Novinky

30.10.2014

Microsoft pokračuje ve snižování stavů, dal vale dalším 3000 zaměstnanců

Microsoft se již v červenci rozhodl propustit 18000 svých zaměstnanců. Hned po tomto oznámení propustila přibližně 13000 svých zaměstnanců po celém světě.

Většina propuštěných zaměstnanců se nějakým způsobem podílela na divizi Nokia zabývající se výrobou a prodejem mobilních zařízení Lumia, kterou nyní nahradila jí divize Microsoft Mobile. Tuto středu proběhla další vlna propouštění zaměstnanců tohoto softwarového giganta. S Microsoftem se nyní rozloučilo dalších 3000 zaměstnanců.

Microsoft pokračuje ve snižování stavů, dal vale dalším 3000 zaměstnancům

Většina tento týden propuštěných zaměstnanců pochází z různých zemí a divizí, nicméně výpovědi se dočkalo také 638 zaměstnanců přímo z redmondského ústředí Microsoft. Propuštění zaměstnanci by se však kromě finančního vypořádání údajně měli od Microsoft dočkat také podpory při hledání nového zaměstnání.

Zdroj: GeekWire

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.1 komentářů: 0

Evercool vydává nízkprofilový top-flow chladič procesoru HPS 810CP

Značka Evercool uvádí na trh svůj nový chladič procesoru HPS 810CP s ventilátorem umístěným na vrchu a nízkým profilem.

HPS 810CP je z větší části tvořen pasivem s hliníkovým žebrováním v rovině základní desky. Na vrchu má pasiv umístěný 80mm ventilátor, jedná se tedy o tzv. "top flow" chladič. Do hliníkového pasivu teplo přivádí dvojice měděných heatpipe s průměrem 6 mm. Tepelné trubice mají přímý kontakt s procesorem, což zajišťuje efektivnější odvod tepla. 

 Evercool vydává nízkprofilový top-flow chladič procesoru HPS 810CP

Zmíněný 80mm ventilátor, kterým je osazený pasiv, může pracovat v rozsahu rychlostí mezi 1500 a 4000 otáčkami za minutu. Ventilátor zajišťuje průtok vzduchu až 35 CFM a jeho hlučnost se pohybuje mezi 16,2 a 37,5 dBA. O napájení ventilátoru se stará kabel se 4pinovým PWM konektorem. Chladič se hodí především do kompaktních systému a zvládá ochlazovat procesory s maximálním jmenovitým TDP do 95 wattů.

 Evercool vydává nízkprofilový top-flow chladič procesoru HPS 810CP

Celkové rozměry chladiče jsou 87,5 × 92,3 × 27,4 mm a jeho hmotnost činí 260 gramů. Podporovány jsou všechny moderní typy patic procesorů včetně socketů Intel LGA 1150 a AMD AM3+ a FM2+.

 Evercool vydává nízkprofilový top-flow chladič procesoru HPS 810CP

Cenu nového chladiče bohužel zatím výrobce neodhalil, nicméně mohla by se pohybovat přibližně okolo 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Razer vydává vlastní 5.1kanálový audio systém pro PC, konzole, TV i mobilní zařízení

Hledáte kompromis mezi sluchátky a drahým prostorovým audio systémem? Možným řešením je nákup tzv. "soundbaru". Právě s takovým produktem nyní přichází herní značka Razer.

Razer svůj nový audio systém nazval Leviathan. Jedná se o set soundbardu se čtyřmi integrovanými reproduktory a subwooferu. Celkově by tak systém měl poskytovat virtuální 5.1kanálový zvuk, který je zajištěn pomocí technologie Dolby Virtual Speaker. Pro příjem a převod audio signálu na prostorový zvuk jsou využity technologie Dolby Digital a Pro Logic II. 

 Razer vydává vlastní 5.1kanálový audio systém s názvem Leviathan

Systém je vybaven zmíněnými čtyřmi reproduktory, z nichž dva jsou 2,5" a nabídnou plný rozsah, zatímco dva jsou 0,74" a zajišťují reprodukci výšek. Reproduktory využívají vlastní zesilovač s výkonem 30 W RMS. Frekvenční rozsah by se měl pohybovat mezi 180 Hz a 20 kHz na samotném soundbaru. Zbytek zvukového rozsahu (30 W RMS) poskytuje 5,25palcový subwoofer, který pracuje ve stejném frekvenčním rozsahu. 

 Razer vydává vlastní 5.1kanálový audio systém s názvem Leviathan

Zásadní výhodou tohoto sysétmu je to, že ho lze připojit jak k PC, tak k herní konzoli či televizoru. Pro připojení může navíc Leviathan kromě analogového či optického kabelu využít také bezdrátovou technologii Bluetooth 4.0, díky čemuž lze audio systém připojit prakticky k jakémukoliv zařízení. Pro bezdrátové streamování je využit profil A2DP. Podporovány jsou také audio kodeky aptX. Zajímavostí je také možností nastavení náklonu až o 18°.

 Razer vydává vlastní 5.1kanálový audio systém s názvem Leviathan

Audio systém Leviathan nyní lze předobjednávat na stránkách výrobce a na trh dorazí během listopadu. Cena pro evropský trh byla stanovená na 199 € (4 400 Kč). 

Zdroj: AnandTech

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1

Raijintek zahajuje prodej své kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Aeneas, tak pojmenovala společnost Raijintek svoji novou počítačovou skříň kubického tvaru, která se pochlubí zejména designem, celkem prostorným interiérem a řadou otvorů, které zajišťují dostatečné proudění vzduchu.

Hlavní vzhledovou zajímavostí je perforovaný středový pruh, který se táhne přes celý čelní a vrchní panel. Po obou stranách se přes oba tyto panely táhnou dva pruhy, které jsou nasvícené řadou modrých LED diod. Tělo skříně je vyrobené z 0,8mm silné SGCC oceli. Vnitřní prostor je, jak už to bývá u skříní typu kostka zvykem, rozdělený do dvou polovin. Většina vrchní poloviny je vyhrazená základní desce formátu micro-ATX, kterou lze instalovat do horizontální polohy na odnímatelný držák. Na ni potom můžeme umístit grafické karty s maximální délkou až 310 mm, chladič procesoru s výškou až 180 mm a až pět rozšiřujících karet.

 Raijintek zahajuje prodej kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Spodní polovina interiéru je potom vyhrazena pro instalaci napájecího zdroje tradičního formátu ATX společně s klecí pro disky. Tato klec je vybavená čtyřmi vysouvacími šuplíky, do nichž můžeme přidělat disky 3,5palcového i 2,5" formátu. V případě potřeby by měla jít dokoupit také další klec pro pět 2,5" disků. Nechybí ani 5,25palcová pozice pro mechaniku, pod níž je umístěna další 3,5palcová pozice pro disk.

 Raijintek zahajuje prodej kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Skříň se, jak jsem zmínil již v úvodu, zaměřuje zejména na poměrně širokosáhlé možnosti instalace prvků chlazení, proto je také již od výroby vybavená celkem čtyřmi ventilátory. Dva ventilátory s průměrem 120mm najdeme za čelním panelem a dva 140mm jsou umístěny na zadním panelu, kde se starají o odvod teplého vzduchu ze skříně. Celkem by mělo být možné do skříně vtěsnat až osm ventilátorů. Pokud se rozhodnete komponenty chladit vodou, určitě oceníte prostor pro radiátor vodního chlazení s délkou až 240mm za čelním panelem. Vrchní panel potom nabízí možnost instalace až dvou ventilátorů s průměrem až 240mm nebo radiátoru s délkou až 280 mm. 

 Raijintek zahajuje prodej kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

Dočkáme se samozřejmě také otvorů pro vedení kabeláže a trubic vodního chlazení od expanzní nádoby. Po obou stranách vrchního panelu je rozmístěno také několik I/O prvků. V levé části nalezneme čtyři USB porty, z nichž dva jsou standardu USB 3.0 a dva USB 2.0. Na pravé straně jsou umístěny dva audio konektory a tlačítka zapínání a restartu PC. 

 Raijintek zahajuje prodej kubické micro-ATX PC skříně Aeneas

K dostání budou celkem čtyři provedení skříně. Vybrat si budeme moci z bílého a černého barevného provedení a také z variant s oknem do bočnice v daných barvách. Ceny skříně začínají na 63 librách včetně DPH (2 215 Kč) u verzí bez okna bočnice a končí na 66 librách (2 320 Kč) u variant s oknem do bočnice.  

Zdroj: 1, 2

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
29.10.2014

Trust začal prodávat externí baterie pro smartphony Urban Revolt Power Bank 4400 a 8800

Jedná se o praktické záložní akumulátory na cesty, vhodné pro mobilní přístroje a tablety. Disponují vestavěnou baterií s kapacitou 4400, resp. 8800 mAh a praktickou integrovanou svítilnou. Jejích dobíjení je řešené prostřednictvím standardního microUSB kabelu dodávaného v balení.

Urban Revolt Power Bank 4400 je nabízen v černé, modré nebo bílé barvě. Na výstupu poskytuje prostřednictvím jednoho USB portu napětí DC 5 V a proud 1 A. Je tedy vhodný k nabití mobilních telefonů, MP3 přehrávačů, přenosných konzolí, ale pouze vybraných modelů tabletů. V závislosti na konkrétním modelu zařízení přitom umožní nabít běžný smartphone zhruba dvakrát, tablet pak na více než sedm hodin provozu.

Model Urban Revolt Power Bank 8800 je k dispozici pouze v černém provedení. Avšak kromě dvojnásobné kapacity baterie disponuje hned dvěma USB výstupy s rozdílnou hodnotou proudu. Zatímco USB port s DC 5 V a 1 A umožní nabití např. mobilních telefonů, druhý USB s DC 5 V a 2 A cílí na tablety. Urban Revolt Power Bank 8800 nabije běžný chytrý telefon přibližně čtyřikrát a tablet na více než třináct hodin provozu.

Akumulátory Urban Revolt Power Bank 4400/8800 jsou k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 569 a 969 Kč s DPH pro Českou republiku a 19,99, respektive 34,99 euro s DPH na Slovensku.

Urban Revolt Power Bank 4400

Urban Revolt Power Bank

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9 komentářů: 0

Ušetřete přes 5700 korun za 34 her od vydavatele Eidos!

Máte rádi hry a to nejlépe ty, které nenakoupíte za plnou cenu? Potom byste měli zbystřit svou pozornost! Na Steam se totiž dostal napěchovaný balíček skvělých AAA her od Eidosu, který vám ušetří přes 5700 korun!

 Zlevněný balíček her od Eidosu, tzv. Eidos Anthology obsahuje celkem 34 her včetně takových hitů jako Hitman: Absolution, Deus Ex: Human Revolution Director's Cut, Just Cause 2, Thief nebo Tomb Raider. A aby toho nebylo málo, všechny nabízené hry z balíčku jsou doplněny veškerými DLC. Za své peníze tak dostanete celkem 87 položek, což je pořádná dávka obsahu.

Balíček 34 her od Eidosu včetně 53 DLC by vás za normálních okolností vyšel na 413,50 €, nyní za něj však dáte 207,99 €. Jeho nákupem tak ušetříte rovných 205,51 €, což je při dnešním kurzu více než 5700 korun.

Pokud byste se o nabídce chtěli dozvědět více, přejděte na stránky zde

Zdroj: Steam

43 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -4.9 komentářů: 11

Zalman CNPS8X Optima: Slušný procesorový chladič za 620 Kč

Firma Zalman uvedla do nabídky nový chladič, který zaujme konstrukcí s vícevrstvými žebry a speciálně tvarovanými lopatkami ventilátoru. Další předností novinky CNPS8X Optima je nízká cena.

U chladiče byla použita trojice heatpipe, které se dotýkají přímo procesoru (technologie Direct Touch Heat-pipe), což zajišťuje účinný odvod tepla, a tím výkonné chlazení. Maximální účinnost distribuce tepla byla dosažena použitím vícevrstvého žebrování, jehož konstrukce zajišťuje větší plochu pro odvod tepelné energie a omezuje odpor vzduchu. Ve své střední části je chladič opatřen výřezem, a tím je tlak proudícího vzduchu ve středu i po jeho stranách stejný.

Zalman CNPS8X Optima je osazen ventilátorem o průměru 100 mm s lopatkami typu Shark Fin Blade s charakteristickými podélnými drážkami. Tyto lopatky zajišťují přesné směrování proudu vzduchu uvnitř chladiče. U ventilátoru jsou použity ložiska s dlouhou životnosti. Větrák může pracovat s rychlostí 1200 až 2100 otáček za minutu a vytváří šum s maximální hladinou hluku 30 dBA. V dolní části rámečku ventilátoru byly nainstalovány dodatečné plastové profily, jejichž prostřednictvím vzduch nasávaný do ventilátoru proudí také kolem dalším prvkům základní desky kolem procesoru a tím je ochlazuje.

Chladič podporuje všechny běžně používané patice: Konkrétně AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2, FM1 a Intel 775, 1150, 1155/1156. Maloobchodní doporučená cena chladiče CNPS8X Optima činí 620 Kč DPH. Záruku mohou zákazníci uplatnit po dobu dvou let.

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7 komentářů: 0

DeepCool rozšiřuje sérii AiO chladičů procesoru Captain o nový přírůstek s délkou 360 mm

Před nedávnem jsme Vám přinesli zprávu o nové řadě AiO chladičů procesoru Captain z dílny firmy DeepCool. Nyní výrobce sérii doplňuje o další uzavřený kapalinový chladič s délkou radiátoru 360 mm. Všechny modely budou prodávány pod marketingovou značkou GamerStorm.

První dva představené modely mají označení Captain 120 a Captain 240 a mají délku radiátoru 120 a 240 mm. Nový model Captain 360 je přirozeně vybavený radiátorem s délkou 360 mm a šířkou 120 mm. Tloušťka radiátoru je 32 mm a tvořený je hliníkovým žebrováním. 

 DeepCool rozšiřuje série AiO chladičů procesoru Captain o nový přírůstek s délkou 360 mm

Tento rozměr umožňuje osazení třemi 120mm PWM ventilátory, které jsou součástí balení. Ventilátory, které výrobce s blokem dodává, mohou pracovat v rozsahu rychlostí od 600 do 2200 otáček za minutu. Celá trojice větráků tak zajišťuje průtok vzduchu až 273 CFM. Ventilátory mají černý rám a červené lopatky. 

 DeepCool rozšiřuje série AiO chladičů procesoru Captain o nový přírůstek s délkou 360 mm

Vodní čerpadlo je umístěné v plastovém krytu přímo nad měděným blokem procesoru. Čerpadlo by mělo nabídnout životnost až 120 000 hodin a pracuje rychlostí 6000 RPM. Čerpadlo a blok jsou spojené červenou průsvitnou hadicí, kterou je vedena kapalina. V porovnání s fotografiemi předchozích menších modelů zde můžeme pozorovat plynulejší zahnutí hadice, čímž je zajištěn menší odpor kapaliny proudící v trubici. 

 DeepCool rozšiřuje série AiO chladičů procesoru Captain o nový přírůstek s délkou 360 mm

Blokem chladiče Captain 360 lze osadit všechny druhy současných patic procesorů včetně socketů Intel LGA1150 a LGA2011v3 a AMD AM3+ a FM2+.

DeepCool rozšiřuje série AiO chladičů procesoru Captain o nový přírůstek s délkou 360 mm

Cena největšího chladiče série DeepCool Captain by se měla pohybovat kolem 140 dolarů, což jsou v přepočtu více než 3 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1

PocketBook vydává svůj první 8" e-reader s LED nasvícením displeje

Značka PocketBook je vedle Amazon a Barnes & Noble jedním z nejzvučnějších jmen v oblasti výroby čteček elektronických knih. Tento výrobce nyní uvedl do prodeje svoji novou čtečku elektronických knih InkPad 840.

Jedná se o první 8palcovou čtečku tohoto výrobce, která je vybavená eInk Pearl displejem nasvíceným pomocí LED, díky čemuž můžete pohodlně číst a prohlížet dokumenty i v noci nebo v horších světelných podmínkách. Díky využití většího displeje je čtečka vhodná také pro čtení dokumentů například ve formátu PDF. Displej navíc nabídne také poměrně slušné rozlišení 1600 × 1200 pixelů. Kombinace většího displeje a zmíněného rozlišení zajišťuje vysokou jemnost displeje 250 ppi. 

 PocketBook vydává svůj první 8" e-reader s LED nasvícením displeje

Uvnitř tenkého těla s tloušťkou 7,3 mm nalezneme 1GHz procesor společně s 512 MB operačních pamětí. Interní úložiště čtečky, do něhož si můžete ukládat své knihy a dokumenty, má kapacitu 4 GB. Pokud Vám tato kapacita stačit nebude, lze ji samozřejmě dále rozšířit pomocí paměťové karty microSD až o dalších 32 GB. Na kartu či do interní paměti lze nahrávat také audioknihy a hudbu ve formátu MP3. Nechybí ani možnost připojení k internetu pomocí Wi-Fi, díky němuž si můžete stahovat obsah bez nutnosti propojení čtečky s PC. 

 PocketBook vydává svůj první 8" e-reader s LED nasvícením displeje

Oproti předchozím modelům tohoto výrobce se nový InkPad 840 pochlubí zcela novým designem, kterému dominuje přední panel z jednoho kusu kartáčovaného antireflexní materiálu a pogumovaný pás vedle displeje, na němž jsou umístěna tlačítka pro otáčení stránek. Zajímavostí je také předinstalovaná služba Dropbox.  

 PocketBook vydává svůj první 8" e-reader s LED nasvícením displeje

PocketBook InkPad 840 je již několik dní k dostání i v našich e-shopech v tmavě hnědé barvě za cenu pohybující se kolem 5 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 6

Skvěle vybavený herní notebook Asus ROG G751 je v ČR! Ceny začínají na 39 999 Kč

Společnost Asus uvedla na český trh herní notebook G751 z řady Republic of Gamers (ROG). Novinku v závislosti na konfiguraci pohání procesory Intel Core i7 (Haswell) a grafické karty GeForce GTX970M a GTX 980M. V Česku se počítač začne prodávat začátkem listopadu od 39 999 Kč s DPH.

Notebook ROG G751 si zachovává design inspirovaný letounem F-22 Raptor, který měli i předchozí modely řady G. Nový je však hliníkový pás s podsvětleným logem ROG na předním víku. O dostatek výkonu se starají procesory řady Intel Core i7, grafický výkon zajišťují akcelerátory GeForce GTX 970M a GTX 980M. Kombinovaný výkon procesoru a grafiky ještě zvyšuje technologie TurboMaster, která podporuje přetaktování grafického jádra v reálném čase a dokáže navýšit jeho výkon až o 5 %.

Přenosný počítač je dále vybaven matným Full HD IPS displejem s úpravou proti odleskům a širokými pozorovacími úhly 178 stupňů. Technologie Trinity Display umožňuje uživatelům současně pracovat až na čtyřech obrazovkách (displeji notebooku a třech externích monitorech) s využitím výstupních portů HDMI 1.4, mini DisplayPort a VGA. To se hodí zejména při hraní na více obrazovkách nebo sledování filmů.

Téměř bezhlučný systém chlazení se skládá ze dvou nezávislých ventilátorů a měděných pasivních chladičů. Tři teplovodní trubice vedou přímo ke GPU a odvádějí teplo k ventilátoru, načež je horký vzduch odváděn z notebooku zadními ventilačními otvory.

K zajištění plynulého a bezproblémového hraní přispívá technologie GameFirst III optimalizující práci v síti. Integrovaný nástroj Network Monitor pak uživatelům umožňuje spravovat síťový provoz a testovat rychlost připojení.

Do konce roku dorazí na český trh i limitovaná série notebooku s označením G751JY-T7034H. Ta nabídne oproti běžně prodávané konfiguraci ještě výkonnější procesor Intel Core i7-4860HQ a také obří 32GB RAM. Navzdory výkonnějším komponentám za tento model zákazníci zaplatí stejně jako za model s procesorem Intel Core i7-4710HQ a 16 GB RAM – tedy 49 999 Kč s DPH.

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2 komentářů: 8

Thermaltake oznámil vydání 450W, 500W a 600W PSU ze série TR2 Bronze

Společnost Thermaltake rozšiřuje svoji řadu napájecích zdrojů o tři nové modely série TR2 Bronze s výkonem 450, 500 a 600 wattů. 

Jedná se o řadu napájecích zdrojů pro méně náročné uživatele, kteří vyžadují slušnou energetickou účinnost, ale nechtějí za zdroj utratit několik tisíc. Vzhledem k relativně nízké ceně se modely vyznačují nemodulární konstrukcí, tudíž je veškerá kabeláž pro napájení komponent pevně přidělaná ke zdroji. O chlazení zdrojů se stará 120mm ventilátor s funkcí inteligentního nastavení otáček dle zátěže zdroje. 

 Thermaltake TR2 Bronze

Již z názvu jste jistě pochopili, že jde o PSU splňující certifikaci 80 PLUS Bronze. To znamená, že energetická účinnost zdrojů dosahuje až 85 % při 50% zatížení, nicméně výrobce uvádí dokonce účinnost až 88%. Pro napájení komponent využívají všechny modely nové řady jedinou +12V větev. Uvnitř PSU by neměly chybět ani odolné 105°C elektrolytické kondenzátory japonské výroby. Řada TR2 Brozne samozřejmě splňuje současný standard ATX 12V V2.3.

 Thermaltake TR2 Bronze

Ceny jednotlivých modelů Thermaltake TK2 Bronze se na našem trhu pohybují okolo následujících částek:

  • Thermaltake TK2 450W Bronze: 1 400 Kč
  • Thermaltake TK2 500W Bronze: 1 650 Kč
  • Thermaltake TK2 600W Bronze: 1 760 Kč

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Nejtenčí tablet na světě je Dell Venue 8 7000, v pase má pouze 6 mm

Tloušťka těla tabletu nepřesahuje šest milimetrů. Pohání jej výkonný čtyřjádrový procesor Intel Atom a jeho OLED displej s 2K rozlišením vypadá při úhlopříčce 8,4 palce fantasticky.

Předhánění výrobců v tom, kdo vyrobí nejtenčí zařízení, se netýká pouze smartphonů. Titul nejtenčího tabletu na světě drží aktuálně iPad Air 2. Na konci listopadu však o své prvenství přijde. Za zhruba tři týdny totiž Dell začne prodávat svou novinku Venue 8 7000 s tloušťkou pouhých 6 mm (iPad Air 2 je tlustý 6,1 mm).

Venue 8 7000 bude rovněž první tablet s integrovanou technologií RealSense, která pomocí trojice kamer dokáže fotit ve skutečném 3D - měří hloubku prostoru na fotografii. S výpočty přístroji pomůže čtyřjádrový Atom Z3500 a 2 GB operační paměti. Pro ukládání dat poslouží 16GB úložiště, z něhož si ale část ukousne operační systém Android 4.4 KitKat. V přístroji by měl být zabudován microSD slot. Některé servery nicméně uvádějí, že paměť rozšiřitelná nebude.

Čelní plochu tabletu zabírá z velké části OLED panel s úhlopříčkou 8,4" a rozlišením 2 560 × 1 600 bodů, který vyrobil Samsung. Zvláštností je, že obrazovka je posunuta těsně pod horní okraj zařízení a není vycentrována do středu, jako v případě většiny konkurence. Venue 8 7000 se může rovněž pyšnit hliníkovým tělem, který mu dodává punc luxusu a elegance.

Nový nejtenčí tablet na světě se začne prodávat na americkém trhu na konci listopadu za doporučenou cenu 499 dolarů, tedy v přepočtu 10 900 Kč.

Dell-Venue-8-7000-launch-price-01

 

Zdroj: PhoneArena

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 2

HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

Splečnost Hawlett-Packard omylem na svých oficiálních stránkách zveřejnila specifikace dvou připravovaných tabletů, které by své uplatnění měly najít zejména ve firemním prostředí.

HP zatím tablety oficiálně nepředstavilo a ze svých stránek údaje o nich velice rychle smazalo, přesto se magazínu Notebook Italia povedlo ukořistit několik obrázků a část specifikací. Prvním chystaným počinem od HP je tablet HP Slate Pro 12, který by měl být vybavený 12,3palcovým displejem s rozlišením 1600 × 1200 pixelů. Displej by měl být opatřen sklem CT-40 FIT Corning Glass, které má za úkol zabraňovat ulpívání otisků prstů. Celkové rozměry tabletu budou 300,3 × 221 × 7,99 mm. V tloušťce tabletu se tedy žádná revoluce nekoná. Druhý přírůstek potom ponese označení Slate Pro 8 a nabídne 7,7palcový displej s vyšším rozlišením 2048 × 1536 pixelů. 

 HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

Uvnitř obou zařízení nalezneme čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 z dílny Qualcomm s frekvencí 2,3 GHz a grafickým čipem Adreno 330. Procesoru by měly v obou případech sekundovat 2 GB operačních pamětí typu LPDDDR3 s frekvencí 800 MHz. Vnitřní úložiště se u obou modelů liší. Model Pro Slate 12 nabídne vnitřní kapacitu 32 GB, zatímco Pro Slate 8 bude mít pouze 8 GB interní paměti. Vnitřní úložiště obou zařízení budeme moci samozřejmě rozšířit pomocí microSD karty. Mezi další výbavou oba tablety potěší poměrně slušným zadním fotoaparátem, který má v případě Pro Slate 12 rozlišení 8Mpx a v případě Pro Slate 8 7 Mpx. Nechybí ani funkce automatického ostření a HDR. Oba tablety mají na čele také 2Mpx webovou kameru. Po stranách displeje potom výrobce umístil stereo reproduktory DTS Audio Sound+.

 HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

Pokud jste čekali, že u tabletů určených pro firemní prostředí HP zvolí operační systém Windows, byli jste na omylu. Oba modely totiž mají předinstalovaný OS Android 4.4.2 KitKat s několika málo nadstavbovými funkcemi od HP. Mezi konektivitou nechybí Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 4.0 + LE, NFC, GPS a podpora připojení k 3G a 4G LTE sítím, díky slotu pro nano SIM kartu. Fyzicky jsou oba tablety vybaveny jedním portem USB 2.0 a audio jackem. Oba modely nabídnout také různé senzory, jako je akcelerometr, gyroskop, barometr, digitální kompas či senzor okolního světla. 

 HP pracuje na dvou nových výkonných tabletech zaměřených na firemní využití

O napájení HP Slate Pro 12 by se měla starat 37Wh baterie, přičemž u Pro Slate 8 není kapacita baterie zatím známá. Dočkat bychom se měly i řady softwarových balíčků jako je HP Notes, Kingsoft Office, Evernote, Skype či HP Print Services a Avast Mobile Security. K oběma modelům bude dodávaný také stylus. 

Zdroj: 1, 2

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4 komentářů: 1

Britové budou využívat superpočítač za více než 3,4 miliardy korun k předpovědi počasí

Vláda Velké Británie hodlá utratit 97 milionů liber za superpočítač, který bude používán především pro zpřesnění předpovědi počasí. 

Britský meteorologický ústav dostal od anglické vlády zelenou k vybudování superpočítače, který by měl mít za úkol přesněji predikovat počasí v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Za tento superpočítač vláda zaplatí v přepočtu více než 3,4 miliardy korun.

Superpočítač by měl nabídnout více než stotisícinásobný výpočetní výkon současné herní konzole PlayStation. Provádět by měl až 1018 výpočtů za vteřinu, díky čemuž by se měly zpřesnit i dlouhodobější předpovědi. Měl by se také starat o určování klimatických trendů. 

Britové budou využívat superpočítač za více než 34 miliard korun k předpovědi počasí

K prvnímu spuštění tohoto superpočítače by mělo dojít již v příštím roce, nicméně plně funkční bude pravděpodobně až v roce 2017.

Zdroj: Mashable

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.5 komentářů: 8
28.10.2014

Nový šéf Microsoftu vydělal za osm měsíců přes 84 milionů dolarů

Nový generální ředitel americké softwarové společnosti Microsoft Satya Nadella si v uplynulém finančním roce vydělal přes 84 milionů dolarů (1,8 miliardy Kč). Zařadil se tak mezi nejlépe vydělávající šéfy světa. Většinu této částky nicméně tvoří akcie, které bude moci prodat až za několik let. Microsoft to uvedl ve zprávě pro regulační úřady.

Za prvních osm měsíců ve funkci generálního ředitele Microsoftu si Nadella přišel na 84,3 milionu dolarů. Velká část z této sumy je ovšem tvořena jednorázovým přídělem akcií (konkrétně jde o částku 79,8 milionu dolarů), na ty bude moct „sáhnout“ nejdříve v roce 2019.

Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v 39leté historii Microsoftu po spoluzakladateli firmy Billu Gatesovi a po Stevu Ballmerovi. Ve firmě působil předtím v mnoha funkcích.

Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších složkách firmy, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy byl viceprezidentem a šéfem cloudových služeb Microsoftu.

2014-10-21-image-14

Zdroj: TechSpot

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 3
TOPlist