Novinky

25.8.2016

Spire vydává pod značkou X2 novou luxusní hliníkovou skříň Empire

Empire, tak pojmenovala firma Spire svoji novou hliníkovou PC skříň značky X2, která potěší zejména svým futuristickým elegantním vzhledem, hliníkovými panely a pevnou ocelovou konstrukcí. 

Jedná se o skříň, do níž lze umístit základní desky typu ATX, popřípadě menší micro-ATX. Vrchní a čelní panely jsou vyrobeny z broušeného hliníku a vnitřní konstrukci tvoří 0,55mm černý plech ze SECC oceli. Zajímavý design dokreslují také bočnice s tovaným plexisklem na obou stranách skříně. Do interiéru lze umístit celou řadu výkonných komponent a prvků chlazení. 

 

Pro chlazení lze využít systém vodního chlazení s radiátorem až o délce 360 mm, nebo až sedm 120mm ventilátorů. Již v základu je skříň vybavená jedním 120mm zadním větrákem s RGB nasvícením. Další zajímavostí je oddělená komora na dně, která slouží k umístění napájecího zdroje a disků, které se kvůli zkosenému čelu za přední panel nevejdou. Do komory lze umístit tradiční PSU formátu ATX a tři 3,5palcové disky. 

 

Solidní prostor se nabízí také pro grafické karty, které mohou mít délku až 400 milimetrů. Na zadním panelu je celkem sedm pozic pro grafické a rozšiřující karty. Za zmínku stojí také čelní I/O panel vybavený dvěma porty USB 2.0, dvěma USB 3.0 a dvojicí audio konektorů pro připojení sluchátek a mikrofonu. 

 

Empire by měla dorazit na trh již v těchto dnech s cenovkou 152,95 euro, což je v přepočtu něco málo přes 4 000 Kč. 

 

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
24.8.2016

Asus odhalil Radeon RX 480 se 4 GB pamětí v bílé verzi Dual

Společnost Asus právě odhalila podobu grafické karty Radeon RX 480 Dual 4GB, která se začíná prodávat pod kódovým označením DUAL-RX480-O4G.

Tato karta bude vycházet z nereferenčního návrhu od Asusu, který zahrnuje vlastní chladič i PCB. Typickým rysem karty je dvouslotový chladič, který je vybavený dvojicí ventilátorů a jehož kryt je vyrobený z leskle bílého ABS plastu. Karta tak skvěle zapadne do sestav Asusu se základními deskami s bílým barevným schématem. 

PCB grafiky je o poznání kratší než u vlajkového provedení Strix a o napájení se zde stará pouze jediný 8pinový PCIe konektor. Těšit se můžeme také na tovární přetaktování čipu z rodiny Polaris, kdy výrobce zvedl takt GPU na 1320 MHz s boost. Jedná se o odlehčenou verzi se 4 GB pamětí, které tudíž pracují efektivně na frekvenci 7 GHz.

Jediné, co zatím Asus oficiálně neodhalil, je cena grafiky. Ta by se ale podle všeho měla pohybovat pod částkou 220 dolarů. U nás by pak mohla být reálná cena zhruba okolo 6 400 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 2

Microsoft odhalit technické detaily o procesoru v HoloLens

Již začátkem letošního roku Microsoft odhalil většinu specifikací připravovaných brýlí pro rozšířenou realitu HoloLens. Některé informace však zatím zůstávaly záhadou. Tou asi nejdůležitější je asi to, jaké čipy výrobce do headsetu zvolil.

Již od dubna je přitom v prodeji vývojářská edice HoloLens a tak bylo pouze otázkou času, než se někdo rozhodne brýle rozebrat a zjistit, jakým konkrétním hardware jsou vybaveny. Microsoft se možná i proto rozhodl uveřejnit přesnější detaily ohledně procesoru HoloLens, k čemuž využil konferenci Hot Chips v Kalifornii. 

 

Jako HPU (Holographic Processing Unit) čip fungující jako koprocesor pro práci s rozšířenou realitou Microsoft využil vlastní návrh, který pro něj vyrábí firma TSMC na základě 28nm výrobního procesu. HPU je vybaveno 24 DSP jádry Tensilica uspořádaných ve 12 clusterech. Součástí koprocesoru je také 8 MB SRAM a 1 GB operačních pamětí LPDDR3. To vše je umístěno do BGA pouzdra o rozměrech 12 × 12 mm. Hlavním úkolem HPU je zpracovávat data s čidel, které sledují pohyby a gesta nositele. 

 

HPU by nemělo mít spotřebu vyšší než 10 wattů a obsahuje také rozhraní PCIe a standardní sériové rozhraní. Vedle koprocesoru, který odvede většinu práce, bude nicméně hlavním mozkem zařízení procesor, jenž bude zpracovávat informace získané pomocí HPU a sloužit pro provoz aplikací. Mělo by jít o model SoC Atom z rodiny Cherry Trail od Intelu, jemuž sekunduje další 1 GB operačních pamětí a jeho součástí je také grafický čip Intel HD graphics. Operační systém HoloLens nebude nic jiného než upravený Windows 10 se speciálním "holografickým" uživatelským rozhraním. 

 

Zdroj: 1, 2, 3

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 2

Bezdrátový bezpečnostní systém do domácnosti Trust Wireless Security System

Trust vstoupil na trh s produkty pro chytrou domácnost a představuje bezdrátový bezpečnostní systém obsahující výstražnou sirénu, magnetické a pohybové senzory a manuální ovladač.

Ústředním bodem celé sestavy je Trust Siren for Wireless Security System. Bezdrátová siréna je vyvedena v bílé a výstražné oranžové barvě, vhodná k umístění do interiéru i exteriéru díky voděodolnému designu s certifikátem IP44. Lze s ní spárovat celkem 16 zařízení – senzorů či dálkové ovládání. Komunikace probíhá dvoucestně na frekvenci 868 MHz s dosahem až 120 metrů. Po případném narušení senzorů či při pokusu o kompletní demontování či otevření víka začne siréna blikat a vydávat 100 dB hlasitý zvuk. Dlouhou výdrž zabezpečují čtyři 1,5V baterie typu D.

Ochranu prostoru řeší dva dostupné druhy senzorů. Trust Magnetic Contact Sensor vhodný k umístění na dveře či okna reaguje na jejich neautorizované otevření, a následně vyšle signál pro spuštění sirény, případně zobrazí oznámení na mobilním zařízení. Trust Wireless Motion Sensor kontroluje prostřednictvím infračerveného čidla pohyb v prostoru ve dne i v noci. Při jeho zaznamenání, případně při pokusu odebrat senzor z určeného místa je opět vyslán signál ke spuštění sirény či na mobilní aplikaci. Napájení magnetického senzoru zajišťují dvě AAA, pohybového senzoru dvě AA baterie.

Celý systém lze ovládat přes spárovaný dálkový ovladač Trust Remote Control do vzdálenosti 70 až 120 metrů. Sofistikovanější správu a jasný přehled stavu zabezpečení odkudkoli zajistí volitelný Trust Octopus Control Station připojený k domácí internetové síti, resp. zdarma dostupná mobilní aplikace Trust SmartHome.

Ve třetím čtvrtletí letošního roku bude Trust Wireless Security System dále doplněn o bezpečnostní IP kameru s možností živého zobrazení přes mobilní aplikaci, upřesňuje výrobce.

Trust Wireless Security System ALSET-2000 se prodává jako sada po jednom od každého produktu za doporučenou koncovou cenu 5 199 Kč s DPH.

Samostatně mají cenu:

  • Trust Siren for Wireless Security System ALSIR-2000: 1 899 Kč s DPH
  • Trust Magnetic Contact Sensor ALMST-2000: 1 099 Kč s DPH
  • Trust Wireless Motion Sensor ALMDT-2000: 1 399 Kč s DPH
  • Trust Remote Control ALKCT-2000: 1 099 Kč s DPH
  • Trust Octopus Control Station ICS-2000: 4 890 Kč s DPH

Zdroj: Trust TZ

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 3

Hackeři opět zaútočili na stránky Agrofertu

Hackeři ve včerejších večerních hodinách napadli web společnosti Agrofert ministra financí Andreje Babiše. K útokům se přihlásila skupina Guardians of Cyber World, která tak protestuje proti novým zákonům přinášejícím elektronickou evidenci tržeb (EET) či cenzuru webů. Upozornil na to server Lupa.cz.

„Je to to, co už se odehrávalo v posledních týdnech a měsících. Není to nic nového, my v té záležitosti spolupracujeme s policií,“ řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka a upřesnil, že se jednalo o útok typu DDoS, což znamená, že web je na pár minut vyřazen z provozu tím, že má mnoho přístupu ve velmi krátkém časovém úseku.

Zatímco předchozí útok provedli hackeři z tuzemského hnutí Anonymous, včerejší akci má na svědomí skupina Guardians of Cyber World (dříve Cyber Phantoms). V prohlášení uvedla, že ve své aktivitě bude pokračovat do pátku 26. srpna. Jejím cílem je, aby Babiš odstoupil od nově vzniklých zákonů, podporujících elektronickou evidenci tržeb, respektive od zákona o hazardních hrách, umožňujícím cenzuru internetu. Pokud se tak nestane, je prý skupina ochotna „dost přitvrdit“.

Zdroj: Lupa

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.2 komentářů: 1

Nový díl hry Deus Ex zdarma při koupi procesoru AMD FX

Včera došlo k vydání nejnovějšího dílu legendární cyberpunkové série Deus Ex s podtitulem Mankind Divided, který se odehrává v roce 2029 a mimo jiných lokací se v něm hráč podívá i do Prahy. Hra sbírá velmi dobrá hodnocení po světě (aktuálně více než 80% na serveru Metacritic) a doporučení ke koupi získala i v první české recenzi na serveru Eurogamer.

Zároveň s vydáním tohoto titulu startuje i bundle, v jehož rámci lze Mankind Divided získat zdarma, a to při koupi některého šesti či osmijádrového procesoru AMD FX u vybraných domácích prodejců elektroniky a výpočetní techniky.

Akce platí do 14. listopadu anebo do rozdání herních kódů (podle toho, co nastane dříve), zařazeny jsou do ní Alza.cz, CZC.cz a TS Bohemia.

Zdroj: AMD

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2 komentářů: 91
23.8.2016

Samsnug předpovídá vydání pamětí typu GDDR6 na rok 2018

Dnes jsme vám přinesli zprávu o tom, jak by podle firmy SK Hynix měl vypadat standard pamětí HBM3, na který si budeme muset ještě notnou chvíli počkat. Možná jako odpověď na plány SK Hynix vydal korejský gigant Samsung návrh standardu pamětí typu GDDR6, které by mohly být levnější alternativou právě k HBM3 a HBM2. 

Nový typ pamětí GDDR6 by měl mít nespornou výhodu v ceně výroby, nicméně jeho parametry už nejsou tak lichotivé jako v případě HBM3. Podle Samsungu by mohl nový standard dorazit na trh v roce 2018 a nabídnout propustnost 14 až 16 Gb/s oproti současným 10 Gb/s a tedy i zhruba o polovinu vyšší pracovní frekvence než u pamětí typu GDDR5X, kterými disponuje třeba grafika GeForce GTX 1080. 

Díky tomuto rozšíření by měla vzrůst i celková šířka pásma na 512 GB/s při využití 256bitové sběrnice a 768 GB/s při využití 384bitového rozhraní. To je samozřejmě stále relativně málo oproti slibovaným 2 TB/s u pamětí typu HBM3. Nutno ale přiznat, že HBM3 jsou zatím stejně v nedohlednu s tím, že stále ještě čekáme na standard HBM2. 

Zásadním rozdílem a technologickým posunem oproti současným GDDR5X by ale mělo být využití LP4X, což je metoda, díky níž je řadič pamětí schopen přesněji udržovat napětí v závislosti na pracovní frekvenci a tak by se mohla jejich spotřeba snížit až o 20 % oproti současnému standardu. 

Zdroj: ComputerBase.de

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 2

Malware Nemucod se šíří v nové verzi

Analytici ESET zaznamenali novou kampaň využívající škodlivého kódu Nemucod. Nová verze šíří do infikovaných zařízení tzv. backdoor, který umožňuje útočníkovi ovládat na dálku a bez vědomí oběti napadené zařízení. Bezpečnostní firma tuto hrozbu detekuje jako Win32/Kovter.

„Malware Nemucod byl během letošního roku použit při několika kampaních a koncem března dosáhl 24% podílu v celosvětové detekci škodlivých kódů. V minulosti infikoval zařízení ransomwarem, v aktuálních případech, které jsme detekovali, umožnuje šířit backdoor označený jako Kovter,“ říká Petr Šnajdr, bezpečnostní expert společnosti ESET.

Tato varianta malware byla rozšířena o schopnost tzv. ad-clickeru, který umožňuje bez vědomí uživatele klikat na reklamu. Koyter může současně otevřít až 30 samostatných oken, na každém vybrat internetovou stránku a na ní klikat na reklamy. Počet otevřených oken se může měnit podle vzdálených příkazů útočníka, ale také automaticky podle výkonu počítače, který Kovter dokáže monitorovat. V případě, že počítač není aktivní, malware může zintenzivnit svoji činnost do doby, než zjistí, že uživatel začal napadené zařízení znovu používat.

„Kovter se šíří stejně jako standardní verze malware Nemucod, tedy jako škodlivá příloha e-mailu s příponou .zip, která je označena jako faktura. Dokument ale obsahuje infikovaný samostatně spustitelný JavaScript. Pokud uživatel otevře infikovaný soubor, stáhne si do zařízení Kovter a ten se automaticky spustí. „Oběť ani nemusí zaznamenat, že udělala něco špatného. Nová verze trojanu Nemucod je o to zákeřnější,“ vysvětluje Šnajdr.

ESET v souvislosti s touto hrozbou doporučuje dodržovat základní bezpečnostní pravidla:

- Pokud váš e-mailový klient nebo server nabízí možnost blokování e-mailů s přílohami podle typu souboru, zablokujte možnost přijímání zpráv s přílohami ve formátu .exe, * .BAT, * CMD, * .SCR a * JS.

- Přesvědčte se, že váš operační systém zobrazí celý název přiloženého souboru. Pomůže vám to určit skutečný typ souboru v případě dvojího označení (např. “INVOICE.PDF.EXE” nebude zobrazen jako “INVOICE.PDF”).

- Pokud často a oprávněně dostáváte tyto typy souborů, zkontrolujte, kdo je odesílatelem zprávy a pokud je na něm něco podezřelého, zkontrolujte zprávu včetně přílohy spolehlivým bezpečnostním softwarem.

Zdroj: ESET TZ

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

AMD pomalu uždibuje podíl na trhu s GPU Nvidii

Podle analýzy trhu, kterou provedla firma Mercury Research, AMD pomalu ale jistě stoupá v oblasti grafických čipů. Značku Nvidia sice zatím nedohání, nicméně i tak je milé vidět, že se vzpamatovává konkurenceschopnost AMD. 

AMD se podle tohoto průzkumu překvapivě daří. Uveřejněná čísla z výsledku analýzy totiž jasně prokazují, že podíl grafických karet AMD stoupá. Tento trend se přitom projevil poprvé za poslední čtyři roky a to už od začátku roku. V segmentu "diskrétních" desktopových grafických karet si AMD polepšilo o 2,5 % oproti prvnímu čtvrtletí tohoto roku. Celkový podíl AMD na trhu se samostatnými grafikami pro desktopy ale stále činí pouhých 22,8 %. 

Na poli neintegrovaných grafických karet pro mobilní zařízení, tedy hlavně pro notebooky si ale AMD vede o poznání lépe s celkovým 36,4% podílem. Oproti konci minulého roku se podíl mobilních grafik od AMD sice nezvýšil o tolik, ale i nárůst o 1,5 % je lichotivý. Za poslední kvartál se nicméně růst podílu zpomalil a je už pouze půlprocentní. Nutno dodat, že ve výsledcích ještě není příliš zohledněn nástup grafik Polaris, jejíchž první modely byly představeny na konci června. 

Stejně tak ale může do výsledků za současný kvartál výrazně promluvit to, jak se budou prodávat méně výkonné grafiky z rodiny Polaris a také dvě varianty grafické karty GeForce GTX 1060, jejichž výhodou je, že cílí na rozličnou sortu zákazníků. Tak či onak to znamená, že AMD možná na trhu s grafikami chytilo "druhou mízu" a jeho budoucnost už není tak černá. Můžeme jen doufat, že si AMD alespoň obdobně povede na trhu s procesory s příchodem architektury Zen. 

Zdroj: 1, 2

27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.1 komentářů: 75

Android 7.0 Nougat je oficiálně dostupný

Nakonec to dopadlo přesně tak, jak se předpokládalo, jelikož Google včera večer opravdu vydal finální verzi svého operačního systému Android 7.0 Nougat. Aktualizace je, jako již obvykle, dostupná pouze pro vybraná zařízení.

Kromě Nexusu 6P (v redakci jsme se OTA ještě nedočkali) „Nugát“ v následujících hodinách, dnech a týdnech obdrží také telefony Nexus 6 a 5X, tablet Nexus 9, Nexus Player, notebook Pixel C a levé mobily spadající do programu Android One.

Zároveň bylo včera firmou Google oficiálně potvrzeno, že prvním smartphonem, který nabídne Android 7.0 přímo v základní výbavě, bude V20. Nový top model LG se představí 6. září, přičemž půjde o nástupce populárního kousku V10, který zaujal hlavně dvojicí displejů na přední straně.

ap_resize (1)

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.6 komentářů: 2

Mobil při sportu? Nejčastěji na kolo a turistiku, odhalil průzkum

Lidé jsou čím dále více zvyklí využívat mobilní aplikace i při sportu. Nejčastěji to jsou sociální sítě a sportovní aplikace. Ukázal to srpnový průzkum společnosti NMS.

Češi si s sebou berou mobilní telefon nejčastěji na turistiku (43 %) nebo na kolo (29 %). Při běhání používá mobil 14 % Čechů. Téměř pětina Čechů používá mobil při sledování sportu v televizi.

„Průzkum ukázal, že lidé mají rádi věci pod kontrolou, a to kdykoli a kdekoli. Při sportu sledují své výsledky, ale jsou schopni užívat i bankovní aplikaci na různé platby nebo kontrolu výdajů. Uvědomují si, že ušetřený čas s aplikací můžou věnovat právě třeba sportu,“ uvádí zpráva.

Více než pětina Čechů i Slováků využívá také alespoň jednou týdně mobilní aplikaci svojí banky. Denně se do aplikace přihlásí 15 % Čechů. Přes 80 % uživatelů mobilní aplikace by uvítalo možnost, aby vyřídili přes mobil všechny finanční úkony a nemuseli vůbec chodit do banky.

Až 71 % Čechů vůbec nechodí na pobočky bank, finance tak vyřizují prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, případně telefonicky. Přes 24 % Čechů stráví na pobočce banky nejčastěji kolem dvou hodin měsíčně.

Průzkumu společnosti NMS se zúčastnilo 2 000 respondentů.

finn-smartphone-bike-mount-1-thumb-620x409-90018

Zdroj: TZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Nintendo NX bude možná využívat SoC Nvidia Parker se 256 CUDA jádry

Firma Nvidia dnes částečně představila svůj nejnovější mobilní procesor z rodiny Tegra, který je prozatím známý pod kódovým značením Parker. Toto SoC sice má cílit zejména na segment samořídících automobilů, nicméně spekuluje se také o nasazení do nadcházející herní konzole od Nintenda. 

Čipset Parker by měl být vyráběný za pomoci 16nm FinFET výrobního procesu a zahrnovat grafická jádra Pascal v kombinaci s novými procesorovými jádry Denver 2. Čtyřjádrová procesorová část bude vycházet z architektury ARM s jádry Cortex-A57 a jeho součástí bude také 4MB L2 cache. 

Grafický výkon by pak měl zajišťovat integrovaný čip architektury Pascal se 256 CUDA jádry. Podle Nvidie by díky této kombinaci čipset mohl mít zhruba 40 % výkonnostní náskok před čipem Apple A9X. To, že má být nové mobilní SoC implementováno do konzole Nintendo NX, se stále pouze spekuluje a zatím to ani jeden z výrobců nepotvrdil. 

Proslýchá se však, že Nintendo o něho má skutečně značný zájem. Nová konzole má ostatně na trh dorazit ještě v průběhu tohoto roku, tudíž bychom se měli již brzy dozvědět více podrobností. 

Zdroj: NextPowerUp

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 7

Aplikace Fuelio pro systém Android přináší funkce crowdsourcingu

Slovenští vývojáři ze společnosti Sygic představili zcela novou verzi aplikace Fuelio pro sledování nákladů na pohonné hmoty a ujeté vzdálenosti pro systém Android. Nově tento šikovný pomocník umožňuje řidičům sledovat jejich výdaje za auto, sdílet informace o čerpacích stanicích a zjistit ceny v jejich okolí.

„Jsem si jistý, že uživatelé funkce crowdsourcingu ocení. Díky naší aplikaci mohou ostatní řidiče informovat o službách na čerpacích stanicích po celém světě. Během prvních týdnů testovací verze aplikace Fuelio dosáhla více než 90 000 čerpacích stanic s informacemi o cenách pohonných hmot,“ uvedl Adrian Kajda, produktový manažer pro aplikaci Fuelio.

Aplikace Fuelio je zdarma pro všechny uživatele systému Android, a to včetně všech prémiových funkcí:

Crowdsourcované ceny paliv

Databáze čerpacích stanic s celosvětovým pokrytím

Hodnocení čerpacích stanic

Crowdsourcované vybavení a služby čerpacích stanic (např. platební možnosti, informace o parkování, restaurace, toalety…)

Podrobné statistiky nákladů s přizpůsobitelnými kategoriemi (např. servis, údržba, pojištění, mytí, parkování atd.)

Upomínky (upozornění na další údržbu, konec pojištění atd.)

Zálohování do cloudu (Dropbox, Google Drive)

Fuelio stahujte TADY

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3)

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Jízdní řády pro Prahu přímo od zdroje. Stáhněte si aplikaci DPP INFO

Dopravní podnik hlavního města Prahy nabízí cestujícím novou mobilní aplikaci pro pohodlný přístup ke všem důležitým informacím, potřebným pro bezstarostné cestování Pražskou integrovanou dopravou.

Aplikace toho umí poměrně hodně. Uživatel může vyhledávat nejvhodnější spojení linkami Pražské integrované dopravy, zjistit si časy odjezdů jednotlivých spojů například ze zastávky, na které právě stojí, nebo si zakoupit jízdenku. V případě, že se v rámci sítě pražské hromadné dopravy děje jakákoliv plánovaná či neplánovaná událost, která by mohla ohrozit jeho včasný příjezd do cíle, aplikace ho okamžitě sama upozorní, aby při plánování své cesty mohl v případě potřeby zvolit alternativní trasu.

Mezi funkcemi DPP INFO dále nechybí ani vždy aktuální informace o stavech bezbariérových zařízení (výtahů a plošin) ve stanicích pražského metra či počtu volných míst na jednotlivých záchytných parkovištích typu P+R (park and ride) a přehled detailních dopravních schémat.

dppinfo-letak

Aplikace je dostupná všěšem majitelům mobilních telefonů se systémy iOS či Android, a to ve třech jazykových mutacích (kromě češtiny také v angličtině a němčině). Pro její získání stačí navštívit obchody Google Play (verze pro Android) či App Store (verze pro iOS), kde je připravena ke stažení zdarma.

Zdroj: DPPCZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Nejvyšším modelem GeForce GTX 1060 od Gigabyte se stane provedení Xtreme Gaming

Gigabyte dnes odhalil podobu a specifikace nejlépe vybaveného provedení grafické karty GeForce GTX 1060. To bude vystupovat pod kódovým označením GV-N1060XTREME-6GD a ponese přízvisko Xtreme Gaming.

Jak už název napovídá, půjde o kartu osazenou výkonným chladičem WindForce 2X Xtreme Gaming nové generace, který zabírá tři sloty a skládá se ze dvou propojených hliníkových pasivů, jimiž prochází tři 8mm měděné heatpipe. Ty jsou v přímém kontaktu s GPU, od něhož odvádí teplo. O aktivní ochlazování se starají dva větráky o průměru 100mm, které se vůči sobě otáčí v opačném směru. Větráky se také vypnout v případě nízké zátěže GPU, ale vypnout je lze také manuálně pomocí tlačítka. 

Na vrchu krytu chladiče jsou k vidění také LED pásky s možností výběru ze spektra RGB tvořící písmeno X. Co do specifikací se jedná o "top model". Grafický čip je v OC režimu přetaktovaný z původních 1506 MHz na 1645 MHz, tedy o slušných 139 MHz. S GPU Boost se můžeme v tomto režimu dostat až na 1873 MHz. Paměti jsou taktéž mírně přetaktováné z původních 8008 MHz na 8316 MHz efektivně. 

Napájení zde zajišťuje jeden 8pinový PCIe (PEG) konektor a počítat jistě můžeme i se zesílenou napájecí kaskádou. Zadní panel obsahuje hned tři výstupy DisplayPort 1.4, jedno HDMI 2.0b a jeden port dual-link DVI. Jediné co Gigabyte zatím neodhalil je cena této karty. Jistě však bude posazena nad model G1 Gaming a cena by se mohla vyšplhat až na hranici 10 000 Kč.

Zdroj: TechPowerUp

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 16
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.