Novinky

29.7.2015

Omilostnění Snowdena je v nedohlednu, Bílý dům se postavil proti němu

Přibližně před dvěma roky vznikla petice za omilostnění Edwarda Snowdena. Podepsaly ji desítky tisíc lidí. Bílý dům se k ní vyjádřil teprve nyní. Jeho stanovisko je přitom neoblomné, americká vláda i nadále chce, aby Edward Snowden byl za své činy souzen a odsouzen.

Americká vláda přitom nežádá trest smrti, jak by bylo u takto vážného činu normálně záhodno. Prý by se spokojila jen s několika lety „na tvrdo“.

Odbornice na vnitřní bezpečnost USA, Lisa Monaco konkrétně uvedla: „Zveřejnění utajovaných informací vážně ohrozilo bezpečnost USA a zneuznalo práci lidí, kteří na ní ve dne v noci tvrdě dřou. Pokud měl Snowden nutkání postavit se nařízení, nebo prostě jen nedokázal svědomitě vykonávat svoji práci, měl to vyřešit stejně jako ostatní – postavit se před lidi, předložit jim svoje návrhy, mluvit o nich a vést konstruktivní protest.“

Před obviněním ze špionáže Snowden utekl do Ruska, kde mu byl poskytnutý azyl. Ten bude trvat ještě další přibližně dva roky. 

Zdroj: The Verge

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 9

Tohle je oficiálně licencovaná myš a klávesnice ke konzoli PS4

Společnost Hori oznámila novou, oficiálně licencovanou klávesnici a myš k PlayStationu 4. Milovníci strategií a FPS her jásejte!

Combo USB klávesnice a myši nese název Tactical Assault Commander 4 a věrně imituje počítačové nastavení „WASD“ a přebírá tak práci levé i pravé analogové páčky DualShocku a několika dalších tlačítek určených například pro skákání. Klávesnice přitom slouží k pohybu postavy, zatímco myš se stará o rozhlížení.

První obrázky Tactical Assault Commander 4 naznačují, že klávesnice má LED podsvícení a obsahuje i touchpad. Bohužel kvalita zpracování zatím známa není. Zařízení totiž půjde mezi lidi až v průběhu října. Cena zařízení byla stanovena na 130 dolarů, tedy přibližně 3200 korun.

Zdroj: GameSpot

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1 komentářů: 3

Ještě jste nedostali aktualizaci na Windows 10? Nainstalujte si ho ručně!

Microsoft dnes začal rozposílat Windows 10. To ovšem neznamená, že se k vám dnes dostane. Stejně dobře se může stát, že na něj budete čekat dlouhé dny, nebo i týdny. Pokud byste čekání na nový operační systém od Microsoftu chtěli urychlit, máme pro vás řešení, respektive návod na ruční instalaci.

Návod na aktualizaci, který je určený výhradně pro majitele zařízení s Windows 7 SP1 nebo Windows 8.1, má pouze 3 rychlé kroky:

  1. Nastavte své Windows tak, aby se aktualizovaly automaticky
  2. Vymažte vše ze složky C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
  3. V cmd.exe spusťte jako administrátor tento příkaz: wuauclt.exe /updatenow

Nyní by mělo začít stahování a instalace Windows 10. Už jste si nový operační systém od Microsoftu nainstalovali? A co na něj říkáte? Dejte nám vědět!

UPDATE: Instalační média pro přímou instalaci si můžete stáhnout na tomto odkazu. Děkujeme uživateli Ethos.

Zdroj: RedmondPie

61 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.5 komentářů: 29
28.7.2015

BenQ začal prodávat zakřivený 35palcový monitor XR3501

Na český a slovenský trh dorazil nový monitor od společnosti BenQ. Jedná se konkrétně o model s označením XR3501, která má prohnutý displej o úhlopříčce 35 palců a rozlišení 2560 × 1080 pixelů.

Nový herní monitor BenQ XR3501 je osazen AMVA panelem s dobrými pozorovacími úhly, odezvou 4 ms, kontrastem 2000:1 a svítivostí 300 cd/m2. S rozlišením 2560 × 1080 bodů, poměrem stran 21:9 a zahnutým displejem, byl údajně navržen pro hráče závodních her. Díky obnovovací frekvenci 144 Hz si však na své přijdou i příznivci FPS a dalších žánrů.

Věrné barevné podání umocňuje funkce Color Vibrance, díky které lze snadno nastavit odstín v několika úrovních dle osobních preferencí. Viditelnost v tmavých místech hry zase vylepšuje technologie Black eQualizer, která zvýší jas, aniž by přesvítila dobře osvětlená prostranství.

Stejně jako ostatní monitory značky BenQ, je i nový model vybaven technologiemi Eye-care pro ochranu očí. Patří sem zejména Flicker-free, eliminující blikání na pozadí monitoru ve všech úrovních jasu, a Low Blue Light. Pro připojení k PC slouží konektory DisplayPort 1.2, miniDisplayPort a dvojice portů HDMI 1.4. Nechybí také analogový audio vstup. 

Prohnutý monitor BenQ XR3501 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 29 990 Kč s DPH pro Českou republiku a 1099 euro s DPH na Slovensku.

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 8

Grafika Asus Strix R9 Fury míří do prodeje. Jaká je cena?

Tchajwanská společnost Asus představila grafickou kartu Strix R9 Fury, která láká na vysoký výkon a zároveň nízké provozní teploty.

Model Strix R9 Fury je vybaven novou generací chladiče DirectCU III se dvěma 10mm teplovodivými trubicemi, které jsou v přímém kontaktu s GPU a třemi ventilátory s lopatkami ve tvaru křídla. Podle výrobce nové chlazení překonává referenční systémy tím, že dosahuje během hraní až o 30 % nižších provozních teplot.

Grafika dále využívá automatizovanou technologii výroby Auto-Extreme a odolné komponenty Super Alloy Power II, které zvyšují efektivitu, snižují ztrátu výkonu, redukují nepříjemný zvuk při vyšším zatížení a také snižují teplotní dynamiku. Dále je vybavena i GPU výztuží a posílenou zadní deskou, která chrání grafické jádro a zabraňuje ohýbání PCB. Napájecí kaskáda má celkem 12 fází pro jádro a paměti.

Nechybí ani softwarový nástroj GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster pro intuitivní ladění výkonu a okamžité streamování her. S kartou získáte rovněž bezplatnou prémiovou licenci na 1 rok (v ceně 99 USD) na funkci XSplit Gamecaster, která umožňuje hráčům jednoduše streamovat nebo nahrávat hry pomocí překryvného panelu na herní obrazovce. Cena karty Asus Strix R9 Fury v Česku a na Slovensku je 17 290 Kč, resp. 624,90 euro s DPH.

Přednosti grafiky v kostce:

  • 1020 MHz - frekvence v režimu OC
  • DirectCU III se třemi ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel (0 dB) 
  • Technologie Auto-Extreme s komponenty Super Alloy Power II
  • GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster 
  • 4 GB VRAM

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7 komentářů: 26

Youtube již nebude vyžadovat Google+ účet

Ve snaze protlačit svojí novou sociální sít Google+ zavedla stejnojmenná společnost čtyři roky dozadu nutnost vlastnictví účtu v této sociální síti pro plné využití služby Youtube. Nyní je tomu však konec.

Google+ byl od své implementace do služby Youtube takovým kamenem úrazu. Největší server pro videoobsah fungoval pro uživatele až do roku 2011 pouze na základě klasického Google účtu, který můžete znát třeba z prvního zapnutí smartphonu s operačním systémem Android.

Dodnes nikdo přesně neví, jaké rozhodnutí stálo za tak nesmyslným krokem, jako je podmíněné vytvoření Google+ účtu pro využívání Youtube. Můžeme předpokládat, že společnost Google chtěla, aspoň statisticky, dokázat "popularitu" sociální sítě Google+ a čísla si navýšit pomocí nešťastných Youtube uživatelů kteří byli k vytvoření G+ účtu vpodstatě donuceni.

Bez Google+ účtu se běžný smrtelník na Youtube takřka nehnul - nemohl uploadovat videa, odebírat kanály, či komentovat. Nemluvě o tom, že každý krok uživatele na Youtube byl automaticky nasdílen na jeho Google+ profil.

Jeden z nejrozšířenějších spam komentářů na YT v roce 2011: Bob a jeho tank bojují proti Google+ účtům

Když něco funguje, tak to neměň. Vracíme se zpátky do starých časů ve víře toho, že začneme častěji narážet na klasická jména uživatelů s čísly a vším ostatním, co ke správnému komunitnímu webu patří, namísto klasických jmen, která skutečně spíš patří na sociální síť, než na server, jako je Youtube.

Šampaňské neotvírejte, služba Google+ zdaleka nekončí, ba naopak - bude se více rozvíjet, Youtube je ale ze systému vynechán. Zkrátka, Bob a jeho tank zvítězili.

Zdroje: Google blog, Youtube blog

19 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.3 komentářů: 4

Společnost SuperData uvedla, že Valve v minulém roce vydělala přes 730 milionů dolarů

Není žádným překvapením, že společnost Valve vydělává díky Steamu a trojici svých populárních on-line her slušné peníze. Jenže kolik by to tak mohlo být? Na tuto otázku nyní odpověděla analytická společnost SuperData, která se zabývá údaji o trhu.

 SuperData ve své zprávě uvedla, že Valve za rok 2014 vydělala přes 730 milionů dolarů (cca 18 miliard korun). Více jak polovinou této částky, konkrétně 400 miliony dolarů Valve přispěly do kasičky on-line hry Dota 2, Team Fortress a Counter-Strike: Global Offensive. 

SuperData dále uvedla, že zisky z prodeje her na Steamu přesáhly 1,5 miliardy dolarů, z čeho Valve přísluší podíl 330 milionů dolarů.

Valve se ke zveřejněným výsledkům nevyjádřila. SuperData ovšem zdůrazňuje, že se jedná o „konzervativní“ odhady, což znamená, že pokud by se její čísla měla lišit od skutečnosti, byl by problém spíše v podcenění výdělků, nikoliv v jejich přecenění.

Zdroj: PC Gamer

21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -0.7 komentářů: 0

Útočníci se zmocnili účtů na Steamu, jenom díky hloupé chybě

V průběhu minulého týdne se některým uživatelům Steamu po přihlášení objevila hláška, že jejich účet používá někdo jiný. A to i přestože nikomu své heslo neposkytli. Za tímto problémem přitom stála naprosto školácká bezpečnostní chyba.

 

Jak ukazuje video níže, pro nabourání se do Steam účtu stačilo znát pouze jeho název. Resetování hesla pak bylo doslova hračkou, neboť Steam k němu nevyžadoval kód, který se při žádosti odešle lidem do jejich e-mailové schránky. Pole stačilo nechat prázdné a žádost potvrdit, čímž došlo k okamžitému zisku nového hesla a převzetí účtu.

Bezpečnostní chyba byla objevená 25. června. Společnost Valve ji odstranila ještě týž den. 

Pokud jste obdrželi e-mail se žádostí o zresetování hesla, společnost radí, abyste si heslo změnili a to i přestože prý nemohlo dojít k jeho prozrazení. Zároveň s tím Valve opět upozorňuje na službu Steam Guard, která uživatelům Steamu umožňuje dvoustupňové zabezpečení účtu. Pakliže byste tuto službu měli aktivní, podvodníci by se do něj tímto způsobem nedostali. 

Zdroj: Kotaku

63 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -6.1 komentářů: 18

Windows 10 jde mezi lidi už za pár hodin, příručku si můžete stáhnout už nyní

Do příchodu Windows 10 zbývají doslova hodiny, na což nás společnost Microsoft upozorňuje hned dvěma věcmi. 

V první řadě se jedná o vlastní webovou stránku určenou výhradně k oslavám launche nového OS. A vedle toho pak Microsoft dodal ještě příručku Quick Guide for Windows 10. 

Na stránkách Windows 10 toho kromě stručného návodu na rezervaci a instalaci nových Windows a několika dalších obecných informací zrovna moc nenajdete. V příručce se ovšem dočtete o některých novinkách Windows 10 a to včetně hlasové asistentky Cortany a webového prohlížeče Microsoft Edge. Jelikož se však jedná o rychlou verzi příručky, detailní informace v ní nehledejte. 

Příručku Quick Guide for Windows 10 si můžete stáhnout na tomto odkazu.

53 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.9 komentářů: 7

Nové monitory od Samsungu bezdrátově nabijí smartphone

Samsung představil první monitor na světě, který podporuje standard Qi a umožňuje tak bezdrátové dobíjení mobilních zařízení. Uživateli jen stačí, aby smartphone položil na stojan monitoru a už se o nic dalšího nemusí starat.

Monitor bude dostupný ve dvou variantách – s úhlopříčkou displeje 23,6 palce (S24E370DL) nebo 27 palců (S27E370DS). V obou případech nabídne zobrazovací technologii PLS a Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 bodů. Samsung k panelu uvádí kontrast 1000:1, pozorovací úhly 178° v obou směrech (horizontálně i vertikálně), odezvu 4 ms a maximální jas má být až 250 cd/m2 u menšího modelu, respektive 300 cd/m2 u modelu S27E370DS.

Hráče potěší podpora technologie AMD FreeSync, díky které je každý snímek zobrazený na monitoru synchronizován se snímky, které vyrenderuje grafická karta Radeon, čímž je eliminováno chvění a trhání obrazu. Vstup signálu zajišťují konektory HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 a analogový DSub, nechybí ani výstup na sluchátka.

M1_Main M2_Main

Největší zajímavostí obou monitorů je Qi nabíječka integrovaná v jejich stojanu, která umožňuje bezdrátové dobíjení smartphonů a dalších mobilních zařízení s podporou tohoto standardu.

Dostupnost a cenu nových monitorů Samsung zatím oficiálně nezveřejnil. Malou nápovědou nám ale mohou být jeho webové stránky, které menší model nabízejí za 320 000 wonů, což je dle aktuálního kurzu asi 8 200 Kč s daní.

Zdroj: Samsung

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2 komentářů: 0

HTC Desire 626 se začne prodávat v srpnu za 7 990 Kč

Již v srpnu HTC zahájí prodej smartphonu Desire 626. Novinka nabídne dvoubarevný design, kvalitní sestavu 13Mpx a 5Mpx fotoaparátů i dostatečný výkon pro aplikace, přehrávání filmů či hraní her.

HTC kromě chystaného vlajkového modelu One M9 nechce zaspat ani ve střední třídě. Tu bude v letošním roce reprezentovat model Desire 626, který se už zanedlouho začne prodávat také v ČR.

Lákat zákazníky bude především pětipalcovým panelem s HD rozlišením (720 × 1 280 obrazových bodů), jež zajišťuje hustotu zobrazení 293 bodů na palec. O výkon se postará čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz spolu se 2 GB operační paměti.

Hlavní fotoaparát s bleskem má třináctimegpixelový snímač, přední pak zachytí nejvýše pětimegapixelové autoportréty. Oba foťáky podporují funkci Eye Experience. Jako úložný prostor je připravena 16GB paměť, jež je dále rozšiřitelná skrze microSD karty o až 512 GB.

Samozřejmostí je nejnovější Android 5.1 Lollipop, který doplní nadstavba Sense ve verzi 7. A dále zákazníci mohou počítat s LTE (podporována jsou pásma 800/900/1800 a 2600 MHz), WiFi 802.11 s/b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS+ Glonass a NFC. Akumulátor kapacity 2 000 mAh by měl maximálně stačit na jeden den pracovní zátěže, na víc určitě ne.

V Česku se chytrý telefon HTC Desire 626 začne prodávat v modré nebo šedivé barevné kombinaci příští měsíc. Cena je stanovena na 7 990 Kč s DPH .

htc-desire-626-official

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7 komentářů: 1
27.7.2015

Mapy.cz nabízejí detailní letecké snímky Slovenska

Letadla nad krajinou našich východních sousedů nalétala 40 tisíc kilometrů během 160 letových hodin a nafotila celých 49 tisíc kilometrů čtverečních území. Uvedla to v tiskové zprávě společnost Seznam.cz. Podobně leteckými snímky Mapy.cz pokrývají i Česko.

Ortofoto, tedy letecké snímky, Slovenska vytvořené z téměř 80 tisíců leteckých snímků v objemu 17,5 terabajtu surových dat, si mohou lidé prohlédnout nejen na počítači, ale také prostřednictvím svých mobilních zařízení s Androidem, iOS a Windows Phone. Novou vrstvu pro oblíbenou službu nafotila letadla společností Eurosense a Geodis Slovakia.

Současně na Slovensku Mapy.cz přidaly i téměř dva miliony adresních bodů, a usnadnily tak hledání konkrétních adres v mapě. Pro zajímavost: lidé mohou na Slovensku najít až 1 271 215 budov, přičemž jedna budova může mít více vstupů, tedy adresních bodů. Česká republika má pro porovnání na Mapy.cz 6 253 měst a vesnic s 2 912 978 adresních bodů v celkem 2 885 239 budovách.

tumblr_inline_nrvyh8RRj21tstufo_500

tumblr_inline_nrvyjfxB0S1tstufo_500

Zdroj: Seznam.cz

 

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4 komentářů: 6

Apple za tři měsíce vládne trhu s chytrými hodinkami

Protože Apple přesný počet prodaných hodinek Watch v rámci zveřejněných finančních výsledků za duben až červen neuvedl, přispěchala analytická agentura Canalys s vlastním odborným odhadem.

Z něj vyplývá, že americká technologická firma dodala za kvartál do distribuční sítě 4,2 milionu kusů svých chytrých hodinek a s přehledem zastínila do té doby tři nejaktivnější hráče na poli nositelné elektroniky, tedy Fixbit, Samsung a Xiaomi.

Velký úspěch Applu připisuje i další agentura – Strategy Analytics, která tvrdí, že tomuto výrobci stačily pouhé tři měsíce na trhu, aby prodej chytrých hodinek meziročně poskočil o neuvěřitelných 457 procent. Apple je aktuálně s velkým náskokem jedničkou na trhu chytrých hodinek, když drží 75 procent trhu. Druhý Samsung má pouhá 7,5 procenta.

S Apple Watch je přitom spokojeno nebo velmi spokojeno celkem 97 procent uživatelů. Pouze dvě procenta majitelů jsou spokojena napůl a jedno procento je s hodinkami zcela nespokojeno, před nedávnem na to upozornila společnost Wristly.

apple-watch-sales-us1-620x216

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.8 komentářů: 3

Screenshot z připravovaného Need for Speed porovnává hru se skutečností

Electronic Arts před několika dny potvrdila, že bychom se měli dočkat pokračování série Need for Speed, což následně doplnila i teaserem a trailerem. A nyní k těmto dvěma videím přidává i screenshot, na němž názorně ukazuje, jak bombastické grafiky se dočkáme.

Zmiňovaný screenshot, respektive screenshoty (obrázek ve dne i v noci) jsou totiž dané na roveň skutečné fotografie ve stylu „najdi pět rozdílů“. Mezi těmito obrázky přitom moc rozdílů nenajdete. Grafika je skutečně krásná, takže necvičenému oku může dělat problém dokonce i jen to označit obrázek ze hry a ze skutečnosti.

Na nových Need for Speed pracují zkušení matadoři z vývojářského studia Ghost Games. Hra vyjde 3. Listopadu tohoto roku pro počítače a konzole nové generace. 

76 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.2 komentářů: 18

Čína ruší zákaz prodeje a výroby herních konzolí

Wall Street Journal informoval o tom, že Čína se rozhodla zrušit patnáct let trvající zákaz výroby a prodeje herních konzolí. Společnostem Microsoft, Sony či Nintendo tak nebrání nic v tom, aby se svými herními zařízeními vstoupily na čínský trh.

Zákon omezující produkci i prodej herních konzolí na území Číny přijala tato asijská země poté, co byla zjištěna rostoucí míra závislosti na hraní. Stalo se tak v roce 2000. Od té doby byly Číňané odkázáni na hraní mobilních a počítačových her, což by se nyní mělo změnit.

Předzvěstí zlegalizování trhu s herními konzolemi se stala v minulém roce zřízená zóna volného obchodu v Šanghaji, kde se videoherní konzole v omezeném množství daly legálně zakoupit. Podle čínské vlády se jednalo o testovací projekt, který se dle všeho osvědčil, takže konečně může dojít k plošnému uvolnění. Dodatečné boje Xbox One a PlayStation 4 tak mohou začít.

51 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7 komentářů: 0
TOPlist