Novinky

25.5.2015

Reset do továrního nastavení u OS Android neodstraní všechna vaše data

Výzkumníci z Cambridgeské univerzity nedávno zjistili, že funkce restartování do továrního nastavení u zařízení s operačním systémem Android není zcela efektivní a smazaná data se většinou dají obnovit. 

Pokud jste považovali tuto možnost za bezpečné řešení, jak se zbavit osobních dat před prodejem vašeho staršího telefonu či tabletu, musíme Vás zklamat. Zmíněný výzkum totiž odhalil, že i když zvolíte smazání celého úložiště, ve flash paměti zůstanou šifrovací klíče a fragmenty dat. Pomocí těchto klíčů se pak lze dostat k vašim přihlašovacím údajům, textovým zprávám, e-mailům a dokonce i kontaktům. 

Výzkumníci testovali obnovení továrního nastavení u 21 rozličných smartphonů s operačními systémy Android ve verzích od 2.3.x až po 4.3 od pěti různých výrobců. U všech smartphonů byly i po restartu do továrního nastavení nalezeny fragmenty starých dat, z nichž bylo možné zjistit kontaktní údaje, využívané aplikace, přihlašovací údaje k aplikacím jako je Facebook či What'sApp, obsah SMS a e-mailů a dokonce i získat obrázky či videa z fotoaparátu. 

V 80% procentech případů byli výzkumníci dokonce schopni získat přístup k většině uživatelských dat z nástrojů od Googlu, jako je Gmail či kalendář Google. Důvodem, proč se všechny data nevymazala, byl ve většině případů chybějící ovladač, který by umožňoval wipe samotných flash čipů. Na tento problém ostatně již koncem minulého roku upozorňovala společnost Avast Software. 

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 5

Samsung předvedl 10nm FinFET wafer. Masovou výrobu chce zahájit příští rok

Výrobci polovodičů mají v poslední době napilno a po zavedení 14nm výrobního procesu mezi sebou svádí boj o prvenství v oblasti čipů vyráběných 10nm výrobním procesem. Donedávna to vypadalo, že s výrazným náskokem vede společnost Intel. Nyní však vyšlo najevo, že otěže nejspíše převezme firma Samsung, která má dobře našlápnuto k tomu, aby stihla zahájit výrobu 10nm čipů již koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

Samsung už v americkém San Francisku dokonce stihl uspořádat tiskovou konferenci, na níž předvedl svůj první 10nm FinFET wafer. Zástupce společnosti Samsung na této akci prozradil, že jihokorejský technologický gigant by měl přípravy na výrobu čipů založených na tomto výrobním procesu stihnout snad ještě letos, tudíž bychom se masové výroby a prvních zařízení s těmito čipy mohli dočkat už v roce příštím. Samsung si od 10nm výrobního procesu a potažmo od výsledných čipů slibuje širokou škálu aplikací. Nasazeny by tak nemuseli být jen v procesorech a SoC, ale třeba také v různých typech pamětí. 

Samsung chce také upustit od využívání zastaralé technologie BEOL (back-end-of-line), která je využívaná ve druhé fázi výroby čipů a vedla často ke zvětšování jejich fyzické velikosti a potažmo i větším výrobním nákladům. Nové čipy tak budou nejen výkonnější, ale zároveň levnější na výrobu. U 10nm čipů bude opět využita konstrukce FinFET, kterou využívala třeba také firma TSMC u výroby 16nm čipů. Ta však ve zmenšování procesu mírně zaspala a v poslední době ustoupila do pozadí. Hodlá však investovat 14 miliard dolarů do přizpůsobení výroby pro 10nm 450mm wafery a tím se opět vrátit do hry.

Ale vraťme se k Samsungu. Ten v současnosti stupňuje velkosériovou výrobu čipů založených na 14nm FinFET technologii v domácí jihokorejské továrně S1 v Hwaseongu a také v závodu S2 v Austinu v Texasu. Výroba by v současnosti měla směřovat hlavně k čipům pro další generaci mobilních zařízení značky Apple, která si u Samsungu objednala výrobu čipsetu Apple A9

Samsung zároveň pracuje na zdokonaleném 14nm procesu LPP, který by měl oproti současnému 14LPE (využitém například při výrobě SoC Exynos pro vlajkovou loď Samsung Galaxy S6) nabídnout až o 14 % menší spotřebu při zachování stejného výkonu. 14nm LPP proces by měl být mimo jiné využit také při výrobě nadcházejících procesorů "Zen" od AMD a nejspíše také u budoucí generace grafických karet tohoto výrobce.  

Nezbývá než čekat, kdo získá v oblasti výroby 10nm čipů prvenství a zda to bude mít nějaký vliv i na ostatní oblasti trhu kromě výroby procesorů. Samsung má sice dobře našlápnuto, ale 10nm čipy slibuje pro příští rok již notnou chvíli také Intel. Jak se k celé věci postaví třetí želízko v ohni, firma TSMC, je zatím také ve hvězdách. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Mozilla nakonec smartphone za 25 dolarů prodávat nebude, zaměřit se prý chce spíše na kvalitu

Společnost Mozilla, kterou známe zejména díky prohlížeči Firefox, nedávno upnula svoji pozornost také na vývoj vlastního stejnojmenného operačního systému pro mobilní zařízení. První smartphone s tímto operačním systémem si odbyl svůj debut již na konci loňského roku. Mozilla tou dobou prohlašovala, že se chce zaměřit hlavně na levné smartphony, které by měly stát dokonce méně než 25 dolarů.  Svoji strategii však nyní mění. 

Už dnes je zejména na rozvíjejících se trzích k dostání řada smartphonů s cenovkou pod 50 dolarů pocházející převážně z čínské výroby. Přinést na trh smartphone s cenou pod 25 dolarů by byl ale skutečně husarský kousek, který by jistě mohl řadu méně náročných uživatelů zaujmout. Vedení firmy Mozilla si patrně uvědomilo, že tento záměr je nereálný, nebo spíše málo výdělečný. 

To je patrně hlavním důvodem, proč generální ředitel společnosti Mozilla Cris Beard oznámil, že firma od této strategie upustila a chce se zaměřit spíše na kvalitu a uživatelsky příjemnější prostředí, než na nízkou cenu. Tým stojící za vývojem Firefox OS chce na tuto platformu přinést také možnost provozování aplikací pro Android. Mělo by se nicméně jednat pouze o několik klíčových aplikací. 

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 2

LG uvádí na český trh smartphony G4 Stylus a G4c. Jaká je cena?

Společnost LG představila telefony G4 Stylus a G4c, které jsou určeny pro méně náročné zákazníky. I když se svou cenou a výbavou řadí do střední třídy, stále mají co nabídnout, přičemž jejich design vychází z vlajkového modelu G4. Na českém a slovenském trhu se nové smartphony začnou prodávat v červnu.

LG G4 Stylus je, jak už název napovídá, phablet vybavený dotykovým perem (výrobce použil univerzální kapacitní stylus Rubberdium). Rozměrný IPS displej dostal úhlopříčku 5,7 palce a HD rozlišení 1 280 × 720 obrazových bodů. Dále má smartphone s podporou LTE ve výbavě čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz a třináctimegapixelový fotoaparát s laserovým ostřením. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Do prodeje se LG G4 Stylus dostane ve stříbrné a bílé verzi v první polovině června za 8 999 Kč.

LG_G4_Stylus_G4c_náhled

Druhou novinkou řady G4 je model G4c. Tento telefon je vzhledově víceméně shodný s vrcholným G4, jen rozměry jsou menší, konkrétně 139,7 × 69,8 × 10,2 milimetru (G4 má rozměry 149,1 × 75,3 × 9,8 milimetru). Displej typu IPS je pětipalcový s HD rozlišením (1 280 × 720 obrazových bodů). Na zadní straně má mobil osmimegapixelový fotoaparát s bleskem, laserové ostření ale výrobce nezmiňuje. Přední snímač je pětimegapixelový.

Smartphone s Androidem 5.0 bude používat čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, který doplní 1 GB RAM a 8 GB uživatelské paměti rozšířitelné paměťovými kartami. Výměnná baterie dostane kapacitu 2 540 mAh.

LG G4c se začne prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 7 999 Kč. Dostupný bude v keramické bílé a zářivě zlaté barvě.

5as6

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 0

Porovnání grafiky hry ve verzi pro PS4, Xbox One a PC najdete zde!

Na zahraničním serveru GameSpot se objevilo video s detailním porovnáním grafiky akčního RPG Zaklínač 3: Divoký Hon. V záběrech se postupně hlásí ke slovu grafika z Xbox One, PS4 a PC verze.

Hra pro Xbox One nabízí rozlišení pouhých 720p. Na PS4 je to 1080p což je vykoupeno o něco menším framerate. Tyto dvě verze však vypadají docela podobně, ačkoliv PS4 alespoň v detailech obličeje o něco vede.

Počítačová verze je na tom samozřejmě lépe. Rozdíly zde přitom nejsou pouze kosmetické. Počítačová verze při porovnání s verzemi pro „novou“ generaci konzolí vypadá, jako by předběhla dobu o deset let. Už se těšíme, co CD Projekt Red předvede se svou další hrou.

Zdroj: GameSpot

33 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 9

Thermaltake představil novou odhlučněnou midi tower PC skříň Suppressor F51

Už název Suppressor napovídá tomu, že nová řada skříní od společnosti Thermaltake nabídne především dobré odhlučnění a vysoký důraz na tichý provoz. Vůbec první vlaštovkou nové řady je model F51, který má formát midi tower a podporuje instalaci základních desek až do formátu E-ATX.

Skříň je z převážné části vyrobená z SPCC oceli a k dostání bude buď s oknem do bočnice, nebo bez něho. Jelikož se skříň zaměřuje hlavně na odhlučnění, jsou její boční panely kompletně obaleny (jen v případě verze bez okna bočnice) hluk tlumícím materiálem. Stejný materiál je k vidění také ve dvířkách čelního panelu. Ke skříni navíc dostaneme také tři menší hluk tlumící kryty, které můžeme rozmístit třeba pod vrchní panel. 

 

 Vzhled skříně je velice jednoduchý. Čelní panel totiž tvoří jednolitá dvířka, pod nimiž jsou ukryty pozice pro mechaniky a disky, společně s perforovanou mřížkou, za kterou lze umístit ventilátory. Perforovaný je také vrchní panel. Pokud pod něho neumístíme ventilátory, můžeme ho utěsnit zmíněnými hluk tlumícími kryty. Celkové rozměry skříně jsou 525 × 230 × 577 mm a její hmotnost dosahuje dokonce 12,7 kg. Do interiéru lze zvolit základní desky od formátu mini-ITX až po E-ATX. 

 

Za čelním panelem najdeme řadu pozic pro disky a pro mechaniky. Do nich můžeme nainstalovat až dvě optické mechaniky nebo jiné 5,25" komponenty a až šest 3,5" nebo 2,5" disků do odnímatelných pozic. Na základní desku mohou uživatelé umístit grafické karty s délkou až 310 mm a chladiče procesorů s výškou až 185 mm. V případě, že odděláme klec pro disky, můžeme ji vybavit dokonce grafikami s délkou až 465 mm. Napájecí zdroj může být dlouhý až 220 mm i se spodním nainstalovaným ventilátorem.

 

Bát se však nemusíme ani nedostatku prostoru pro prvky chlazení. Naopak výrobce myslel také na tento aspekt. Proto můžeme čelní panel vybavit až třemi 120mm, dvěma 140mm nebo jedním 200mm větrákem, vrchní panel třemi 120mm nebo 140mm nebo dvěma 200mm ventilátory a spodní až dvěma 120mm větráky. Další jeden 120mm nebo 140mm větrák lze umístit také na zadní a boční panel. Obdobný je samozřejmě také prostor pro radiátory vodního chlazení. Vrchní a čelní panel může nést dokonce radiátory s délkou až 420 mm. 

 

Výrobce nezapomněl ani na I/O panel, který je umístěný na vršku skříně. Na panelu jsou k vidění dva porty USB 3.0, dva USB 2.0, dva audio konektory a regulátor otáček až pro čtyři ventilátory. Jak jsem již zmínil, zákazníci budou mít na výběr ze dvou variant skříně a to s oknem do bočnice a bez něho. Ceny jednotlivých modelů bohužel zatím neznáme. 

Zdroj: 1, 2

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 2

EVGA vyvinula nový chladič ACX 2.0+ určený pro grafiku GeForce GTX Titan X

EVGA představila svůj nový samostatný chladič ACX 2.0+, kterým můžeme nahradit referenční chladič grafické karty GeForce GTX Titan X.

NVidia svým OEM partnerům neumožnila osadit svoji současnou vlajkovou loď vlastními chladiči, proto se nyní společnost EVGA rozhodla na tuto kartu vyvinout samostatný chladič nazvaný ACX 2.0+, kterým můžeme zmíněnou kartu dodatečně osadit. Základem chladiče jsou dva robustní hliníkové pasivy, které jsou propojené čtveřicí heatpipe. Ty vedou rovně přímo přes celou kartu.

 

Hlavní část hliníkového žebrování se nachází přímo nad základnou chladiče, která odvádí teplo od GPU pomocí pěti tepelných trubic. Druhá část pak dochlazuje ostatní komponenty a hlavně zajišťuje dostatečný rozptyl tepla. Na vrchní části chladiče jsou k vidění dva ventilátory. Oba mají jedenáct lopatek s novým zaobleným tvarem, díky čemuž by měly být velice tiché. Ke chladiči zákazníci dostanou také zadní chladící backplate. 

 

Podle výrobce slibuje tento chladič oproti referenčnímu až o 36 % tišší provoz a také o 26 % vyšší chladící výkon. Pokud tedy patříte mezi hrstku vlastníků GTX Titan X a nestačí Vám referenční chladič a přesto nechcete chladit vodou, mohl by pro Vás být ACX 2.0+ to pravé. V tom případě si ale našetřete 69,99 dolarů, což je asi 1 750 Kč.

Zdroj: 1, 2

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.9 komentářů: 7
24.5.2015

Kvůli konzoli Wii pravděpodobně vyhořel celý dům

Vyšetřovatelé a požárníci jsou přesvědčeni, že za požárem, který se udál během víkendu v americkém městě Colorado Springs může konzole Wii. Informovala o tom tamní lokální televize KOAA 5, která spadá pod NBC.

Vlastník domu Trevor Pellegrini televizi KOAA řekl, že během vznícení konzole se v domě nenacházel. K tomu pak dodal, že za požár rozhodně nemohla kabeláž, ale samotná konzole. O této skutečnosti jsou přesvědčeni i vyšetřovatelé.

Vzniklý požár Pellegrinovi roztavil televizi a zapálil i několik jeho svršků. Následně se přesunul na střechu domu, kterou poničil ve větším měřítku. Zbylá domácnost Pellegrina však zůstala netknutá a to včetně konzole Xbox 360, která je vidět na snímku hned za shořelou Wii.

Pellegrin už se prý spojil se zástupci Nintenda, přejme mu, aby k nehodě byli vstřícní. 

Zdroj: GameSpot

28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -2.8 komentářů: 9

Nový díl série Need for Speed přijde na podzim. Půjde o reboot Undregoundů

O chytaném titulu ze závodní série Need for Speed se toho prozatím ví pouze velice málo. Jak už jsme Vás informovali v nedávné novince, vydavatel hry, studio Electronic Arts, informovalo, že se bude jednat o jakýsi návrat ke klasice. 

Návratu k prvním dílům série, v nichž jsme závodili zejména se superauty, bychom však čekali marně. Bude se tedy jednat spíše o návrat do ne až tak vzdálené minulosti k titulům Underground. Vývojáři se údajně inspirovali při volbě tématu hry názory komunity hráčů, která si přála obnovení možnosti tuningu aut evropských, asijských, ale i amerických "muscle cars". Nepůjde tedy pouze o honičky v ulicích, ale také o úprky před policií a o pilování aut k obrazu svému. 

 

Na webu už se objevilo také první teaser video, které bude patrně k vidění také na nadcházející herní výstavě E3. Ta začíná už v druhé polovině příštího měsíce. Už z popisku videa je jasné, že nové Need for Speedy budou dostupné pro herní konzole PlayStation 4, Xbox One a pro PC. 

Zdroj: Hardware.info

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6 komentářů: 9

V Česku vzniká speciální datová síť pro internet věcí

T-Mobile a Blue Cell Networks ve spolupráci se společností SIGFOX zahajují v České republice pilotní provoz bezdrátové sítě určené pro tzv. internet věcí. Testování bude probíhat na několika vysílačích operátora v Praze a na základě jeho výsledku se partneři rozhodnou, zda jí postupně pokryjí celou Českou republiku.

Síť doplní stávající širokopásmové mobilní systémy určené pro potřeby datově náročných chytrých telefonů a dalších mobilních přístrojů. Systém se instaluje na standardní mobilní vysílače a umožňuje energeticky úsporný přenos malých datových objemů na dlouhé vzdálenosti. Tím odstraňuje bariéry pro širokou implementaci řešení internetu věcí a M2M a zásadně prodlužuje životnost baterie a připojených zařízení.

T-Mobile a Blue Cell Networks uvádějí, že v průběhu pilotního provozu vyzkouší zejména kvalitu pokrytí základnových stanic a prostup signálu do budov. Testování bude probíhat s reálnými zařízeními v reálném prostředí (půjde například o sledování železničních vagónů, monitoring volných parkovacích míst a řadu dalších aplikací).

Po zhodnocení výsledků pilotu se T-Mobile, Blue Cell Networks a SIGFOX rozhodnou, zda sítí pokryjí celé území ČR. První výsledky testování operátor a jeho partneři oznámí během letních prázdnin, kdy také předvedou jednotlivé aplikace naživo.

sigi

Zdroj: T-MobileTZ

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 5

ESET odhalil v Google Play další podvodné aplikace

Experti společnosti ESET odhalili v oficiálním obchodu pro Android třicet podvodných aplikací, které se tvářily jako doplňky ke hře Minecraft, ale ve skutečnosti se snažily uživatele vydírat.

Google v reakci na zjištění ESETu všechny odhalené aplikace z Obchodu Play odstranil. Od léta 2014, kdy se v něm objevila první z nich, se však celkový počet jejich instalací pohybuje podle dostupných dat v rozmezí 660 tisíc až 2,8 milionu.

Tvůrci podvodných aplikací využili popularitu hry Minecraft a snahu hráčů získat v této hře bezpracně výhody. Nabídli proto aplikace, které slibovaly, že ve hře zařídí „zkratky k výhodám“ (angl. cheat).

Aplikace však po nainstalování místo toho zobrazovaly na displeji varování o údajném nebezpečném viru v přístroji. Co nabízely jako řešení, však byla ve skutečnosti aktivace prémiových SMS v ceně 5,80 eur týdně.

5614

varování na displeji infikovaného přístroje

Firma ESET si v této souvislosti pro uživatele připravila sadu doporučení. Zájemci o aplikace by se měli vyhýbat neautorizovaným zdrojům; i přes občasný výskyt škodlivých aplikací je nejbezpečnějším zdrojem Google Play.

Důležité také je věnovat pozornost tomu, jak jsou aplikace hodnoceny uživateli. Právě odhalené falešné aplikace pro Minecraft měly špatné známky a záplavu negativních komentářů – a přesto si některé z nich instalovalo až půl milionu uživatelů.

Minecraft-cheat-scareware-1 Minecraft-cheat-scareware-2

Zdroj: ESET

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7 komentářů: 2
23.5.2015

Biostar Gaming-Z170: prohlédněte si jednu z prvních základních desek s paticí LGA 1151

Společnost Biostar již usilovně pracuje na výrobě své první základní desky vybavené paticí LGA 1151 pro připojení procesorů "Skylake", která ponese označení  Gaming-Z170. Výrobce již zveřejnil také její první snímek a předběžné specifikace.

Jak je patrné ze snímků, deska ještě není kompletní, chybí jí totiž chladiče MOSFETů a čipové sady Intel Z170. Jedná se tedy nejspíše pouze o první vzorek a změn by se na závěr mohlo dočkat i samotné PCB. Jak už název napovídá, mělo by se jít o základní desku určenou hráčům, čemuž by měla odpovídat i výbava, na níž se nyní podíváme podrobněji.

Gaming-Z170 je vybavená již zmíněnou paticí Intel LGA 1151, která půjde osadit procesory Intel 6. generace z rodiny "Skylake". Zrovna tento model bude patrně patřit mezi vlajkové lodi tohoto výrobce, což je patrné z využití silného 14fázového VRM. Patice procesoru je propojená se čtyřmi sloty DIMM pro paměťové moduly typu DDR4. Nutno dodat, že procesory Skylake budou podporovat taktéž paměti typu DDR3. Dočkáme se tedy i modelů se staršími DIMM sloty. 

Pro připojení grafických karet desce poslouží trojice slotů PCI-Express 3.0 x16, které však umožní využití 16 linek pouze při připojení jedné grafické karty. V případě konfigurace s více grafickými kartami se budou linky logicky dělit na x8/x8/- nebo na x8/x4/x4. Tato konfigurace je zvolena i přesto, že výkonnější procesory Skylake by měly nabídnout celkem 20 linek PCIe. Některé z nich však budou patrně vyhrazeny pro sloty pro M.2 SSD. Právě tato deska je toho zdárným příkladem, nabídne totiž dva sloty M.2 s rychlostí až 10 Gb/s. Na desce je k vidění ještě třetí krátký slot mPCIe, který však patrně poslouží pro připojení rozšiřující karet. 

Připojení dalších disků by mělo zajišťovat rozhraní SATA-Express s přenosovou rychlostí až 10 Gb/s a také šest portů SATA III (6 Gb/s). Jelikož se jedná o desku pro hráče, můžeme se těšit také na balíček audio komponent Biostar Hi-Fi zahrnující 600Ω sluchátkový zesilovač a přesněji nespecifikovaný zvukový kodek se 115dBA odstupem signálu od šumu. Patrně tedy půjde o starý známy Realtek ALC1150. Chybět by neměl ani kvalitní síťový čip Killer E2200. Na zadním panelu, který na snímku není vidět, jistě najdeme i řadu portů USB 3.0. Zda se dočkáme také portu USB 3.1, však jasné není a pokud se ho přeci jenom dočkáme, bude mít jistě samostatný řadič. 

 Zdroj: techPowerUp

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 5

Novinky okolo nVidie: odhaleny první snímky a specifikace GTX 980 Ti, mobilní grafiky GTX 900M zase půjde přetaktovat

Máme tu hned několik novinek ze zelené stáje značky nVidia. Na web totiž uniklo několik prvních snímků chystané high-endové grafiky GeForce GTX 980 Ti společně s jejími specifikacemi. NVidia zároveň vydává nové hotflix ovladače, které by měly znovu umožnit přetaktování notebookových grafik GTX 900M. 

Specifikace GeForce GTX 980 Ti

Uplynulý týden se nesl spíše v duchu chystaných novinek od značky AMD. Značka nVidia na sebe však také nechce nechat zapomenout a proto odhalila konfiguraci své chystané grafické karty GeForce GTX 980 Ti, která by měla na trh dorazit snad již začátkem příštího měsíce. Podle magazínu HWBattle nabídne GTX 980 Ti menší počet CUDA jader než současná vlajková loď GTX Titan X. Konkrétně by mělo jít o 2816, což je o 256 méně než u Titanu X. Toho bude dosaženo zakázáním 2 z celkových 24 SMM jednotek (streaming multiprocessor Maxwell) na GPU GM200.

Úměrně nižší by měl být také texturovací jednotky (TMU), jejichž počet bude snížen ze 192 na 176. Podobně na tom bude karta patrně i po stránce počtu ROP. Přesnou hodnotu však zatím neznáme. Oproti Titanu X bude GTX 980 Ti vybavená také pouze 6 GB grafických pamětí GDDR5, které budou využívat 384bitovou sběrnici. O navrženém tepelném výkonu karty zatím můžeme pouze spekulovat, ale neměla by nás překvapit ani hodnota 250 wattů. 

Vzhled GeForce GTX 980 Ti

Referenční karta bude vybavená tradičním chladičem, který známe již ze starších vlajkových lodí tohoto výrobce. Chladič tedy nebude mít černý kryt jako v případě GTX Titan X, ale klasicky stříbrný. Patrné to je ze snímků, které zveřejnil web VideoCardz. Karta minimálně v referenčním provedení dorazí na trh začátkem června nejspíše ještě předtím, než stihne AMD vydat svoji novou řadu grafik.

NVidia by měla údajně dát různým OEM partnerům volnou ruku při výběru chladiče a umožní jim tak zvolit vlastní návrhy. Těšit se tak nejspíše můžeme na špičková řešení jako je EVGA Classified s chladičem ACX 2.0, ASUS Strix s chladícím řešením DirectCU II, MSI TwinFrozr V nebo Gigabyte WindForce 3X. 

Kauza přetaktování mobilních grafik GeForce GTX 900M

Včera jsme Vám přinesli zprávu o tom, že nVidia přes nedávný spor se zákazníky opět znemožnila přetaktování grafických karet řady GTX 900M v některých noteboocích. Na tuto situaci však upozornila řada webů a možná právě proto se nVidia včera v pozdních rozhodla vydat další ovladače označené jako 353.00 Hotfix, které přinášejí jedinou inovaci a to, že "opravují regresi, která zabraňovala přetaktování GPU na některých noteboocích s GPU GeForce".

Tyto ovladače si mohou vlastníci notebooků s GPU GeForce GTX 900M stáhnout z tohoto odkazu

 

Zdroj: 1, 2, 3

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.3 komentářů: 14

HTC H7 bude levný tablet s Androidem a podporou dvou SIM

Tchajwanské HTC sice pro Google vyrobilo zatím poslední referenční tablet Nexus 9, pod vlastním jménem se však firma do tohoto segmentu pustila zatím jen jednou. Zhruba před čtyřmi lety vydala model Flyer, který ale nebyl nijak úspěšný. Reputaci značky by měla zachránit novinka H7.

HTC H7 bude zajímat hlavně začínající uživatele a také ty, kteří mají hluboko do kapsy. Tablet dostane do vínku sedmipalcový displej (zřejmě s HD rozlišením), čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz, 1GB operační paměti a interní úložiště o kapacitě 16 GB. Z další výbavy stojí za zmínku podpora dvou SIM, což je u zařízení tohoto typu poměrně ojedinělá záležitost.

Internetový registr zboží putujícího do a z Indie – Zauba, uvádí u tabletu cenu 9 565 indických rupií, v přepočtu zhruba 3 700 Kč. Na evropském trhu se HTC H7 bude prodávat o něco dráž. Cena by mohla začínat na částce 5 000 Kč.

2275617_htc

Zdroj: GSMArena

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.1 komentářů: 0

Benchmark vyzradil výbavu telefonu OnePlus Two

Nástupce „zabijáka vlajkových lodí“ už se pilně testuje. Naznačuje to databáze oblíbeného benchmarku Geekbench, která eviduje informace o dosud nepředstaveném telefonu od OnePlus s kódovým označením A2001, což by měl být právě model Two.

Kromě velmi slušného výsledku v jednovláknových a vícevláknových operacích webová stránka browser.primatelabs.com prozrazuje také výbavu chystaného smartphonu: typ použitého procesoru, kapacitu RAM a verzi operačního systému Android.

Předprodukční vzorek OnePlus Two se spoléhal na osmijádrový procesor Snapdragon 810 s taktem 2,0 GHz, který doplňovaly 3 GB operační paměti. Dříve se spekulovalo, že výrobce využije ještě o jeden gigabajt RAM více, což se ale bohužel nepotvrdilo. Předinstalovaný byl Android 5.1 Lollipop.

Světu by se měl telefon OnePlus Two ukázat v průběhu následujících měsíců. Konkurenci bude chtít opět potrápit sympatickou cenou, která by se měla pohybovat kolem 10 000 Kč bez DPH.

5987

Zdroj: Phonearena

 

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.6 komentářů: 0
TOPlist