Novinky

30.3.2017

Nový update zrychluje hru Ashes of the Singularity až o 33% na procesorech AMD Ryzen

Společnost AMD dnes ve spolupráci s herními vývojáři ze společností Stardock a Oxide Games oznámila dokončení první vlny optimalizací titulu Ashes of the Singularity pro nedávno uvedené procesory Ryzen. V nové verzi hry, která se dnes objevila na Steamu, došlo k nárůstu výkonu o 26 až 33 %. Testování proběhlo na procesoru Ryzen 7 1800X v rozlišení Full HD s nastavením „High Preset“.

„Vždy jsem chtěl využít každý kousek výkonu, který může PC nabídnout. Proto jsem velkým zastáncem DirectX 12 a Vulkanu, neboť tato API nám umožňují přístup k více procesorovým jádrům a to je důvodem, proč mají procesory AMD Ryzen takový potenciál“, řekl Brad Wardell, šéf Stardocku a Oxide.

Ashes of Singularity je celkem povedená RTS strategie, která je zasazena je do budoucnosti, kdy potomci lidí ovládají jednotky jen svými myšlenkami a pokouší se zachránit před lidskými predátory, druhou ovladatelnou stranu konfliktu. Hra se dostala do povědomí veřejnosti ale hlavně tím, že jako první plně využívala rozhraní DirectX 12.

Vývojáři konkrétně vsadili na Nitrous engine od Oxide Games, který využívá vícejádrové procesory a výhody, které DX 12 nabízí. Díky tomu se v bitvách objevuje velký počet jednotek (desítky tisíc v jednu chvíli) vybavených umělou inteligencí.

Zdroj: AMD

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.2 komentářů: 9

Toshiba Portégé X20W-D právě přichází na náš trh

Portégé X20W-D je přenosný počítač s magneziovým šasi, který lze použít jako výkonný notebook nebo ho po otočení displeje o 360° transformovat do praktického tabletu se systémem Windows 10 Pro.

Na českém trhu je počítač dostupný v těchto konfiguracích: Portégé X20W-D-10Q, Portégé X20W-10V a Portégé X20W-10R. První z nich pohání procesor Intel Core i5 s podporou 8 GB RAM a rychlým SSD s kapacitou 256 GB. Další dva pak spoléhají na čipy Intel Core i7 a 512GB SSD.

Posledně jmenovaný model má navíc integrovánu operační paměť s kapacitou 16 GB. Všechny varianty mají předinstalovaný 64bitový operační systém Windows 10 Professional a jsou vybaveny podsvícenou klávesnicí pro pohodlnou práci za všech podmínek.

Dále notebooky charakterizují reproduktory harman/kardon s nadstavbou DTS Sound, magneziové šasi a zabezpečení odpovídající vysokým standardům. SecurePad s čtečkou otisků prstů a IR-kamera pro autentizaci obličeje s podporou Windows Hello a Intel Authenticate zajišťují bezpečnou autentizaci uživatele a umožňují jeho přihlášení bez nutnosti zadávání hesla.

Další vrstvu zabezpečení přidávají funkce AntiTheft a TPM čip ve verzi 2.0 a nadstandardní ochranu před neautorizovaným přístupem zvenčí přidává vlastní integrovaný BIOS Toshiba. Dalším důležitým prvkem firemních počítačů je možnost jejich vzdálené správy IT odděleními.

Profesionální využití umocňuje také nová dokovací stanice Thunderbolt 3 Dock s řadou portů, včetně USB typu C, HDMI, DisplayPort, VGA a LAN či druhý model určený na cesty - USB-C Travel Dock s porty HDMI, VGA a LAN a USB 3.0.

Všechny konfigurace Portégé X20W-D vybavuje výrobce dvěma nadstandardními zárukami – tříletou Onsite zárukou s opravou u zákazníka a také Zárukou spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarrantie). Ta zajistí, že pokud během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

Koncová doporučená cena modelu Portégé X20W-D-10Q je 44 790 Kč, Portégé X20W-10V je k dostání za 50 790 Kč a Portégé X20W-10R stojí 57 990 Kč včetně DPH.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Arctic přichází s chladiči Freezer 12 a Freezer 12 CO s podporou AMD Ryzen

Firma Arctic teď přichází s dvojicí nových kompaktních, výkonných procesorových chladičů, které jsou mimo jiné kompatibilní také s novými procesory AMD Ryzen do patice AM4. 

Jedná se o nástupce modelů série Freezer 11, které nejsou kompatibilní pouze se zmíněnými CPU Ryzen, ale také s celou řadou dalších procesorů i od Intelu. Oba chladiče mají stejný základ, kterým je pasiv, jímž prochází trojice 6mm heatpipe vyrobených z mědi. Ty mají přímý kontakt s procesorem. Pasiv tvoří 45 hliníkových žeber s tloušťkou 0,4 mm. 

Společně s chladičem dodává výrobce ventilátor s průměrem 92 mm. Ten je schopen pracovat v rozsahu otáček od 0 do 2000 otáček za minutu a vybavený je kapalinovými ložisky. Celkové rozměry chladiče i s ventilátorem jsou 108 × 130 × 90 mm (š × v × h) při hmotnosti 480 gramů. Rozdíl mezi modelem Freezer 12 a Freezer 12 CO spočívá prakticky pouze ve ventilátoru.

Model CO je totiž navržen pro nepřetržitý provoz a proto je vybavený větrákem se stejným průměrem a se stejnými otáčkami, který ale využívá dvojitá kuličková ložiska. Ventilátor tak nabídne mnohem vyšší životnost. Společně s oběma chladiči dostaneme také teplovodivou pastu MX-4. Oba chladiče by měly nabídnout možnost instalace na patice LGA 115, 1150, 1155, 2011-v3, 2011 a AMD AM4. Zvládnout by přitom měly až 320 wattů TDP, nicméně doporučené TDP je 150 W.

Cena modelu Freezer 12 se pohybuje okolo 620 Kč, zatímco za Freezer 12 CO zaplatíme zhruba 760 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0
29.3.2017

Syberia 3 dostala nový trailer [video]

Další dobrodružství se sympatickou právničkou Kate Walkerovou, která se znovu ocitne ve velkých problémech, vyjde 20. dubna na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O čem zápletka chystaného třetího dílu populární adventury bude, připomíná nový trailer.

Příběh třetí Syberie začíná na břehu řeky, kde umírající Kate najde kmen Youkolů, který migruje se svými sněžnými pštrosy. Spolu uvíznou ve vesnici Valsembor a musí najít způsob, jak na své cestě pokračovat. Na záda jim však dýchají nepřátelé a Kate samotné také její minulost.

Za pozornost stojí, že hra vyjde s českými titulky. Hudební doprovod složil Inon Zur, jehož hudbu jste mohli slyšet u druhého dílu Syberie a čtvrtého Falloutu.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

První detaily o Wargaming.net League Grand Finals 2017

World of Tanks sezóna se blíží ke svému každoročnímu vrcholu, kterým je bezesporu Grand Finals turnaj. Po loňské Varšavě se ti nejlepší hráči přestěhují tentokrát do Moskvy, hlavního města Ruska. Po ještě čerstvých a nedávných turnajích jako byly Challenger nebo Champions Rumble's, je tady skutečné klání, z něhož vzejde opravdu ten nejlepší. Podaří se loňskému vítězi obhájit svůj titul? Nebo to bude někdo nový?

„Velké finále“ je v Rusku letos vůbec poprvé a navíc celá akce bude rozdělena do dvou etap a čtyř dnů. V první části se utkají týmy 23. a 24. května ve studiu. Poté, co se počet týmů zmenší na osm, nastane to opravdové herní horko. Po dvoudenní pauze na odpočinek se skutečné finále rozjede 27. a 28. května v moderní hokejové hale VTB Ice Palace, kde nakonec vzejde nový šampion, který si odnese 300 000 amerických dolarů.

Aby bylo letošní Velké finále opravdu nezapomenutelným zážitkem pro všechny fanoušky World of Tanks, chystají tvůrci celou řadu zajímavých aktivit, do nichž zapojí i hráče.

A jako vždy i tentokrát bude Grand Finale zdarma ke zhlédnutí i pro širokou veřejnost. Broadcast hub najdete zde.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 0

Mladí surfují na internetu až dvacet hodin týdně

V Česku se k internetu připojuje 76,5 procenta lidí ve věku nad 16 let. Nejčastěji k tomu využívají notebook, podíl mobilů ale rychle roste. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Od roku 2006 se podíl uživatelů internetu mezi obyvateli České republiky staršími 16 let zvýšil o 36 procentních bodů na nynějších 76,5 procenta, tedy 6,7 milionu lidí. Nikdy nepoužilo internet 1,6 milionu lidí. „Většinou šlo o obyvatele starší 65 let a lidi se základním vzděláním nebo nezaměstnané. Jejich podíl se ale rok od roku snižuje,“ uvedla předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Většina uživatelů internetu se připojuje denně, nebo téměř denně a kvůli svým soukromým potřebám na síti tráví jednu až pět hodin týdně. Zhruba dvě pětiny mladých uživatelů jsou připojeny i přes 20 hodin týdně. Téměř všem uživatelům slouží internet ke spojení s ostatními, roste obliba sociálních sítí, zatímco telefonování přes internet ubývá.

Zhruba dvě třetiny uživatelů internetu se připojují přes notebook. Přibližně polovina lidí k připojení používá stolní počítač a podobný podíl připadá na mobilní telefony. Využívání internetu v mobilech v posledních letech rychle rostlo, z pětiny uživatelů před třemi lety na loňských 54 procent.

Průměr podílu uživatelů internetu v mobilech v celé Evropské unii činí 65 procent, Česko je tedy pod průměrem EU. Naopak celkový podíl lidí v Česku používajících internet loni mírně překročil unijní průměr.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 5

Movetrack: sledujte vše důležité přes GPS

Alcatel Movetrack je zařízení, se kterým můžete v reálném čase na svém chytrém telefonu sledovat polohu vašich domácích zvířat a snáze je najít, pokud se zaběhnou. Nevelký přístroj však najde využití i při monitorování vašich zavazadel, automobilů, motorek, jízdních kol, klíčů nebo jiných cenných předmětů, u nichž chcete mít přehled o jejich poloze.

Malou kapsli zanedbatelných rozměrů o hmotnosti pouhých 33 gramů, která je voděodolná i nárazuvzdorná, lze kamkoli vložit nebo připevnit pomocí silikonového pouzdra (buď univerzálního, či obojkového). Prostřednictvím mobilní aplikace Movetrack, která je dostupná v obchodech Google Play a App Store, zařízení spárujete s jakýmkoli smartphonem podporujícím operační systémy Android nebo iOS (Apple). Nakonec je třeba vložit do zařízení nanoSIM kartu s aktivovanými datovými službami a deaktivovaným PIN kódem. O vše ostatní se postará GPS lokátor uvnitř zařízení a aplikace ve vašem smartphonu.

Pomocí Movetracku můžete na svém chytrém telefonu monitorovat polohu sledovaného zvířete či objektu v reálném čase. Poloha na mapě v aplikaci se aktualizuje v krátkých intervalech. Současně se historie polohy po dobu 24 hodin archivuje, takže zpětně jednoduše zjistíte, kde se zařízení nacházelo. Užitečná je také možnost vymezit tzv. virtuální bezpečnou zónu – jakmile ji sledovaný objekt opustí (nebo do ní naopak vstoupí), odešle zařízení okamžitě upozornění do smartphonu uživatele.

V režimu spánku Movetrack vydrží na jedno nabití až čtyři dny provozu, při aktivním používání pak až tři dny. Do chodu se zařízení uvádí tlačítkem na boku, na čelním panelu se nacházejí indikátory stavu baterie, aktivace GPS a dostupnosti WiFi signálu. K dobíjení slouží přiložený microUSB kabel, přičemž Movetrack se plně nabije do 120 minut.

Novinka se bude prodávat v černé barvě, a to v provedení Pet (s pouzdrem na obojek pro domácí zvířata) nebo ve variantě Bag (na zavazadla, klíče atd.) za 1 499 Kč.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 1
28.3.2017

Xiaomi Huami Amazefit míří do prodeje. Jaká je cena?

První testovací kusy chytrých hodinek Xiaomi Huami Amazefit se v České republice objevily již loni v září. Základním problémem však bylo kompletně čínský prostředí operačního systému, které značně komplikovalo ovládání. Nyní však přichází do ČR globální varianta, která je plně v angličtině.

Hodinky Xiaomi Huami Amazefit mají kompletní senzorické vybavení - akcelerometr, GPS a senzor srdečního tepu. S aplikací v mobilním telefonu se párují přes bluetooth. Spolupracují pak s Androidem 4.4 a novějšími variantami.

Ovládání hodinek probíhá přes kulatý LCD dotykový displej s průměrem 1,34 palce a rozlišení 300 × 300 pixelů. Bezproblémovou nositelnost zajišťuje třída odolnosti IP67, hodinky by tedy měly vydržet ponoření pod hladinu vody až 30 minut. Dále výrobce zmiňuje na jedno nabití až dvanáctihodinovou výdrž a vyměnitelné pásky v barevné variantě černá nebo oranžová.

Xiaomi Huami Amazefit se začnou prodávat je zítra, tedy 28. března. E-shop Xiaomimobile.cz si je cení na 4 389 korun.

37 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -7.9 komentářů: 6

Kupte si grafiku GeForce GTX 1060 a získejte hry For Honor nebo Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Tradice s hrami zdarma ke grafice s čipem nVidie pokračuje. Tentokrát při nákupu GeFoce GTX 1060 dostanete buď titul For Honor, nebo Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands. Nabídku lze samozřejmě uplatnit i v případě nákupu herních sestav a notebooků, vybavených těmito kartami.

GeForce GTX 1060 je „doporučenou“ kartou hardwarových nároků obou zmíněných her a na vysoké detaily by měla nabídnout hraní v rozlišení Full HD (1080p) při 60 snímcích za vteřinu.

Oba tituly navíc využívají technologii nVidia Ansel, která hráčům umožňuje zachycovat neopakovatelné herní momenty v 360°, v HDR formátu a s nejrůznějšími filtry.

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2 komentářů: 0

MSI odhalilo specifikace grafik GeForce GTX 1080 Ti Armor a Aero

MSI dnes oficiálně odtajnilo specifikace grafické karty GeForce GTX 1080 Ti ve vlastních provedeních Aero a Armor. 

Obě dvě grafiky budou nabízeny ve variantě s referenčními takty, ale také v provedení OC, kde se dočkáme továrního přetaktování. Karta Armor volí černobílé barevné schéma, které je pro tuto řadu typické a hodit se může uživatelům s bílým či černobílým provedením základní desky. 

 

Model Armor by se měl zařadit mezi sérii Armor a Gaming X. Pro chlazení je zde využit aktivní chladič se dvěma ventilátory, pod kterým se ukrývá pasiv. Potěšit může nejen výkonnějším chlazením než Aero, ale také PCB shodným s vyšším provedením GTX 1080 Ti Gaming X. OC varianta této karty nabídne takty 1531 MHz v základu a 1645 MHz s boost. 

 

Karta Aero na druhé straně využívá chladič podobný tomu referenčnímu s jedním radiálním ventilátorem. Chladič má tu výhodu, že vzduch je proháněn přes celou kartu do zadního panelu. Barevné schéma je černozelené. Cílí hlavně na ty méně náročné uživatele, o čemž svědčí i takty. OC varianta zde totiž nabídne pouze 1506 MHz v základu a 1620 MHz s boost.

 

Verze GTX 1080 Ti Armor OC už je v některých e-shopech k předobjednání za částku kolem 22 000 Kč s DPH, přičemž provedení OC Aero by mělo být zhruba o 200 Kč levnější. 

 

Zdroj: techPowerUp

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 7

Vodafone ukáže Samsung Galaxy S8 na své prodejně již zítra

Dlouho očekávané nové modely chytrého telefonu od Samsungu, Galaxy S8 a S8+, se blíží i do České republiky. Vodafone jako první s týdenním předstihem před ostatními distributory ukáže fanouškům tyto dva modely živě ve své prodejně na Václavském náměstí, a to již zítra, 29. března 2017 v 17:00. Zároveň bude celosvětové představení modelů S8 a S8+ přenášet živě na sociální sítě (facebook a twitter).

Vodafone tak nabídne jako první v České republice všem fanouškům Samsungu možnost být při celosvětovém představení těchto dvou očekávaných novinek a zároveň zítra otevře pro zájemce možnost si telefony předobjednat. Živé vzorky budou postupně ve všech prodejnách dostupné od 5. dubna 2017. Zákazníci si telefony mohou předobjednávat na tam.je/galaxys8 až do půlnoci 19. dubna 2017.

Všechny objednávky Vodafone odešle 20. dubna 2017 a doručí prostřednictvím České pošty do 3 pracovních dní. Zákazníci je tak obdrží ještě před začátkem oficiálního prodeje. Ve standardní nabídce budou tyto dva modely u Vodafonu zařazeny od 28. dubna 2017.

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 0

Palit představil dvě nové řady SSD pro běžné spotřebitele a hráče

Značka Palit Microsystems Ltd, která byla doposud známá z oblasti prodeje grafických karet GeForce, nyní zabrousila také na trh s SSD. Představila přitom hned dvě řady 2,5" SSD s rozhraním SATA III.

První série, která nese označení UVS zahrnuje disky pro běžné uživatele, kteří budou mít na výběr z celkem široké škály kapacitních verzí disků. Konkrétně se zatím dočkáme 120GB, 256GB, 480GB a 512GB varianty. Zásadní rozdíl mezi jednotlivými produkty tkví v přenosových rychlostech a použitých čipech. Nejmenší varianta nabídne čipy s TLC buňkami, zatímco tři větší využívají 3D TLC NAND flash čipy.

Nejmenší varianta potěší sekvenčními rychlostmi při čtení až 560 MB/s a při zápisu až 375 MB/s. 256GB verze pak nabídne sekvenční zápis až 470 MB/s a největší dvě varianty mají hodnoty sekvenčních přenosových rychlostí shodně 525 a 465 MB/s. Liší se samozřejmě i rychlosti náhodného čtení a zápisu malých 4K souborů. Zde se hodnoty pohybují obdobně okolo 33 MB/s u čtení a až 110 MB/s při zápisu. Všechny disky mají 2,5" formát a tloušťku 7 mm a využívají řadič Phison S3111-S11.

Řada pro hráče GFS na druhé straně zahrnuje pouze tři modely s kapacitami 120, 128 a 240 GB. Tyto modely mají jednu výraznou výhodu, kterou je využití 3D NAND flash čipů s typem buněk MLC. Opět je zde využit stejný řadič a jednotlivé modely se mírně liší přenosovými rychlostmi. Ty se ale nijak výrazně neodchylují od rychlostí u řady UV-S. Dva menší modely nabídnout rychlosti až 540 a 450 MB/s a největší dosahuje na 560 a 480 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu.

Všechny disky by se měly pochlubit podporou TRIM a opravou chyb LDPC ECC. Na všechny disky výrobce poskytne 3letou záruku. Ceny jednotlivých verzí zatím neznáme.

Zdroj: 1, 2, 3

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 0

Mechanická herní klávesnice Trust GXT 880 v prodeji

Výrobce širokého spektra příslušenství pro digitální zařízení, Trust, představuje mechanickou klávesnici GXT 880. Ta nabízí bílé LED podsvícení, integrovanou paměť, herní režim a technologie N-key rollover a anti-ghosting.

Trust GXT 880 je vyvedena v černé barvě a disponuje dlouhým kabelem (170 cm) zakončeným USB konektorem. Tradiční rozvržení včetně numerického bloku doplňují tři media tlačítka, čtyři programovatelné makro klávesy a nezbytné ovládání podsvícení a herního režimu. Klávesnice je postavena na snímačích GXT-White s lineárním chodem, životností až 50 milionu stisknutí a odezvou 5 ms. Minimální síla potřebná pro spuštění je 30 gramů, pro úplné stlačení 45 gramů.

Plné bílé LED podsvícení GXT 880 je ozvláštněno možností nastavit si jednotlivá tlačítka samostatně a to až na šest uživatelských profilů. Integrovaná technologie N-Key rollover v kombinaci s anti-ghosting zase zajištují jistotu registrace každého stisknutého tlačítka i v případě rychle po sobě jdoucích kombinací, resp. několika zároveň stisknutých tlačítek.

Trust GXT 880 je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 3 299 Kč s DPH.

Zdroj: Trust

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 2

Huawei už prodal přes 12 milionů telefonů P9 (Plus)

Huawei dosáhl dalšího úspěchu prodejem dvanácti milionů smartphonů P9 a P9 Plus. Tento milník čínská společnost pokořila po jedenácti měsících od jejich představení.

Chytré telefony P9 (Plus) představovaly pro Huawei opravdovou trefu do černého. Mezi jejich největší lákadla patří precizně zpracované kovové tělo, bleskurychlá čtečka otisků prstů, vysoký výkon a zejména duální fotoaparát, na jehož vývoji se podílela známá německá značka Leica.

Smartphony získaly také řadu ocenění, například Best European Consumer Smartphone 2016-2017 od EISA nebo Best Personal Computing Device na CES Asia.

Informace o tom, že si modely P9 a P9 Plus již našly cestu do kapes 12 milionů zákazníků, zazněla na akci Huawei v Číně.

Zdroj

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

ČTÚ vyhlásil aukci volných kmitočtů pro vysokorychlostní datové sítě

Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3600 až 3800 MHz pro vysokorychlostní datové sítě. Do dražby jde celkem pět bloků, každý o velikosti 40 MHz. Podmínky aukce otevírají prostor případnému novému zájemci o poskytování vysokorychlostního internetu, když pro nového operátora vyhrazují pásmo o dvojnásobné šíři než pro stávající poskytovatele.

„Jedním z cílů aukce je podpořit hospodářskou soutěž v elektronických komunikacích, a to na velkoobchodní i maloobchodní úrovni, z čehož budou profitovat i koncoví uživatelé,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Vydražené kmitočty budou technologicky neutrální, což znamená, že volba technologie pro kmitočtový příděl, udělený na 15 let, závisí zcela na rozhodnutí operátora.

Podmínky aukce garantují, že vydražené příděly budou efektivně využity. Operátoři své sítě musejí spustit do dvou let. Do pěti let pak budou muset pokrýt alespoň 40 % malých, resp. 45 % středně velkých obcí (do 10 tisíc obyvatel). Vyvolávací cena každého z dražených bloků byla na základě analýzy (cenového benchmarku) dosažených cen ve srovnatelných aukcích v evropských zemích stanovena na 29 milionů korun.

Sítě 5G slibují citelný nárůst rychlosti, a to až několikanásobný oproti standardnímu provozu v LTE. První komerční provoz by mohl být zahájen někdy kolem roku 2020.

Zdroj: ČTÚ TZ

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.