu mezi firemními klienty v době, kdy se jeho šéf Michael Dell snaží přeměnit firmu založenou v roce 1984 na poskytovatele počítačových služeb pro podniky. K podobnému modelu přistoupily i Hewlett-Packard a IBM.

Společnosti ve společném prohlášení uvedly, že akcionáři EMC obdrží za jednu akci zhruba 33,15 dolaru v hotovosti a ve zvláštních akciích, které sledují hodnotu části ekonomického zájmu EMC v softwarové společnosti VMware, kde je většinovým vlastníkem EMC. Celková cena představuje 19procentní prémii k páteční ceně na burze.

Dohodu již schválila správní rada EMC, která hodlá schválení doporučit také akcionářům EMC. Obchod by měl být dokončen ve druhém nebo ve třetím čtvrtletí finančního roku Dellu, který skončí v únoru 2017.

Podle analytika BH Securities Petra Hlinomaze Dell akvizicí výrobce datových úložišť EMC sleduje možnost čelit klesajícímu trhu osobních počítačů a zaměří se více na zmíněné ukládání a archivaci dat. „Proto asi nepůjde o nějakou redukci českých aktivit, spíše by měla vzrůst orientace na institucionální zákazníky, neboť ti obvykle disponují rozsáhlým množstvím dat - od velkých výrobních firem, přes finanční instituce až například k nemocnicím,“ podotkl.

dellballoons

Zdroj: Týden ČTK

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1

Šeptanda: Cena BlackBerry Priv nebude malá

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že ředitel společnosti BlackBerry oznámil zařízení BlackBerry Priv. Toto zařízení se od ostatních výrobků společnosti bude odlišovat operačním systémem. Namísto vlastního BlackBerry 10 totiž poběží na Androidu.

BlackBerry Priv, který bude vybavený 5,2” Quad HD zahnutým displejem, vysunovací QWERTY klávesnicí, čipsetem Snapdragon 808, 3 GB paměti RAM a 18MPx zadním fotoaparátem, nyní dostal také konkrétní cenovku.

Cena BlackBerry Priv, který je znám také pod kódovým označením „Venice“, by se podle blíže nespecifikovaného čínského zdroje měla zastavit na hodnotě 640 dolarů (přibližně 15 500 korun). To BlackBerry Priv dává na roveň s vlajkovými loděmi některých dalších společností včetně například i Samsungu Galaxy S6. 

Jak by se vám tato cena líbilaí?

Zdroj: GSM Arena

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.2 komentářů: 4

Konzoloví hráči kritizují DICE kvůli rozlišení Star Wars: Battlefront, vývojáři situaci vysvětlují

Před čtyřmi dny se rozeběhla otevřená beta verze hry Star Wars: Battlefront, do které se po dobu následujících cca 24 hodin můžete zapojit také

V rámci této bety bylo odhaleno, že namísto 1080p má Star Wars: Battlefront pro PlayStation 4 rozlišení pouhých 900p, zatímco pro Xbox One ještě méně - slaboučkých 720p. Na to konto se vzedmula vlna kritiky, které se rozhodl čelit technický ředitel Johan Andersson.

Johan Andersson na svém Twitterovém účtu uvedl, že společnost DICE se před rozlišením rozhodla upřednostnit frame rate, která je podle společnosti „skutečně králem“.

Podle nejnovějších zpráv se DICE snaží zajistit pěkných 60fps, nicméně tato frame rate se ve zvláště náročných pasážích může trošku propadat. Nemělo by se však jednat o nic dramatického.

DICE není první studio, které upřednostnilo snímkovací frekvenci před rozlišením. V nedávné době se ke stejnému kroku odhodlala také firma Square Enix při vývoji titulu Final Fantasy XV.

 

Zdroj: GameSpot

28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -3.6 komentářů: 12
12.10.2015

Pepsi představí vlastní telefon s Androidem

Známý výrobce sladkých nápojů vstoupí do nového odvětví. Podobně jako další firmy i Pepsi začne prodávat smartphony. Uvedl to server PhoneArena. Nový Pepsi Phone by mohl být představený v úterý 20. října na tiskové konferenci v Pekingu. Specifikacemi se zařadí do střední nižší třídy.

První zmínka o chystaném telefonu od Pepsi se objevila na sociální službě Weibo, kde byl před několika dny vytvořen profil s názvem Pepsi Phone, ve kterém postupně začaly přibývat důležité informace.

A tak jsme se mohli dozvědět, že smartphone se začne prodávat pod názvem Pepsi P1. Svým zákazníkům by měl nabídnout 5,5palcový Full HD displej, osmijádrový procesor MediaTek (čipová sada MT6592) s taktem 1,7 GHz, grafiku Mali-450, 2 GB RAM a 16 GB paměti pro data s možností dalšího navýšení prostřednictvím microSD karet.

Fotografie bude možné pořizovat fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx, selfie a videohovory pak obstará čelní 5Mpx kamerka. V telefonu s celokovovým tělem a operačním systémem Android bychom měli najít také akumulátor s kapacitou 3 000 mAh a chybět nebude ani čtečka otisků.

Přestože chystaný smartphone ponese značku Pepsi a uživatelské prostředí laděné do firemních barev a grafiky, je vysoce pravděpodobné, že ho vyrobí některý z čínských OEM výrobců.

pep-a

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.7 komentářů: 3

Acer představuje dvojici hybridních zařízení s operačním systémem Windows 10

Acer na dnešní tiskové konferenci v Taipei oznámil vydání dvou hybridních, transformovatelných zařízení řady Aspire, která jsou vybavena operačním systémem Windows 10 a již brzy dorazí na trh. 

Oba hybridy se od sebe celkem zásadně liší. První novinka v podobě notebooku Aspire R 14 je totiž kombinací kompaktního notebooku a tabletu, zatímco druhý přírůstek do řady Aspire nesoucí označení Z3-700 je spíše all-in-one počítač, který lze využít také jako tablet. 

 

Nejprve se podívejme na první zařízení Aspire R 14. To má podobu běžného kompaktního tabletu, ale nabídne otočný kloub, pomocí něhož lze displej přetočit o 180 stupňů a zařízení tak transformovat do podoby tabletu. Vedle procesoru Intel Skylake může být notebook vybaven až 8 GB operačních pamětí a SSD. Aspire R 14 je také poměrně mobilním zařízením s tloušťkou 18,5 mm a hmotností 1590 gramů. Tento hybrid mezi notebookem a tabletem by měl být dostupný koncem tohoto měsíce za cenu začínající na 799 euro, tedy necelých 22 000 Kč. 

 

O něco větším z obou zařízení je Aspire Z3-700. Toto zařízení lze klasifikovat jako all-in-one počítače se 17,3" displejem s rozlišením Full HD, který lze sklopením podpěr přeměnit na skutečně velký tablet. Zde je ale mírně nepraktická jeho hmotnost, která je přibližně 2 kg. Tloušťka je nicméně o něco nižší než u jeho stájového kolegy a činí 15,6 mm. 

 

V tomto případě je výbava zařízení o něco slabší. Zákazníci dostanou na výběr z procesorů Intel Pentium a Celeron společně s až 8 GB pamětí RAM. Jako úložiště zde výrobce zvolil tradiční harddisk. Acer prozradil také to, že výdrž Aspire Z3-700 na jedno nabití by měla dosahovat až 5 hodin.

 

Na Aspire Z3-700 si budeme muset počkat o poznání déle než na jeho menšího hybridního sourozence, jelikož dorazí na trh až koncem tohoto roku. Jeho cenovka však bude vzhledem k chudší výbavě o něco lichotivější a začínat by měla na 599 euro, tedy nějakých 16 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.1 komentářů: 0

Facebook Messenger si rozumí už i s Apple Watch

Aplikace Messenger od Facebooku byla aktualizována o podporu chytrých hodinek Apple Watch. Uživatelé díky tomu mohou na svých zápěstích číst přijaté textové zprávy a zároveň na ně i odpovídat. A to buď hlasově, lajkem (zasláním palce nahoru), nebo samolepkou. Pouhým jedním dotykem displeje lze také rychle sdílet svojí polohu.

Nová verze Facebook Messengeru navíc přinesla pro zařízení s iOS 9, tedy iPhony, iPady a iPody touch, také funkci Spotlight, skrze kterou lze vyhledávat kontakty a zprávy.

Na podporovaných iPadech se potom Messenger naučil využívat pokročilý multitasking, kdy mohou běžet dvě aplikace na jednom displeji vedle sebe.

appka

Zdroj: aapadvice

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.8 komentářů: 0

Trailer z Just Cause 3 poukazuje na to, že ve hře bude silně zničitelné prostředí

Třetí díl explozivní akční hry Just Cause už netrpělivě klepe na dveře, takže se není čemu divit, že autoři se připomínají novým trailerem. Z něho je velmi dobře zřetelné, že výbuchy nebudou jenom kosmetické, ale podepíšou se na celé hře. Většina objektů ve hře je totiž zničitelná a to včetně dopravních prostředků, budov a mostů.

Just Cause 3 nám představí Rica Rodrigueze, který se vydává zatočit s krutým diktátorem na ostrov umístěný ve středozemním moři. Už teď je jasné, že mise ve hře půjde splnit různými způsoby. Stealth mezi nimi ovšem raději nehledejte, buďte připraveni spíše na arkádovou hratelnost a možnosti, které jsou (kulantně řečeno) přitažené za vlasy. Právě to je hlavní doménou série a my jsme opravdu rádi, že tvůrci z Avalanche Studios se jí drží zuby nehty.

Vydání hry Just Cause 3 bylo stanoveno na 1. prosince tohoto roku. Hra vyjde pro počítače a konzole Xbox One a PlayStation 4.

25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -2.7 komentářů: 3

MSI GS40 Phantom: nový herní notebook se 14" displejem a grafikou GeForce GTX 970M

Pokud sháníte nový herní notebook, který by byl dostatečně kompaktní i na cesty, mohla by Vás zaujmout novinka z dílny společnosti MSI.

Notebook GS40 Phantom ze série Gaming využívá výhod kombinace procesoru 6. generace Intel Skylake s grafikou architektury Maxwell od nVidie. Pro zobrazování využívá 14" displej s typem panelu IPS, který nabídne široké pozorovací úhly a rozlišení Full HD neboli 1920 × 1080 pixelů. 

 

Uvnitř těla notebooku běží procesor Intel Core i7-6700HQ se čtyřmi jádry, taktem až 3,5 GHz a 6MB L3 cache. Procesorů může sekundovat až 32GB operačních pamětí typu DDR4 s taktem až 2133 MHz, které mohou být umístěny do dvou slotů. Grafický výkon zajišťuje grafika nVidia GeForce GTX 970M vybavená 3GB pamětí GDDR5. 

 

Pro ukládání dat notebooku může posloužit buď kombinace 2,5" pevného disku a rychlého M.2 SSD s podporou NVMe, nebo SATA Combo SSD. Jak už bývá u herních notebooků od MSI zvykem, dočkáme se také červeně podsvícené klávesnice od SteelSeries. 

 

Bát se nemusíme ani špatné konektivity. Notebook je totiž vybaven celou řadou portů včetně dvou konektorů USB 3.0, jednoho portu USB 3.1 typu C a grafického výstupu HDMI 1.4 nebo mini DisplayPortu 2.0, k němuž lze připojit i 4K monitor. Pro připojení k síti může sloužit gigabitový ethernetový port spravovaný síťovým čipem Killer E2400, který využívá technologie DoubleShot Pro a Killer Shield. 

 

Rozměry notebooku jsou 345 ×245 × 21,8 -22,8 mm a jeho hmotnost dosahuje 1,6 kg. O napájení notebooku se stará 4článková baterie, jejíž výdrž ani kapacitu bohužel výrobce neuvádí. MSI zatím neodhalilo ani cenu, ani konkrétní datum uvedení na trh. 

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 9

Smartphony používáme na vyhledávání v Googlu častěji nežli počítače

Zástupce produktu Google Search, Amit Singhal oznámil, že poprvé v historii jsme na Googlu vyhledávali častěji ze smartphonů nežli z PC.

Přesná čísla sice nejsou k dispozici, ale budou se lišit jen minimálně, neboť z počítačů i telefonů prý vykonáme přibližně 100 miliard vyhledávání. Do statistiky přitom byly zahrnuty skutečně pouze smartphony, které jsou definovány jako „mobilní zařízení se šestipalcovou a menší úhlopříčkou“.

Za překonání počtu vyhledávání na Googlu samozřejmě mohou hned dva faktory. V první řadě se jedná o rozšiřování smartphonů i do rozvojových zemí, kde lidé navíc mají přístup k internetu často pouze skrze ně a dále naše zvyky. Pokud si v dnešní době chceme vyhledat něco na internetu a zrovna nemáme zapnuté PC, raději sáhneme po svém mobilu, což může být v mnoha případech rychlejší a pohodlnější.

Co na překonání počtu vyhledávání smartphony říkáte?

 

Zdroj: pocketnow

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.2 komentářů: 1

Sony představila oficiální dálkový ovladač pro PlayStation 4

Videoherní konzole PlayStation 4 má vedle vlastní funkce přehrávat videohry i další možnosti. Můžete si na ní pustit Blue-ray film a v některých zemích vám dokonce umožní využívat filmové aplikace jako je Netflix. To je sice pěkné, ale docela nepraktické, tedy alespoň pokud nemáte ovládání. 

I společnost Sony přišla na to, že ovládat filmy klasickým gamepadem je dost nepříjemné a tak nám představila oficiální ovládání pro filmové užití.

Zmiňovaný ovladač je rozvržen podobně, jako klasické ovládání na televizi. Funguje díky technologii Bluetooth a disponuje infračerveným portem, díky čemuž ho můžete používat k ovládání dalších tří zařízení včetně vaší televize nebo hifi soustavy.

Oficiální ovladač pro PS 4 může být váš už tento měsíc. Tedy alespoň pokud si ho vyhlídnete na vybraných trzích – Česká republika a Slovensko pro Sony asi nebudou prioritou. Doufejme, že se to změní.

 

A velmi důležitá otázka na konec. Kolik tahle hračka stojí? Cena oficiálního ovladače Sony byla stanovená na 30 dolarů (720 korun).

Zdroj: GameSpot

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.3 komentářů: 0

Odstartoval počítačový turnaj BenQ Grunex Challenge 2015

Začátkem tohoto měsíce odstartovat už pátý ročník turnaje v počítačovém hraní Grunex Challenge, jehož pořadatelem je firma BenQ. 

Tento turnaj se skládá ze čtyř otevřených kvalifikací, v nichž se profesionální i amatérští hráči mohou utkat o postup do offline finále. Celý turnaj vyvrcholí v polovině listopadu na Výstavišti Praha - Holešovice. Hráči zde budou bojovat o finanční výhry v celkové výši 90 000 Kč.

Kromě tradičních herních titulů jako je League of Legends a Hearthstone: Heroes of Warcraft se nově hráči utkají také v tankovém simulátoru World of Tanks. Během října by se měly uskutečnit souboje v kvalifikačních turnajích o postup do hlavního finále, které se uskuteční na veletrhu HRAY! Expo od 13. do 15. listopadu 2015.

Tento třídenní turnaj, který bude probíhat na počítačích LYNX Grunex ProGamer, bude doplněn ještě třeba o Intel overclocking show, v níž by se měly předvést zejména nové procesory z rodiny Skylake, nebo přednášku o nových technologiích a produktech v podání Richarda Slámy ze společnosti MSI. 

Vyvrcholení turnaje si však užijí také fandové závodních her, pro které bude připraven závodní simulátor vybavený novými zahnutými monitory BenQ. Více informací o turnaji a podrobný harmonogram najdete v odkazu zdroje. 

Zdroj: Grunex

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0
TOPlist