Novinky

7.2.2016

Zde je 10 nejsledovanějších her na YouTube za leden 2016

YouTube uveřejnilo seznam nejoblíbenějších her na této video platformě za měsíc leden. Seznam vychází z celkového počtu sledování a uploadů. Jak u podobných žebříčků bývá občas zvykem, i tento vás nejspíše docela překvapí.

Deset nejoblíbenějších her na YouTube za leden 2016:

  1. Plants vs. Zombie: Garden Warfare 2
  2. Tom Clancys The Division
  3. Dying Light
  4. Subnautica
  5. Goat Simulator
  6. Lego Marvels Avengers
  7. Shovel Knight
  8. Rocket League
  9. Smite
  10. Boom Beach

První hra žebříčku, Plants vs. Zombie: Garden Warfare 2 zatím ještě nevyšla. Otevřená beta verze této hry probíhala od 14. do 18. ledna. Datum vydání bylo stanoveno na 23. února tohoto roku a to jak pro počítače, tak i pro konzole Xbox One a PlayStation 4.

Taktéž The Division, hra na druhém místě žebříčku zatím ještě nevyšla. Není žádným překvapením, že uzavřená beta verze této hry právě probíhá.

Dying Light na třetím místě žebříčku jsme se dočkali kvůli novému DLC „The Following“, které právě vyšlo.

Zbytek her je směsice novinek, oblíbených starších her i mobilních titulů. 

Zdroj: GameSpot

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.8 komentářů: 0

Grafika hry The Division ve verzi pro PC a PS4 vás nejspíš překvapí, až na stíny se zase tak moc neliší

Před několika hodinami se rozjela uzavřená beta verze hry The Division. Internet proto zaplavila obrovská spousta videí, mezi nimiž najdeme i velmi cenné kousky. Tak například video YouTube kanálu digitalfoundry, které porovnává grafiku hry ve verzi pro počítače a konzole PlayStation 4.

Je velkým překvapením, že na první pohled se grafika obou verzí příliš neliší. Při pozorování netrénovaným okem se detaily her zdají v podstatě stejné, ale pak to přijde. Hlavní rozdíl totiž spočívá ve stínech.

Zatímco verze pro PlayStation 4 má stíny velmi výrazné a velmi ostře řezané, počítačová verze nabízí přirozené stíny s přirozenými přechody. V některých částech videa z PC verze hry jsou potom některé stíny navíc. A nakonec se liší i efekty kouře, které jsou v počítačové verzi hry o poznání přirozenější.

Úroveň detailů i rozdíl v grafice hry The Division můžete zhodnotit sami:

Co na rozdíly v grafice The Division ve verzi pro PC a PS4 říkáte?

Zdroj: GameSpot

25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.9 komentářů: 4
6.2.2016

Samsung Galaxy S7 má při běžném užívání vydržet 2 dny na jedno nabití

Ačkoliv Samsung Galaxy S7 ještě nebyl oficiálně představený, už se dostává do rukou prvních novinářů, kteří ho pečlivě testují. Jeden z nich uveřejnil informace o výdrži jeho baterie. A jsou opravdu velmi zajímavé!

Uveřejněné screenshoty prozrazují, že Galaxy S7 na jedno nabití vydrží až dva dny. Během testu ho přitom nikdo nešetřil – displej smartphonu byl po 4,5 hodiny zapnutý a to při jasu nastaveném na 75%. Po celou dobu testu pak v zařízení byly dvě SIM karty, nehledě na nonstop zapnuté LTE.

Baterie Galaxy S7 má přitom docela standardní kapacitu 3000 mAh. Za poměrně slušnou výdrží smartphonu by tak měly stát úspornější komponenty a displej.

 

Screenshoty, které prozrazují výdrž baterie Samsungu Galaxy S7, uveřejnil ruský novinář Eldar Murtazin. Ten v minulosti s předstihem uveřejnil informace o spoustě dalších mobilních zařízení, takže není důvod mu nevěřit.

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.8 komentářů: 9

Na Steamu se objevila free-to-play verze fotbalové hry PES 2016

Není to tak dávno, co videoherní svět ovládly free-to-play hry. Vedle toho, že je v porovnání s placenými hrami hraje podstatně více lidí, svým vydavatelům vydělávají i mnohem více peněz, a to i přestože jsem ve své podstatě „free“. Do free-to-play vod proto vydavatelé vstupují i s hrami, u kterých bychom to nikdy nečekali. 

Tak například EA ve svých sportovních hrách zavedla tzv. „Ultimate Team“, který se točí okolo sběratelských kartiček. A Konami ji před nedávnem vrátila úder se hrou Pro Evolution Soccer 2016 myClub, která vyšla nejprve pro konzole PlayStation 3 a PlayStation 4, a která nyní vychází i pro počítače.

Jak možná tušíte už podle názvu, Pro Evolution Soccer 2016 myClub nabízí mód tvorby fotbalového týmu, který se lehce podobá tomu, co představila EA v Ultimate Teamu. Vedle toho si pak v této free-to-play hře můžete zahrát exhibiční zápas a to za týmy jako je Bayern Mnichov, Juventus, AS Řím nebo výběr Brazílie a Francie.

 

Free-to-play verze Pro Evolution Soccer 2016 je k dostání na Steamu.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.3 komentářů: 0

Google bude varovat před falešnými odkazy na stažení a záludnými reklamami

Americký internetový gigant vyrazil do boje proti podvodníkům, kteří se skrze falešná tlačítka snaží od uživatelů získat osobní údaje nebo rovnou peníze. Proto na webech začal rozpoznávat přímo vložená (embedded) tlačítka se vzhledem tlačítek na stáhnutí, která uživatele po kliknutí přesměrují na docela jinou stránku, než původně chtěli.

Vedle toho pak Google zablokuje také všechny další odkazy, které se "chovají, vypadají, a nebo působí jako důvěryhodná entita, ale přitom lidi nutí udělat něco, co by pro důvěryhodnou entitu nikdy neudělali".

Jakmile Google rozpozná některý z výše jmenovaných problémů, upozorní uživatele výraznou červeno-oranžovou stránkou s bílým textem. Z této stránky se pak lze do bezpečných vod vrátit skrze tlačítko „Back to safety“.

Některá tlačítka, před nimiž vás Google nyní bude varovat:

 

Zdroj: Arstechnika

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.6 komentářů: 1
5.2.2016

Logitech G810 Orion Spectrum: jednoduchá herní mechanická klávesnice s RGB podsvícením

Firma Logitech se rozhodla oživit svoji nabídku klávesnic pro hráče o model G810 s přízviskem Orion Spektrum. Jedná se o mechanickou klávesnici, která nabídne vícebarevné podsvícení a spínače vlastní výroby Logitechu Romer-G. 

Klávesnice má tradiční rozložení kláves a také poměrně jednoduchou konstrukci. Ač se jedná o zařízení určené hlavně hráčům, nedočkáme se žádných dodatečných kláves pro makra nebo profily. Speciálních kláves je na klávesnici skutečně poskrovnu a slouží hlavně k ovládání multimédií. Jako makro klávesy může posloužit pouze řada od F1 až po F12.

Na G810 Orion Spectrum nás jistě na první pohled zaujme podsvícení, u něhož si můžeme volit z celého barevného spektra RGB a nastavit si ho individuálně pro libovolnou klávesu. Výrobce označuje systém podsvícení jako inteligentní, což ve slovníku Logitechu znamená, že s využitím softwaru Logitech Gaming Software (LGS) můžeme synchronizovat efekty i s dalšími periferiemi řady G.

 

Dalším lákadlem jsou kvalitní mechanické spínače Romer G. Ty by měly nabídnout ještě výrazně vyšší životnost než známé Cherry MX. Konkrétně by měla dosahovat až na 70 milionů úhozů. Výrobce se chlubí také o 25 % kratší aktivační dráhou spínačů než u spínačů od Cherry. Šikovná je také schopnost snímání až 26 stisknutých kláves najednou. Celkové rozměry klávesnice jsou 153 × 443,5 mm a hmotnost je o něco nižší než 1,2 kg. 

Všechna výše zmíněná pozitiva klávesnice bohužel Logitech mírně zabíjí cenou. Doporučená cena pro náš trh by se totiž měla vyšplhat až na 5 300 Kč. 

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 7

Firma Adata odhalila dvě nová provedení odolných externích disků HD650 a HD710

Společnost Adata přidala do svého portfolia dvojici nových externích pevných disků, které jsou navrženy pro náročnější podmínky a nabídnout tudíž zvýšenou odolnost.

Konkrétně se jedná o modely HD650X a HD710M, které mají společné to, že pro připojení využívají rozhraní USB 3.0 a nabídnou kapacitu 2 TB. Hlavní rozdíl mezi oběma disky tedy tkví zejména v jejich vzhledu. První disk s označením HD650X je, jak už může napovídat vzhled, zaměřen na uživatele konzolí Xbox One a Xbox 360. Základem disku je však starší model HD650 a  stejně jako původní verze i ta nová nabídne odolnost vůči nárazům a polití kapalinou.

 

Další novinka HD710M je potom navržena na ještě extrémnější podmínky, čemuž napovídá i kryt s vojenským maskováním a certifikace odolnosti (stupeň krytí) IP68. Díky ní je disk utěsněn proti prachu a může být po dobu jedné hodiny ponořen do hloubky 150 cm pod vodou. HD710M splňuje také standard americké armády MIL-ST-810G 516.6 zaručující odolnost proti postříkání vodou a výrazným otřesům.

 

O ceně a datu vydání zatím výrobce nepromluvil, nicméně očekává se, že cena obou nových edicí disků řady HD bude pouze mírně vyšší než u původních provedení. U modelu HD650X tak můžeme počítat s cenou kolem 3 000 Kč a u HD710M s cenovkou přesahující 3 200 Kč.

Zdroj: Hardware.info

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 1

AMD vydává hotfix ovladače GPU řešící problém s blikáním displeje Fallout 4

Společnost AMD vydává nový ovladač pro své grafické karty Radeon Software Crimson Edition 16.1.1 Beta, který by měl záplatovat chyby z předchozí verze ovladačů 16.1.1.

Zásadní chybou předchozí verze driverů, kterou AMD vydalo teprve před třemi dny, je, že přidané CrossFireX profily pro Fallout 4 mohly způsobit problém s displejem. Ač ovladače přinesly také tyto profily také pro hru Rise of the Tomb ride, chybu uživatelé zaznamenali pouze u Fallout 4.

 

Nová verze s přízviskem Beta by měla problém s blikáním displeje odstranit. Zároveň s sebou přináší i opravy pro další herní tituly. Namátkou by měly být vyřešeny třeba problémy s texturami ve hře Assassin's Creed Syndicate při využití monitoru s FreeSync, nebo špatné vykreslování oblohy ve hře Star Wars: Battlefront.

Ovladače si můžete pro různé operační systémy stáhnout přímo ze stránek výrobce.

Zdroj: techPowerUp

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.6 komentářů: 5

Původní PC divize Sony představila svůj vlastní smartphone

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že bývalá divize společnosti Sony chystá představení nového smartphonu. K němu došlo před několika hodinami, takže nyní se pojďme podívat, na co se můžete těšit.

Nový smartphone od společnosti Vaio dostal název Phone Biz. To vysvětluje velkou spoustu věcí, například i to, že poběží na operačním systému Windows 10 a bude podporovat režim Windows Continuum.

Phone Biz je smartphone s 5,5palcovým displejem a Full HD rozlišením, který pohání osmijádrový čipset Snapdragon 617 a 3 GB paměti RAM. Vnitřní paměť telefonu činí 16 GB a lze ji dále rozšířit skrze microSD karty.

Mezi dalšími specifikacemi najdeme 13Mpx zadní a 5Mpx přední fotoaparát a 2800 mAh baterii.

Společnost Vaio uvede Phone Biz už příští měsíc a to na domácím trhu. Zdali se toto zařízení dostane oficiální cestou i za hranice Japonska zatím není známo. Cena smartphonu byla stanovena na 430 dolarů (cca 10 750 korun). 

Zdroj: GSM Arena

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 1

Android Marshmallow se šíří pomalu, králem je stále KitKat

Na blogu Android Developer se objevily statistiky, které prozrazují globální zastoupení jednotlivých verzí Androidu. Nejnovější Android Marshmallow se přitom aktuálně nachází asi jen v 1,2% zařízení. To je o více jak polovinu méně, nežli zastoupení stařičkých verzí Ice Cream Sandwich (2,5% podíl) a Gingerbread (2,7% podíl).

Největší podíl drží verze KitKat (35,5%). Jen těsně za ní se usadila verze Lollipop (34,1%), která je následována verzí Jelly Bean (23,9%).

Další zajímavý graf prozradil zastoupení velikosti displejů a pixelové hustoty.

A nakonec poslední nás seznámil se zastoupením Open GL verzí.

 

Zdroj: AD

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1 komentářů: 0

Známe datum vydání nového Dooma

Společnost Bethesda oznámila, že reboot akční střílečky Doom od id Software vyjde 13. května a to pro počítače a konzole Xbox One a PlayStation 4. Vedle toho potom uveřejnila nový a nutno podotknout také velmi brutální trailer:

Vydání nového Dooma bude předcházet beta verze hry, takže pokud jste netrpěliví, máte možnost se do hry zapojit o něco dříve.

Správní fanoušci Dooma by si přitom neměli nechat ujít ani sběratelskou edici, která bude obsahovat sošku jednoho z nejhorších démonů Revenanta. Potvora bude stát na podstavci nasvíceném LED žárovkami, takže se na vašem stole bude pěkně vyjímat. Sběratelská edice samozřejmě bude obsahovat i fyzickou kopii hry a bude se prodávat za 120 dolarů (cca 3000 korun).

Pokud si Dooma předobjednáte, dostanete navíc Demon Multiplayer Pack. Ten bude obsahovat několik digitálních bonusů včetně skinů vašeho vybavení.

Dooma si můžete předobjednat už nyní a to na Steamu. Cena hry byla stanovena na 59,99 €. 

Zdroj: PC Gamer

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 4
4.2.2016

Lian Li PC-M25: kompaktní SFF skříň s překvapivým prostorem pro disky

Firma Lian Li si pro své zákazníky připravila novou kompaktní počítačovou skříň PC-M25, kterou lze považovat za SFF (small form factor) skříň, přesto však nabídne dostatek prostoru až pro osm disků.

Skříň má formát malé věže a je samozřejmě vyrobená z převážně z hliníku, jak už bývá u této značky zvykem. Interiér je navržený tak, že se zaměřuje právě na možnost instalace co nejvíce disků. Za tímto účelem je model PC-M25 vybaven hot-swap odnímatelným držákem pro HDD, do něhož mohou uživatelé umístit až pět 3,5" disků. Další tři 2,5" nebo dva 3,5" disky pak můžeme umístit do spodní klece. 

Kromě více než slušného prostoru pro disky je ve skříni také dostatek prostoru pro grafiky s délkou až 410 mm a PSU s délkou 230 mm. Co se základních desek týče, můžeme zvolit micro-ATX či mini-ITX formát. Jediným poměrně dosti limitujícím faktorem je prostor pro chladič procesoru, jehož výška nesmí být větší než 8 cm. Za zmínku stojí také čtyři pozice pro grafické či rozšiřující karty. Ty lze na zadním panelu snadno uchytit systémem PCI lock. 

Chlazení skříně zajišťují především průduchy v bočnicích, odkud je vzduch vtahován pomocí čelního 140mm větráku s možností regulace otáček. Odvod teplého vzduchu ze skříně pak zajišťuje 120mm ventilátor umístěný na záď. Součástí skříně je také odnímatelný prachový filtr na dně pod klecí pro disky. Dalším aktivem PC-M25 je poměrně nízká hmotnost zhruba 3,74 kg. 

Cena této netradiční skříně, která potěší hlavně uživatele vyžadující vysokou kapacitu úložiště, by se měla pohybovat okolo 170 dolarů. Na náš trh by se tak mohla skříň dostat zhruba za necelých 5 000 Kč. Uvedení na trh plánuje Lian Li na polovinu tohoto měsíce. Tradičně budeme mít na výběr z černého a stříbrného provedení. 

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5 komentářů: 11

Sony odhalilo svoji první řadu tenkých SSD SLW-M pro běžné spotřebitele

Společnost Sony debutuje na trhu s SSD pro běžné uživatele vydáním řady SLW-M, jejíž modely se budou pyšnit tenkou konstrukcí a solidními přenosovými rychlostmi.

Nová řada 2,5“ SSD od Sony by měla zahrnovat dva modely a to SLW-MG2 s kapacitou 240 GB a SLW-MG4 s vnitřním prostorem 480 GB. Komponenty obou variant jsou uloženy do tenkého černého krytu s rozměry 69,85 × 100 mm a hmotností 50 až 60 gramů a obě využívají rozhraní SATA III (6 Gb/s).

Disky by měly být založeny na přeznačeném řadiči Phison S10  v kombinaci s NAND flash čipy Toshiba A19 s buňkami tpyu TLC. Tato kombinace slibuje sekvenční přenosové rychlosti až 560 MB/s při čtení a až 530 MB/s při zápisu. Společně s SSD dostaneme také redukci na tloušťku 9,5 mm a licenci pro Acronic True Image 2015 HD. Pro správu a kontrolu disků může sloužit dodávaný software Sony SSD Toolbox.

Ceny disků prozatím výrobce také neodtajnil. Jisté je pouze to, že nejprve dorazí na domácí japonský trh. 

Zdroj: 1, 2

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1 komentářů: 0

LG G4 dostává v Česku aktualizaci systému

Pro smartphone LG G4 byl v České republice uvolněn nový update, který systém povyšuje na verzi 20d. Firmware vylepšuje výdrž baterie a přináší důležité bezpečnostní opravy od Googlu.

Aktualizace je šířena metodou OTA (over-the-air), nepotřebujete tedy kabelem telefon připojovat k počítači, ale stačí být v dosahu WiFi nebo mít aktivní mobilní data.

Instalační balíček má velikost 92 megabajtů a jeho dostupnost pro váš telefon můžete ověřit v Nastavení => Info o telefonu => Centrum aktualizací => Aktualizace softwaru.

1 3 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 2

Microsoft koupil za 250 milionů dolarů klávesnici SwiftKey

Americký softwarový gigant Microsoft kupuje společnost SwiftKey vyvíjející stejnojmennou klávesnici pro chytré telefony a tablety. Finanční podmínky, za kterých britskou firmu přebírá, nezveřejnil, ale na serveru New York Times se spekuluje o částce 250 milionů dolarů.

Microsoft na svém webu uvedl, že bude ve vývoji klávesnice nadále pokračovat a její technologii integruje i do své vlastní experimentální klávesnice Word Flow. Hlavním důvodem akvizice je nicméně samotná technologie, na které je SwiftKey postavena.

Podle oficiálního blogu SwiftKey uživatelé klávesnice uskutečnili odhadem již přibližně deset milionů stisknutí kláves ve více než sto různých jazycích, což dává po sečtení více než sto tisíc let strávených při psaní.

Swiftkey patří k nejpopulárnějším alternativním klávesnicím pro Android a iOS. Uživatele si získala precizní autokorekcí, dobrou predikcí následujících slov a schopností učit se slova a věty, které používáte nejčastěji. Navíc umožňuje také psát ve stylu Swype (tahem po displeji), což je v některých případech rychlejší a pohodlnější, než když klasicky slova vyťukáváte.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 3
TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.