Novinky

24.10.2014

Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Gigabyte využil svoji stávající cenově dostupnou základní desku H81M-WW, o níž jsme Vás před nedávnem informovali, a vytvořil z ní několika drobnými úpravami jednu ze základních desek herní série G1.Gaming. Tato deska by měla cílit zejména na méně náročné hráče a mohla by tak konkurovat například nedávno vydané H81-Gamer od ASUS.

Jedná se tedy spíše o entry-level základní desku zaměřenou na ty méně náročné hráče, která je založená na čipové sadě Intel H81 a má formát micro-ATX. Pro připojení procesoru tedy slouží socket LGA 1150. Jejím hlavním aktivem bude skutečně hlavně cena, protože její výbava není nikterak oslnivá.

 Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Změn oproti modelu H81M-WW je poměrně málo a odehrály se zejména po stránce vzhledu. Gigabyte se tedy podobně jako i jiní výrobci snaží přinést "herní" základní desku i běžným uživatelům na úkor toho, že její výbava pojmu "herní základní deska" příliš neodpovídá. To je znát zejména na tom, že deska nabídne pouze jeden slot PCI-Express x16 pro grafické karty a to navíc generace 2.0, nikoliv 3.0. 

 Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Další změna oproti modelu H81M-WW spočívá v tom, že namísto dříve využitého staršího rozhraní PCI pro rozšiřující karty je zde umístěn slot PCI-Express 2.0 x1. Dalším, pro většinu z nás zásadnějším rozdílem je využití síťového čipu Intel, namísto toho původního z dílny Realtek. Po stránce zvuku se deska příliš neliší od H81M-WW, využívá totiž 6kanálový audio kodek Realtek ALC892, jehož funkčnost lze opět rozšířit pomocí čelních konektorů až na 8 kanálů. Hodnota SNR kodeku by opět neměla být tříciferná. 

 Gigabyte H81M-Gaming 3: micro-ATX deska pro nenáročné hráče

Na samotném PCB nalezneme také dva porty SATA III (6 Gb/s) a dva konektory SATA II (3 Gb/s). Zadní panel potom umožňuje připojení periferií pomocí dvou portů PS/2 pro klávesnici a pro myš, dvou portů USB 3.0 a dvou konektorů USB 2.0. Pro připojení zobrazovacích zařízení poslouží analogový D-Sub a digitální HDMI. Nechybí samozřejmě trojice audio konektorů a ethernetový síťový port RJ-45. 

O ceně desky bohužel zatím výrobce mlčí, nicméně podle odhadu by se mohla pohybovat lehce pod částkou 2 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.6 komentářů: 0

Víkendová sleva na Steamu patří hrám od vydavatele Deep Silver

Chtěli byste si o víkendu zahrát nějakou hru a nechce se vám za ní platit plnou cenu? Žádný problém. Na Steamu totiž probíhá víkendová slevová akce na hry od Deep Silveru, ve které můžete zakoupit některé špičkové AAA tituly až se 75% slevou.

Předmětem slevové akce vydavatele Deep Silver jsou v první řadě nedávné AAA novinky včetně remasterované verze akční hry Metro, která je na Steamu pod názvem Metro Redux nyní pouze za 19,99 €, nebo akční RPG Risen 3: Titan Lords za 33,49 €.

Pro milovníky zombie a tropického počasí je pak přichystáno balíček postapokalyptických RPG her série Dead Island včetně všech digitálních rozšíření se 75% slevou za 7,99 €. 

Pokud by vám nestačilo ani to, můžete sáhnout po zlevněné hře Sacred 2, Sacred 3, Risen 2, nebo po některém dílu ulítlé městské akce Saints Row. Kompletní nabídku slev od Deep Silveru najdete zde.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 1

Google investoval 542 milionů dolarů do záhadného projektu virtuální reality společnosti Magic Leap

Ani Google nechce zůstat pozadu a rozhodl se zapojit do záhadného projektu společnosti Magic Leap, který se zabývá virtuální a rozšířenou realitou. Google přispěl do tohoto nevšedního start-upu částkou více než 542 milionů dolarů. 

Tato společnost má sídlo na Floridě a vyvíjí technologii, která by měla propojit virtuální realitu s reálným prostředím, nebo chcete-li propojit interaktivní grafiku s realitou. V podstatě by se mělo jednat o zcela nové přenosné zobrazovací výstupní zařízení, které dokáže promítat 3D obsah do prostoru. Výrobce tvrdí, že by se mělo jednat o jakousi formu promítání dynamického digitalizovaného světelného pole do prostoru. 

Google investoval 542 milionů dolarů do záhadného projektu společnost Magic Leap

Nicméně projekt je poměrně tajemný a vývojáři zatím přesnější informace o něm neposkytují. Hlavním účelem tohoto zařízení by měl být vývoj a využití "filmové reality", která by se od virtuální reality, kterou budou umět promítat různé VR headsety, měla lišit především možnou interakcí člověka. Jinými slovy takto promítanou realitu bude moci uživatele ovlivnit, nebude se tedy jednat o pouhý promítaný obsah. Pro přiblížení možností tohoto zařízení si prohlédněte následující video:

O tom, že se jedná o investorsky zajímavý projekt, svědčí i fakt, že kromě Google se pro finanční zapojení do něj rozhodli i takový giganti jako je Qualcomm, KPCB, Andreessen Horowitz, Obvious Ventures či Legendary Entertainment. Magic Leap chce na svůj podnikatelský záměr získat celkem 2 miliardy dolarů a zatím se jí docela daří, což je poměrně překvapivé vzhledem k faktu, že se jedná o společnost, která zatím nemá žádné příjmy ani výrobky na trhu. Získané peníze by měly být využity na urychlení vývoje s cílem dokončit a uvést na trh svůj výrobek co nejrychleji. Pod záštitou Google jako hlavního investora by se to snad týmu Magic Leap mohlo povést, což by mohlo značně zamíchat kartami v oblasti VR průmyslu. 

Zdroj: 1, 2, 3

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0

Hardwarové požadavky Assassin’s Creed Unity jsou opravdu krvavé

Ubisoft uveřejnil hardwarové požadavky akční RPG hry Assassin’s Creed Unity. Podle všech informací se naše počítače při jejím běhu pořádně zapotí.

Abyste Unity vůbec rozběhli, musíte mít 64bitový operační systém a 50 GB místa na pevném disku. Požadavky na paměť RAM a rychlost procesoru nejsou zase tak krvavé, problém však přichází s požadavky na grafickou kartu. Úplné minimum pro rozběhnutí Assassin’s Creed Unity jsou grafiky lepší než GTX 680 a HD7970. Pohodlně však hra poběží až s grafikami v sérii GTX 700 a R9 200.

Pro srovnání rok stará hra Assassin’s Creed Black Flag v základu vyžadovala grafickou kartu GTX470 nebo HD 5850. Hororová akce Alien: Isolation si pak řekla o GT430/HD 5550, The Evil Within o GTX 460 a Call of Duty: Advance Warfare GTS 450/HD 5870. Assassin’s Creed Unity tedy i nejnovější pecky v nárocích na hardware strčí spolehlivě "do kapsy".

Hardwarové požadavky Assassin’s Creed Unity:

  • OS: 64-bit Windows 7 SP1, Windows 8/8.1
  • Procesor: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD 7970 (2 GB VRAM)
  • DirectX 11, zvuková katrta kompatibilní s DirectX 9.0c a s nejnovějšími ovladaši, 50 GB místa na pevném disku
 
Doporučené hardwarové požadavky Assassin’s Creed Unity:
  • procesor Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz nebo lepší, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 780 nebo AMD Radeon R9 290X (3 GB VRAM)

Zdroj: GameSpot

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 3

Lian-Li vydává novou mini-ITX PC skříň PC-Q26 s prostorem pro 13 disků

Chcete si poskládat vlastní domácí nebo firemní NAS a nevíte jakou PC skříň zvolit? S kompaktní mini-ITX skříní, která by mohla dost dobře posloužit těmto účelům, nyní přichází firma Lian-Li. Nazvala ji PC-Q26.

PC-Q26 je kompaktní počítačová skříň typu mini-tower z kartáčovaného hliníku, která má vnitřní objem 32,2 litru a umožňuje instalaci základní desky formátu mini-ITX. Především se však zaměřuje na možnosti instalace slušné řádky pevných disků či SSD. Hlavní prostor pro disky tvoří držák v čelní části skříně, který vede ode dna skříně až po její strop.

 Lian-Li vydává novou mini-ITX PC skříň PC-Q26 s prostorem pro 11 disků

Do tohoto držáku můžeme nainstalovat základní sadu disků. Konkrétně jich zde můžeme usadit deset formátu 3,5" plus jeden 2,5" na samé dno skříně. Dvě vrchní pozice umožňují také "hot-swap" výměnu disků, díky zadnímu panelu s porty SATA. Do skříně se lze pohodlně dostat odděláním bočnice, kterou stačí "vycvaknout". Vnitřní prostor skříně umožňuje mimo jiné také instalaci dvou přídavných nebo grafických karet s délkou až 190 mm, chladičů procesoru s maximální výškou 150 mm a ATX napájecích zdrojů dlouhých až 190 mm. 

 Lian-Li vydává novou mini-ITX PC skříň PC-Q26 s prostorem pro 11 disků

Výrobce myslel také na chlazení a za přední panel umístil hned tři 120mm ventilátory společně s jedním 120mm vrchním větrákem, který se stará o odvod teplého vzduchu ven ze skříně. Tento ventilátor je také opatřen magnetickým prachovým filtrem. Další protiprachové pásky zabraňující vniknutí prachu do skříně jsou umístěné také po stranách čelního panelu. V případě potřeby můžeme další 120mm ventilátor namontovat na bočnici a 80mm větrák na zadní panel. 

 Lian-Li vydává novou mini-ITX PC skříň PC-Q26 s prostorem pro 11 disků

Výrobce skříň vybavil také I/O panelem, který nalezneme na čele. Na tomto panelu můžeme využít dva porty USB 3.0 a dva audio konektory. Doporučená maloobchodní cena pro americký trh je 189 (4 140 Kč). U nás by skříň tedy mohla být k dostání za částku lehce převyšující 5 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Google představil svoji novou e-mailovou aplikaci Inbox

Google představil novou e-mailovou aplikaci, kterou nazval Inbox. Na jejím vývoji pracoval více než dva roky a nyní si ji zatím může vyzkoušet pouze vybraná skupina uživatelů Gmail, která získala pozvánku od přátel nebo od samotného Google.

Aplikace by neměla úplně nahradit Gmail, měla by být spíše pokusem pro reorganizaci e-mailové schránky tak, aby uživatelům neunikly žádné důležité e-maily. Co se uživatelského rozhraní týče, Google využil dnes tak populární Material Design. Aplikace je bohužel zatím pouze beta verzí a její konečná podoba a funkce se mohou ještě lehce změnit. 

 Google představil svoji novou e-mailovou aplikaci Inbox

Nicméně měli bychom se dočkat zajímavých funkcí, mezi něž se řadí například upozornění na klíčové události, jako jsou informace o odletech, upozornění na vyřízení rezervací či nákupů nebo na brzké události jako jsou narozeniny. Upozorňováni bychom měli být kupříkladu také na zajímavé fotografie přátel. K e-mailům si budeme moci přidávat také své upomínky a poznámky. 

 Google představil svoji novou e-mailovou aplikaci Inbox

Neměla by chybět ani možnost kategorizace e-mailů a zpráv. Inbox tak bude schopen třídit například bankovní výpisy či reklamní e-maily, což by mělo výrazně přispět k přehlednosti Vaší e-mailové schránky. Aplikace samozřejmě cílí hlavně na samotné vyřizování e-mailu, u nichž lze například odložit jejich vyřízení. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 1

Microsoft vyvinul adaptér, který umožňuje připojit ovladač Kinect k počítačům s Windows 8

Společnost Microsoft uvádí na trh adaptér, který by měl umožnit připojení pohybového ovladače Kinect k libovolnému PC s operačním systémem Windows 8.

K počítačům by díky tomuto adaptéru mělo být možné připojit jakýkoliv typ zařízení Kinect včetně posledního modelu Kinect V2. Adaptér by mělo být možné připojit nejen k libovolnému PC s Windows 8 (8.1), ale také ke kompatibilním tabletům založeným na tomto operačním systému. Pro připojení slouží port USB 3.0.

Microsoft vyvinul adaptér, který umožňuje připojit Kinect k počítačům s Windows 8

Adaptér je zdarma dodáván také k vývojářské verzi Kinect for Windows v2, za kterou zaplatíme v přepočtu přibližně necelých 5 550 Kč. K adaptéru Microsoft poskytuje zdarma také vývojářský software Kinect for Windows SDK 2.0.

Microsoft vyvinul adaptér, který umožňuje připojit Kinect k počítačům s Windows 8

Samotný adaptér by měl být k dostání i u některých našich prodejců za cenu 1 490 Kč. 

Zdroj: 1, 2, 3

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0
23.10.2014

Trust Tytan 2.1: bílé Bluetooth 2.1 reproduktory s nominálním výkonem 60 W

Společnost Trust uvádí na náš trh nové, bílé provedení svých bezdrátových 2.1kanálových reproduktorů Tytan 2.1.

Jedná se o poměrně výkonné bezdrátové reproduktory, které k připojení využívají technologii Bluetooth. Nominální výkon reproduktorů (RMS) je 60 W a maximální teoretický výkon sestavy (PMPO) je potom až 120 wattů. Dva reproduktory doplňuje také subwoofer vyrobený ze dřeva.

Trust Tytan 2.1: bílé Bluetooth 2.1 reproduktory s maximálním výkonem 120 W

Pro ovládání a regulaci hlasitosti slouží buď hlavní ovládací panel umístěný na boku subwooferu, nebo externí drátový ovladač, na němž nalezneme také 3,5mm jack sloužící pro připojení sluchátek nebo přehrávání hudby z mobilního telefonu či MP3 přehrávače. 

Trust Tytan 2.1: bílé Bluetooth 2.1 reproduktory s maximálním výkonem 120 W

Subwoofer je vybaven také přepínačem do eco režimu, v němž reproduktory při delší nečinnosti automaticky přechází do stand-by režimu. Umístěná tu jsou také tlačítka pro spárování a přepínání mezi připojenými zařízeními přes Bluetooth. 

Trust Tytan 2.1: bílé Bluetooth 2.1 reproduktory s maximálním výkonem 120 W

Nové Bluetooth reproduktory Trust Tytan 2.1 v bílém provedení by u nás měly být k dostání za koncovou cenu 3 599 Kč. Levnější alternativou jsou potom stejné reproduktory v černém provedení, které jsou u nás k vidění za 3 299 Kč. 

Zdroj: TZ Trust

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.5 komentářů: 22

iiyama ProLite XB3070WQS: 30" LCD s typem panelu AH-IPS pro profesionály v oblasti grafiky

Japonský výrobce zobrazovacích zařízení a PC sestav, společnost iiyama, představila svůj nový 30placový LCD monitor s LED podsvícením, který je určen zejména profesionálním grafikům.

Displej monitoru je typu AH-IPS a nabídne nativní rozlišení 2560 × 1600 pixelů s poměrem stran 16:10. Jas zmíněného LED podsvícení je řízený namísto dnes tradičního PWM reostatem, díky čemuž by mělo být eliminováno jeho blikání při nastavení nižšího jasu. Maximální jas dosahuje hodnoty 350 cd/m². Kromě redukce blikání by měl monitor nabídnout také technologii redukce modré složky světla, která snižuje únavu očí. 

iiyama ProLite XB3070WQS: 30" LCD s typem panelu AH-IPS pro profesionály v oblasti grafiky

Hlavní aktivem monitoru je věrná reprodukce barev. Displej dokáže zobrazit 99% barevného spektra Adobe RGB a až 16,77 milionu barev.  Využití AH-IPS displeje zaručuje také výborné pozorovací úhly 178 stupňů v obou směrech. Mezi dalšími specifikacemi nalezneme typický kontrastní poměr 1000:1, dynamický mega kontrastní poměr a dobu odezvy 5 ms. 

Díky ergonomickému stojanu můžeme displej také výškově polohovat, otáčet i naklánět. Mezi vstupy do monitoru lze využít po jednom portu dual-link DVI, D-Sub, HDMI a DisplayPort 1.2. Zajímavostí je také jeden 3,5mm jack pro připojení sluchátek. Chybět by neměla ani dvojice vestavěných 3W reproduktorů.

iiyama ProLite XB3070WQS: 30" LCD s typem panelu AH-IPS pro profesionály v oblasti grafiky

 Monitor je již k vidění i na našem trhu za cenu pohybující se kolem 23 500 Kč s DPH.  

Zdroj: 1, 2

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 1

NVIDIA vydává nové ovladače GeForce 344.48 WHQL, které umožňují využít technologii DSR u starších grafik

Společnost NVIDIA zveřejnila nové ovladače pro grafické karty GeForce označené jako 344,48 WHQL "Game Ready", které vydává k příležitosti uvedení nových herních titulů Civilization: Beyond Earth, Elite: Dangerous a Lords of the Fallen.

Tyto ovladače umožňují využití technologie Dynamic Super Resolution (DSR), která si odbyla svůj debut u řady grafických karet GeForce GTX 900 založených na architektuře "Maxwell", i u starších grafických karet. Díky těmto ovladačům ji lze využít také u grafických karet architektur "Fermi" a "Kepler", mezi něž se řadí GPU řad GeForce GTX 500, GTX 600 a GTX 700.

NIVDIA vydává nové ovladače GeForce 344.48 WHQL, které umožňují využít technologii DSR u starších grafik

Ovladače GeForce 344,48 WHQL si můžete stáhnout pro následující operační systémy buď na stránkách výrobce, nebo v následujících odkazech:

Zdroj: techPowerUp

24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.8 komentářů: 5

Thermaltake přichází na trh s několika novými modely PSU řad ToughPower a ToughPower Grand

Společnost Thermaltake uvádí do prodeje několik nových modelů napájecích zdrojů s certifikací účinnosti 80 PLUS Gold pro náročné uživatele. 

Jedná se o 1000W, 1200W a 1500W napájecí zdroje série ToughPower Gold a PSU ToughPower Grand s výkonem 1050 W nebo 1200 W. Zásadním rozdílem mezi oběma sériemi spočívá zejména v konstrukci jednotlivých modelů, kdy modely řady ToughPower nabídnou konstrukci semi-modulární, zatímco dva modely série ToughPower Grand jsou plně modulární.

 Thermaltake přichází na trh s několika novými modely PSU řad ToughPower a ToughPower Grand

Jinými slovy k sobě mají PSU řady ToughPower napevno připájené základní kabely, zatímco u zdrojů ToughPower Grand si můžeme libovolně zvolit veškerou kabeláž. Obě konstrukce však přispívají k vyšší přehlednosti uvnitř PC skříně. Všechny modely také nabídnout certifikaci účinnosti 80 PLUS Gold, která zajišťuje energetickou účinnost až 92 % při 50% zatížení. 

 Thermaltake přichází na trh s několika novými modely PSU řad ToughPower a ToughPower Grand

Všechny modely jsou podle slov výrobce vybaveny kvalitními komponentami, které zajišťují stabilní výkon, a také tichým ventilátorem. Ceny jednotlivých modelů by měly začínat přibližně okolo částky 5 000 Kč. Například model ToughPower Grand s výkonem 1050 wattů je už u nás k vidění za 5 500 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Desktopové procesory Intel Core i7 "Broadwell-E" dorazí na trh až v roce 2016

Intel odhalil první podrobnosti o nadcházející řadě desktopových high-end procesorů s kódovým označením "Broadwell-E". 

Podle informací, které Intel odtajnil, by tyto procesory měly pro připojení využívat stávající patici LGA 2011-v3, budou tedy kompatibilní se současnými základními deskami založenými na čipové sadě Intel X99 Express. K jejich provozu bude samozřejmě nutná aktualizace BIOS. Podobně jako u procesorů "Sandy Bridge-E" a "Ivy Bridge-E" budou i chytané HEDT čipy pouze mírně vylepšené a nebudou tedy využívat jinou architekturu než procesory řady Broadwell. 

Zatím nejsou známy přesné specifikace jednotlivých modelů, nicméně mělo by se jednat o procesory Core i7 se 6 až 8 jádry, které budou vyráběny 14nm výrobním procesem a založeny na architektuře "Broadwell". Dočkat by se měly také až 20 MB L3 cache. Procesory budou, jak jsem již zmínil, pinově kompatibilní se současnou generací "Haswell-E" a budou mít také integrovaný čtyřkanálový řadič pro připojení operačních pamětí standardu DDR4. 

Desktopové procesory Intel Core i7 "Broadwell-E" dorazí na trh až v roce 2016

Zatím není úplně jasné kolik PCIe linek jednotlivé modely této série nabídnou, tudíž můžeme pouze doufat, že všechny čipy budou vybavené 40 PCIe linkami. Poslední potvrzenou informací je, že by TDP chystaných čipů mělo být dimenzováno na 140 wattů. Na další podrobnosti si však budeme muset patrně počkat do roku 2016, kdy mají procesory spatřit světlo světa. 

Zdroj: techPowerUp

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 0

G.Skill Phoenix Blade: PCIe SSD s kapacitou 480 GB a rychlostí až 2000 MB/s

Společnost G.Skill International Co, Ltd představila svoje nové extrémně výkonné SSD do slotu PCI-Express, které nabídne kapacitu 480 GB. 

SSD má formu přídavné karty do slotu PCI-Express 2.0 a jeho PCB je ukryto v červenočerném krytu s motivem série Phoenix. Toto SSD je ideální volbou pro extrémně náročné uživatele a hráče, stejně jako pro profesionální využití v oblastech tvorby grafiky, videa a hudby. 

 G.Skill Phoenix Blade: PCIe SSD s kapacitou 480 GB a rychlostí až 2000 MB/s

Pro připojení disk využívá rozhraní PCIe generace 2.0 s rychlostí x8, což umožňuje přenášet velké množství dat vysokou rychlostí. Phoenix Blade využívá také čtveřici řadičů LSI SF-2281 v nastavení RAID 0, paměťové čipy NAND flash s typem buněk MLC a nabízí kapacitu 480 GB. 

Díky využití zmíněných řadičů a rozhraní PCIe dosahují sekvenční přenosové rychlosti Phoenix Blade až čtyřnásobku rychlostí běžných SATA III SSD. Sekvenční přenosové rychlosti se totiž mohou vyšplhat až na 2000 MB/s. Nicméně běžná rychlost čtení by se měla pohybovat okolo 1900 MB/s a rychlost zápisu přibližně okolo 1050 MB/s. Náhodný 4K zápis dosahuje až 245 000 IOPS a náhodné 4K čtení až 90 000 IOPS. 

 G.Skill Phoenix Blade: PCIe SSD s kapacitou 480 GB a rychlostí až 2000 MB/s

Nechybí ani podpora příkazů TRIM a SCSI UNMAP, které pomáhají udržovat konzistentní výkon při zápisu dat v prostředí operačního systému Windows. Disk samozřejmě využívá také technologii S.M.A.R.T., která umožňuje sledovat "zdravotní stav" disku a může tak zabránit ztrátě dat. Výhodou je také CRC ochrana dat, která zabraňuje poškození dat během jejich přenosu. Střední doba mezi poruchami by se měla pohybovat okolo 1 milionu hodin. 

 G.Skill Phoenix Blade: PCIe SSD s kapacitou 480 GB a rychlostí až 2000 MB/s

G.Skill poskytuje na Phoenix Blade 3letou záruku. Jediné, co zatím výrobce neodhalil, je cena disku, která by se však měla pohybovat přibližně okolo 800 dolarů, tedy přibližně 17 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7 komentářů: 9

Majitelé Nexusu 7 a 10 dostanou nový Android 5.0 Lollipop již 3. listopadu

První mobilní zařízení z modelové řady Nexus se nového Androidu 5.0 Lollipop dočkají už 3. listopadu. V tento den by mělo dojít k zahájení aktualizačního procesoru pro WiFi verze tabletů Nexus 7 (2012/2013) a Nexus 10.

Softwarový update bude uvolňován postupně, s přibývajícími dny tedy bude dostupný pro stále větší množství zařízení. Zařízení disponující 3G/LTE konektivitou, tedy vybrané verze tabletů a chytré mobilní telefony, mají nový systém přislíben do konce listopadu.

Zdroj: Google

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5 komentářů: 0
22.10.2014

Samsung vylepší top model Galaxy S5, dostane procesor Snapdragon 805

Jihokorejský výrobce ani nevydal tiskovou zprávu a novinku Galaxy S5 Plus rovnou představil na svých stránkách. Smartphone je vylepšenou verzí již prodávaného modelu Galaxy S5. Do vínku dostal Snapdragon 805 a podporu LTE cat. 6 s rychlostí až 300/50 Mb/s, ostatní výbava zůstala zachována.

Nový přístroj se v tichosti objevil na nizozemské mutaci oficiálních stránek Samsungu. Galaxy S5 Plus vychází z modelu Galaxy S5, a tak se nezměnil ani design, ani rozměry.

Vylepšení nového modelu spočívá v procesoru Snapdragon 805, který má sice stejný takt (2,5 GHz), avšak jeho čtyři fyzická jádra jsou postavena na mikroarchitektuře Krait 450. Nechybí pak ani modernější grafický čip Adreno 420. Původní „es pětka“ si musela vystačit s dvojicí Snadpragon 801 a Adreno 330.

Další výbava už zůstala beze změn. Smartphone je vybaven 5,1palcovým displejem s Full HD rozlišením (ne, žádné QHD jako u S5 LTE-A) a 2 GB operační paměti. Stejný je i zadní fotoaparát s rozlišením šestnáct megapixelů, u kterého ani tentokrát nemůžeme počítat s optickou stabilizací obrazu. Vyměnitelný akumulátor si také nepolepšil a zůstal na kapacitě 2 800 mAh. Podobně jako základní model S5 je i varianta S5 Plus odolná vůči vodě a prachu, splňuje stupeň krytí IP67.

Podle informací na webu výrobce bude novinka Galaxy S5 Plus (SM-G901F) dostupná ve čtyřech barvách.

519

 

Zdroj: GSMArena

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0
TOPlist