Novinky

20.4.2014

Tesco prodalo 500 000 kusů tabletu Hudl, nyní pracuje na jeho nástupci

Obchodní řetězec Tesco uvedl na podzim loňského roku na trh svůj cenově dostupný tablet Hudl, kterého se nyní, po přibližně 7 měsících prodeje, prodalo přes 500 000 kusů.

O překročení milníku 400 000 prodaných kusů Vás už v lednu informoval náš sesterský web svetaplikaci.tyden.cz. Nyní se prodeje vyšvihli přes hodnotu půl milionu prodaných kusů a Tesco oznámilo záměr vydat nástupce úspěšného tabletu. Nástupce bychom se podle všeho měli dočkat později v tomto roce. Přesné datum vydání ani žádné specifikace zatím řetězec nezveřejnil. 

Tesco Hudl tablet

Jen pro připomenutí, současný Hudl nabídne 7palcový displej s rozlišením 1440 × 900 pixelů a je založen na čtyřjádrovém procesoru s frekvencí 1,5 GHz. Kromě toho je vybaven také 16GB vnitřním úložištěm, které je možné dále rozšířit pomocí microSD karty. Další výbavou, která mluví ve prospěch zařízení je poměrně nový operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean. To vše je k dostání za 119 liber, tedy za necelé 4 000 Kč. 

Tablet zároveň funguje jako jakási vstupní brána pro digitální služby nabízené Tescem, jako je třeba služba Blinkbox, pomocí níž si můžete kupovat a stahovat filmy a hudbu, nebo aplikace Clubcard TV. Díky tabletu se také zvýšily on-line prodeje řetězce Tesco, který zaznamenal 11procentní nárůst, což je pro Tesco dobrá zpráva vzhledem ke slabším finančním výsledkům firmy za poslední rok.  

Tesco Hudl tablet

Vedení řetězce také avizuje, že plánuje dále rozšiřovat své mobilní služby a nabídky. Kromě toho se rozhodlo vybudovat svoje nové digitální vývojové centrum, které bude mít sídlo v Londýně. Účelem tvorby tohoto centra by mělo být především zlepšení webových služeb řetězce.

Zdroj: HEXUS

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.4 komentářů: 2

První smartphone Project Ara od Google se objeví začátkem příštího roku

Jedním z nejzajímavějších inovativních dlouho očekávaných projektů od Google je Project Ara. Nyní se zdá, že první smartphone Project Ara by měl na trh dorazit v lednu roku 2015.

Komu uniklo, o co se vlastně jedná, jde o levný chytrý telefon, který bychom si po koupi měli být schopni sami jednoduše sestavit z několika dílů reprezentujících jednotlivý hardware telefonu. Zatím není úplně jasné, jak budou přesně jednotlivé komponenty komunikovat a kolik si budeme muset za některé nestandardní "kousky skládačky" připlatit. Komponenty by měly ale držet slabé magnety a bude možné vyměnit také jejich vrchní kryt. 

 Google Project Ara

Kromě poměrně brzkého data vydání, je další dobrou zprávou cena zařízení, která by měla být v základní konfiguraci (základní díly) a ve fádní šedé barvě pouhých 50 dolarů, tedy přibližně 1 000 Kč. Tento tah má nejspíš za účel k produktu přilákat širokou škálu uživatelů, kteří si budou následně dokupovat další hardware. Více informací se dozívte v následujícím videu:

Tak či onak bychom se další informace měli dozvědět na dvou plánovaných konferencích Google, které budou přímo zaměřeny na Project Ara.

Zdroj: NextPowerUp

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 2
19.4.2014

Notebook, z něhož Bill Clinton poslal první e-mail do vesmíru, byl vydražen za 1,2 milionu korun

Mysleli jste si, že notebook se nemůže stát slavným? Opak je pravdou. Notebook, nebo spíše laptop, který používal Bill Clinton se nyní stal celebritou, když byl vydražen za 60 667 dolarů.

Tato částka je skutečně astronomická, v přepočtu se totiž jedná o více než 1,2 milionu korun českých. Jedná se o notebook Toshiba Satellite, z něhož Bill Clinton v roce 1998 poslal úplně první prezidentský e-mail

 Notebook, z něhož Bill Clinton poslal první e-mail do vesmíru, byl vydražen za 1,2 milionu korun

Notebook vlastně ani nepatřil samotnému bývalému prezidentovi USA Billu Clintonovi,  patřil totiž lékaři Bílého domu Robertu Darlingovi, který ho Billu Clintonovi půjčil, aby mohl poslat e-mail astronautovi a někdejšímu americkému senátorovi Johnu Glennovi. To by nebylo tak zajímavé, kdyby se Glenn v oné chvíli nenacházel v raketoplánu Discovery, který právě obíhal zemi. Zajímavostí je také to, že Johnu Glennovi bylo v té době 77 let. 

 Notebook, z něhož Bill Clinton poslal první e-mail do vesmíru, byl vydražen za 1,2 milionu korun

Bill Clinton odesílá e-mail svůj první e-mail a to hned do vesmíru

Jednalo se jeden z mála e-mailů, který kdy Bill Clinton poslal, jelikož podle svých slov měl obavy z bezpečnosti komunikace prostřednictvím e-mailů. Notebook byl vydražen 17. 4. Bostonským aukčním domem prostřednictvím on-line aukce za zmíněných 60 667 amerických dolarů

Zdroj: 1, 2

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7 komentářů: 2

TP-LINK M5250 – kapesní 3G Wi-Fi modem může k internetu připojit až 10 uživatelů

Společnost TP-LINK uvedla na český trh nový stylový kapesní 3G WiFi modem, který nese označení M5250.

Vzhled zařízení je poměrně netradiční a připomíná černý oblázek. Zařízení funguje jako jednoduchý přenosný Wi-Fi hotspot pro připojení až 10 zařízení naráz. N5250 spojuje výhody mobility vysokorychlostního 3G připojení a flexibility připojení Wi-Fi standardu 802.11n. Pro připojení různých zařízení, jako jsou tablety či notebooky tak nepotřebujete žádné další zařízení, stačí do modemu vložit SIM kartu a tím začít přes Wi-Fi "zprostředkovávat internet". 

TP-LINK M5250

SIM karta samozřejmě musí podporovat 3G sítě. Modem podporuje sítě HSPA+ a při ideálních podmínkách může rychlost stahování přes modem dosahovat až 21,6 Mb/s a uploadu až 5,76 Mb/s. Jelikož se jedná o přenosné zařízení, dočkáme se u něho vestavěného akumulátoru s kapacitou 2000 mAh, který by měl být schopen udržet modem v chodu na jedno nabití až 10 hodin. Dobíjet ho lze za pomoci kabelu přes port microUSB.   

TP-LINK M5250

Modem M5250 může zároveň sloužit jako dočasné úložiště dat, které si lze s sebou vzít na cesty a to díky slotu pro microSD karty, do něhož lze vložit microSD kartu s kapacitou až 32 GB. Při připojení modemu přes USB kabel se pak zařízení chová jako jakékoliv běžné externí paměťové zařízení.

TP-LINK M5250 je již nyní k dostání za doporučenou cenu 1 899 Kč vč. DPH.

Zdroj: TZ TP-LINK

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 1
18.4.2014

Žádný 20nm GPU čip letos nevyjde, nové grafiky ale ano!

Tak je to potvrzené, 20nm čipy letos nečekejte, v High-endu ale i tak přijde novinka - Maxwell i další Kepler!

Před nedávnem jsme hovořili o GeForce GTX 880, která by mohla být postavená na 20nm čipu Maxwell. Tuto zprávu od nás dokonce linkovali největší IT weby světa. Nakonec bude všechno asi jinak. 20nm výroba nás zřejmě letos nečeká, a nebo až úplně na konci roku. Podívejme se, co se objevilo na webu ...

První novinkou je existence čipu GK210, tedy dalšího High-endového Kepleru, Na trhu je nejvyšší čip GK110 s plnými 2880 CUDA jádry, jeho ekvivalent do karet Tesla a Quadro je GK180. Jde o stejný čip, se stejnými parametry. Z obrázku nahoře ale vidíme, že právě v těchto dnech je expedována novinka GK210. Z obrázku nahoře je jasné, že čip existuje ve dvou verzích. První nese název GK210-885-A1 a druhý pak GK210-INT5156-A1. Jde pravděpodobně o stejné čipy, jeden určený do karet Tesla/Quadro a druhý do herní karty. Možné ale také je, že jde o nový název pro GK110/GK180 pro duální herní i profi karty (Titan-Z a Tesla-Z). Nvidia ráda stejné čipy přejmenovává na různé karty. Jisté je pouze to, že nějaká novinka existuje a právě se začíná distribuovat.

Druhá tabulka je zajímavější. Ukazuje totiž čip Maxwell pro herní kartu. Jde o první prototyp čipu GM204, první položka jež nás zaujme říká, že patice pro GK104 a GM204 je stejná. Druhá pak prozrazuje název čipu GM204-GB3-256. Můžeme zde spekulovat, že číslice 256 značí 256-bitové rozhraní pamětí. Vzhledem ke zpětné kompatibilitě s GK104 to dává smysl. Podle všeho to vypadá, že výroba prvních prototypů tohoto čipu začala. S jistotou o něm můžeme říci toliko: Je vyroben na 28nm, jde o nástupce GK104, bude disponovat 256-bitovým řadičem pamětí, na trh se nedostane dřív než na podzim.

Podle výše uvedeného to vypadá, že Nvidia osvěží střední vyšší třídu a možná i High-end do konce roku ještě kartami založenými na GM204 vyrobeným na 28nm. Může jít o karty GeForce GTX 870 a níže, jako nástupce současných modelů s GK104. První 20nm čipy pro High-end se neobjeví dříve než příští rok. To je zcela jisté. Stejné to je u AMD, ředitelka dnes potvrdila, že ani AMD žádný 20nm čip letos neplánuje uvést.

Zdroj: Zauba.com, AMD

58 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -2.2 komentářů: 4

Společnost Spire chystá vydání série nových PC skříní nazvané Ridge

Nová série Ridge od firmy Spire bude zahrnovat počítačové skříně formátu ATX, mezi jejichž hlavní přednosti patří kvalitní použité materiály a moderní vzhled. 

Mělo by se zároveň jednat o funkční a cenově dostupné skříně, které mají středně velkou konstrukci a jsou určeny široké klientele. Nová série prozatím bude čítat pouze dva modely, označené jako 6602 a 6601. Na trh by měly oba modely dorazit v létě letošního roku. 

Spire Ridge 6601 exteriér

Spire Ridge 6601 exteriér

Specifikace obou skříní se příliš neliší. Společným jmenovatel obou modelů by měla být vnitřní struktura umožňující flexibilní montáž komponent a také snadno přístupný čelní panel s porty USB. Dalším společným rysem obou skříní jsou jejich rozměry, ty jsou u obou modelů 41,5 × 19,2 × 41,8 cm. Obě skříně lze navíc osadit stejným počtem ventilátorů. Zadní panel obou modelů nabídne prostor pro 80, 90 nebo 120mm ventilátor, čelní panel jednu pozici pro 120mm větrák a boční panel může být osazen taktéž 120mm ventilátorem.

Spire Ridge 6601 interiér

Spire Ridge 6601 interiér

První model označený číslovkou 6601 nabídne čelní panel z lesklého černého plastu a dostatečný vnitřní prostor pro montáž základních desek ATX a Micro ATX. Hmotnost skříně je 3,3 kg. Kromě toho se dočkáme jedné 5,25" pozice, čtyř 3,5" pozic pro disky a sedmi slotů pro rozšiřující karty. Čelní panel skříně je vybaven I/O panelem s kombinací portů USB 2.0 a USB 3.0 společně s dvojicí audio konektorů

Spire Ridge 6602 exteriér

Spire Ridge 6602 exteriér

Druhý model označený jako 6602 je založen na naprosto stejné šasi s tím rozdílem, že volí jiný design čelního panelu. Místo lesklého plastu je čelní panel vyveden ze síťoviny. Šasi skříně je stejně jako u předchozího zmíněného modelu vyrobena z 0,5 mm silné SGCC oceli. Dovnitř modelu 6602 lze instalovat pouze desky formátu ATX. Čelní panel je taktéž opatřen dvojicí portů USB a audio konektorů. Místo jedné 5,25" pozice pro mechaniky se v tomto případě můžeme těšit na dvě tyto pozice. Zbytek specifikací zůstává stejný. 

Spire Ridge 6602 interiér

Spire Ridge 6602 interiér

Stejná je i cena obou produktů, která byla stanovena na 24,95 euro, tedy přibližně necelých 700 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0

ASUS oficiálně představuje grafickou kartu Striker GTX 760 Platinum

Společnost Asus uvádí na trh grafickou kartu Striker GTX 760 Platinum, která spadá do produktové řady Repulibc of Gamers (ROG).

Asus představil herní grafickou kartu Striker GTX 760 Platinum ze své série Republic of Gamers. Novinka je založena na grafickém procesoru nVidia GeForce GTX 760 (GK104) a 4GB vysokorychlostní paměti typu GDDR5. Karta nabízí celkem 1152 CUDA jader, 96 TMU, 32 ROP jednotek a až o 10 % vyšší výkon než referenční modely.

K tomu přispívají systém chlazení DirectCU II, ventilátor CoolTechDIGI+ VRM pro digitální regulaci napětí a odolné komponenty Super Alloy Power. Striker GTX 760 Platinum je rovněž továrně přetaktován – GPU běží na frekvenci až na 1150 MHz (1085 MHz bez Boost) a paměti kmitají na taktu 6008 MHzKromě toho Striker nabídne i dobrý potenciál pro přetaktování. Výrobce pro tyto účely dodává utilitu GPU Tweak.

Kartu zdobí charakteristická červeno-černá barva ROG a barevné LED indikátory zatížení grafického procesoru. Z obrazových výstupů Striker nabízí dva DVI, HDMI a DisplayPort ve verzi 1.2. Novinka se začne v České republice a na Slovensku prodávat v průběhu května za 7 590 Kč, resp. 280,99 euro s DPH.

Zdroj: TZ Asus

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 1

Víme jak vypadají nové herní desky z řady GAMING od MSI

Procesory architektury Haswell Refresh pomalu a jistě klepou na dveře a tak není divu, že se internet dostaly první fotografie základních desek osazených čipovou další generace (Intel Z97 Express).

Všechny nové desky z řady GAMING jsou osazeny paticí LGA 1150, stejně jako současné s čipsetem Intel Z87 Express, nicméně podporují jak stávající procesory architektury Haswell, tak přicházející Haswell Refresh. MSI bude mít v nabídce hned pětici herních modelů – formátem microATX (GAMING) počítaje, XL-ATX (GAMING 9 AC) konče.

MSI GAMING

Desky se tradičně vzájemně liší konektivitou, napájením nebo množstvím přídavných čipů nebo (OC) funkcí navíc. Z obrázků jistě valná většina z vás dokáže posoudit jednotlivé modely, co se týče jejich základní konektivity (DIMM, PCI-E, PCI slotů nebo SATA, USB portů).

MSI GAMING 3

Pokud jde o napájení, tak microATX model má nejspíše 4-6 fází, zatím co vlajková loď bude mít fází rovnou 12. Od modelu GAMING 5 a výše na deskách najdeme POST displej a také měřící body. Desky GAMING 7 a GAMING 9 AC nabídnou navíc tlačítka, lepší chlazení, apod.

MSI GAMING 5

Co mají všechny desky společné je jednotný design – na černém PCB se opět vyjímají červenočerné chladiče a na pasivu PCH čipu se vyjímá motiv draka. Stejně tak výrobce myslel i na vyznavače audia a všechny modely mají EMI štít a kvalitní audio kondenzátory.

MSI GAMING 7

U dražších desek se dá rovněž očekávat přítomnost síťového čipu Killer E2200 od Broadcomu a Wi-Fi konektivita. Na další informace včetně cen si budete muset počkat až po vypršení NDA.

MSI GAMING 9 AC

Zdroj: MSI

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 0

MIT FingerReader umožňuje nevidomým čtení normálního textu

Zrakově hendikepovaní lidé obvykle mohou číst pouze texty tištěné v Braillově písmu, tedy taktilním textu, tištěném na reliéfní papír. Vědci z MIT nyní nabízí k tomuto čtení alternativu.

Doposud byli slepí nebo jinak zrakově hendikepovaní lidé nuceni číst pouze knihy, noviny a časopisy, které jsou k dostání ve formátu reliéfním papíru s Braillovým písmem. To se nyní snaží změnit vědci z MIT Media Labs, kteří dali dohromady zajímavou novinku, která umožní slepým lidem číst i běžně tištěné testy.  

MIT FingerReader

Jedná se o jakousi čtečku, kterou lze popruhem přidělat k ukazováčku a pomocí něho přejíždět po textu, přičemž psaný text je převáděn na mluvené slovo. Je sice pravda, že hlas, který zařízení produkuje, je spíše strojový a nedodržuje zákonitosti intonace, ale přesto si díky tomuto zařízení mohou nevidomí "přečíst" i texty, které nejsou k dostání v Braillově písmu. 

Tým, který stojí za vývojem FingerReader, navíc slibuje, že dále pracuje na lepších hlasových technologiích, které by měly text věrněji předčítat. Pro čtení textu využívá FingerReader fotoaparát, který dokáže snímat 12bodový tištěný text. Následně je tento text převáděn pomocí zvukového čipu na hlas. Tento čip navíc upozorní pípnutím, když se uživatel dostane příliš daleko od čtené řádky. 

Čtečka bohužel zatím neumí přečíst malé texty, které nalezneme například na obalech léků, je tedy zatím určen výhradně pro čtení běžných tištěných knih

Zdroj: Softpedia

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5 komentářů: 5

VisionTek přichází s vodou chlazenou variantou grafické karty Radeon R9 290

Firma VisionTek Proucts LLC neboli jednoduše VisionTek, výrobce výkonných vylepšení a doplňků pro PC a počítače Apple Macintosh, oznámila vydání limitované edice grafické karty CryoVenom R9 290.

Jedná se prakticky o grafickou kartu Radeon R9 290 od AMD, která je opatřena blokem vodního chlazení, díky čemuž je ideální volbou pro nadšence do přetaktování a hardcore hráče. Karta je stejně jako referenční model vybavena 4 GB GDDR5 pamětí, využívajících 512bitové rozhraní. Grafické paměti mají frekvenci 1250 MHz a lze ji zvýšit až na 1450 MHz. Základní frekvence karty je 947 MHz, přičemž takt jádra GPU může dosahovat až 1175 MHz

VisionTek CryoVenom R9 290LE

Chladič, kterým je karta osazena, pochází z dílny slovinské poslečnosti EK Water Blocks. Blok vodního chlazení, kterým je karta vybavena, chladí přímo kritické oblasti jako je GPU, RAM paměti a VRM a umožňuje tak velice vysoké přetaktování karty.

VisionTek CryoVenom R9 290LE

Při plném vytížení produkuje CryoVenom R9 290 teplo rovnající se přibližně 52 stupňům Celsia, z čehož vyplývá, že chladič zajišťuje až o 38% lepší výkon chlazení než srovnatelné vzduchové chladiče od konkurenčních značek. Přesto si zachovává minimální hlučnost, rovnající se přibližně 10 dB

 VisionTek CryoVenom R9 290LE

Výstupy z karty jsou celkem čtyři. Využít můžeme dva porty dual-link DVI, rozhraní HDMI a výstup DisplayPort. Karta je nyní dostupná na oficiálních stránkách výrobce za cenu 650 dolarů.

Zdroj: 1, 2

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 1

Apek Maxpad- světově první dotyková Smart TV s Windows 8.1

Chytré televizory jsou povětšinou založeny na operačním systému Android nebo třeba webOS, jako například nejnovější generace SmartTV od LG, nevyhneme se ani proprietárním OS. Společnost Apek na to jde jinak a svoji novou chytrou televizi vybavila OS Windows 8.1.

Microsoft se stále snaží více či méně úspěšně prorazit s Windows na trh s mobilními zařízeními. K vidění jsou především tablety, chytré telefony a hybridní zařízení s dlaždicovým operačním systémem Windows 8. Nyní Microsoft upírá svoji pozornost i na trh s chytrými televizory.

Úplně prvním chytrým televizorem, založeným na operačním systému Windows 8.1, se nyní stala Smart TV nazvaná MaxPad od brazilské společnosti Apek. Jelikož je Windows 8/8.1 navržen pro ovládání pomocí dotykového rozhraní, je Maxpad vybaven dotykovým displejem, který lze ovládat více dotyky (pravděpodobně deseti).   

 Apex Maxpad

Televizor by měl nabídnou možnost rozpoznání různých gest, která jsou pro ovládání Windows 8.1 přednastavena. Kromě netradiční volby operačního systému se dočkáme také poměrně solidní hardwarové výbavy. Maxpad je totiž vybaven quad-core APU ze série A10 od AMD. Mělo by se tedy pravděpodobně jednat o APU A10-5800K, které je zároveň vybaveno grafickým čipem Radeon HD7660D.  

Kromě toho je televizor vybaven také hybridním vnitřním úložištěm, jehož součástí je 60GB SSD disk, na němž je předinstalováný samotný systém, a 500GB pevný disk, který slouží k ukládání video souborů a ostatních dat. Maxpad lze ovládat buď pomocí dotykového rozhraní displeje, nebo pomocí bezdrátové Air Mouse myši a klávesnice, které jsou ke Smart TV dodávány. Kromě toho můžeme využít také vestavenou webovou kameru s rozlišením 5Mpx, která umožňuje provozovat videokonference v rozlišení Full HD

 Apex Maxpad

Shrnuto a podrženo, tento televizor je ve své podstatě solidně vybavené AiO PC s velkým dotykovým displejem. K dostání by měly být tři velikostní varianty s úhlopříčkami 39, 50 a 64,5 palce. Nejmenší dostupný model s úhlopříčkou 39 palců bude k dostání za cenu 5700 dolarů, tedy přibližně 113 000 korun.

Zdroj: 1, 2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4 komentářů: 0
17.4.2014

AeroCool představil dvojici tenkých PC skříní s označeními QS-101 a QS-102

Známý výrobce počítačových skříní, společnost AeroCool Advanced Technologies, přichází s dvojicí nevšedních, tenkých skříní z řady PGS-Q

Modelová označení skříní jsou QS-101 a QS-102. Obě skříně jsou vhodné jako kompaktní desktopové řešení nebo ke stavbě systému domácího kina (HTPC). Jedná se o tradiční desktopové skříně, můžeme je tedy umístit ve vertikální i horizontální poloze. Vzhled obou modelů by se dal popsat jako futuristický. Hlavní rozdíl mezi oběma skříněmi tkví hlavně ve vzhledu jejich čelního panelu. 

AeroCool QS-101 a QS-102

AeroCool QS-101

K dostání bude jak tradiční černá verze obou modelů, tak nevšední vínově červená a bílá varianta. Navzdory svým rozměrům, které jsou 100 × 300 × 415 mm, nabídnou oba modely poměrně solidní vnitřní prostor. Obě skříně lze osadit základními deskami formátu Mini-ITX nebo Micro-ATX. Rozměry dále umožňují instalaci procesorového chladiče s maximální výškou 8 cm a až čtyř nízkoprofilových grafických či rozšiřujících karet s maximální délkou 24 centimetrů

AeroCool QS-101 a QS-102

AeroCool QS-102 v červené a bílé barvě

Dále je v interiéru dostatek prostoru pro jednu 5,25palcovou mechaniku, který lze v případě potřebi nahradit 3,5" diskem. Kromě toho se dočkáme také dvou pozic pro 2,5" pevné či SSD disky. Dodatečně lze do obou modelů umístit také další 3,5" HDD do speciální montážní oblasti. Využít lze také předvrtané otvory pro vedení kabeláže, které usnadňují cable management. 

AeroCool QS-101 a QS-102

Nezapomnělo se ani na chlazení. Aby byl zajištěn dostatečný prostor pro cirkulaci vzduchu, zvolil výrobce umístění napájecího zdroje formátu SFX do přední části skříně, kde je ventilátor PSU orientován do bočnice. Pro napájení základní desky je připraven kabel vedoucí ze zadní části skříně ke zdroji. Další chlazení vnitřních komponent zajišťuje jeden předinstalovaný 80mm ventilátor. Tento ventilátor pracuje rychlostí 1600 otáček za minutu, zajišťuje průtok vzduchu 28,4 CFM a jeho hlučnost by neměla přesáhnout hranici 21,6 dBA.

AeroCool QS-101 a QS-102

Dočkáme se samozřejmě také čelního I/O panelu. Tento panel je dalším prvkem, v němž se oba modely odlišují. QS-102 se totiž dočká spouštěcího tlačítka, dvou audio konektorů a jednoho portu USB 3.0, kdežto model QS-101 nabídne dva porty USB 3.0.

Obě nové skříně od AeroCool jsou již k vidění i nás za cenu pohybující se okolo 600 Kč vč. DPH.   

Zdroj: TechPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 2

Super Flower uvádí na trh 850W zdroj Leadex Platinum

Společnost Super Flower začíná s prodejem 850W varianty zdroje s 80 Plus Platinum certifikací z produktové řady Leadex Platinum.

Nový 850W Leadex Platinum tak ideálně vyplňuje prostor mezi 750W a 1000W variantou a dokáže uživit až trojici výkonných grafických karet. Kabeláž je plně modulární a obsahuje dva 8pinové EPS konektory (jeden se dá rozdělit na 4+4 piny), 20+4pinový ATX konektor a celkem šest 6+2pinových konektorů pro PCI-Express napájení. Disky a optické mechaniky je možné připojit až pomocí 10 SATA, 7 Molex a jednoho Berg konektoru (floppy). 

Leadex Platinum má jednu silnou +12V větev, která dokáže dodat až 70,8 A. Zdroj plně podporuje i nízkonapěťové C-stavy (low-power C-states) procesorů Intel Haswell, splňuje certifikaci 80 Plus Platinum a nabízí také celou řadu elektrických a tepelných ochran. Ventilátor má průměr 140 mm a je řízen v závislosti na teplotě. Super Flower na nový přírůstek poskytuje rozšířenou pětiletou záruku a bude 850W Leadex Platinum prodávat za 220 dolarů.

Zdroj: TechPowerUp!

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 11

Gigabyte brzy uvede na trh svůj nový 13,7" tablet GSmart GX2 s OS Android KitKat

Gigabyte se vrhl na trh s chytrými zařízeními s velkou vervou a po vydání známého tabletu Tegra Note 7 a několika chytrých telefonech chystá vydání velkého, 13,7palcového tabletu GSmart GX2

Jak jsem již zmínil, tablet bude vybaven displejem s poměrně netypickou velikostí úhlopříčky 13,7 palce. Na tomto displeji bychom se měli dočkat také solidního rozlišení. Konkrétně se můžeme těšit na rozlišení 1920 × 1080 pixelů neboli Full HD. "Pod kapotou" se bohužel žádné velké terno nekoná, tablet bude  totiž vybaven mid-range SoC Qualcomm Snapdragon 400, vybaveným grafickým čipem Adreno 305. 

GSmart

Potěšující informací je ale přítomnost 2 GB RAM pamětí společně se 32GB vnitřním úložištěm. Využít budeme moci samozřejmě také dva fotoaparáty. Zadní hlavní fotoaparát má také překvapivě vysoké rozlišení 12 Mpx. Čelní webkamera má pochopitelně rozlišení výrazně nižší a to 1,8 Mpx. Využít budeme moci také připojení 3G nebo 4G. Dalším aktivem tabletu bude jeho operační systém. Tablet bude totiž založen na novém operačním systému Android KitKat ve verzi 4.4.2. Nebudeme u něho nuceni čekat na žádnou aktualizaci systému.

Specifikace Gigabyte GSmart GX2

Více o tabletech, chytrých telefonech a aplikacích na ně čtěte na svetaplikaci.tyden.cz

Cenu se zatím odhalit nepodařilo, ale vzhledem k některým slušně vybaveným chytrým telefonům za dosti rozumné peníze, které Gigabyte v poslední době vydal, lze očekávat cenu přinejmenším přijatelnou.  

Zdroj: ArcTablet

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 1

Scythe Tatsumi 1000B – nový věžový chladič se představuje

Společnost Scythe odtajnila vzhled a specifikace nového chladiče s názvem Tatsumi 1000B, který by navíc měl být cenově dostupný.

Základem nového chladiče Tatsumi 1000B značky Schythe je věžová konstrukce, kterou protínají tři 6mm měděné heat pipe trubice ve tvaru U. Základna je rovněž měděná a její povrch poniklován. Rozměry chladiče činí 102 × 83 × 146 mm. Váha se pohybuje okolo 450 gramů. Dodávaný 92mm ventilátor má rozpětí otáček 200 – 2500 RPM.

Maximální průtok vzduchu činí 55,55 CFM při hlučnosti 31,07 dBA. Při nejnižších otáčkách jsou parametry následující: 6,7 CFM a 7,2 dBA. Tatsumi 1000B podporuje všechny moderní typy patic základních desek – Intel LGA2011, LGA115X a AMD AM3+/AM3, FM2+/FM2/FM1. Chladič se objeví na trhu během května, do té doby si budeme muset počkat na jeho cenu. Mělo by se nicméně jednat o cenově dostupnější model.

Zdroj: Hermitage Akihabara

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1
TOPlist